ویزای ۱۹۰ استرالیا

ویزای 190 استرالیا

ویزای ۱۹۰ استرالیا یکی از ویزاهای مهارتی است که همانند ویزای ۱۸۹ به شما اجازه اقامت دائم در استرالیا را می‌دهد. تفاوت ویزای ۱۹۰ با ویزای ۱۸۹ در این است که ویزای ۱۹۰ استرالیا نیاز به انتخاب‌شدن از طرف یک ایالت دارد. جهت اخذ این ویزا، باید شغلتان در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا وجود داشته باشد و امتیاز لازم را کسب کنید. همچنین، باید از لحاظ مهارت، در سطح مناسب باشید (که مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت). در مورد شرایط اخذ این ویزا، مطالب زیر را مطالعه کنید.

اگر قصد دارید به استرالیا مهاجرت کنید و یا می‌خواهید بدانید که واجد شرایط مهاجرت هستید، فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به استرالیا را پر کنید. 

 

با استفاده از ویزای ۱۹۰ استرالیا می‌توانید:

اقامت دائم در استرالیا داشته باشید.
در استرالیا مشغول به کار و تحصیل شوید.
در بیمه درمانی همگانی استرالیا (مدیکر) ثبت‌نام کنید.
اسپانسر بستگانتان شوید تا به استرالیا بیایند.
در صورتی که واجد شرایط باشید، شهروند (سیتیزن) استرالیا شوید.

 

مدت اقامت: دائم

ویزای ۱۹۰ استرالیا، یک ویزای دائمی است. از مزایای این ویزا این است که می‌توانید برای مدت نامحدود در استرالیا بمانید.

 

به همراه بردن خانواده

شما می‌توانید هنگام درخواست، اعضای خانواده‌تان را به صورت‌های زیر اضافه کنید:
هنگام ثبت درخواست ویزا، نامشان را درج کنید.
پس از ثبت درخواست، آن‌ها را اضافه کنید. اما این کار را باید تا قبل از اینکه اداره مهاجرت استرالیا در مورد ویزایتان تصمیم‌گیری  کند،انجام دهید.
اعضای خانواده‌تان باید شرایط مربوط به سلامت و شخصیت را داشته باشند. ممکن است نیاز باشد که آن دسته از اعضای خانواده‌تان که با شما به استرالیا نمی‌آیند نیز شرایط سلامتی و شخصیت را داشته باشند.
اگر نام همسر یا فرزندانتان در این برنامه آورده نشده، جهت تسهیل در روند کار، دلیل آن را باید ذکر کنید.

 

هزینه

هزینه ویزا برای متقاضی اصلی ۴۰۴۵ دلار استرالیا است.
به ازای هر یک از اعضای خانواده که با شما درخواست ویزا می‌کند، باید هزینه‌ جداگانه پرداخت کنید. همچنین ممکن است لازم شود که هزینه‌های دیگری شامل هزینه آزمایشات پزشکی، گواهینامه‌های پلیس و بیومتریک را پرداخت کنید.

 

مدت زمان پردازش

۷۵ درصد از درخواست‌ها: ۱۳ ماه
۹۰ درصد از درخواست‌ها: ۱۶ ماه
از آنجایی که پرونده‌ها مورد به مورد بررسی می‌شوند، زمان پردازش برای هر فرد متغیر است. مدت زمان لازم جهت مشخص شدن نتایج آزمایشات پزشکی و اطلاعات امنیت ملی، می‌تواند مدت زمان پردازش را تغییر دهد. پس، تمام اسناد و مدارک لازم را ارائه کنید. در صورتی که اطلاعات جدیدی از شما خواستند، به سرعت پاسخ دهید. 

 

شرایط اخذ ویزای ۱۹۰ استرالیا

پس از اینکه فرم ابراز تمایل یا همان EOI را ارسال کردید، از طرف یکی از ایالت‌ها (یا قلمروهای) استرالیا انتخاب یا نامزد می‌شوید. و اگر توسط ایالت انتخاب یا نامزد شوید، اداره مهاجرت از شما دعوت می‌کند. بدون این دعوت، نمی‌توانید برای درخواست ویزای ۱۹۰ استرالیا اقدام نمایید.

 

انتخاب‌شدن توسط ایالت

فرم ابراز تمایل یا همان EOI را در SkillSelect ارسال کنید. آژانس‌های دولتی می‌توانند EOI تکمیل شده شما را ببینند و ممکن است شما را برای ویزا انتخاب کنند.
در صورت انتخاب شدن، اداره مهاجرت استرالیا از شما دعوا می‌کند.
هر سازمان دولتی، معیارهای خاص خود را برای تصمیم‌گیری در مورد انتخاب دارد. برای آگاهی بیشتر در مورد روند انتخاب آنها و آنچه که از شما می‌خواهند، مستقیما با آژانس‌های دولتی تماس بگیرید.
قلمرو پایتخت استرالیا
نیو ساوت ولز
قلمرو شمالی
کوئینزلند
استرالیای جنوبی
تاسمانی
ویکتوریا
استرالیای غربی

ارزیابی مهارتی مناسب داشته باشید.

برای معتبر بودن درخواست شما، باید نشان دهید که در زمان دعوت، ارزیابی مهارت مناسبی دارید (مانند سوابق شغلی).

 

شرط سن جهت اخذ ویزای ۱۹۰ استرالیا

هنگام دعوت از شما برای درخواست ویزا، باید زیر ۴۵ سال داشته باشید.
اگر بعد از ارسال EOI و قبل از اینکه از طرف اداره مهاجرت برایتان دعوتنامه فرستاده شود ۴۵ ساله شوید، از شما دعوت نخواهد شد. اما اگر بعد از اینکه اداره مهاجرت برای شما دعوتنامه فرستاد ۴۵ ساله شوید، هنوز می‌توانید برای ویزا اقدام کنید.

 

کسب ۶۵ امتیاز جهت اخذ ویزای ۱۹۰ استرالیا

ویزای ۱۹۰ استرالیا یک ویزای مبتنی بر امتیاز است. پس از اینکه EOI خود را در SkillSelect ارسال کردید، بر اساس ادعاهایی که مطرح کرده‌اید به شما نمره یا امتیاز مشخصی داده می‌شود. در صورت عدم کسب امتیاز ۶۵ جهت درخواست ویزا از شما دعوت نمی‌شود.
برای محاسبه اینکه چند امتیاز می‌توانید بدست آورید از محاسبه‌گر امتیازات که در سایت اداره مهاجرت آورده شده از این لینک استفاده کنید.

 

سطح زبان انگلیسی مورد نیاز 

در زمان دعوت، سطح زبان انگلیسی شما باید بر اساس جدول زیر باشد. 

نوع آزمون

حداقل نمره مورد نیاز

آیلتس آکادمیک یا جنرال

حداقل ۶ در هر یک از مهارت‌ها

TOEFL iBT

حداقل نمره ۱۲ در مهارت شنیداری، ۱۳ خواندن، ۲۱ نوشتاری، ۱۸ گفتاری

PTE Academic

حداقل ۵۰ در هر یک از مهارت‌ها

OET

حداقل B در هر یک از مهارت‌ها

​Cambridge C1 Advanced test

حداقل ۱۶۹ در هر یک از مهارت‌ها

البته افرادی که تابعیت و پاسپورت معتبر انگلیس، ایالات متحده آمریکا، کانادا، نیوزیلند یا جمهوری ایرلند را دارند، نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی ندارند.
در دوران همه‌گیری COVID-19 برخی از سنترها، بعضی از آزمون‌ها را به گونه‌ای برگزار می‌کنند که متقاضی در منزل سوالات را پاسخ می‌دهد. به طور مثال TOEFL iBT Special Home Edition. چنین آزمون‌هایی که در منزل برگزار می‌شوند، در حال حاضر برای ویزای ۱۹۰ استرالیا مورد قبول اداره مهاجرت نیستند.

 

الزامات مربوط به مهارت جهت اخذ ویزای ۱۹۰ استرالیا

شغل شما باید در لیست مربوط به مشاغل ماهر واجد شرایط برای ویزای مهارتی ساب کلاس ۱۹۰ استرالیا باشد. این لست را بهتر است از سایت اداره مهاجرت استرالیا از این لینک بررسی کنید.  لیست بر اساس حروف الفبا و در چند صفحه تنظیم شده است. اگر در یافتن شغل‌ها در لیست نیاز به راهنمایی داشتید، با ویزاچک تماس بگیرید.

 

الزامات سلامتی جهت اخذ ویزای ۱۹۰ استرالیا

شما و هر عضو خانواده که با شما درخواست ویزا می‌کند، باید شرایط سلامتی را داشته باشید.
در مواردی، ممکن است آن دسته از اعضای خانواده که شما را در استرالیا همراهی نمی‌کنند نیز نیاز به داشتن شرایط سلامتی باشند.

 

ویزای لغو شده یا درخواست قبلی رد شده نداشته باشید

اگر ویزای لغو یا رد شده داشته باشید، ممکن است واجد شرایط ویزای ۱۹۰ استرالیا نباشید.

 

 

برچسب ویزا

ویزای ۱۹۰ استرالیا، به صورت دیجیتالی به پاسپورت شما وصل می‌شود. در گذرنامه، برچسب زده نمی‌شود.

 

اگر قصد دارید به استرالیا مهاجرت کنید و یا می‌خواهید بدانید که واجد شرایط مهاجرت هستید، فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به استرالیا را پر کنید. 

 

منبع: تیم ترجمه ویزاچک

پیوند مفید: https://immi.homeaffairs.gov.au

 

سعید
2 دیدگاه ها
  • عماد
    پاسخ
    ارسال شده در12:39,ژوئن 14, 2021

    با سلام.من‌کارمند بانک ملی هستم با ۱۳ سال سابقه لیسانس مدیریت متاهل اکر ایلتس را اخذ کنم ایا واحد شرایط ویزای ۱۸۹ میباشم .با تشکر

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

پیام در واتساپ