کار در استرالیا

مهاجرت کاری به استرالیا

کار کردن در استرالیا می‌تواند یک فرصت عالی باشد، چه برای گسترش شغل تان و چه برای شروع یک شغل جدید. فرصت‌های شغلی زیادی در استرالیا وجود دارد. اما مانند هر کشور دیگری، بازار کار می‌تواند بسیار رقابتی باشد. این بدین معنی است که شاید زمان و صبر بیشتری لازم باشد تا بهترین ایده‌آلتان را در استرالیا پیدا کند.

 

صبر برای پیدا کردن کاری در استرالیا که مناسب شرایط شما باشد، لازم است. باید در نظر داشته باشید که هر شغلی باید با ویزایی که برای کار در استرالیا دارید متناسب باشد. مثلا مطمئن شوید که بر طبق ویزایی که دارید، حق کار در آن مکان را دارید.

 

 

طریقه ی درخواست کار در استرالیا هم مانند بقیه ی کشورهای دنیاست. به این صورت که  به طور معمول از طریق ارسال رزومه و Cover letter و یا با تکمیل فرم درخواست آنلاین برای کار درخواست می‌دهید. در هنگام ارسال رزومه، مطمئن شوید که رزومه ی شما مناسب کاری است که برای درخواست می دهید. بهتر است که رزومه تان را بر اساس موقعیت شغلی تبلیغ شده کمی تغییر دهید. تا نیازهای ویژه ی موقعیت شغلی مورد نظر را برآورده کند. مصاحبه های کاری نیز مانند دیگر کشورهاست. این مصاحبه ها از طریق تلفن و یا صورت رو در رو انجام می شوند.

 

مهاجرت به استرالیا

 

جستجوی کار در استرالیا

 

 

دولت فدرال خدماتی را اداره می‌کند که به عنوان MyFuture شناخته می‌شود. که از همه ایالت‌ها و دولت‌های محلی ورودی دارد. و به شما این امکان را می‌دهد که گزینه‌های شغلی در استرالیا را کشف کنید.

 

همچنین وب سایت‌های زیادی وجود دارند که برای کمک به مردم برای یافتن کار در استرالیا اختصاص‌داده شده‌اند. این سایت ها به شما این امکان را می‌دهند که جستجو شغلی خود را از طریق صنعت، شغل و مکان فیلتر کنید. چند مورد از محبوب‌ترین موارد عبارتند از:

 

 

  • jobsearch
  • seek
  • CareerOne
  • MyCareer
  • com.au

 

ثبت‌نام و دریافت مجوز برای کار در استرالیا

بسته به صنعتی که می‌خواهید استرالیا وارد آن شوید، ممکن است لازم باشد مجوز داشته باشید یا در یک نهاد حاکم ثبت‌نام کنید. این نهادها برای انجام فرایندهایی که در یک صنعت خاص باید دنبال شوند، وجود دارند.

 

برخی از صنایعی که به مجوز یا ثبت‌نام نیاز دارند شامل صنعت مهمانداری (برای سرو الکل) و صنعت قمار است.

 

برای بیشتر صنایع در استرالیا نیزا به ثبت نام دارید. به دست آوردن گواهی‌های صحیح و غیره بر عهده ی شما خواهد بود. پس مطمئن شوید که به طور کامل درباره صنعت مورد نظر و چگونگی گرفتن گواهی ها قبل از درخواست کار تحقیق کرده‌اید. زیرا نداشتن آنها یک ریسک برای شما خواهد بود. و می تواند شما را برای موقعیت شغلی مورد نظرتان غیر واجد شرایط سازد.

 

 

درخواست کار در استرالیا

 

 

درخواست برای یک شغل در استرالیا فرآیندی مانند کشورهای دیگر دارد. زمانی که درخواست کار ارائه می‌دهید مهم است که درخواست موارد زیر را در بر داشته باشد:

  • یک cover letter که توضیح می‌دهد شما چه کسی هستید و چرا باید برای این شغل در نظر گرفته شود

  • یک رزومه با جزئیات مربوط به گذشته و تجربیات مرتبط و صلاحیت های شما

  • جزئیات در مورد مراجعی که می توانند شما را تائید کنند، یا دستورالعمل برای درخواست مراجع در صورت نیاز کارفرما

  • نسخه ای از هر گواهی‌نامه مربوطه

رزومه‌نویسی کاری بسیار تخصصی است. پیشنهاد ما این است که این کار را به دست متخصصین این زمینه بسپارید. در این جا ما با شرکتهای رزومه نویسی برتر در استرالیا همکاری داریم. و سعی می‌کنیم بهترین و مناسب ترین رزومه‌ی انگلیسی ممکن را برای شما فراهم آوریم. اگر قصد مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار استرالیا را دارید. سامانه ویزا چک این امکان را برای شما فراهم می کند تا رزومه‌ی شما به دست ماهرترین رزومه نویسان استرالیا و به سبک استرالیایی  و بصورت استاندارد نوشته شود.

 

در مقالات متعددی در وبلاگمان در مورد مراحل نوشتن رزومه ی استاندارد انگلیسی، فرمت رزومه استاندارد، نمونه رزومه انگلیسی استرالیا و … توصیحاتی داده ایم. توصیه ی ما این است که نوشتن رزومه و کاور لتر موثر و کارامد را به ویزا چک بسپارید. این گونه اطمینان خواهید داشت که می توانید یک درخواست کار عالی برای پیدا کردن کار در استرالیا و در نهایت اخذ جاب آفر استرالیا و ویزای کار استرالیا داشته باشید. 

 

 

گرفتن شغل در استرالیا

 

 

اگر یک موقعیت شغلی به شما پیشنهاد شد، احتمالا طی یک پیشنهاد رسمی، از طریق تلفن و یا از طریق نامه آن را دریافت خواهید کرد. سطح دست‌مزد ممکن است قابل مذاکره باشد هر چند عاقلانه نیست که فرض کنیم به این صورت است.

 

شما همچنین باید یک قرارداد شامل شرایط موقعیت شغلی مورد نظر دریافت کنید. این قرارداد احتمالا شامل حقوق، وظایف، تعطیلات و هر گونه مزایایی است که ممکن است به شما تعلق گیرد. برای کار در استرالیا همچنین به شماره مالیات استرالیا نیاز خواهید داشت. برای اطمینان از اینکه کارفرمای جدید شما می‌تواند مقدار صحیح مالیات را از حقوق شما کم کند. برای اطلاعات بیشتر در مورد حقوق و نحوه ی محاسبه ی مالیات در استرالیا برای مهاجران، اینجا کلیک کنید. 

 

 

اتحادیه‌های کار در استرالیا 

 

 

اتحادیه‌های کار در استرالیا برای تضمین قدرت چانه‌زنی کارگران برای سازماندهی ساختارهای دست‌مزد، شرایط کاری و برابری کار، وجود دارند. اتحادیه‌ها نیز می‌توانند از مزایایی مانند مشاوره حقوقی و حتی نمایندگان در صورت بروز درگیری بهره‌مند شوند.

 

در حالی که پیوستن به اتحادیه به ندرت الزامی است، ولی پیوستن به یکی از انها می‌تواند بسیار مفید باشد.

 

مشاغل تابستانی در استرالیا 

 

 

اگر بین ۱۸ تا ۳۰ سال سن دارید، می توانید  ویزای کاری تعطیلات استرالیا را داشته باشید. با داشتن این ویزا می توانید به صورت موقت یا فصلی  در استرالیا کار کنید.

 

گردشگری یک تجارت بزرگ در استرالیا است. کوله گردها می‌توانند در رستوران‌ها،بارها و هتل‌ها کار پیدا کنند. همچنین می‌توانید به عنوان مربی ورزش یا راهنمای تور کار کنید. بخش کشاورزی نیز تعدادی فرصت‌ شغلی شامل برداشت میوه یا کار در مزرعه یا دامداری را در نقاط دورافتاده فراهم می‌کند.

 

 

تدریس در استرالیا 

 

 

برای تدریس در مدارس استرالیایی شما معمولا به وضعیت معلم واجد شرایط (QTS)، مدرک تحصیلی و یا مدرک کارشناسی‌ارشد آموزش (PGCE) و حداقل مقداری تجربه ی تدریس نیاز خواهید داشت.

 

از آنجا که انگلیسی زبان اصلی کشور استرالیا است، فرصت‌ برای آموزش زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی (TEFL) محدود است. با این حال، استرالیا تعداد زیادی دانشجوی بین‌المللی و مهاجر  دارد که همه می‌خواهند زبان را بیاموزند. پس مشاغل TEFL در مدارس عمومی و آکادمی های خصوصی زبان وجود دارد. برای تدریس زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی به یک مدرک دانشگاهی و یک مدرک معتبر TEFL نیاز خواهید داشت.

 

 

کارآموزی در استرالیا

 

 

انجام یک کار جانشینی موقت یا دوره‌های کارآموزی می‌تواند به شکل دادن به مهارت های شما کمک کند.  همچنین به شما این فرصت را می‌دهد تا با افرادی در ارتباط باشید که می توانند یک کار دائمی برای شما فراهم کنند.

 

تعداد زیادی آژانس‌ اختصاصی در استرالیا وجود دارند که می‌توانند به شما کمک کنند این تجربه را به دست آورید. اما این آژانس ها اغلب هزینه ای در قبال این کار دریافت می‌کنند.  پس قبل از درخواست کارآموزی در این آژانس ها از مقدار هزینه ها مطمئن شوید. 

 

 

ویزای استرالیا

 

 

اگر می‌خواهید در استرالیا کار کنید، به ویزای مناسب نیاز خواهید داشت. همانطور که قبلا ذکر شد، افراد بین ۱۸ تا ۳۰ سال می‌توانند یک ویزای موقت به نام ویزای کار تعطیلات دریافت کنند. این ویزا به شما این امکان را می‌دهد که به مدت دو سال در استرالیا سفر و کار کنید. تحت این ویزا شما می‌توانید هر نوع کاری انجام دهید. اما تنها برای شش ماه با هر کارفرما می‌توانید کار کنید. شما باید برای این ویزا از کشور خود درخواست کنید. و بودجه ی کافی برای حمایت از خود در طی اقامت در استرالیا داشته باشید.

 

برای شغل دائمی باید درخواست ویزای مهاجرت مهارت را بکنید. ابتدا باید یک فرم ابزار علاقه (EOI) را از طریق SkillSelect ارسال کنید. زمانی که EOI ارائه شد، ممکن است برای درخواست ویزای مهاجرت ماهر از شما دعوت شود. سپس ۶۰ روز وقت دارید تا برای شغلی که در فهرست مشاغل ماهر مرتبط قرار دارد، یک درخواست ارسال کنید. نوع ویزای درخواستی شما بستگی به شرایط و کار شما دارد.

 

الزامات زبان برای مهاجرت به استرالیا

 

 

زبان اصلی تجارت و کسب و کار در استرالیا انگلیسی است. بنابراین برخی از شغل ها و درخواست های  ویزا ممکن است نیاز به اثبات مهارت شما در زبان داشته باشند. در مقاله ای دیگر الزامات زبان انگلیسی برای مهاجرت به کشور استرالیا را توضیح داده ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، اینجا کلیک کنید. 

در سامانه ی ویزا چک تلاش ما بر این است که هر آنچه پیش از اقدام به مهاجرت به استرالیا باید بدانید، را در اختیار شما قرار دهیم. امید ما این است که این اطلاعات راه گشای مهاجرت به استرالیا برای شما باشند. در وبلاگ ما می توانید مطالب بیشتری در مورد استرالیا، ویزای کار استرالیا، جاب آفر استرالیا، و در کل مهاجرت به استرالیا بخوانید.

 

 

پیوندهای مفید:

 

اداره مهاجرت استرالیا

سازمان وکلای استرالیا (MARA) 

نیما رجبی

من نیما رجبی هستم مقالات و مطالب کاربردی و جدید در خصوص روش های مهاجرت و زندگی در استرالیا را از منابع معتبر خارجی برای شما به اشتراک می گذارم.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

پیام در واتساپ