خرید خانه یا ساختن خانه در استرالیا

خرید یا ساختن خانه در استرالیا

خرید خانه یا ساختن خانه در استرالیا

[تعداد: 2    میانگین: 5/5]

خرید خانه یا ساختن خانه در استرالیا

مهاجرت به استرالیا و دانستنی های استرالیا

مطالبی که برای شما آماده می شود در جهت افزایش اطلاعات شما درباره ی استرالیا می باشد تا برای مهاجرت به استرالیا آسانتر تصمیم گیری کنید.

با وجود این که نرخ مالکیت خانه در استرالیا در سال های گذشته کاهش یافته  اما همچنان یکی از بخش های اصلی زندگی در استرالیا محسوب می شود.

کارشناسان املاک استرالیا می گویند این که خانه خود را بخرید و یا آنرا بسازید، هر یک مزایای خاص خود را دارا می باشد.

استفانی سیبراس و خانواده اش (Stephanie Sciberras) سال گذشته به اولین خانه خود نقل مکان کردند.

آنها تصمیم گرفتند خانه خود را در منطقه دانی بروک (Donneybrook) در ۳۲ کیلومتری منطقه تجاری ملبورن یا به اصطلاح CBD بنا کنند.

وی  می گوید: “ما تصمیم گرفتیم تا خانه خود را بسازیم چون مشخص است که در مساحت زمین ها در مناطق ساخته شده خیلی کوچک است و هر چه به سمت حومه می روید مساحت زمین بیشتر می شود. ما همین طور تصمیم گرفتیم خانه ای که می خواستیم را بسازیم.”

خانم سیبراس می گوید اگر قرار باشد دوباره تصمیم بگیرد، ساخت خانه را به خرید یک خانه آماده ترجیح می دهد.

وی می گوید: “قطعا ما دوباره خانه خواهیم ساخت. چون به این شکل مبلغ زیادی بابت پرداخت مالیات تمبر یا به اصطلاح stamp duty صرفه جویی می کنید و همین طور این فرصت را خواهید داشت تا دقیقا همان طرحی که می خواهید را اجرا کنید و تغییرات لازم را از قبیل انتخاب رنگ و غیره داشته باشید.”

ویکتور کالینوسکی (Viktor Kalinowski) بنیانگذار مرکز وام Blackk در بریزبن است.

وی می گوید: “یکی از مزیت های اصلی ساخت یک خانه این است که می توانید مشخصات آن را به طور دقیق انتخاب کنید.

وی می گوید: “شما می توانید به طور دقیق همانطور که می خواهید آن را طراحی کنید. از جمله کاشی ها، آشپزخانه و اجرای طرح های مد نظر خودتان. می توانید اتاق های بزرگ تر طراحی کنید و محل راهروها را مشخص کنید.”

اگر یک خانه آماده را بخرید، آن وقت ممکن است تمام خصوصیات مورد نظر شما را نداشته باشد، مخصوصا اگر قصد خرید یک خانه بزرگ چند خوابه را داشته باشید.

پیتر کولیزوس (Peter Koulizos) یک نویسنده و کارشناس املاک است.

وی می گوید یکی از مزایای ساختن یک خانه جدید امکان بهینه سازی آن از لحاظ مصرف انرژی است.

آقای کولیزوس می گوید: “معمولا خانه های جدید از لحاظ انرژی بهنیه سازی شده اند و گرم و سرد کردن آنها هزینه کمتری دارد. هزینه های تعمیر و نگهداری هم بسیار کمتر هستند چون همه چیز نو است. طراحی های مدرن هم بسیار جذاب هستند و بسیاری از مردم خانه های نو را ترجیح می دهند همانطور که بسیاری از افراد ترجیح می دهند به جای یک خودروی دست دوم، یک خودروی نو بخرند.”

این کارشناس املاک می گوید یکی از معایب ساختن یک خانه نو این است که می تواند بسیار زمان بر باشد.

وی می گوید شاید نتوانید بلافاصله پس از خرید زمین برای ساخت آن اقدام کنید و خود پروسه ساختن یک ساختمان هم زمان بر است.

آقای کولیزوس می گوید: “پروسه ساختن یک خانه می تواند طولانی تر شود و یک توصیه که من همیشه به افرادی که می خواهند وارد خانه جدید خود بشوند ارائه می دهم این است که آنها باید برای وصل کردن خدمات و امکانات لازم از جمله تلفن، برق و گاز اقدام کنند و پیگیری های لازم را انجام دهند در صورتی که در یک خانه آماده، همه این ها از قبل انجام شده است.”

بهمین دلیل خرید یک خانه آماده معمولا آسان تر و سریع تر است.

یکی از نکاتی که باید مد نظر داشته باشید این است که می خواهید در چه منطقه ای زندگی کنید.

اگر می خواهید خانه شما به مرکز شهر نزدیک باشد، آنوقت احتمالا باید خانه ای ساخته شده و آماده را بخرید.

برای ساخت خانه باید معمولا نقاطی را انتخاب کنید که از مراکز شهرها دورتر هستند.

خرید خانه یا ساختن خانه در استرالیا

مهاجرت به استرالیا

آقای کولیزوس می گوید: “یک نکته مثبت دیگر در مورد خرید یک خانه آماده این است که شما می توانید از امکانات و سایر خانه های اطراف آن اطلاع دقیق داشته باشید و برای مثال بدانید مراکز اجتماعی و یا فروشگاه ها کجا هستند. اما در یک منطقه جدید این ها را نمی دانید. این که سازندگان می گویند قرار است در فلان قسمت یک باشگاه ورزشی و یا مرکز تفریحی بنا شود به این معنی نیست که چنین مراکزی حتما تاسیس خواهند شد. چون اگر آنها در تنگنا قرار بگیرند شاید تصمیم بگیرند با آن قسمت از زمین کار دیگری انجام دهند.”

قبل از این که در باره این تصمیم بگیرید که می خواهید خانه خود را بسازید یا بخرید باید چند سوال از خود بپرسید: این که می خواهید کجا زندگی کنید، برای چه مدتی آنجا زندگی کنید و این که بودجه شما چقدر است.

دانستن پاسخ این سوال ها می تواند به شما کمک کند در این خصوص بهتر تصمیم بگیرید.

امیدواریم مطلب فوق مفید واقع شده باشد و تصمیم گیری برای مهاجرت به استرالیا را راحت تر کرده باشد.

ویزا چک
بدون دیدگاه

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت