لیست مشاغل اولویت دار مهاجرت به استرالیا PMSOL

لیست مشاغل اولویت دار مهاجرت به استرالیا لیست مشاغل اولویت دار مهاجرت به استرالیا PMSOL 

لیست مشاغل اولویت دار مهاجرت به استرالیا PMSOL

لیست مشاغل اولویت دار مهاجرت به استرالیا PMSOL 

Priority Migration Skilled Occupation List

لیست مشاغل اولویت دار مهاجرت به استرالیا PMSOL ، امروز ، ۲ سپتامبر ۲۰۲۰ ، Hon Alan Tudge وزیر محترم امور مهاجرت و شهروندی استرالیا ، بیانیه ای را منتشر کرد که از لیست شغل های ماهر مهاجرت با اولویت (Priority Migration Skilled Occupation List (PMSOL خبر می دهد. در این مطلب با سامانه ویزا چک باشید.

 

تغییرات در لیست مشاغل PMSOL
۲۲ ژوئن ۲۰۲۱-با توجه به اطلاعات و بازخوردهایی که از طریق سازمان ملی مهارت ها و سهامداران به دست ما رسیده است ۲۲ شغل جدید به لیست مشاغل اولویت دار استرالیا اضافه گردید.

۱۱ می ۲۰۲۱- کد رشته ی شغلی دامپزشک ۲۳۴۷۱۱ به لیست مشاغل اولویت دار استرالیا اضافه گردید.

۲۷ نوامبر ۲۰۲۰- با توجه به پیشنهاد سازمان ملی مهارت ها کد رشته شغلی ممد کار اجتماعی ۲۷۲۵۱۱ به لیست مشاغل اولویت دار استرالیا اضافه گردید.

 

هدف از لیست جدید PMSOL ، حمایت از بهبود اقتصادی استرالیا با اجازه دادن به تعداد کمی از نیروهای ماهر دارای جاب آفر برای ورود به استرالیا برای تأمین نیازهای فوری مهارت در بخشهای مهم است.

لیست مهارت هایی که در اولویت هستند و تست بازار کار جدید تنها به تعداد کمی از نیروهای کار تحت حمایت ، برای پر کردن کارهای مهارتی در بخش های مهم  اجازه ی ورودبه استرالیا را می دهد، تا بازار کار استرالیا را بهبود ببخشند و شرایط اقتصادی این کشور را بازسازی کنند.

ساب کلاس های ویزا مورد پذیرش در لیست مشاغل PMSOL

 لیست مشاغل PMSOL در ویزا‌هایی با حمایت و اسپانسری کارفرما در اولویت رسیدگی قرار می گیرند. همه لیست های شغلی ماهر دیگر فعال خواهند بود ، اما مشاغل PMSOL در اولویت قرار خواهند گرفت.  

اولویت رسیدگی به پرونده های دارای جاب آفر و ویزا برای مشاغل PMSOL برای ویزای ساب کلاس های ویزاهای زیر اعمال می شود:

 این برنامه همچنین با افزایش الزامات تست بازار کار همراه است. در حال حاضر ، برای تأیید نامزدی و صدور جاب آفر استرالیا، کارفرمایان باید مدارکی را مبنی بر آزمایش بازار کار محلی ارائه دهند. تست بازار کار شامل سوابق تلاش های استخدام و جزئیات تبلیغات استخدام است. تبلیغ استخدام باید حداقل ۴ هفته انجام شود از جمله دو آگهی که طبق معیارهای تعیین شده تهیه شده است. علاوه بر این شرایط ، کارفرمایانی که قصد دارند متقاضیانی را تحت ویزای ساب کلاس ۴۵۷ (کار موقت (ماهر))، ویزای ساب کلاس ۴۸۲ (کمبود مهارت موقت) یا ساب کلاس ۴۹۴ (کارفرمای ماهر حمایت شده منطقه ای (موقت)) معرفی کنند. همچنین نیاز به تبلیغ موقعیت مورد نیاز نیروی کار خود در وب سایت شغلی فعال دارند. 

در صورتی که مایل به دریافت جاب آفر استرالیا هستید، میتوانید از خدمات جستجو جاب آفر استرالیا با ربات انحصاری کوکابوورا اقدام به ثبت نام و جستجوی شغل نمایید. برای اطلاعات بیشتر به صفحه آشنایی با جاب آفر استرالیا و برای ثبت نام به صفحه جستجو جاب آفر استرالیا مراجعه نمایید. 

این لیست که شامل ۱۷ شغل می باشد براساس مشاوران کمیسیون ملی و آزانس های مشترک المنافع طرح ریزی شده است و به طور دائم مرور می شود.

Hon Alan Tudge وزیر مهاجرت ، شهروندی ، خدمات مهاجران و امور چند ملیتی گفت که این تغییرات توازن مناسبی را برای بهبود اقتصادی استرالیا ایجاد می کند.

وی در ادامه اعلام کرد:” اولویت ما بازگرداندن استرالیایی ها به بازار کار می باشد، اما به نیروهای کاری در بخش های درمانی نیاز مبرمی داریم تا با ویروس کرونا به مبارزه بپردازیم. نیروهای ماهری در این زمینه می توانند در این بخش به ما کمک کنند.”

“این شغل ها در زمینه های درمان، ساخت و ساز و فناوری اطلاعات به ما کمک می کند تا حد بسیار زیادی اثرات مخرب کووید ۱۹ در زمینه های سلامت و اقتصاد را جبران کنیم.”

“دارندگان ویزا ، که تحت حمایت یک تجارت استرالیایی در مشاغل PMSOL قرار گرفته اند ، می توانند از محدودیت های سفر استرالیا درخواست معافیت کنند ، اما با ورود به خاک استرالیا مشمول قرنطینه ۱۴ روزه خواهند شد.”

سناتور محترم مایکلیا کش وزیر اشتغال ، مهارت ها ، مشاغل کوچک و خانوادگی گفت که PMSOL با الزامات آزمایش بازار کار تقویت شده تکمیل می شود.

وزیر کشور اعلام کرد:”علاوه بر الزامات فعلی مبنی بر درج آگهی جذب نیرو، کارفرمایان باید شغل مورد نظرشان را در سایت شغلی دولت نیز تبلیغ کنند.”

” برنامه JobKeeper بسیاری از استرالیایی ها را در کارهای خود نگه می دارد و صندوق JobTrainer ما با ارزش ۱ میلیارد دلار ۳۴۰،۷۰۰ مکان آموزشی جدید ایجاد می کند ، اما برخی از بخش ها اکنون به نیروهای ماهر بیشتری احتیاج دارند.”

“این شغل ها پس از تجزیه و تحلیل دقیق تغییرات اخیر در شغل های مورد نیاز ذکر شده در سایت های اینترنتی انتخاب شده اند.”

 “مادام این که COVID-19 داخل و خارج از کشور ادامه داشته باشد ، ما روند بازار کار را از نزدیک رصد خواهیم کرد و به هرگونه تغییر در نیازهای مهارتی پاسخ خواهیم داد.”

لیست های شغلی مهاجرت براساس مهارت موجود همچنان فعال خواهند بود و ویزای متقاضیان همچنان پردازش می شود ، اما اولویت با مشاغل PMSOL خواهد بود.

لیست مشاغل PMSOL انتخابی و کد آنزسکو (ANZSCO) آن ها:

مدیر عامل (۱۱۱۱۱۱)
مدیر پروژه ساخت و ساز (۱۳۳۱۱۱)
حسابدار (عمومی) (۲۲۱۱۱۱) *
حسابدار مدیریت (۲۲۱۱۱۲) *
حسابدار مالیات (۲۲۱۱۱۳) *
حسابرس خارجی (۲۲۱۲۱۳) *
حسابرس داخلی (۲۲۱۲۱۴) *
نقشه بردار (۲۳۲۲۱۲) *
نقشه کش(۲۳۲۲۱۳) *
سایر دانشمندان فضایی (۲۳۲۲۱۴) *
مهندس عمران (۲۳۳۲۱۱) *
مهندس ژئوتکنیک (۲۳۳۲۱۲) *
مهندس سازه (۲۳۳۲۱۴) *
مهندس حمل و نقل (۲۳۳۲۱۵) *
مهندس برق (۲۳۳۳۱۱) *
مهندس مکانیک (۲۳۳۵۱۲)
مهندس معدن (به استثنای نفت) (۲۳۳۶۱۱) *
مهندس نفت (۲۳۳۶۱۲) *
دانشمند آزمایشگاه پزشکی (۲۳۴۶۱۱) *
دامپزشک (۲۳۴۷۱۱)
متخصص ارتز یا پروتز (۲۵۱۹۱۲) *
پزشک عمومی (۲۵۳۱۱۱)
پزشک مقیم (۲۵۳۱۱۲)
روانپزشک (۲۵۳۴۱۱)
پزشکان پزشکی (۲۵۳۹۹۹)
ماما (۲۵۴۱۱۱)
پرستار ثبت شده (مراقبت از سالمندان) (۲۵۴۴۱۲)
پرستار ثبت شده (مراقبت های ویژه و اورژانس) (۲۵۴۴۱۵)
پرستار ثبت شده (پزشکی) (۲۵۴۴۱۸)
پرستار ثبت شده (بهداشت روان) (۲۵۴۴۲۲)
پرستار ثبت شده (دوره عمل) (۲۵۴۴۲۳)
پرستاران ثبت نشده (۲۵۴۴۹۹)
متخصص چندرسانه ای (۲۶۱۲۱۱) *
برنامه نویس تحلیلگر (۲۶۱۳۱۱) *
برنامه نویس توسعه دهنده (۲۶۱۳۱۲)
مهندس نرم افزار (۲۶۱۳۱۳)
برنامه نویسان نرم افزار و برنامه ها nec (261399) *
متخصص امنیت ICT (262112) *
مددکار اجتماعی (۲۷۲۵۱۱)
برنامه ریز تعمیر و نگهداری (۳۱۲۹۱۱)
سرآشپز (۳۵۱۳۱۱) *

افرادی که در هر یک از مشاغل PMSOL تحت حمایت مشاغل واجد شرایط استرالیا قرار گرفته اند، قادر به درخواست معافیت از محدودیت های سفر فعلی استرالیا هستند.  پس از اعطای معافیت، این افراد در بدو ورود و با هزینه شخصی تحت ۱۴ روز قرنطینه سخت قرار می گیرند.

مشاغل پس از تجزیه و تحلیل دقیق انتخاب شده و این لیست به طور منظم بررسی می شود و برورزسانی های مربوط به PMSOL توسط سامانه ویزا چک در این پست ثبت میگردد.

منبع: اداره مهاجرت استرالیا

 

ویزا چک
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

پیام در واتساپ