نکات جالب درباره استرالیا

نکاتی در مورد استرالیا

نکات جالب درباره استرالیا

 

چه استرالیا در لیست سفر شما قرار دارد و چه شما فقط بخواهید با نکات جالب در مورد استرالیا آشنا کنید. اینجا جای مناسبی است. ما برخی واقعیات جالب استرالیا را گردآوری کرده‌ایم که قطعا شما را وادار به برنامه‌ریزی سفر بعدی خود در آنجا می‌کند. یا شاید به دنبال مقصدی برای مهاجرت باشید، به هر حال این مقاله می تواند نکات جالب در مورد استرالیا را به شما نشان دهد. که ممکن است تصمیم شما برای مهاجرت به این کشور بی نظیر را نهایی کند. 

 

چه در مورد جزئیات جغرافیایی استرالیا و چه در واقعیات جالب استرالیا، این کشور چیزهای زیادی برای ارائه دارد. با توجه به زیبایی طبیعی، زیبایی طبیعی و سواحل بسیار، این کشور جزیره‌ای به شما تجربیاتی خواهد داد که در کشور دیگری تجربه نخواهید کرد.

 

 

استرالیا در اصل از سوی انگلیسی‌ها برای تبعید محکومین استفاده می‌شد!

 

آیا می‌توانید تصور کنید که انگلیسی‌ها در ابتدا چنین مکان زیبایی برای نگهداری زندانیان تبعید شده استفاده می کردند. این موضوع برای ما هم شوکه کننده بود. در میان تمام حقایق مربوط به استرالیا، فکر می کنیم که این یکی شوکه کننده ترین و یا نسبتا غیرمنتظره است. از سندهای تاریخی مشخص شده است که دولت بریتانیا محکومین را به کلونی های کیفری در استرالیا می فرستاده است.

 

بین ۱۷۸۸ و ۱۸۶۸، بریتانیایی ها حدود ۱۶۲،۰۰۰ مجرم را به استرالیا منتقل کردند. بسیاری از محکومین به خاطر جرایم کوچک و برخی به خاطر جرایم جدی مانند تجاوز و قتل، فرستاده می شدند.

 

 

کانبرا به طور خاص برای پایتخت شدن ساخته شده‌ است!

 

پایتخت استرالیا داستانی برای خود دارد. سیدنی اولین و بزرگ‌ترین شهر استرالیا بود، بنابراین می‌خواست پایتخت استرالیا باشد. با این حال، به دلیل لکه ی ننگی که روی پیشانی خود داشت کنار گذاشته شد. به شهر سیدنی، شهر گناه نیز گفته می‌شد. شهر بعدی در این مسابقه ملبورن بود. ملبورن که بزرگ‌ترین تشکیلات را در اختیار داشت، مدعی شد که این تشکیلات غیر مجرمانه ساخته شده‌ است. و در نتیجه خود را پایتخت مناسب تری برای استرالیا در نظر گرفته می گرفت.

 

تصمیم بر اینکه کدام یک از این شهر ها به عنوان پایتخت انتخاب شود، امکان پذیر نبود. بنابراین تصمیم گرفته شد که یک پایتخت جدید در وسط این دو شهر ساخته شود، که سپس کانبرا نامیده می‌شود.

 

کانبرای امروزی مکانی است که همه چیز به بازدیدکنندگان خود را ارائه می‌ دهد. از زیر ساخت مدرن و پیشرفت‌ های شهری که برنده جایزه هستند تا طبیعت حفظ شده ی تیدبینبیلا و هتل های فوق‌العاده در پارک ملی نامادگی، این شهر پایتخت استرالیا همه چیز دارد. این شهر مکان شگفت انگیزی است که شما می‌توانید در اینجا بررسی کنید. کانبرا همچنین چیزهای زیادی برای هدیه به شکموها در خود دارد. جشنواره سالانه ترافل وجود دارد که در آن می توانید ترافل هایی پیدا کنید که دهانتان را آب بیندازد.

 

در کانبرا در صبح روز شنبه یک بازار کشاورزی نیز وجود دارد. که محصولات تازه فراوان را می فروشند که در مزارع ارگانیک پرورش داده شده اند. در پایان روز، زمانی که می‌خواهید بر سر شام استراحت کنید، رستوران‌ها بسیار خوبی مانند اوبرگین، غذاهای عثمانی، ایتالیایی و پسران و تمپورادا وجود دارد.

 

 

دومین کشور جهان که به زنان اجازه رای داد!

 

 

یک مورد دیگر از نکات جالب در مورد استرالیا ای است که استرالیا دومین کشور جهان است که به زنان اجازه رای داد. در این لیست کشور نیوزیلند در مقام اول است. از این اتفاق می توان به عنوان یکی را به عنوان رویدادی بسیار مهم در تاریخ سیاسی جهان و همچنین یک رویداد مهم  برای توانمند سازی زنان یاد کرد.

 

نه تنها این، بلکه استرالیا اولین کشوری است که به زنان اجازه می‌داد برای پارلمان کاندیدا شوند. علاوه بر این، استرالیا یکی از اعضای موسس سازمان ملل متحد در سال ۱۹۴۵ بود. استرالیا از آن زمان به طور فعال در این سازمان مشارکت داشته‌ است. و همواره از نقش سازمان ملل در امور جهانی حمایت کرده است.

 

خب، اینها فقط چند واقعیت در مورد استرالیا بودند. خیلی چیزهای دیگر هم وجود دارد که باید بدانید.

 

 

دیواره بزرگ مرجانی بزرگ‌ترین صخره‌های مرجانی جهان است!

 

 

هنگامی که از واقعیات جالب در مورد استرالیا صحبت می‌ شود، هیچ راهی وجود ندارد که ما بتوانیم از این موضوع صرف نظر کنیم. صخره‌های مرجانی بزرگ یکی از عجایب هفت گانه طبیعی جهان است. اگر آن را از فضا ببینید، دیگر نیازی به توضیح نیست. این دیواره بزرگ مرجانی استرالیا تنها چیز زنده روی زمین است که از فضا دیده می‌شود.

 

 

با کمال تعجب، این صخره بزرگ‌تر از دیوار بزرگ چین است. این دیواره دارای مجموعه‌ای از زندگی دریایی است. و بیش از ۳۰۰۰ سیستم صخره‌ مرجانی و مرجان های کوچک را شامل می‌شود. این صخره های مرجانی در حال حاضر به عنوان بزرگ‌ترین جسم زنده روی زمین شناخته می‌ شوند. جالب است، این صخره های مرجانی حتی صندوق پستی خودش را دارد!

 

 

اگر خواستید از استرالیا دیدن کنید، قطعا باید یک سفر به صخره‌های مرجانی بزرگ را در برنامه‌ ی خود قرار دهید. و اسنورکلینگ یا غواصی را در آنجا تجربه کنید. مطمئن باشید که این تجربه غیرقابل‌تصور خواهد بود.

 

 

استرالیا طولانی‌ترین حصارکشی جهان را دارد

 

 

استرالیا همچنین طولانی‌ترین حصارکشی در جهان یعنی حصار دینگو یا حصار کشی سگ را دارد. این حصار به طور ۵۶۱۴ کیلومتر (۳۴۸۸ مایل) از جیمبور در نزدیکی دارلینگ داونر در نزدیکی دلبی تا زمین‌های بایر که به غرب شبه‌جزیره ایر در صخره‌های دشت مولاربور ختم می‌شود، امتداد دارد.

 

دولت در طول دهه ی ۱۸۸۰ تلاش برای ساخت آن کرد تا دینگوها یا سگ‌های وحشی را از بخش نسبتا حاصلخیز قاره دور کند. و به این طریق از گوسفندان و گله‌های گاو در کویینزلند جنوبی حفاظت کند. ایالات و شوراهای مربوطه تا امروز با هزینه تقریبی ۱۰ میلیون دلار در سال، حصار را نگهداری می‌کنند. آیا شما از این واقعیت در مورد استرالیا اطلاع داشتید؟

 

 

در سامانه ویزا چک تلاش کرده ایم تمامی اطلاعات لازم برای مهاجرت به استرالیا را برای شما فراهم کنیم. امیدوارم دانستنی‌های  جالب کشور استرالیا برای شما مفید واقع شده باشد. 

 

در وبلاگ ما می توانید مقالات دیگری در مورد زندگی در استرالیا، زندگی در سیدنی و … بخوانید. ما به روز ترین و مفیدترین مطالب را با موضوع مهاجرت به استرالیا و زندگی در این کشور بی نظیر برای شما فراهم می کنیم. برای دسترسی به مقالات بیشتر همراه ما باشید.

 

اقامت در استرالیا می تواند فرصتی بسیار هیجان انگیز و عالی برای شما باشد. زندگی در این کشور زیبا و فوق العاده چندان هم دور از تصور نیست. اگر علاقمند به مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار استرالیا و اخذ حاب آفر استرالیا هستید، سامانه ویزا چک راهنمای شما در این مسیر خواهد بود. شما می توانید مشاوره های لازم برای اقامت در استرالیا و ویزای کار استرالیا را از گروه ویزا چک بگیرید. 

 

در سامانه ی ویزا چک تلاش ما بر این است که هر آنچه پیش از اقدام به مهاجرت به استرالیا باید بدانید، را در اختیار شما قرار دهیم. امید ما این است که این اطلاعات راه گشای مهاجرت به استرالیا برای شما باشند. در وبلاگ ما می توانید مطالب بیشتری در مورد استرالیا، ویزای کار استرالیا، جاب آفر استرالیا، و در کل مهاجرت به استرالیا بخوانید.

 

پیوندهای مفید: 

 

اداره مهاجرت استرالیا

سازمان وکلای استرالیا (MARA)

نیما رجبی

من نیما رجبی هستم مقالات و مطالب کاربردی و جدید در خصوص روش های مهاجرت و زندگی در استرالیا را از منابع معتبر خارجی برای شما به اشتراک می گذارم.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

پیام در واتساپ