همه چیز درباره ویزای ۴۸۲ استرالیا

جاب آفر استرالیا
[تعداد: 6    میانگین: 5/5]

همه چیز درباره ویزای TSS 482 استرالیا

تمام آنچه درباره ویزای ۴۸۲ استرالیا باید بدانید

قوانین پذیرش مهاجر در کشورهای مختلف همیشه در حال تغییر است . برای کمک به دانستن آنچه که مورد نیاز است تا با ویزای ۴۸۲ استرالیا واجد شرایط دریافت ویزای کوتاه مدت مهارت (TSS Visa) زیر مجموعه ۴۸۲ شوید، یک راهنمای مفید قرار داده ایم. اطلاعات این مطلب توسط کارشناسان سامانه ویزا چک و  از وبسایت اداره مهاجرت استرالیا جمع آوری و به زبان شیرین فارسی ترجمه شده است و به شما عزیزان تقدیم می گردد. امید آن داریم در مسیر مهاجرت به استرالیا در کنار شما باشیم.

ویزا TSS 482 استرالیا چیست؟

 ویزای کمبود نیروی ماهر متخصص به عنوان ویزای TSS 482 استرالیا شناخته می شود.  شما همچنین می توانید آن را به عنوان ویزای ساب کلاس۴۸۲ استرالیا بشناسید. ویزای  TSS 482 استرالیا به کارفرمایان، که در جذب نیروی کار خود  در استرالیا با مشکل مواجه هستند  این اجازه  را می دهد تا با حمایت از نیروی کار خارجی از کشورهای دیگر اقدام به حمایت و جذب آنها کنند.  کارفرمایان مورد تایید استرالیایی زمانی که نیروی کار خود را در استرالیا پیدا نکنند اجازه انجام این کار را دارند.

چه کاری می توانیم با ویزای TSS 482 استرالیا انجام دهیم ؟

 ویزای TSS 482 استرالیا اجازه می دهد تا به طور موقت و تا ۴ سال در استرالیا زندگی و کار کنید. در طول این مدت، شما باید به طور تمام وقت برای کارفرمای خود کار کنید. شما فقط می توانید در شغلی که برای شما مشخص شده است کار کنید و نمی توانید برای کارفرمای دیگری کار کنید. شما در دو سال اول تعهد خدمتی دارید و البته کارفرما هم اجازه اخراج شما از کار را ندارد. در صورتی که کارفرمای شما مایل بود می تواند پس از یک سال از ورود شما به استرالیا شما را برای دریافت ویزای دائم حمایت کند.

چه کسی می تواند برای ویزای TSS 482 استرالیا درخواست کند؟

 هر شخصی که با یک کارفرما که مایل است آن را در یک شغل خاص حمایت کند قادر به درخواست ویزای ۴۸۲ استرالیا است. الزامات خاصی وجود دارد که باید آنها را رعایت کنید، از جمله مدارک زبان انگلیسی، مدارک و تجربه کاری. شما همچنین باید تحت بررسی سلامت و شخصیت قرار گیرید. برای آگاهی از مدارک مورد نیاز به این صفحه مراجعه نمایید.

چه مشاغلی می توانند به عنوان بخشی از ویزا TSS 482 استرالیا حمایت شوند ؟

 در حال حاضر ۵۰۸ شغل موجود در برنامه ویزای TSS 482 استرالیا وجود دارد. هر شغل به دسته های مختلف تقسیم می شود، همچنین ویزای ۴۸۲ استرالیا به دو روش زیر قابل اقدام است:

جریان کوتاه مدت  یا TSS 482 Short Term Stream 

جریان متوسط مدت یا TSS 482 Medium Term Stream 

 علاوه بر این، هر شغل به یکی از سه فهرست مشاغل  مورد نیاز استرالیا تقسیم می شود:

 فهرست مشاغل مورد نیاز استرالیا کوتاه مدت (STSOL) (که دسترسی به جریان کوتاه مدت را فراهم می کند)

 فهرست مشاغل مورد نیاز استرالیا متوسط ​​و بلند مدت استراتژیک (MLTSSL)

 فهرست مشاغل مورد نیاز استرالیا منطقه ای (ROL)

  باید بدانبد شغل شما در کدام لیست از مشاغل مورد نیاز استرالیا قرار دارد ، چرا که تعیین می کند که چه مدت ویزا به شما اعطا می شود و در کدام نوع از ویزا توان اقدام دارید.

  در لیست مشاغل STSOL – ویزا معمولا به مدت ۱ یا ۲ سال اعطا می شود *

در لیست مشاغل MLTSSL – ویزای مورد نیاز برای هر چیزی بین ۱ تا ۴ سال است

  در لیست مشاغل ROL – ویزای مورد نیاز برای هر چیزی بین ۱ تا ۴ سال است

 *  ممکن است در لیست مشاغل STSOL برای ۴ سال ویزا اعطا شود که در آن قوانین تجارت بین المللی اعمال می شود.

الزامات ویزا TSS 482 استرالیا چیست؟

 مهم است که با دقت بررسی کنید که نیازهای شما چیست.  این می تواند بسته به شغل مورد حمایت شما تغییر کند.  به طور متوسط، الزامات اصلی عبارتند از:

مدرک زبان انگلیسی

 برای اطلاعات کامل در خصوص مدارک و شرایط زبان انگلیسی به این صفحه مراجعه نمایید. شما می توانید یکی از آزمون انگلیسی  زیر را ارائه دهید:

(IELTS)

(OET)

(TOEFL)

(PTE)

(CAE)

مهارت و تخصص های مرتبط ویزای TSS 482 استرالیا چیست؟

شما باید تخصص و مهارت مناسب برای حرفه ای که کارفرما شما را حمایت می کند، دارا باشید.  این توسط طبقه بندی استاندارد حرفه ای استرالیا و نیوزیلند (ANZSCO) تعیین می شود. صرف نظر از  رشته تحصیلی با شغلی که شما حداقل دو سال سابقه کار در آن دارید می توانید برای ویزای ۴۸۲ استرالیا اقدام کنید. بعضی از مشاغل ممکن است مستلزم ثبت نام یا صدور مجوز از سازمان های ارزیاب استرالیا باشند.

آزمایشات پزشکی مورد نیاز ویزای TSS 482 استرالیا چیست؟

 

بستگی به ملیت شما، یا کشوری که درآن زندگی کرده اید، ممکن است لازم باشد آزمایشات سلامتی را انجام دهید. ممکن است در مدت زمان ویزایتان به بیمه درمانی مناسب نیاز داشته باشید. مگر اینکه از کشوری که موافقت نامه بهداشتی با استرالیا دارد باشید. در مقاله ای مجزا الزامات بهداشتی و پزشکی و نحوه و مکان انجام تست های پزشکی درج می گردد.  این کشورها عبارتند از:

 – بلژیک

 – فنلاند

 – مالت

 – هلند

 – نیوزلند

 – نروژ

 – جمهوری ایرلند

 – اسلوونی

 – سوئد

 – انگلستان

الزامات شخصیت و  سوپیشینه پلیس در ویزای TSS 482 استرالیا چیست؟

– شما باید یک گواهینامه  سو پیشینه کیفری پلیس برای هر کشوری که در آن زندگی کرده اید را برای یک سال یا  بیش از ۱۰ سال گذشته داشته باشید.  لطفا توجه داشته باشید که گواهینامه های صادر شده پلیس فقط برای ۱۲ ماه معتبر است.

 محدودیت سن در ویزای TSS 482 استرالیا چیست؟

هیچ گونه محدودیت سن برای دریافت ویزای ۴۸۲ استرالیا وجود ندارد.

فرآیند درخواست ویزا TSS 482 استرالیا چیست؟

 پیش از آغاز مهاجرت به استرالیا ، مراحل مختلفی وجود دارد. مهم است که شما درباره ویزای TSS 482 استرالیا  تحقیق کنید.  نگران نباشید سامانه ویزا چک مطالب مفیدی از ویزا TSS 482 استرالیا را برای شما فراهم کرده است که به شما اطلاعاتی را که در مورد ویزای TSS نیاز دارید، می دهد. شما می توانید با استفاده از سرویس بررسی صلاحیت دریافت ویزا اطلاعات کاملی از اینکه واجد شرایط دریافت ویزا TSS هستید را دریافت کنید. برای شروع فرآیند درخواست ویزای ۴۸۲ استرالیا باید از کارفرمای مورد تایید جاب آفر دریافت کنید. باز هم نگران نباشید سامانه ویزا چک با ربات کوکابورا برای شما از کارفرمایان استرالیایی جاب آفر دریافت میکند. برای آشنایی با فرآیند دریافت جاب آفر این صفحه را ببینید. این پروسه در سه مرحله انجام می شود:

 حمایت تجاری استاندارد

کارفرمایان باید اطمینان حاصل کنند که توسط وزارت امور داخلی تأیید شده و معتبر هستند.

 جاب آفر

 کارفرما باید شما را براساس تخصصی که دارید حمایت کند، و شواهدی را ارائه دهد که برای حمایت از این شغل برخوردار هستید.

 درخواست ویزا 

این بخش مسئولیت شماست.  شما باید تمام اسناد مورد نیاز  را ارسال کنید و  ثابت کنید که الزامات شغل شما را برآورده می کنید. وکیل مهاجرت ثبت شده می تواند به شما در این برنامه کمک کند.

ویزای TSS 482 استرالیا چه هزینه های خواهد داشت؟

دانستن اینکه چه هزینه هایی باید پرداخت شود، مهم است زیرا برخی از هزینه های کارفرمای شما باید پرداخت کند و همچنین هزینه هایی را شما باید بپردازید. هزینه های شما ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 هزینه دولتی برای درخواست صدور ویزا شما

 هزینه جستجو جاب آفر و تولید رزومه 

 هزینه خدمات وکیل مهاجرت حرفه ای

 هزینه سفر

هزینه محل اقامت

هزینه آزمون انگلیسی (در صورت لزوم)

هزینه ترجمه هر گونه اسناد به زبان انگلیسی

هزینه ارزیابی مهارت توسط سازمان ارزیاب (  در صورت لزوم)

 هزینه گواهی های سو پیشینه پلیس و تست های پزشکی

با ویزای TSS 482 استرالیا چه میزان حقوق به شما پرداخت می شود؟

 تحت ویزای TSS، کارفرمای شما باید به شما بالاتر از مبلغ درآمد معقول مهاجرت (TSMIT) بپردازد. در حال حاضر ۵۳۹۰۰ دلار استرالیا در هر سال است.  کارفرمایان به شما نمی توانند کمتر از این پرداخت کنند.  علاوه بر این کارفرمای شما باید همان مبلغی را پرداخت کند که به یک شهروند استرالیایی پرداخت می شود.

 کارفرمای شما نیز چیزی را به نام بیمه بازنشستگی می پردازد.  هنگامی که تصمیم به بازنشستگی می گیرید، این پول برای شما است که  ۹٫۵ درصد از حقوق شما است و توسط کارفرمای شما علاوه بر حقوق شما پرداخت می شود.

ویزای TSS 482 استرالیا چه مدت اعتبار خواهد داشت؟

 این بستگی به این دارد که شما از کدام نوع ویزا ۴۸۲ اقدام کرده اید و کارفرما تا چه مدت مایل به حمایت از ویزای شما است. اگر شما در لیست مشاغل STSOL استرالیا هستید، پس می توانید درخواست ویزای TSS خود را فقط یک بار در استرالیا و یک بار دیگر زمانی که در خارج از استرالیا هستید، تمدید کنید. اگر شما در  لیست مشاغل MLTSSL یا ROL هستید، می توانید ویزای TSS خود را تا آنجا که می خواهید تغییر دهید و به ویزای دائم تبدیلش کنید. البته، در همه موارد، شما نیاز به یک کارفرما دارید که از شما حمایت کند و همچنین تخصص شغلی شما باید در فهرست مشاغل مورد نیاز استرالیا باشد.

با ویزای TSS 482 استرالیا می توانیم درخواست اقامت دائم بدهیم؟

 تقاضای اقامت دائم (PR) را می توان از طریق چند ویزای مختلف انجام داد.

 هنگام درخواست برای روابط عمومی از طریق ویزای TSS، رایج ترین گزینه از طريق انتقال موقت  (TRT) برای هر وسيله زير رده ۱۸۶ يا ۱۸۷ است.  برای واجد شرایط بودن برای PR از طریق جریان TRT درخواست کنید باید شرایط ویزا را برآورده کنید و کارفرمای شما باید الزامات مربوط به حامی شما را برآورده کند.

 اگر شغل شما در لیست ROL باشد، شما باید برای سال ها برای  یک کارفرمای مشابه در استرالیا حداقل برای سه نفر کار کنید.اشخاص در این فهرست واجد شرایط برای ویزای ۱۸۶ تنها ۱۸۷ ویزا نمی باشند.اگر شغل شما در لیست MLTSSL باشد، الزامات مشابه هستند.تنها تفاوت این است که شما می توانید در مناطق منطقه ای یا کلان شهر استرالیا کار کنید.در هر صورت، شما باید یک کارفرما داشته باشید که از درخواست PR خود پشتیبانی می کند.اگر PR شما هدف شما باشد، مطمئن شوید که قبل از شروع درخواست برای ویزای TSS، نیازهای PR را از طریق جریان TRT درخواست کنید.

سامانه ویزا چک یک شرکت مستقل است و هیچ ارتباطی با اداره مهاجرت استرالیا ندارد.

اطلاعات در این مقاله نباید به عنوان مشاور حقوقی مورد استفاده قرار گیرد. 

این اطلاعات بر اساس دستورالعمل های عمومی موجود در سایت اداره مهاجرت استرالیا است.

در صورت تمایل با اشتراک گذاری این مطلب ما را حمایت کنید.

سوالات و نظرات خود را در پایین همین مطلب درج کنید، ما مشتاقانه پاسخگوی شما هستیم.

ویزا چک
ویزا چک
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت