نمونه رزومه انگلیسی استرالیا

رزومه استاندارد انگلیسی برای استرالیا

در این مقاله نمونه رزومه انگلیسی برای استرالیا و یک سری از الزامات رزومه برای استرالیا را برای شما فراهم کرده ایم. مانند بسیاری از کشورها، استرالیا نیز دارای فرهنگ کاری خاص خود و مجموعه‌ای از انتظارات برای رزومه هاست. زمانی که برای کاری در استرالیا درخواست می‌دهید. مهم است که رزومه تان مطابق با الزامات رزومه ای استرالیایی باشد. و برای تحت‌تاثیر قرار دادن استخدام کنندگان و کارفرمایان استرالیایی مناسب باشد.

رزومه‌نویسی کاری بسیار تخصصی است. پیشنهاد ما این است که این کار را به دست متخصصین این زمینه بسپارید. در این جا ما با شرکتهای رزومه نویسی برتر در استرالیا همکاری داریم. و سعی می‌کنیم بهترین و مناسب ترین رزومه‌ی انگلیسی ممکن را برای شما فراهم آوریم. اگر قصد مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار استرالیا را دارید. سامانه ویزا چک این امکان را برای شما فراهم می کند تا رزومه‌ی شما به دست ماهرترین رزومه نویسان استرالیا و به سبک استرالیایی  و بصورت استاندارد نوشته شود.

در ادامه، استانداردها و برخی الزامات یک نمونه رزومه انگلیسی استرالیا را برای شما شرح می دهیم. برای داشتن رزومه ای به سبک استرالیایی و مناسب با فرهنگ کار استرالیا، ویزا چک کنار شماست.

طول رزومه برای استرالیا:

 

برای متخصصان باتجربه، یک رزومه سه یا چهار صفحه‌ای در استرالیا انتظار می‌رود. اگر شما به تازگی فارغ‌التحصیل شده‌اید یا یک نیروی کار تازه وارد هستید. دو صفحه کافی است. اما اگر سابقه کار شما برای سه‌ تا چهار صفحه به اندازه کافی قوی باشد. رزومه شما باید به همین ترتیب گسترش یابد.

اصطلاحات رزومه برای استرالیا:

 

 کلمه ی “رزومه” و “CV” در استرالیا به عنوان مترادف استفاده می شوند. هر دوی این کلمات به یک مدرک اشاره دارند. با این حال کلمه “رزومه” بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین اگر در شک، هستید، از کلمه ی رزومه استفاده کنید.

 

زبان رزومه استرالیا:

 

هنگام نوشتن رزومه، حتما از زبان انگلیسی استرالیایی صحیح استفاده کنید. طریقه ی نوشتن برخی کلمات در انگلیسی استرالیایی با انگلیسی امریکایی تفاوت دارد. بنابراین مطمئن شوید که کلمات خود را به صورت صحیح نوشته اید.

 

در اینجا نکاتی را در مورد فرمت رزومه استرالیا، ترتیب و صفحه‌بندی برای شما آورده ایم:

 

عکس در رزومه استرالیا:

 

به عنوان یک قاعده سرانگشتی، بهتر است از عکس در رزومه برای استرالیا استفاده نکنید. اگر قصد دارید رزومه خود را به صورت آنلاین ارسال کنید. یا اگر در یک صنعت خلاق مشغول به کار هستید که در آن تصاویر به شدت با ارزش هستند. یک تصویر ممکن است یک دارایی محسوب شود و مفید واقع گردد. با این حال، مطمئن شوید که تحقیق خود را در این زمینه به صورت کامل انجام دهید. اگر شرکتی که برای آن درخواست می‌دهید، انتظار عکس را در رزومه شما نداشته باشد. می‌تواند به شانس شما برای استخدام آسیب برساند.

کارالین براون، مشاور نیروی انسانی و استخدام استرالیایی، می‌گوید: ” هنگامی که عکس خود را در رزومه خود قرار می‌دهید. فرد استخدام‌کننده را به این کار دعوت می‌کنید که با تعصبات خودش شما را در کنار دستاوردهایتان در نظر بگیرد. 

 

اطلاعات شخصی در رزومه استرالیا:

 

تنها اطلاعات شخصی مورد نیاز برای یک رزومه استرالیایی اطلاعات تماس شما است. نام، آدرس، شماره‌تلفن، شماره‌تلفن همراه و آدرس ایمیل (که باید به نوعی شامل نام شما باشد. یک آدرس ایمیل حرفه ای داشته باشید. firstname.lastname@example.com یا چیزی شبیه به آن). هر گونه اطلاعات شخصی دیگری از قبیل سن، وضعیت تاهل، و تعداد کودکان مربوط به تجربه و یا عملکرد شغلی شما نیست. و نباید در رزومه آورده شود.

 

هدف شغلی در رزومه استرالیا:

 

هر چند اجباری نیست، اما قرار دادن این بخش در رزومه برای استرالیا توصیه می شود. توصیه ما این است که هدف شغلی را در صدر رزومه خود قرار دهید. این بخش همچنین می‌تواند پروفایل شغلی یا خلاصه نیز نامیده شود. هدف رزومه به عنوان مقدمه‌ای کوتاه راجع به شما و رزومه شما عمل می‌کند. باید دلیلی به فرد استخدام کننده برای خواندن بقیه ی رزومه ی شما بدهد. به گفته کارالین براون، “یک رزومه بدون هدف شغلی، مانند فیلم بدون عنوان، یا تریلر است. هدف شغلی باید توضیح روشنی از تجربیاتی می توانید ارائه کنید، بدهد. و اینکه اهداف و جاه‌طلبی شما برای شغلی که برای آن درخواست داده اید، چه ها هستند.

 

تجربه کاری در رزومه استرالیا:

 

تجارب کاری خود را به ترتیب زمانی معکوس، با آخرین شغل خود در ابتدای لیست مرتب کنید. هر ورودی باید شامل آغاز و تاریخ پایان دوره تصدی شما باشد. و حواستان به شکاف ها باشد (زمانی هایی که در استخدام نبوده اید). درباره تجربیات کاری خود، از جمله مسئولیت‌ها و دستاوردهای خود در هر نقش اطلاعات بدهید. در هر جا که ممکن است از اطلاعات قابل‌سنجش استفاده کنید. و از افعال قوی مثل “تحویل داده‌شده”، “آموزش‌دیده”، و “ارتقا” استفاده کنید.

 

تحصیلات در رزومه استرالیا:

 

مدارک و دیپلم های مرتبط خود را به ترتیب زمانی با تاریخ‌ دوره ها فهرست کنید. نام موسسه، رشته، گرایش و حوزه ی تخصصی خود را برای هر مورد ذکر کنید. همچنین هر جایزه مهم دیگری که ممکن است دریافت کرده باشید را نیز در این بخش ذکر کنید. 

بخش‌های دیگر نمونه رزومه انگلیسی استرالیا:

 

اگر اطلاعاتی دارید که می‌خواهید آن را نمایش دهید. و در بخش‌های بالا پوشش داده نشده است. می‌توانید آن‌ها را در بخش جداگانه‌ای در رزومه خود بگنجانید. سایر بخش‌ها عبارتند از:

 

مهارت‌ها در رزومه استرالیا:

 

گنجاندن یک لیست ساده از مهارت‌ها در رزومه که جدا از سابقه کاری شما است، امری معمول است. این کار برای فراهم کردن یک مرور سریع به کارهایی است که در تخصص دارید. بدون اینکه بیش از حد به بحث تجربه ی خود در این زمینه ها وارد شوید. در مقاله ای دیگر در وبلاگ ما این مورد با جزئیات بیشتری مورد بحث قرار گرفته است. برای دیدن مقاله اینجا کلیک کنید.

تجارب داوطلبانه در رزومه استرالیا:

 

تجربه داوطلبانه باید در رزومه شما مورد توجه قرار گیرد. اگر ترجیح می‌دهید، می‌توانید از تجربیات داوطلبانه در بخش سابقه ی کار خود استفاده کنید. اما مطمئن باشید که به داوطلبانه بودن آن کار را اشاره کنید. زبان‌ها: اگر به زبان‌های مختلف مسلط هستید، ذکر آن‌ ها می تواند مفید باشد.

 

منابع:

یک یادداشت ساده مبنی بر «در دسترس بودن منابع در صورت درخواست» می تواند کافی باشد. فراهم کردن منابع تا زمانی که توسط کارفرما و یا استخدام‌کننده درخواست‌ نشده باشد، ضروری نیست.

یک رزومه خوب و دارای فرمت صحیح، مولفه ای ضروری برای جستجوی شغلی شما است. زمانی که برای موقعیت شغلی در استرالیا درخواست می‌دهید. مهم است که رزومه خود را با الزامات و انتظارات استرالیایی تنظیم کنید. اجازه ندهید یک رزومه ضعیف بین شما و یک شغل عالی در استرالیا قرار بگیرد.

 

در صورتی که نیاز به تدوین یک رزومه استاندارد برای مهاجرت به استرالیا را دارید، ما در سامانه ویزا چک با همکاری ۱۰ شرکت برتر رزومه نویس استرالیایی در خدمت شما هستیم. کافیست بر روی این لینک کلیک کنید و به صفحه رزومه اختصاصی استرالیا مراجعه نمایید.

 

 

پیوندهای مفید: 

اداره مهاجرت استرالیا

سازمان وکلای استرالیا (MARA)

نیما رجبی

من نیما رجبی هستم مقالات و مطالب کاربردی و جدید در خصوص روش های مهاجرت و زندگی در استرالیا را از منابع معتبر خارجی برای شما به اشتراک می گذارم.

1دیدگاه
  • محسن رجبی
    پاسخ
    ارسال شده در19:38,دسامبر 31, 2019

    بسیار عالی بود ممنونم از زحمات شما

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

پیام در واتساپ