هزینه زندگی در استرالیا

هزینه اقامت در استرالیا

 

هزینه زندگی در استرالیا نسبت به کشورهای دیگر مثل انگلیس و امریکا در نگاه اول می تواند کمی بالا به نظر برسد. در واقع در سال‌ های اخیر، استرالیا به عنوان یک مقصد مهاجرت با هزینه ی زندگی بالا شناخته شده‌ است. این موضوع به طور کلی صادق است. اما اغلب مهاجران متوجه می‌ شوند که کیفیت بالاتر زندگی در استرالیا این هزینه ی بالای زندگی را تا حدودی جبران می کند. با این حال، آن‌هایی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند، باید از هزینه‌ های احتمالی خود آگاه باشند.

 

در بررسی هزینه ی زندگی “مرسر” را در سال ۲۰۱۸، سیدنی به عنوان نهمین شهر گران‌ قیمت از بین ۲۰۹ شهر مورد بررسی در سراسر جهان رتبه‌ بندی شد. این شهر گران‌ترین شهر استرالیا برای زندگی است. پس از آن ملبورن با رتبه  ۵۸، پرت با رتبه ی ۶۱، کانبرا با رتبه ی ۷۷ و بریزبن با رتبه ی ۸۴ قرار دارد.

 

در نتیجه، مهاجران باید اطمینان حاصل کنند که حقوقی که دریافت می‌ کنند کافی است تا تمام هزینه‌ های آن ها را پوشش دهد. زیرا استرالیایی‌ها معمولا از زیاد بودن هزینه ی خانوار شکایت می‌کنند. به نظر می‌ رسد که سیستم‌ های رفاه اجتماعی معروف در استرالیا، مانند مدیکر و پس انداز بازنشستگی، کار زیادی برای کاهش نگرانی های مالی خانواده ها  انجام نمی دهند.

 

استرالیا مکان خوبی برای زندگی شما و خانواده تان است. با این حال، اگر قصد مهاجرت به کشور دیگری را دارید، اولین و مهم ترین نگرانی شما هزینه ی زندگی در آن کشور جدید خواهد بود. پس اگر میلیونر نیستید، باید کاملا حواستان را جمع کنید که بیشتر از درآمدتان خرج نکنید. مهاجرانی که به استرالیا می آیند، عموما نگران هزینه ی بالای زندگی در این کشور هستند. چون این عقیده ی عمومی وجود دارد که هزینه زندگی در استرالیا کمی نسبت به کشورهای دیگر بالاتر است. هزینه زندگی در استرالیا به فاکتورهای زیادی بستگی دارد. فاکتورهایی مانند تعداد نفرات خانواده، شهر محل سکونت، سبک زندگی شخصی، برنامه ی اقامت، عادت های غذایی و غیره. به طور خلاصه، هزینه زندگی در استرالیا به این بستگی دارد که انتخاب ها و ترجیح شما برای زندگی چه باشد. همچنین به ای بستگی خواهد داشت که چه زندگی ای می خواهید داشته باشید.

 

 

برای دسترسی به مقالات بیشتر در مورد استرالیا و جنبه های مختلف زندگی در استرالیا به وبلاگ ما سری بزنید. 

 

 

 

اجازه دهید برخی از عوامل موثر در هزینه زندگی در استرالیا را برایتان شرح دهیم: 

 

تعداد نفرات خانواده: این دیگر یک دو دو تا چهار تای ساده است. مشخص است که هر چه تعداد نفرات بالاتر باشد، هزینه زندگی در استرالیا نیز بالاتر خواهد بود.

 

 

شهر محل سکونت: نواحی شهری و شهرهای برتر در استرالیا در مقایسه با نواحی روستایی و حومه شهر، هزینه ی بالاتری برای زندگی طلب می کنند. شهرهایی مانند سیدنی، ملبورن، بریزبن از جمله شهرهای برتر در جهان برای زندگی هستند. و قاعدتا هزینه ی بالایی برای زندگی در این شهرها نیاز است

اولویت ها و ترجیح های شخصی: بسته به سلیقه ی شما در نوع زندگی و عادت هاتان، قاعدتا هزینه زندگی تفاوت خواهد داشت. برای مثال فردی دوست دارد لباس های برند بپوشد. فردی هم مایل است لباس های عادی به تن کند و علاقه ای به برندهای مختلف ندارد. فردی علاقمند است که همیشه بیرون از خانه غذا بخورد. از طرفی فردی هم دوست دارد خودش آشپزی کند و در خانه غذا بخورد. و مسائل دیگری که از فردی به فرد دیگر متفاوت است و در نهایت بر هزینه ی زندگی تاثیر می گذارد.

 

انتخاب نوع محل سکونت: سکونت گاه های اشتراکی، سوئیت های کوچک یا تک اتاقه، قاعدتا از اپارتمان های دو خوابه یا خانه های حیاط دار برای زندگی به صرفه تر هستند. هزینه مسکن در استرالیا مطمئنا یکی از بزرگ ترین هزینه های شما خواهد بود. بنابراین بسته به نوع انتخاب شما در نوع محل سکونت شما هزینه ی زندگی در استرالیا برای شما می تواند تا حد زیادی متفاوت باشد.

 

 

عمده  هزینه زندگی در استرالیا را می توان به چند دسته تقسیم کرد:

 

 

  • اجاره ی منزل
  • خوار و بار
  • حمل و نقل
  • سلامت و مراقبت
  • اب و برق و گاز و …

هزینه مسکن در استرالیا

کمبود ملک برای اجاره و افزایش دائمی نرخ صاحبخانه، باعث افزایش هزینه‌ های اجاره در استرالیا شده‌ است. اقتصاد دانان پیش‌بینی می‌ کنند که افزایش قیمت متوقف شود و حتی ممکن است در چند سال آینده کمی هم کاهش داشته باشد اما مهاجران باید از این نکته آگاه باشند که بیش از ۳۰ درصد از درآمد ماهیانه آن‌ها ممکن است هزینه ی تامین سقف بالای سر آن‌ها  باشد.

هزینه بهداشت و درمان در استرالیا

 

 

بسیاری از مهاجران ساکن استرالیا، اقامت دائمی ندارند. و به همین دلیل واجد شرایط مدیکر، پوشش بیمه سلامت ملی نیستند. با این حال، آن‌هایی که از این خطر قرمز گذشته  و موفق به دریافت اقامت دائم استرالیا می شوند. متوجه خواهند شد که مراقب های بهداشت و درمان در استرالیا دارای استاندارد بالایی بوده و بسیار مقرون‌ به‌ صرفه می‌ باشد.

بیمه مراقبت‌ های پزشکی از طریق کسورات مالیاتی فردی تامین می‌ شود. این پوشش بیمه ای به ساکنان دائمی اجازه می‌ دهد تا از مراقبت‌ های بیمارستانی رایگان و ویزیت پزشک رایگان و یا با یارانه ی بالا بهره مند شوند. برخی از مهاجران ممکن است رسما ملزم هستند که در ابتدا به مقامات استرالیایی ثابت کنند که به اندازه کافی تحت پوشش بیمه سلامت خصوصی قرار دارند. تا بتوانند ویزای استرالیا را دریافت کنند.

هزینه‌ های مراقبت‌ های بهداشتی و درمانی خصوصی در استرالیا می‌ تواند گران‌ قیمت باشد. و متاسفانه هیچ راهی برای ساکنان موقت وجود ندارد تا از این هزینه‌ ها خلاص شوند. مگر اینکه بیمه ی خصوصی داشته باشند که آن هم می‌ تواند یک اقدام پر هزینه در نوع خود باشد.

هزینه تحصیل در استرالیا

مهاجرانی که با کودکان خود به استرالیا مهاجرت می‌ کنند، می‌ توانند از دانستن این موضوع لذت ببرند. که سیستم مدارس عمومی در استرالیا بسیار معتبر و خوش نام است. و همچنین در بسیاری از موارد ارزان است. با این حال، در برخی ایالت‌ ها، دارندگان اقامت موقت ملزم به پرداخت شهریه برای ثبت‌ نام کودکان خود در سیستم دولتی هستند.

برای کسانی که ترجیح می‌ دهند فرزندان خود را در یک مدرسه ی خصوصی یا مدرسه ی بین‌ المللی ثبت‌ نام کنند. به طور طبیعی شهریه لازم است. شهریه ی این مدارس تقریبا گران‌ قیمت می باشد. متناوبا، در جایی بین سیستم دولتی و سیستم خصوصی، مدارس مبتنی بر ایمان قرار دارند. شهریه ی این موسسات نوعا نسبت به شهریه ی مدرسه دولتی بالاتر است. اما در برخی موارد، مدارس مبتنی بر ایمان می‌ توانند حتی ارزان‌ تر از مدارس دولتی نیز باشند.

 

 

در وبلاگ ما می توانید مقالات دیگری در مورد زندگی در استرالیا، زندگی در سیدنی و … بخوانید. ما به روز ترین و مفیدترین مطالب را با موضوع مهاجرت به استرالیا و زندگی در این کشور بی نظیر برای شما فراهم می کنیم. برای دسترسی به مقالات بیشتر همراه ما باشید.

 

 

هزینه زندگی در استرالیا

 

قیمت خدمات و محصولات به میزان زیادی به نوع محصول و تامین کننده ی آن بستگی دارد. لیست زیر، قیمت میانگین در سیدنی را در ماه آپریل سال ۲۰۱۹ نشان می دهد.

هزینه مسکن در استرالیا

 

 

اپارتمان یک خوابه در مرکز شهر : ۲۷۰۰ دلار استرالیا

اپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر: ۱۹۰۰ دلار استرالیا

اپارتمان سه خوابه در مرکز شهر: ۴۷۰۰ دلار استرالیا

اپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر: ۳۱۰۰ دلار استرالیا

هزینه غذا در استرالیا

یک وعده بیک مک: ۱۰ دلار استرالیا

کوکا کولا: ۳ دلار و ۴۰ سنت

کاپوچینو: ۴ دلار استرالیا

یک بطری آبجوی محلی: ۸ دلار

سه وعده غذا برای دو نفر در یک رستوران سطح متوسط: ۸۰ دلار استرالیا

نرخ تسهیلات در استرالیا

نرخ تماس موبایل به موبایل در هر دقیقه: ۶۵ سنت

اینترنت (میانگین هر ماه) : ۷۰ دلار استرالیا

تسهیلات اساسی (اب و برق و گاز و… برای یک آپارتمان کوچک در هر ماه) : ۱۹۰ دلار

هزینه حمل و نقل در استرالیا

نرخ تاکسی (هر کیلومتر) :  ۲ دلار و ۲۰ سنت

اتوبوس/قطار در مرکز شهر: ۴ دلار استرالیا

بنزین (هر لیتر) : ۱ دلار و ۵۰ سنت 

 

برای اطلاعات بیشتر و دقیق تر برای قیمت محصولات و خدمات ضروری برای زندگی در استرالیا می توانید به این لینک مراجعه کنید. در اینجا می توانید قیمت بیشتر محصولاتی و خدماتی که برای زندگی روزانه خود در استرالیا نیاز دارید را ببینید. همچنین در سایت salary explorer می توانید  هزینه زندگی در استرالیا و شهرهای مختلف این کشور را به تفکیک محاسبه کنید. 

 

 

در نمودار زیر به صورت شماتیک هزینه زندگی در استرالیا به تفکیک مسکن، حمل و نقل، غذا و … نشان داده شده است. 

 

 

 

هزینه های مختلف در استرالیا

 

 

 

 

بنابراین اگر هزینه های عمومی را با توجه به اجاره، تسهیلات، غذا، موبایل، قبض، حمل و نقل و غیره در نظر بگیریم. این هزینه ها در حالت معمول چیزی حدود ۲۵۰۰-۳۰۰۰ دلار استرالیا در ماه می شود. البته قبلا هم اشاره کردیم که این هزینه ها تا حدود زیادی به استانداردهای شخصی شما هم بستگی دارد. 

با همه ی این تفاسیر هزینه ی یک زندگی معمولی در سال حدود ۳۵۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ دلار استرالیا خواهد بود. البته باید این نکته را هم در نظر گرفت که حقوق هم در استرالیا نسبت به کشورهای دیگر بالاتر است. میانگین حقوق در استرالیا در حدود ۷۰۰۰۰ دلار در سال است. پس هزینه ی ۴۰۰۰۰ در سال نسبت به میانگین حقوق دریافتی چندان هم بد به نظر نمی رسد. به این صورت که شما با حداقل حقوق در استرالیا هم می توانید از پس هزینه های زندگی در این کشور بر آیید.

 

 

در وبلاگ سامانه ی ویزا چک در مقاله ای جداگانه، به طور مفصل در مورد حقوق و مالیات در استرالیا صحبت کرده ایم. در صورتی که می خواهید بدانید دقیقا با چه حقوقی بعد از کسر مالیات می توانید در استرالیا زندگی کنید می توانید به وبلاگ سامانه ی ویزا چک سری بزنید. 

صرفه جویی در هزینه ها در استرالیا

 

اگر می‌خواهید خانه اجاره کنید، یک واحد / آپارتمان / خانه را با خانواده و یا دوستان به اشتراک بگذارید. به این صورت می‌توانید خوار و بار و هزینه‌ های مصرفی خود را نیز به اشتراک بگذارید. به علاوه، وقتی از وطن خود دور هستید، همیشه خوب است که یک هم خانه ی خوب داشته باشید.

 

هزینه‌های خود را به طور منظم چک کنید تا بتوانید پس‌اندازهای احتمالی را شناسایی کنید.

 

از خرید بدون برنامه اجتناب کنید. قیمت‌ ها را مقایسه کنید و به دنبال معاملات و تخفیف‌ ها برای اقلام ضروری بگردید. و یک لیست خرید درست کنید و بر طبق آن پیش بروید. کشش خرید ناگهانی را متوقف کنید و بودجه خود را در مسیر درست قرار دهید.

 

زمان خرید لباس خود را بر اساس فروش پایان فصل برنامه ریزی کنید. به این صورت می توانید صدها دلار صرفه جویی کنید. نکته ی مفید دیگر این است که از فروشگاه هایی با  آیتم‌ های طراحی ارزان‌ تر خرید کنید. همچنین خرید از فروشگاه‌ های دست‌ دوم را هم در نظر بگیرید.

 

با خرید اینترنتی برای خانه تان، می توانید به میزان زیادی صرفه جویی کنید. از قاشق‌ تا مبل، یک عالمه کالای مورد نیازتان را به قیمت فوق‌ العاده پیدا خواهید کرد.

 

نرخ های گاز و برق را مقایسه کنید تا مطمئن شوید که بهترین نرخ را دریافت می‌ کنید.

 

قیمت بنزین را بررسی کنید و خرید را زمانی انجام دهید که چرخه ی قیمت، پایین تر باشد.

 

برنامه ی تلفن همراهی که بهترین قیمت را دارد و محدوده ی مصرف شما را ارائه می‌دهد، را خریداری کنید.

 

خودتان آشپزی کنید، نهار و صبحانه را از خانه بردارید. این کار می تواند به میزان زیادی در هزینه های شما صرفه جویی کند.

 

اقامت در استرالیا می تواند فرصتی بسیار هیجان انگیز و عالی برای شما باشد. زندگی در این کشور زیبا و فوق العاده چندان هم دور از تصور نیست. اگر علاقمند به مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار استرالیا و اخذ حاب آفر استرالیا هستید، سامانه ویزا چک راهنمای شما در این مسیر خواهد بود. شما می توانید مشاوره های لازم برای اقامت در استرالیا و ویزای کار استرالیا را از گروه ویزا چک بگیرید. 

 

در سامانه ی ویزا چک تلاش ما بر این است که هر آنچه پیش از اقدام به مهاجرت به استرالیا باید بدانید، را در اختیار شما قرار دهیم. امید ما این است که این اطلاعات راه گشای مهاجرت به استرالیا برای شما باشند. در وبلاگ ما می توانید مطالب بیشتری در مورد استرالیا، ویزای کار استرالیا، جاب آفر استرالیا، و در کل مهاجرت به استرالیا بخوانید.

پیوندهای مفید: 

 

اداره مهاجرت استرالیا

سازمان وکلای استرالیا (MARA)

نیما رجبی

من نیما رجبی هستم مقالات و مطالب کاربردی و جدید در خصوص روش های مهاجرت و زندگی در استرالیا را از منابع معتبر خارجی برای شما به اشتراک می گذارم.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

پیام در واتساپ