گزارش نیروی کار استرالیا

گزارش نیروی کار استرالیا

گزارش نیروی کار استرالیا (Labour Account Australia)، گزارشی است که اداره آمار استرالیا منتشر می‌کند. این گزارش، داده‌های سالیانه یا سه ماهه شامل ۴ قسمت: شغل‌ها، افراد شاغل، ساعات کار و پرداخت را فراهم می‌کند. دوره مرجع این گزارش دسامبر ۲۰۲۰ بوده و در ۱۰ مارس ۲۰۲۱ منتشر شده است. تاریخ انتشار گزارش بعدی، ۹ ژوئن ۲۰۲۱ خواهد بود. گزارش نیروی کار در استرالیا به زبان انگلیسی را می‌توانید از سایت اداره آمار استرالیا از طریق این لینک مطالعه کنید.

در ویزاچک، می‌توانید به روزترین آمار و گزارش‌های منتشر شده توسط اداره آمار استرالیا را بخوانید. 

همچنین اگر قصد مهاجرت به استرالیا را دارید، فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به استرالیا را پر کنید. مشاوران ما در ویزاچک، پس از بررسی دقیق شرایط، نتیجه را برای شما ارسال و شما را قدم به قدم تا رسیدن به استرالیا همراهی می‌کنند.

آمار کلیدی گزارش نیروی کار استرالیا

آمار کلیدی مربوط به نیروی کار در استرالیا برای سه ماهه اکتبر، نوامبر و دسامبر ۲۰۲۰:

کل مشاغل ۴۵۵،۰۰۰ (۳٫۲ درصد) افزایش یافته‌اند.
تعداد افرادی که در چندین شغل کار می کنند ۸٫۶درصد افزایش یافته است.
ساعاتی که طی آن‌ها کار صورت گرفته ۳٫۶ درصد افزایش یافته است.
افراد شاغل با افزایش ۱٫۸ درصدی به ۱۳٫۲ میلیون نفر رسیده‌اند.
مشاغل ثانویه ۷۷۹۰۰ (۸٫۳ درصد) افزایش یافته است.

شغل‌ها در گزارش نیروی کار استرالیا

گزارش مربوط به شغل‌ها در این گزارش برای سه ماهه اکتبر، نوامبر و دسامبر ۲۰۲۰:
جایگاه‌های شغلی پرشده، پس از افزایش ۱٫۹ درصدی در سه ماهه‌ی جولای آگوست سپتامبر ۲۰۲۰، به میزان ۲٫۹ درصد افزایش یافت.
تعداد مشاغل اصلی (Main jobs) 325،۷۰۰ (یا ۲٫۵ درصد) افزایش یافته است.
تعداد افرادی که مشاغل متعدد دارند ۸٫۶ درصد افزایش یافته است.
تعداد مشاغل بخش دولتی ۲٫۴ درصد افزایش یافته، در حالی که تعداد مشاغل بخش خصوصی ۲٫۷ درصد افزایش یافته است.

همه شغل‎‌ها به تفکیک صنعت در گزارش نیروی کار استرالیا

در جدول زیر، داده‌های مربوط به سه ماهه جولای آگوست سپتامبر ۲۰۲۰ (آبی کم‌رنگ) و سه ماهه اکتبر نوامبر دسامبر ۲۰۲۰ (آبی پررنگ) را مشاهده می‌کنید. داده‌های این نمودار به تفکیک صنعت هستند.
آمار مشاغل 2020 به تفکیک صنعتطبق نموار بالا، داده‌های مربوط به بعضی شغل‌ها مانند بخش بهداشت و سلامت، خرده فروشی، خدمات علمی و فنی و ساخت و ساز بیشترین تعداد را داشته‌اند. کمترین آمار هم مربوط به خدمات برق، گاز و آب و فاضلاب بوده است.

مشاغل ثانویه در گزارش نیروی کار استرالیا

منظور از مشاغل ثانویه، مشغول به کار بودن در بیش از یک شغل است. بعضی از افراد علاوه بر داشتن یک شغل اصلی، شغل یا شغل‌های دیگری در همان صنعت و زمینه، و یا در زمینه‌های دیگر دارند.
مشاغل ثانویه در سه ماهه اکتبر، نوامبر و دسامبر ۲۰۲۰ به میزان ۷۷۹۰۰ (یا ۸٫۳ درصد) افزایش یافته است. سه صنعت با بیشترین تعداد مشاغل ثانویه عبارتند از خدمات اداری و پشتیبانی، خدمات بهداشتی و درمانی و آموزش و تحصیلات.

افراد شاغل در گزارش نیروی کار استرالیا

تعداد کل افراد شاغل با افزایش ۱٫۸ درصدی به ۱۳٫۲ میلیون نفر رسید.
تعداد افراد بیکار۹۱۵۶۰۰ بوده که از سه ماهه جولای آگوست سپتامبر ۲۰۲۰ به میزان ۳۵۸۰۰ نفر کاهش یافته است.
در نمودار زیر داده‌های مربوط به افراد شاغل در گزارش نیروی کار استرالیا را مشاهده می‌کنید.
آمار افراد شاغل در گزارش نیروی کار استرالیا
نکته قابل توجه این‌که این گزارش، تعداد افراد استخدام شده را از دیدگاه صنعت یا زمینه کاری بیان می‌کند. پس اگر داده‌های مربوط به هر زمینه را با هم جمع کنیم، حاصل برابر با کل افراد شاغل در اقتصاد استرالیا نخواهد شد. چون بعضی از افراد همزمان در چند صنعت مختلف مشغول به کار هستند.

ساعت‌های کار در گزارش نیروی کار استرالیا

ساعت‌هایی که واقعا کار انجام می‌شود، آن زمان‌هایی است که در یک شغل سپری می‌شود برای انجام فعالیت‌هایی که به تولید کالا و خدمات در یک دوره مشخص کمک می‌کنند.
در سه ماهه اکتبر نوامبر دسامبر ۲۰۲۰، تعداد کل ساعات کار شده با ۱۸۱٫۶ میلیون ساعت افزایش (یا ۳٫۶ درصد افزایش) به ۵٫۳ میلیارد ساعت رسیده است. سه صنعت با بیشترین تعداد ساعت کار در سه ماهه اکتبر نوامبر دسامبر ۲۰۲۰ داشته‌اند. این سه زمینه عبارتند از: مراقبت‌های بهداشتی و امداد اجتماعی، خدمات علمی و فنی و ساخت و ساز.

پرداخت (payments) در گزارش نیروی کار استرالیا

کلمه‌ی پرداخت در گزارش نیروی کار استرالیا، هزینه‌های انجام شده توسط بنگاه‌های اقتصادی برای استخدام نیروی کار و درآمد دریافتی توسط مردم را نشان می‌دهد.
در سه ماهه اکتبر نوامبر دسامبر ۲۰۲۰، درآمد کل نیروی کار با ۸۲۱ میلیون دلار (یا ۰٫۳ درصد) افزایش، به ۲۶۹،۹۱۵ میلیون دلار افزایش یافت.
درآمد نیروی کار از محل خوداشتغالی، با ۹٫۳ درصد کاهش، به ۲۵۹۴۲ میلیون دلار رسید.
کل هزینه‌های نیروی کار با ۲۲،۰۶۷ میلیون دلار (۷/۸ درصد) افزایش، به ۲۷۶،۰۳۲ میلیون دلار افزایش یافت.
سه صنعت با بیشترین درآمد کل نیروی کار در سه ماهه اکتبر نوامبر دسامبر سال ۲۰۲۰، مراقبت‌های بهداشتی و امداد اجتماعی، خدمات علمی و فنی و آموزش و تحصیلات بوده‌اند.

تأثیر COVID-19 و محدودیت‌های داده بر روی گزارش نیروی کار استرالیا

این گزارش از منابع مختلف داده‌ای تشکیل شده است. تصمیم در مورد هر کدام ازاین منابع داده‌ای، در سال ۲۰۱۷ گرفته شده است. در سال‌های اخیر حداقل تغییر در استفاده از منابع مورد نیاز بوده است. اما در طول دوره COVID-19 برخی از محدودیت‌ها در استفاده از این منابع به وجود آمده است. به عنوان مثال، گزارش مربوط به شغل‌های ثانویه ممکن است به خوبی نتواند تغییرات به وجود آمده توسط COVID-19 را منعکس کند.

هدف از گزارش نیروی کار استرالیا، پشتیبانی از تجزیه و تحلیل اقتصاد کلان است. همچنین فرصتی برای رشد بهره‌وری نیروی کار فراهم می‌کند. گزارش نیروی کار استرالیا داده‌ها را به تفکیک سن و جنس ارائه نمی‌کند، زیرا این داده‌ها در بررسی نیروی کار (Labour Force Survey) موجود هستند.

اگر علاقه‌مند به دانستن میزان درآمد در استرالیا هستید، می‌توانید لینک میانگین درآمد هفتگی در استرالیا را مطالعه کنید.

منبع: تیم ترجمه ویزاچک

پیوند مفید: https://www.abs.gov.au

سعید

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

پیام در واتساپ