نکاتی در مورد نوشتن رزومه انگلیسی

رزومه انگلیسی استاندارد برای استرالیا

نکاتی در مورد نوشتن رزومه انگلیسی

نکاتی در مورد نوشتن رزومه انگلیسی وجود دارد که دانستن آن ها می تواند کمک بزرگی به شما در راه رسیدن به شغل رویایی تان باشد. نوشتن رزومه استاندارد انگلیسی، می تواند کمک بزرگی در راه مهاجرت به استرالیا برای شما باشد. پیدا کردن کار در کشور پیشرفته ای مانند استرالیا و گرفتن ویزای کار استرالیا می‌تواند گام بسیار بزرگی در پیشرفت کاری و شخصی برای ما ایرانیان محسوب شود. نوشتن رزومه ی انگلیسی نیاز به مهارت و تخصص زیادی دارد. اگر به دنبال ویزای کار استرالیا و اخذ جاب آفر هستید، نباید به هیچ عنوان این مرحله را دست کم بگیرید. ما در سامانه ویزا چک با همکاری با متخصصین رزومه نویسی در استرالیا، به شما در تدوین رزومه انگلیسی استاندارد کمک می کنیم.

 

در صورت تمایل برای تدوین رزومه انگلیسی خود توسط سامانه ویزا چک اینجا کلیک کنید.

 

 

در مقالات قبل، گام های نوشتن رزومه استاندارد انگلیسی را برای شما توضیح دادیم. بعد از اینکه متوجه شدید چه فرمتی از رزومه مناسب تجارب و صلاحیت های شماست، باید محتوای رزومه خود را آماده کنید. مهم ترین موضوع در نوشتن یک رزومه ی موثر، محتوای آن است. اینطور فکر کنید که شما تنها یک فرصت برای جلب توجه فرد استخدام کننده دارید، پس باید از این فرصت نهایت استفاده را ببرید. نکاتی در مورد نوشتن رزومه انگلیسی وجود دارد که رعایت کردن آن ها در رزومه ی شما آن را تبدیل به رزومه ای حرفه ای می کند. با رعایت کردن این نکات می توانید این اطمینان را داشته باشید که رزومه ی شما توجه لارم و کافی را به خود جلب خواهد کرد.

 

کارفرمایان از رزومه هایی در طول فرآیند استخدام برای یادگیری بیشتر در مورد متقاضیان و اینکه آیا آن‌ها ممکن است مناسب باشند یا نه، استفاده می‌کنند. رزومه شما باید خوانایی راحتی داشته باشد. موفقیت‌ها و مهارت‌های خود را خلاصه کنید و تجربیات مرتبط تان را برجسته کنید. در زیر چند نکته برای کمک به شما در نوشتن یک رزومه عالی آورده شده‌ است. 

 

 

نکاتی در مورد نوشتن رزومه انگلیسی

 

تعداد کمی از سبک‌های رزومه وجود دارد که به صورت معمول استفاده می‌ شود. ولیکن رزومه ی شما باید به صورت منحصر به فرد منعکس‌ کننده ی تحصیلات، تجربه و مهارت‌های مرتبط شما باشد. ممکن است در نظر داشته باشید که چندین نسخه از رزومه خود را داشته باشید. تا رزومه ی ارسالی شما برای شغلی که برای آن درخواست می دهید تناسب کامل داشته باشد.

در اینجا چند نکته کلیدی نوشته شده‌ است که به شما کمک می‌‌کند رزومه خود را سازماندهی و طراحی کنید.

 

پیدا کردن کلمات کلیدی در آگهی های استخدام برای گنجاندن در رزومه

 

بهترین نقطه برای شروع هنگام آماده شدن برای نوشتن یک رزومه، خواندن دقیق آگهی‌های شغلی برای شغل مورد نظرتان است. همانطور که برای مشاغل مختلف درخواست می‌ دهید، شرایط و ملزومات هر شغل را به دقت بررسی کنید. در این بررسی شما باید به دنبال کلمات کلیدی باشید. که نشان می‌ دهد کارفرما در یک کاندیدای ایده‌آل به دنبال چه چیزی است. بعد از پیدا کردن این کلمات کلیدی، آن ها را در رزومه خود جای دهید.

در جستجوی کلمات کلیدی، توجه خاص به بخش‌ های “الزامات” یا “صلاحیت” داشته باشید. اگر مهارتی دارید که کارفرما به دنبال آن است، می‌ توانید این عبارات را در بخش‌ های تجربه و یا مهارت در رزومه خود جای دهید.

 

نمونه رزومه انگلیسی در صنعت مورد نظرتان را مرور کنید

 

زمانی که از رزومه ی خود می سازید، ممکن است نمونه‌ هایی از رزومه ها در صنعت مورد نظرتان را بررسی کنید. این کار به شما کمک می کند برای نوشتن رزومه خود از آنها الهام بگیرید. و بهترین رزومه و تجارب کاری و … را بررسی کنید. با اینکه راه‌ های زیادی وجود دارد که از طریق آنها می‌ توانید از نمونه‌های رزومه استفاده کنید. اما سه مسیر اصلی وجود دارد که باید به دنبال آن ها باشید:

 

 • رزومه خود را برای خواندن، ساده و آسان کنید. نمونه‌ های رزومه ساده و صریح هستند. این به این دلیل است که کارفرمایان زمان بسیار کمی برای مرور رزومه ی شما دارند. بنابراین خوانایی بسیار مهم است. این همچنین به معنی انتخاب یک فونت حرفه‌ ای و تمیز است.

 

 • رزومه ی خود را کوتاه و مختصر نگاه دارید. شما متوجه خواهید شد که هر بخش از نمونه رزومه انگلیسی کوتاه و سر راست است. که شامل خلاصه و شرح تجربه است. گنجاندن مهم‌ ترین و مرتبط‌ ترین اطلاعات به این معناست که کارفرمایان قادر به گرفتن اطلاعات بیشتر در مورد شما خواهند بود. و خیلی زود آمادگی و تناسب شما برای نقش را درک می‌کنند.

 

 • اعداد را در رزومه خود بگنجانید. همچنین ممکن است متوجه شده باشید که اغلب معیارهایی وجود دارد که در بخش تجربه کاری نمونه‌ رزومه انگلیسی قرار می گیرند. این به این دلیل است که کارفرمایان به شدت نسبت به ارزش ثابت شده و قابل سنجش پاسخگو هستند. اعداد به آن‌ ها اجازه می‌ دهند تا بهتر درک کنند که شما چه قابلیت هایی برای شغل مورد نظر دارید. برای مثال، یک مورد برای توصیف تجربه برای یک دستیار اجرایی، می تواند به این صورت باشد. “پردازش اجرایی قراردادهای فروشنده و اجرای یک فرآیند استاندارد، کاهش اختلافات قرارداد تا ۹۰ درصد”.

زمانی که از نمونه‌ رزومه انگلیسی استفاده می‌کنید باید به خاطر داشته باشید که نباید آنها را دقیقا کپی کنید. شما باید از استفاده از نمونه رزومه به عنوان الگو اجتناب کنید. ولی به خاطر داشته باشید که رزومه های نمونه‌ به عنوان نمونه‌ هایی از رزومه با کیفیت بالا در صنعت و شغل شما می توانند بسیار مفید باشند.

 

استفاده از فونت حرفه ای برای رزومه انگلیسی

 

 

از آنجا که کارفرمایان زمان کوتاهی برای مرور رزومه ی شما دارند. بهتر است تا جای ممکن رزومه شما واضح و صریح باشد. و خوانایی خوبی داشته باشد. شما باید از یک فونت ساده و تمیز مانند Arial یا تایمز نیو رومن استفاده کنید. اندازه قلم خود را بین ۱۰ تا ۱۲ نقطه حفظ کنید. انتخاب یک فونت شفاف و قابل خواندن به شما کمک می‌کند رزومه شما حرفه‌ ای تر به نظر  برسد.

 

همچنین باید اطمینان حاصل کنید که هر نوع فاصله خارجی را کاهش داده یا حذف کنید. فضای خالی زیاد ممکن است باعث شود که رزومه شما پراکنده به نظر برسد. و باعث حواس‌پرتی مخاطب و احتمالا حتی رد کردن آن بدون خواندن کامل رزومه شود. با کاهش فضای سفید اضافی، به خواننده ی رزومه خود کمک کنید تا تنها بر روی محتوای رزومه شما و نه فضاهای سفید تمرکز کند. برای کاهش فضای سفید در رزومه، شما می‌ توانید اندازه ی فونت خود به ۱۲ افزایش دهید. و یا با اضافه کردن یک بخش اضافی و اختیاری مثل “مهارت‌ها” یا “جوایز و دستاوردها”، فضای سفید را کاهش دهید.

 

 

در این مقاله، تلاش کردیم مطالب و نکات دیگری در مورد نوشتن رزومه استاندارد انگلیسی برای شما توضیح دهیم. همان طور که پیش از این هم گفتیم، رزومه نویسی به خصوص به زبان انگلیسی کاری دشوار و تخصصی است. برای موفق شدن در زمینه ی کار در استرالیا و دیگر کشورهای انگلیسی زبان، بهتر است رزومه خود را به دستان متخصصین این کار بسپارید. 

 

در سامانه ویزا چک، با همکاری با برترین شرکت های رزومه نویسی استرالیا، این اطمینان را به شما می دهیم. که بهترین رزومه ممکن را برای شما فراهم کنیم. 

نیما رجبی

من نیما رجبی هستم مقالات و مطالب کاربردی و جدید در خصوص روش های مهاجرت و زندگی در استرالیا را از منابع معتبر خارجی برای شما به اشتراک می گذارم.

4 دیدگاه ها
 • ارسال شده در10:09,آگوست 15, 2020

  واسه ساخت رزومه بین المللی حرفه شغلی طراحی سایت رزومه پرو فشنال اگه بخوایم داشته باشیم آیتم های خاصی رو باید انجام بدیم؟ نظرم این هست که سوابق شغلیم پررنگ باشن نسبت به بقیه قسمتای رزومه

  • ارسال شده در12:57,آگوست 17, 2020

   سلام و عرض ادب
   امیدوارم حالتون خوب باشه
   رزومه نویسی استاندارد برای مهاجرت کاری بسیار تخصصی و تاثیر گذار هست و مواردی که در سایت بعنوان رزومه نویسی درج شده رو کامل بخونید، حدودا ۶ مقاله مجزا هست که در بخش وبلاگ ویزا چک قابل بازدید هستش. اما برای به حداکثر رساندن نتیجه رزومه بهتره که رزومه را با استاندارد و نمره بالای ATS تنظیم بشه. برای راهنمایی بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید. که از طریق واتساپ می تونید با شماره ۰۹۳۰۶۲۷۳۳۲۴ تماس برقرار کنید.

 • ارسال شده در13:02,اکتبر 7, 2020

  ممنون از مقاله پربار و خوب تون. رزومه مو خودم نوشتم حالا چطور میتونم بفهمم چیزی که تهیه کردم استاندارد هست یا نه؟ آیا سایتی هست رزومه رو بزاریم اسکن کنه و نمره بده ؟ با تشکر

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

پیام در واتساپ