ویزای ۴۹۱ استرالیا

ویزای 491 استرالیا مناطق کم جمعیت

ویزای ۴۹۱ استرالیا نوعی ویزای کاری یا مهارتی (Skilled Work) است. ویزاهای ۱۸۹، ۱۹۰ و ۴۹۱ در این دسته هستند و به مهارت و کار ارتباط دارند. ویزای ۴۹۱ استرالیا مخصوص مناطق کم‌جمعیت استرالیا یا همان regional Australia است. به مناطقی به جز ملبورن، سیدنی و بریزبین که جمعیت کمتری دارند، regional Australia گفته می‌شود. این ویزا موقت بوده و تا ۵ سال به شما اجازه‌ی کار و تحصیل در مناطق کم‎‌جمعیت استرالیا را می‌دهد. در این نوشتار، شرایط اخذ این ویزا را مطالعه خواهید کرد.

اگر قصد دارید به استرالیا مهاجرت کنید و یا می‌خواهید بدانید که واجد شرایط مهاجرت هستید، فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به استرالیا را پر کنید. 

با استفاده از این ویزا می توانید:

به مدت ۵ سال در استرالیا بمانید.
پس از ۳ سال، برای اقامت دائم اقدام کنید.
در مناطق کم‌جمعیت استرالیا (مناطقی به جز سیدنی، ملبورن، بریزبین) تحصیل و کار کنید.
در مدت ۵ سال به طور نامحدود به استرالیا رفت و آمد کنید (مدت زمانی که خارج از استرالیا هستید، اعتبار ۵ ساله‌ی ویزا را بیشتر نمی‌کند).

 

شرایط اخذ ویزای ۴۹۱ استرالیا

ابتدا فرم ابراز تمایل یا همان EOI را از طریق SkillSelect ارسال کنید تا اداره مهاجرت را مطلع سازید که قصد دارید برای این ویزا اقدام کنید. و همچنین امتیازات شما را بررسی کنند.
اگر امتیاز کافی کسب کنید، سازمان‌های دولتی می‌توانند EOI شما را ببینند و ممکن است شما را برای ویزا انتخاب یا نامزد کنند.

اگر در EOI اعلام کنید که توسط یکی از اقوام یا بستگان واجد شرایط ساپورت خواهید شد، اداره مهاجرت ممکن است شما را دعوت کند تا بتوانید درخواست ویزا بدهید.

مزایای ویزای 491 استرالیا

هزینه

هزینه ویزا برای متقاضی اصلی ۴۰۴۵ دلار استرالیا است.
به ازای هر یک از اعضای خانواده که با شما درخواست ویزا می‌کند، باید هزینه‌ جداگانه پرداخت کنید. همچنین ممکن است لازم شود که هزینه‌های دیگری شامل هزینه آزمایشات پزشکی، گواهینامه‌های پلیس و بیومتریک را پرداخت کنید.

شرط سن جهت اخذ ویزای ۴۹۱ استرالیا

هنگام دعوت از شما برای درخواست ویزا، باید زیر ۴۵ سال داشته باشید.
اگر بعد از ارسال EOI و قبل از اینکه از طرف اداره مهاجرت برایتان دعوتنامه فرستاده شود ۴۵ ساله شوید، از شما دعوت نخواهد شد. اما اگر بعد از اینکه اداره مهاجرت برای شما دعوتنامه فرستاد ۴۵ ساله شوید، هنوز می‌توانید برای ویزا اقدام کنید.

ارزیابی مهارتی مناسب داشته باشید.

برای معتبر بودن درخواست شما، باید نشان دهید که در زمان دعوت، ارزیابی مهارت مناسبی دارید (مانند سوابق شغلی).

 

کسب ۶۵ امتیاز جهت اخذ ویزای ۴۹۱ استرالیا

ویزای ۴۹۱ استرالیا یک ویزای مبتنی بر امتیاز است. پس از اینکه EOI خود را در SkillSelect ارسال کردید، بر اساس ادعاهایی که مطرح کرده‌اید به شما نمره یا امتیاز مشخصی داده می‌شود. در صورت عدم کسب امتیاز ۶۵ جهت درخواست ویزا از شما دعوت نمی‌شود.
برای محاسبه اینکه چند امتیاز می‌توانید بدست آورید از محاسبه‌گر امتیازات که در سایت اداره مهاجرت آورده شده از این لینک استفاده کنید.

 

سطح زبان انگلیسی مورد نیاز 

در زمان دعوت، سطح زبان انگلیسی شما باید بر اساس جدول زیر باشد. 

نوع آزمون

حداقل نمره مورد نیاز

آیلتس آکادمیک یا جنرال

حداقل ۶ در هر یک از مهارت‌ها

TOEFL iBT

حداقل نمره ۱۲ در مهارت شنیداری، ۱۳ خواندن، ۲۱ نوشتاری، ۱۸ گفتاری

PTE Academic

حداقل ۵۰ در هر یک از مهارت‌ها

OET

حداقل B در هر یک از مهارت‌ها

​Cambridge C1 Advanced test

حداقل ۱۶۹ در هر یک از مهارت‌ها

البته افرادی که تابعیت و پاسپورت معتبر انگلیس، ایالات متحده آمریکا، کانادا، نیوزیلند یا جمهوری ایرلند را دارند، نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی ندارند.
در دوران همه‌گیری COVID-19 برخی از سنترها، بعضی از آزمون‌ها را به گونه‌ای برگزار می‌کنند که متقاضی در منزل سوالات را پاسخ می‌دهد. به طور مثال TOEFL iBT Special Home Edition. چنین آزمون‌هایی که در منزل برگزار می‌شوند، در حال حاضر برای ویزای ۴۹۱ استرالیا مورد قبول اداره مهاجرت نیستند.

 

الزامات مربوط به مهارت جهت اخذ ویزای ۴۹۱ استرالیا

شغل شما باید در لیست مربوط به مشاغل ماهر واجد شرایط برای ویزای مهارتی ساب کلاس ۴۹۱ استرالیا باشد. این لست را بهتر است از سایت اداره مهاجرت استرالیا از این لینک بررسی کنید.  لیست بر اساس حروف الفبا و در چند صفحه تنظیم شده است. اگر در یافتن شغل‌ها در لیست نیاز به راهنمایی داشتید، با ویزاچک تماس بگیرید.

 

الزامات سلامتی جهت اخذ ویزای ۴۹۱ استرالیا

شما و هر عضو خانواده که با شما درخواست ویزا می‌کند، باید شرایط سلامتی را داشته باشید.
در مواردی، ممکن است آن دسته از اعضای خانواده که شما را در استرالیا همراهی نمی‌کنند نیز نیاز به داشتن شرایط سلامتی باشند.

 

ویزای لغو شده یا درخواست قبلی رد شده نداشته باشید

اگر ویزای لغو یا رد شده داشته باشید، ممکن است واجد شرایط ویزای ۴۹۱ استرالیا نباشید.

 

مدت زمان پردازش

۷۵ درصد از درخواست‌ها: ۹ ماه
۹۰ درصد از درخواست‌ها: ۱۲ ماه
از آنجایی که پرونده‌ها مورد به مورد بررسی می‌شوند، زمان پردازش برای هر فرد متغیر است. مدت زمان لازم جهت مشخص شدن نتایج آزمایشات پزشکی و اطلاعات امنیت ملی، می‌تواند مدت زمان پردازش را تغییر دهد. پس، تمام اسناد و مدارک لازم را ارائه کنید. در صورتی که اطلاعات جدیدی از شما خواستند، به سرعت پاسخ دهید. 

 

به همراه بردن خانواده

شما می‌توانید هنگام درخواست، اعضای خانواده‌تان را به صورت‌های زیر اضافه کنید:
هنگام ثبت درخواست ویزا، نامشان را درج کنید.
پس از ثبت درخواست، فرزندان وابسته‌تان را اضافه کنید. اما این کار را باید تا قبل از اینکه اداره مهاجرت استرالیا در مورد ویزایتان تصمیم‌گیری  کند،انجام دهید.
اعضای خانواده‌تان باید شرایط مربوط به سلامت و شخصیت را داشته باشند. ممکن است نیاز باشد که آن دسته از اعضای خانواده‌تان که با شما به استرالیا نمی‌آیند نیز شرایط سلامتی و شخصیت را داشته باشند.
اگر نام همسر یا فرزندانتان را اضافه نکرده‌اید، جهت تسهیل در روند کار، دلیل آن را باید ذکر کنید.

برچسب ویزا

ویزای ۴۹۱ استرالیا، به صورت دیجیتالی به پاسپورت شما وصل می‌شود. در گذرنامه، برچسب زده نمی‌شود.

 

اگر قصد دارید به استرالیا مهاجرت کنید و یا می‌خواهید بدانید که واجد شرایط مهاجرت هستید، فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به استرالیا را پر کنید. 

 

در مورد دیگر ویزاهای این گروه یعنی ویزای ۱۸۹ و ویزای ۱۹۰ لینک‌های : ویزای ۱۸۹ استرالیا و ویزای ۱۹۰ استرالیا را بررسی کنید. و در صورت داشتن هر سوالی مربوط به مهاجرت کاری به استرالیا، با ویزاچک تماس بگیرید. 

منبع: تیم ترجمه ویزاچک

پیوند مفید: https://immi.homeaffairs.gov.au

سعید
2 دیدگاه ها
 • مهران
  پاسخ
  ارسال شده در22:11,اکتبر 16, 2022

  با عرض سلام و وقت بخیر
  من دعوت نامه دومم از sa برای ویزای ۴۹۱ اومده. وقتی که اقدام کردم مجرد بودم و از امتیاز مجردی استفاده کردم. الان نامزد کردم(عقد نکردم).
  میتونم بعد از اینکه لاج کردم عقد کنم و همسرم هم اضافه کنم؟

  • ویزا چک
   پاسخ
   ارسال شده در00:18,اکتبر 19, 2022

   سلام مهران عزیز
   در ابتدا بهتون بابت دو موضوع تبریک میگم اول اینکه امیدوارم زندگی خوبی رو با نامزدتون شروع کنید و پر از خیر و برکت باشه و تبریک دوم بابت دریافت دعوتنامه. و در خصوص سوالتون جواب بله است و پس از لاجمنت پرونده میتونید الحاق اعضای خانواده رو بزنید.

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

پیام در واتساپ