نوشتن رزومه استاندارد انگلیسی قسمت اول

نوتن رزومه انگلیسی برای استرالیا

نوشتن رزومه استاندارد انگلیسی قسمت اول

نوشتن رزومه استاندارد انگلیسی که کاملا مناسب شما باشد اولین گام برای مهاجرت به استرالیا است. زمانی که یاد گرفتید که چطور یک رزومه‌ی خوب بنویسید، دیگر فاصله ی زیادی تا رسیدن به چک حقوقی خود ندارید. ما اینجا هستیم تا ریز و درشت نوشتن یک رزومه ی خوب را به شما توضیح دهیم. بنابراین شما می‌توانید زمان کمتری را صرف درخواست کار و وقت بیشتری برای پول جمع کردن صرف کنید. 

اگر قصد مهاجرت به استرالیا را دارید، نوشتن رزومه استاندارد انگلیسی خود را به دست تیم رزومه نویسی سامانه ی ویزا چک بسپارید. اینگونه می توانید اطمینان حاصل کنید که رزومه ی شما در بهترین وضعیت برای رسیدن به شغل مورد نظرتان در استرالیا قرار دارد. این طور یک گام بزرگ برای رسیدن به ویزای کار استرالیا و اخد جاب آفر در استرالیا برداشته اید.

در اولین قدم برای داشتن یک رزومه ی خوب، باید بدانید رزومه چه چیزهایی هست و چه چیزهایی نیست. در ابتدا، اجازه دهید بگوییم رزومه چه چیزهایی نیست: ​

 • رزومه گزارشی از تاریخچه ی شغلی شما نیست.
 • رزومه خلاصه ای از مهارت های شما نیست.
 • رزومه به طور خودکار به شما یک شغل نخواهد داد. ​

این طور به رزومه خود فکر کنید: رزومه یک تبلیغ است، و شما محصول هستید. هدف شما راضی کردن مدیران استخدام برای خرید چیزی است که شما می‌فروشید. و این به این معنی است که آنها به شما یک وقت مصاحبه بدهند. ​

برای انجام این کار، شما باید آن را به عنوان ابزار بازاریابی خود ببینید، که بدون آن قدرتی ندارید. با این حال، تنها داشتن یک رزومه برای به دست آوردن وقت مصاحبه کافی نیست. 

برای اینکه از بقیه بهتر باشید، مهم است که رزومه ی شما بتواند به سرعت توانایی شما را نشان دهد. یا اینکه ممکن است قبل از این که فرصتی منصفانه برای پیشرفت داشته باشید، جواب «نه» بگیرید. در سامانه‌ی ویزا چک ما به شما اطمینان می‌دهیم که این اتفاق برای شما نخواهد افتاد. با تدوین رزومه ی خود در سامانه ی ویزا چک مطمئن باشید که بهترین خواهید بود. 

” یک اصل راهنمای حرفه نوشتن رزومه این است که هیچ قانون سخت و سریعی وجود ندارد. “​ ​​​​​​

برای کمک به شما در انجام این کار، ما گام‌های ساده برای نوشتن یک رزومه را برای شما آماده کرده ایم. از قالب‌بندی های ویژه برای صنعت های مختلف و پیشنهادهای نوشتاری تا فونت های مناسب و حاشیه. ما اینجا هستیم تا همه چیز را برای شما تجزیه و تحلیل کنیم. تا بتوانید به رویای خود برای مهاجرت به استرالیا از طریق گرفتن ویزای کار استرالیا نزدیکتر شوید.

آیا آماده اید که یاد بگیرید چگونه یک رزومه استاندارد انگلیسی ترتیب دهید تا شغل رویایی شما را به دست آورید؟ در این مقاله، اولین مرحله از رسیدن به یک رزومه ی خوب را برای شما توضیح داده ایم. اولین گام برای رسیدن به یک رزومه ی عالی انتخاب فرمت صحیح با توجه به وضعیت و هدف شماست. سه فرمت اصلی برای هر رزومه ای وجود دارد که می بایست بر اساس سابقه‌ی خود یکی از این سه فرمت را انتخاب کنید. 

برای استفاده از خدمات رزومه نویسی تخصصی سامانه ی ویزا چک اینجا کلیک کنید

مرحله ۱: از ۳ فرمت یکی را انتخاب کنید​ ​​​​​​

شما به یک صفحه سفید روی کامپیوتر خود خیره می‌شوید و با خود فکر می‌کنید، “از کجا شروع کنم؟ صدها نفر در هر روز همین سوال را می‌پرسند. دلیل آن این است که هیچ قانون استانداردی برای قالب‌بندی یک رزومه وجود ندارد. 

تصمیم برای انتخاب قالب‌بندی، شما را به سه گزینه می‌رساند: ترتیب زمانی معکوس، عملکردی و ترکیبی. هر فرمت مزایا و معایب خاص خود را دارد. در ادامه، شما خواهید دید که کدام فرمت برای شما بهتر است. 

فرمت # ۱: ترتیب زمانی معکوس

​ ​​​​​​

نمونه رزومه انگلیسی استرالیا

این متداول‌ترین نوع فرمت است و چیزی است که با احتمال بیشتری در دنیای واقعی با آن روبرو می‌شوید (به عنوان یک متقاضی یا مدیر استخدام). فرمت های رزومه ی ترتیب زمانی معکوس عموما انعطاف‌پذیرتر هستند و می‌توانند توسط متقاضیان با هر سطحی از تجربه مورد استفاده قرار گیرند. 

در چه صورت باید از این فرمت استفاده کنید:​ ​​​​​​

 • در صورتی که بخواهید یک پیشرفت شغلی عمودی را نشان دهید.
 • در صورتی که بخواهید برای شغلی در یک زمینه مشابه درخواست دهید.
 • در صورتی که بخواهید شغل خود را رو به بالا ارتقا دهید.

 

در چه صورتی نباید از این فرمت رزومه استفاده کنید: ​

 

 • در صورتی که شکافی بزرگی در تاریخچه ی کاری خود دارید.
 • در صورتی که بخواهید مسیر شغلی خود را عوض کنید. ​
 • در صورتی که هر چند ماه یکبار شغل خود را عوض می کنید. ​

 

فرمت # ۲: عملکردی

 

نمونه رزومه انگلیسی برای مهاجرت به استرالیا

در حالی که فرمت ترتیب زمانی بر روی پیشرفت شغلی تاکید دارد، فرمت عملکردی برای رزومه‌ای مبتنی بر مهارت مناسب است. از آنجا که این فرمت به شدت بر صلاحیت متقاضیان تاکید دارد، مناسب ترین فرمت برای افرادی با سطح تجربه متخصص است. ​

 

در چه صورتی باید از این فرمت رزومه استفاده کنید:

 

 • در صورتی که شکاف هایی در سابقه کاری تان دارید.
 • در صورتی که در حال تغییر صنعت کاری خود هستید.
 • در صورتی که می خواهید یک مجموعه مهارتی خاص را برجسته کنید. ​

در چه صورتی نباید از این نوع فرمت رزومه استفاده کنید: ​

 

 • در صورتی که می خواهید پیشرفت شغلی تان را برجسته کنید.
 • در صورتی که یک کاندیدای تازه وارد بدون تجربه هستید.
 • در صورتی که فاقد مهارت های قابل انتقال هستید. ​

فرمت # ۳: ترکیبی

​ ​​​​​​

نمونه رزومه انگلیسی مهاجرت به استرالیا

همانطور که می‌توانید حدس بزنید، فرمت ترکیبی تکه ها و قطعاتی از قالب‌های ترتیب زمانی معکوس و عملکردی را ترکیب می کند. مانند فرمت عملکردی، فرمت ترکیبی نیز روی صلاحیت های خاص تمرکز دارد. با این حال بدنه سند حاوی تجربیات حرفه‌ای مشابه فرمت ترتیب زمانی معکوس است. این فرمت عموما برای کسانی که تجربه زیادی در یک صنعت خاص دارند، مناسب است. 

 

در چه صورتی باید از این فرمت استفاده کرد:​ ​​​​​​

 

 • در صورتی که می‌خواهید یک مهارت توسعه داده‌ شده در یک شغل خاص را برجسته کنید.
 • در صورتی که می خواهید مسیر شغلی خود را عوض کنید. ​
 • در صورتی که در زمینه ای که برای ان درخواست کار می دهید، خبره هستید. ​ ​​​​​​

 

در چه صورتی نباید از این فرمت رزومه استفاده کنید:​ ​​​​​​

 

 • در صورتی که می خواهید تحصیلات خود را در رزومه برجسته کنید.
 • در صورتی که فاقد تجربه هستید. ​
 • در صورتی که تازه وارد هستید. ​ ​​​​​​

​​​وقتی تصمیم به نوشتن رزومه ی خود گرفتید، باید به یاد داشته باشید که نوشتن رزومه کاری بسیار تخصصی است. کاری که نیاز به مهارت زیادی دارد و بهتر است آن را به دست متخصصین این کار بسپارید. هنگامی که قصد گرفتن جاب آفر از کشوری دیگر را دارید، رزومه ی شما اهمیت بسیار زیادی پیدا می کند. زیرا در این حالت رزومه ی شما تنها نماینده ی شما در برابر تیم های استخدامی است. 

در رزومه نویسی به زبان انگلیسی تنها داشتن دانش و تجربه‌ی رزومه نویسی کافی نیست. بلکه شما باید تسلط کافی بر زبان انگلیسی داشته باشید. همچنین باید از برخی نکات فرهنگی خاص در کشور هدف خود مطلع باشید تا بتوانید رزومه‌ای قابل توجه ارائه کنید. بسیار اتفاق می افتد که به خاطر اشتباهات جزئی، رزومه ی شما حتی از سیستم ردیابی متقاضی (ATS) هم عبور نمی کند. و ممکن است رزومه ی شما حتی کوچکترین شانسی برای دیده شدن توسط تیم های استخدام کننده نداشته باشد. 

ما پیشنهاد می‌کنیم اگر دانش کافی در این زمینه ندارید، نوشتن رزومه استاندارد انگلیسی را به دست متخصصین رزومه‌نویسی ما در سامانه‌ی ویزا چک بسپارید. اینگونه مطمئن خواهید بود که رزومه‌ی شما می‌تواند به خوبی نقاط قوت شما را نشان داده و شما را در مسیر رسیدن به شغل رویایی تان قرار دهد. 

تیم رزومه نویسی سامانه‌ی ویزا چک با همکاری با برترین موسسات رزومه نویسی در استرالیا، بهترین و مناسب ترین رزومه ی ممکن را برای شما فراهم می کند. رزومه ای به سبک استرالیایی و مطابق با فرهنگ اجتماعی و کاری استرالیا که می تواند مسیر رسیدن به شغل دلخواهتان در استرالیا را برای شما هموارتر کند.

در صورتی که نیاز به تدوین یک رزومه استاندارد برای مهاجرت به استرالیا را دارید، ما در سامانه ویزا چک با همکاری ۱۰ شرکت برتر رزومه نویس استرالیایی در خدمت شما هستیم. کافیست بر روی این لینک کلیک کنید و به صفحه رزومه اختصاصی استرالیا مراجعه نمایید.

پیوندهای مفید:

 

اداره مهاجرت استرالیا

سازمان وکلای استرالیا (MARA)

نیما رجبی

من نیما رجبی هستم مقالات و مطالب کاربردی و جدید در خصوص روش های مهاجرت و زندگی در استرالیا را از منابع معتبر خارجی برای شما به اشتراک می گذارم.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

پیام در واتساپ