۱۴ جاذبه گردشگری استرالیا-بخش دوم

۱۴ جاذبه گردشگری استرالیا.

برای مطالعه بخش اول ۱۴ جاذبه گردشگری استرالیا اینجا کلیک کنید.

۸-پارک ملی Daintree

جاذبه های توریستی استرالیا

پارک ملی Daintree

بسیار دشوارست که درمورد جاذبه های گردشگری استرالیا صحبت کنیم و از این پارک ملی زیبا صحبت نکنیم. پارک ملی Daintree در شمال Queensland قرار دارد و بخشی از میراث جهانی به شمار می رود. این پارک یکی از باستانی ترین اکوسیستم های جهان به حساب می آید. این منطقه به مردم بومی کوکو یالانجی شرقی تعلق دارد و بسیاری از ویژگی های طبیعی آن اهمیت معنوی زیادی دارند. این پارک شامل دو بخش اصلی است: تنگه ماسمن ، جایی که آبهای زلال و شفاف بر روی تخته سنگ های گرانیت هجوم می آورد و دماغه تریبیولیشن، یکی از زیباترین مکان ها برای بازدید در استرالیا ، جایی که جنگل های بارانی در امتداد سواحل شنی سفید دریای مرجان با صخره های صخره ای مواجه می شوند. این ساحل خیره کننده یکی از معدود مکان های جهان است که در آن دو تا از غنی ترین اکوسیستم های کره زمین به هم پیوند می خورند. تنوع زیستی حیرت انگیز این پارک شامل بیش از ۱۸۰۰۰ گونه گیاهی و مجموعه وسیعی از گونه های جانوری ، از جمله شاهین ، تمساح ، پروانه آبی غول پیکر اولیس و کانگورو می باشد. شهر تفریحی بندر داگلاس ،که درست در جنوب این پارک قرار دارد ، پایگاه مناسبی برای ترتیب دادن سافاری های بیابانیست.

۹-جزیره فریزر

جاذبه های گردشگری استرالیا

جزیره فریزر

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری استرالیا جزیره فریزر می باشد. این جزیره که در فهرست میراث جهانی قرار دارد ، بین Bundaberg و Brisbane در سواحل شرقی استرالیا واقع شده است و بزرگترین جزیره شن و ماسه ای جهان و یکی از بهترین مناطق برای تفریح در استرالیا به حساب می آید-مخصوصا برای عاشقان آف رود. در امتداد این ساحل هفتاد و پنج مایلی پر از ئزش باد ، می توانید انبوهی از کشتی های زنگ زده ، صخره های ماسه ای رنگی کلیساهای جامع ، و استخرهای سنگی پر از ماهی را که استخرهای شامپاین نامیده می شوند، ببینید.

با گشت و گذار در این منطقه متوجه نهرهای و دریاچه های آب شیرین زلال خواهید شد که در استرالیا زبانزد هستند. بعضی از این رود ها از چشمه ها تغذیه می شوند و برخی در میان تپه های شنی مرتفع قرار دارند. جنگل های بارانی باستانی این منطقه نیز مملو از تنوع گیاهی و جانوری شگفت انگیزی هستند. کوسه ها ، دلفین ها و نهنگ ها آب ها را به سلطه خود در آورده اند و جانوران جزیره شامل اسب های وحشی ، دینگو ، خفاش ها ، سنجاب های پرنده و بیش از ۳۰۰ گونه پرنده می شود. دسترسی به جزیره فریزر با کشتی از ساحل Rainbow و Hervey Bay انجام می شود. وسایل نقلیه چهار چرخ شاسی بلند ضروری هستند زیرا این جزیره فاقد هرگونه جاده آسفالت شده است.

۱۰-پارک ملی کاکادو

لذت سفر به استرالیا

پارک ملی کاکادو

پارک ملی کاکادو ، در بخش شمالی ، یک میراث جهانی و یکی از مناطق بیابانی بزرگ این سیاره به حساب می آید. کاکادو با مساحت بیش از ۱۹،۸۴۰ کیلومتر مربع ، بزرگترین پارک ملی در استرالیا و دومین پارک بزرگ در جهان است. در مرزهای آن جنگل های بارانی موسمی ، باتلاق های حرا ، رودخانه ها ، تنگه ها ، نقاشی های سنگی باستانی ، تالاب ها و آبشارها و همچنین تنوع حیرت انگیز حیات وحش قرار دارد. علاوه بر بسیاری از پستانداران ، خزندگان و ماهی ها ، بیش از ۳۰۰ گونه مختلف پرنده خانه خود را در اینجا بنا کرده اند ، و تمساح های آب شیرین و آب شور در کمین موجودات تالاب ها هستند. شما می توانید با ماشین ، هواپیما ، قایق و یا پیاده از طریق مسیرهای پیاده روی  به گشت و گذار در این پارک بپردازید. توجه داشته باشید که در فصل های مرطوب (نوامبر-آپریل) بسیاری از جاده ها و جاذبه ها به دلیل جاری شدن سیل بسته می شوند.

۱۱-جاده بزرگ اقیانوس( Great Ocean Road)

سواحل استرالیا

جاده بزرگ اقیانوس( Great Ocean Road)

اکثر مقاصد برتر گردشگری جهان دارای مسیرهای دیدنی و جذاب رانندگی هستند و در استرالیا ، یکی از بهترین آن ها جاده بزرگ اقیانوس است. این جاده که برای تأمین اشتغال در دوران رکود ساخته شده است ، ۳۰۰ کیلومتر در امتداد ساحل جنوب شرقی استرالیا ، از شهر تورکوی تا شهر آلانسفورد ، نزدیک وارنامبول ، در ایالت ویکتوریا امتداد دارد. این جاده مهم ترین جاذبه در امتداد جاده پارک ملی بندر کمبل است. از تور هلی کوپتر ، این سازه های سنگی مانند قطعات پازل غول پیکری به نظر می رسند که توسط موج سوارها در اقیانوس جنوبی لگد زده شده اند. از دیگر نکات قابل توجه در طول این جاده می توان به شهر تفریحی محبوب لورن و پارک ملی اوتوی ، منطقه ای از جنگل های انبوه اکالیپتوس ، جنگل های بارانی پر از سرخس ، مسیرهای پیاده روی و آبشارها اشاره کرد.

۱۲-منطقه بروم و کیمبرلی

جاذبه توریستی استرالیا

منطقه بروم و کیمبرلی

یکی از جاذبه های گردشگری استرالیا بروم ، در استرالیای غربی که زمانی پایتخت مروارید جهان بود ، اکنون یک شهر توریستی پررونق و دروازه ورود به منطقه دیدنی کیمبرلی است. ستاره های درخشان ، ساحل کابلی ، با شنهای سفید و آب فیروزه ای به ظاهر بی پایان یکی از بهترین سواحل استرالیا است و سوار شدن بر شتر هنگام غروب خورشید یکی از محبوب ترین کارهایی است که در اینجا انجام می شود. از دیگر نکات جالب توجه می توان به موزه تاریخی و پارک تمساح بروم اشاره کرد. یکی دیگر از جاذبه های گردشگری این منطقه پدیده ی “پله هایی به ماه ” نام دارد. پدیده ای که در شرایطی خاص بین ماه های مارس و اکتبر شکل می گیرد که در آن توهمی نوری شکل می گیرد که گویی پله هایی وجود دارند که به ماه ختم می شوند. از بروم می توانید منطقه ناهموار و دور افتاده کیمبرلی و جاذبه های طبیعی باورنکردنی آن مانند آبشار افقی ، کیپ لویک ، جاده رودخانه گیب ، پارک ملی پورنولولو (Bungle Bungle) و آبشارهای خیره کننده میچل را مشاهده کنید.

۱۳-جزیره کانگورو

استرالیا و کانگورو

جزیره کانگورو

مرکز طبیعت در جزیره زیبا کانگورو واقع در شبه جزیره فلوریو در استرالیای جنوبی قرار دارد. کانگوروها در امتداد سواحل پودری و شیرهای دریایی و پنگوئن ها در آبهای زلال و شفاف بازی می کنند و کوالاها به درختان معطر اوکالیپتوس می چسبند. غواصی نیز در این منطقه عالی است. شما می توانید اژدهای دریایی را در آبهای معتدل مشاهده کنید و خرابه ی بسیاری از کشتی ها در این دریا نیز قابل مشاهده هستند. کسانی که عاشق غذا خوردن هستند نیز از این منطقه نهایت لذت را خواهند برد. پنیرهای خامه ای ، عسل لیگوریا و غذاهای دریایی تازه از غذاهای رستوران های محلی هستند. برای رسیدن به اینجا می توانید مستقیماً از آدلاید به جزیره پرواز کنید یا از کیپ جرویس در شبه جزیره فلوریو و با کشتی به این منطقه سفر کنید.

۱۴-پارک ملی Cradle Mountain-Lake St. Clair

پارک های ملی استرالیا

پارک ملی Cradle Mountain-Lake St. Clair

آخرین جاذبه گردشگری استرالیا که در این مقاله به معرفی آن می پردازیم پارک ملی Cradle Mountain-Lake St. Clair نام دارد.این پارک ملی یک گنجینه گردشگری ملی و نیروانایی برای دوستداران طبیعت است. دریاچه های درخشان ، قله های دالاریت دندانه دار ، منطقه کوهستانی آلپ و جنگل های انبوه مشخصه این بیابان  یخ زده است. کوه اوسا با ۱۶۱۶ متر ارتفاع یکی از بارزترین ویژگی های پارک و بلندترین نقطه در تاسمانی است. همانطور که شاید خودتان هم حدس زده باشید کوهنوردی در این منطقه بسیار لذت بخش است. از مناطق پرطرفدار برای پیاده روی می توان به منطقه ی مخصوص ویندوفر با ۶ کیلومتر طول و مملو از درختان جنگلی و منطقه ی داو با منظره ای چشم تواز از کوه گواره با ۱۵۴۵ متر ارتفاع اشاره کرد. زمانی که روی قله کوه گهواره بایستید می توانید منظره خیره کننده ای ارتفاعات مرکزی را مشاهده کنید. همچنین کوهنوردان باتجربه می توانند به مسیر ۸۰ کیلومتری Overland Track که از دره Cradle به سمت دریاچه خیره کننده St. Clair ، عمیق ترین دریاچه استرالیا می گذرد ، صعودکنند.

امیدوارم از خواندن این مقاله درمورد جاذبه های گردشگری استرالیا لذت برده باشد. برای دریافت هرگونه ویزای استرالیا با تیم مشاورین ویزا چک درتماس باشید. برای این کار کافیست فرم بررسی صلاحیت مهاجرت به استرالیا را پر کرده و منتظر تماس مشاورین ما باشید. به یاد داشته باشید پروسه ی تکمیل این فرم و تماس مشاورین ما در اسرع وقت و به صورت کاملا رایگان انجام می شود.

 

منبع: تیم ترجمه ویزاچک

پیوند مفید: اداره مهاجرت استرالیا

 

 

نیما رجبی

من نیما رجبی هستم مقالات و مطالب کاربردی و جدید در خصوص روش های مهاجرت و زندگی در استرالیا را از منابع معتبر خارجی برای شما به اشتراک می گذارم.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

پیام در واتساپ