۶ گام برای مهاجرت موفق به استرالیا

۶ گام برای مهاجرت موفق به استرالیا

ویزای ۴۸۲ و ۶ گام برای مهاجرت موفق به استرالیا

گام اول: ویزای ۴۸۲ (ویزای TSS) چیست؟

ویزای ۴۸۲ یا همان ویزای TSSنوعی ویزاست که در آن کارفرمایی در استرالیا اسپانسر شما می شود و شما را استخدام می کند. این ویزا به شما این اجازه را می دهد تا بتوانید در استرالیا به کار و زندگی بپردازید.

در حال حاضر ۵۰۸ شغل مختلف وجود دارد که کارفرمایان استرالیایی می توانند برای استخدام نیرو از آن ها اقدام کنند. این شغل ها به ۳ دسته تقسیم می شوند: شغل های کوتاه مدت یا STSOL، شغل های میان مدت و بلند مدت یا MLTSSL و شغل های منطقه ای یا ROL. میزان دانش زبان انکلیسی لازم، مدت زمان ویزا و امکان تبدیل آن به اقامت دائم براساس این دسته بندی ها تعیین می شود.

برای اطلاعت بیشتر درمورد این ویزا این بخش را مطالعه کنید و یا فرم بررسی صلاحیت را تکمیل کنید و منتظر تماس مشاورین ما بمانید. در نظر داشته باشید روند تکمیل فرم و متعاقبا تماس مشاورین ما کاملا به صورت کاملا رایگان انجام می شود .

اطلاعات زیر بر اساس اطلاعات عمومی موجود در وب سایت وزارت امور داخلی استرالیا جمع آوری و نوشته شده است.

ویزای ۴۸۲ ( ویزای TSS) چیست؟

ویزای کمبود نیروی ماهر موقت به ویزای ۴۸۲ (ویزایTSS) معروف است. ویزای TSS برای کمک به کارفرمایان جهت پر کردن شکاف در نیروی کار خود به دلیل کمبود نیروی ماهر کوتاه مدت و میان مدت معرفی شد. این ویزا به کارفرمایان استرالیا این امکان را می دهد که اگر نیروی ماهر مورد نظررا در استرالیا پیدا نکنند ، از نیروی کار  خارج از کشور برای جبران این خلا استفاده کنند.

با داشتن ویزای ۴۸۲ (ویزای TSS)چه کارهایی می توان کرد؟

ویزای ۴۸۲  (ویزای TSS )این امکان را به شما می دهد تا به صورت موقت در استرالیا به کار و زندگی بپردازید. هنگام استفاده از ویزای ۴۸۲ ( ویزای TSS) باید به صورت تمام وقت برای کارفرما به کار بپردازید. تنها می توانید برای کارفرمایی که اسپانسر شما شده است کار کنید و حق کار کردن برای هیچ کارفرمای دیگری را ندارید.

چه کسانی می توانند برای دریافت این ویزا اقدام کنند؟

هر شخصی با کارفرمایی که مایل به حمایت از آنها در یک شغل خاص باشد می تواند برای دریافت ویزای ۴۸۲ یا ویزای TSS اقدام کند. البته دریافت این ویزا شرایط دیگری نیز دارد: داشتن تسلط به زبان انگلیسی، سابقه ی کار مرتبط و همچنین ارائه ی گواهی سلامت جسمی و روانی.

درحال حاضر چه شغل هایی در لیست ویزای ۴۸۲ (ویزای TSS) قرار دارد؟

در حال حاضر در لیست مشاغل ویزای ۴۸۲  ویزای TSS 508 شغل وجود دارد. هر شغل در دسته ی متفاوتی قرار می گیردکه به آن استریم(Stream) می گویند. در حال حاضر دونوع استریم وجود دارد. استریم کوتاه مدت و استریم میان مدت.

به علاوه هر شغل در یکی از این ۳ دسته بندی قرار می گیرد:

لیست مشاغل برای نیروهای ماهر کوتاه مدتSTSOL

لیست مشاغل استراتژیک میان مدت و بلند مدت MLTSSL

مشاغل منطقه ایROL

این که شغل مورد نظر شما در کدام دسته بندی قرار می گیرد بسیار مهم است چرا که مشخص می کند اعتبار ویزای شما چقدر خواهد بود.

STSOL- معمولا اعتبار این ویزا ۱ تا ۲ سال می باشد

MLTSSL- معمولا اعتبار این ویزا بین ۱ تا ۴ سال می باشد

ROL- معمولا اعتبار این ویزا هم بین ۱ تا ۴ سال می باشد

برای اطلاعات بیشتر درمورد شغل مورد نظرتان و این که در کدام دسته قرار می گیرد با تیم مشاورین ویزا چک در تماس باشید.

البته در شرایطی خاص استثناء نیز وجود دارد و ممکنست مشاغلی که در لیست STSOL قرار دارند ویزاهای ۴ ساله صادر کنند.

شرایط دریافت ویزای ۴۸۲( ویزای TSS) چیست؟

بسیار مهمست که قبل از اقدام برای دریاف این ویزا شرایط و مدارک موردنیاز را بررسی کنید. شرایط و مدارک مورد نیاز ممکنست بسته به شغل مورد نظر متفاوت باشد. به طور معمول برای دریافت ویزای ۴۸۲ یا همان ویزای TSS باید شرایط زیر را داشته باشید:

زبان انگلیسی: برای دریافت این ویزا باید در امتحان های زبان انگلیسی معتبر بین المللی شرکت متید مگر این که اهل کشورهای کانادا، نیوزلند، جمهوری ایرلند، ایالات متحده و یا انگلیس باشید. ابلته براساس سابقه ی تحصیلی تان ممکنست از شرکت در امتحان زبان معاف شوید. سازمان های برگزار کننده ی امتحان زبان انگلیسی معتبر: IELTS,OET, TOEFL, PTE و CAE.

مهارت های مرتبط و صلاحیت ها: باید مهارت ها و شرایط مورد نیاز با شغل مورد نظرتان را داشته باشید. این مهارت ها و شرایط توسط اداره س استاندارد مشاغل استرالیا و نیوزلند (ANZSCO) مشخص می شود.

بدون توجه به شغل مورد نظر باید ۲ تا ۴ سال سابقه کاری مرتبط داشته باشید(در ۵ سال اخیر). میزان سابقه ی کار بسته به شغل مورد نظر متفاوتست. در بعضی از مشاغل نیز شما ملزم به ارائه ی گواهی یا رجیستری هستید.

معاینات پزشکی و بیمه: اگر کشور شما جزء کشورهایی باشد با خطر بالای ابتلا بع بیماری سل شما ملزم به ارائه ی گواهی سلامت هستید. همچنین اگر بیش از ۳ ماه در چنین کشورهایی اقامت داشته باشید باید گواهی پزشکی ارائه دهید. اگر از یکی از این کشور ها هستید نیازی به ارائه ی گواهی پزشکی ندارید: بلژیک، فنلاند، مالت، هلند، نیوزلند، نروژ، جمهوری ایرلند، اسلوونی، سوئد، و انگلستان.

سوء سابقه: باید از تمام کشورهایی که در ۱۰ سال اخیر بیش از ۱ سال در آن ها اقامت داشته اید سوء سابقه ی کیفری ارائه دهید. به یاد داشته باشید که سوء سابقه ۱۲ماه اعتبار دارد.

سن: هر کسی با هر سنی می تواند برای ویزای ۴۸۲ یا ویزای TSS اقدام کند اما برای تبدیل ویزا به ویزای دائم محدودیت سنی وجود دارد.

پروسه ی دریافت ویزای ۴۸۲(ویزای TSS):  

قبل از اقدام برای درخواست ویزای ۴۸۲ یا ویزای TSS حسابی در این مورد مطالعه کنید و با اطلاع و آگاهی کامل شغل مورد نظرتان را انتخاب کنید. برای اطمینان از انتخاب مناسب ترین شغل فرم بررسی صلاحیت ویزای ۴۸۲ یا همان ویزای TSS را تکمیل کنید و منتظر تماس مشاورین با باشید. تیم مشاوره ی  ویزا چک بهترین و مناسب ترین شغل را براساس سابقه و مهارت های شما می یابد.

زمانی که شغل مورد نظرتان را انتخاب کردید و آماده ی درخواست ویزا شدید باید ۳ مرحله را پشت سر بگذارید:

اسپانسرشیپ تجاری استانداردSBS : کارفرما باید اطمینان حاصل کند که توسط وزارت امور داخلی تأیید شده و دارای SBS معتبر می باشد.

معرفی کردن: کارفرما باید شما را برای شغل خاصی که می خواهد انجام دهید معرفی کند و شواهدی را ارائه دهد که شرایط مختلفی را برای حمایت مالی از آن شغل دارد.

درخواست ویزا: مسولیت این بخش به عهده خود شماست. باید تمام مدارک مورد نیاز را ارائه دهید و ثابت کنید شرایط لازم برای شغل مورد نظر را داربد.

هزینه ی دریافت ویزای ۴۸۲ (ویزای TSS)

برای دریافت ویزای ۴۸۲ یا ویزای TSS باید هزینه های مختلفی را بپردازید که مسولیت پرداخت بعضی از این هزینه ها با کارفرماست. هزینه هایی که شما باید بپردازید: هزینه های دولتی درخواست ویزا، هزینه های بلیط برای سفر به استرالیا، هزینه های هتل و یا محل اسکان، بیمه، امتحان زبان انگلیسی، هزینه های ترجمه، هزینه های سازمان های ارزیاب و سوء سابقه.

حقوق دریافتی شما

زمانی که شما از طریق ویزای ۴۸۲ یا ویزای TSS اقدام می کنید، کارفرمای شما باید از حداقل حقوق پرداختی شغل مورد نظر بیشتر باشد. در حال حاضر این رقم ۵۳,۹۰۰ دلار استرالیادر سالست.همچنین کارفرمای شما ملزم به پرداخت حقوق برابر با یک فرد استرالیا در همان مکان و همان شغل می باشد.

کارفرما همچنین باید حقوق بازنشستگی شما را پرداخت کند(مانند بیمه در ایران). این مبلغ ۹٫۵ درصد حقوق شماست که پرداخت آن وظیفه ی کارفرماست.

میزان اعتبار ویزای ۴۸۲ (ویزای TSS)

این موضوع به دو عامل بستگی دارد: این که شغل شما در چه استریمی قرار دارد و این که چه مدت زمانی کارفرما مایل است ویزای شما را حمایت مالی کند.اگر شغل مورد نظر شما در لیست STSOL قرار داشته باشد، می توانید ویزای ۴۸۲ یا ویزای TSS را یک بار زمانی که در استرالیا هستید و یک بار زمانی که خارج از استرالیا هستید تمدید کنید. همچنین باید به وزارت امور داخلی استرالیا ثابت کنید که شما واقعا یک نیروی ورودی موقت هستید. اما اگر شغل مورد نظر شما در استریم های MLTSSL و یا ROL قرار داشته باشد می توانید هرچقدر که بخواهید ویزای تان را تمدید کنید.

البته برای این موضوع باید اسپانسر شما نیز مایل به ادامه ی همکاری با شما باشد و همچنین شغل شما در لیست مشاغل مورد نیاز قرار داشته باشد.

آیا با داشتن ویزای ۴۸۲ (ویزای TSS) می توان برای اقامت دائم اقدام کرد؟

از طریق ویزاهای مختلف می توانید برای اقامت دائم اقدام کنید. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با تیم ویزاچک تماس باشید.

خلاصه مطلب

برای دریافت ویزای ۴۸۲ (ویزای TSS) باید از قبل روندکار را بدانید. آشنا بودن با این نوع ویزا زمان و هزینه های شما را کاهش می دهد. برای اطلاع از شرایط ویزای ۴۸۲ (ویزای TSS) فرم بررسی صلاحیت ویزای ۴۸۲ را تکمیل نمایید و سایر کارها را به تیم قدرتمند ویزاچک بسپارید.

منبع: تیم ترجمه ویزاچک

پیوند مفید: اداره مهاجرت استرالیا

نیما رجبی

من نیما رجبی هستم مقالات و مطالب کاربردی و جدید در خصوص روش های مهاجرت و زندگی در استرالیا را از منابع معتبر خارجی برای شما به اشتراک می گذارم.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

پیام در واتساپ