آمار میانگین درآمد هفتگی و فرصت‌های شغلی قابل تصدی در استرالیا

میانگین درآمد هفتگی

آمار میانگین درآمد هفتگی و فرصت‌های شغلی قابل تصدی در استرالیا

بررسی میانگین درآمد هفتگی در استرالیا (Average Weekly Earnings) یک بررسی از واحدهای کسب و کار و تجارت است که از سال ۱۹۸۱ در حال انجام است. قبل از آگوست ۱۹۸۱، AWE براساس اطلاعات اظهارنامه مالیات حقوق‌بگیران بود. این بررسی تا ماه مه ۲۰۱۲ به صورت فصلی انجام می‌شد و در حال حاضر به صورت دو بار در سال، در ماه‌های مه و نوامبر انجام می‌شود. هدف از این بررسی اندازه‌گیری سطح میانگین درآمد هفتگی ناخالص کارگران و کارمندان است. در عمل، برآوردهای AWE در مواد مختلفی استفاده می‌شود، مانند: قراردادهای تجاری، توسط بخش خصوصی برای تجزیه و تحلیل اقتصاد و بازار کار، در قانون‌گذاری مشترک‌المنافع، ایالات و قلمروها برای تنظیم انواع پرداخت‌های دولتی، حمایت از مطالبات حداقل دستمزد و نظارت بر تساوی حقوق و دستمزد، و به عنوان یک شاخص تغییر در نرخ دستمزد اساسی برای تجزیه و تحلیل اقتصادی یا سیاست مالیاتی.

 

دوره مرجع میانگین درآمد هفتگی در استرالیا
دوره مرجعِ بررسی، آخرین دوره پرداخت تا سومین جمعه ماه میانی از همان سه ماهه‌ی مرجع است (یعنی ماه مه و نوامبر). اگر مدت پرداخت  به صورت چهارده روز یکبار یا ماهانه و به صورت‌های دیگری باشد، از کارفرما خواسته می‌شود که فقط مقدار یک هفته را گزارش کند.

داده‌ها با توجه به یک هفته معمولی جمع‌آوری می‌شوند و بنابراین، ممکن است منعکس کننده رویدادهایی مانند کسب و کار در کریسمس نباشند. این داده‌ها شامل پرداخت‌های غیرمنظم و گهگاه مانند پاداش‌های سالانه نیستند. پس اگر می‌خواهید از AWE برای به دست آوردن متوسط درآمد سالانه استفاده کنید، به این نکات توجه داشته باشید.

 

خروجی بررسی میانگین درآمد هفتگی در استرالیا

برآوردها به صورت  دو بار در سال (ماه می و نوامبر)  تقریباً سه ماه پس از دوره مرجع و در قالب سه مجموعه منتشر می‌شوند:

میانگین درآمد هفتگی زمان عادی، برای کارمندان بزرگسال تمام‌وقت (که معمولاً به آن AWOTE گفته می شود).

میانگین درآمد هفتگی کل،  برای کارمندان بزرگسال تمام‌وقت (شامل درآمد هفتگی وقت عادی به اضافه‌ی درآمد اضافه کاری هفتگی).

میانگین درآمد هفتگی کل،  برای همه کارمندان.

گرد کردن میانگین درآمد هفتگی در استرالیا

برآورد میانگین درآمد هفتگی به نزدیکترین ۱۰ سنت گرد می‌شود و ممکن است اختلافاتی بین مجموع مولفه‌ها با جمع کل وجود داشته باشد.

 

آمار کلیدی میانگین درآمد هفتگی در استرالیا

نتایج بررسی میانگین درآمد هفتگی در استرالیا که در وب‌سایت اداره آمار استرالیا منتشر شده، حاوی برآورد درآمد طبقه‌بندی شده بر اساس صنعت، بخش و ایالت یا قلمرو است. این نتایج مربوط به دوره مرجع نوامبر ۲۰۲۰ بوده و در تاریخ ۲۵ فوریه ۲۰۲۱ منتشر شده‌اند. تاریخ انتشار نتایج بعدی ۱۹ آگوست ۲۰۲۱ خواهد بود.

آمار کلیدی مربوط به این نتایج در زیر آورده شده است. جهت مطالعه آمار تفکیک شده، این لینک از وب‌سایت اصلی اداره آمار استرالیا را مطالعه کنید.

برآورد میانگین درآمد هفتگی زمان عادی (Ordinary Time Earning) برای بزرگسالان به صورت کار تمام وقت (تنظیم فصلی)، به میزان سالانه ۳٫۲ درصد به ۱۷۱۱٫۶۰ دلار تا نوامبر ۲۰۲۰ افزایش یافت:

مردان: ۱،۹۷۰٫۹۰ $ (دولتی) و ۱،۷۷۰٫۳۰ $ (خصوصی).

زنان: ۱،۷۶۲٫۰۰ دلار (دولتی) و ۱،۴۷۵٫۵۰ دلار (خصوصی).

بررسی میانگین درآمد هفتگی اداره آمار استرالیا برای اندازه‌گیری سطح متوسط درآمد در استرالیا در یک زمان مشخص طراحی شده است. جابجایی در درآمد متوسط هفتگی می‌تواند تحت تأثیر تغییراتی هم در سطح درآمد هر کارمند و هم در ترکیب نیروی کار باشد. عواملی که می‌توانند به تغییر ترکیبی کمک کنند شامل این موارد هستد: تغییر در نسبت کارمندان تمام وقت، نیمه وقت، غیر رسمی و کارمندان زیر سن مشخص، تغییر در توزیع اشتغال در صنایع مختلف و تغییر در توزیع ساعات کاری و ساعات پرداختی.

میانگین درآمد هفتگی در استرالیا

نمودار میله‌ای میانگین درآمد هفتگی

در این نمودار میله‌ای، میانگین درآمد هفتگی زمان عادی برای کارمندان بزرگسال تمام‌وقت برا اساس ایالت (اصلی) را مشاهده می‌کنید که برای مردان و زنان تفکیک شده است. رنگ آبی اطلاعات مربوط به مردان و رنگ نارنجی اطلاعات مربوط به زنان را نشان می‌دهد. اعداد محور سمت چپ، بر اساس دلار استرالیا هستند. در نمودار، هر ایالت به صورت مخفف نشان داده شده است. نام کامل ایالت‌ها در زیر آورده شده است.

New South Wales (نیو ساوث ولز)
Victoria (ویکتوریا)
Queensland(کوئینزلند)
South Australia (استرالیای جنوبی)
Western Australia (استرالیای غربی)
Tasmania (تاسمانی)
Northern Territory (قلمرو شمالی)
Australian Capital Territory (قلمرو پایتختی استرالیا)
Australia

 

فرصت‌های شغلی قابل تصدی (job vacancies) در استرالیا 

نتایج بررسی فصلی فرصت‌های شغلی، حاوی برآورد فرصت‌های شغلیِ قابل تصدی بر اساس صنعت، بخش (خصوصی یا دولتی) و ایالت یا قلمرو طبقه‌بندی شده‌اند و در وب‌سایت اداره آمار استرالیا قابل مشاهده هستند. این نتایج مربوط به دوره مرجع نوامبر ۲۰۲۰ بوده و در تاریخ ۱۳ ژانویه ۲۰۲۱ منتشر شده‌اند. تاریخ انتشار نتایج بعدی ۱ آوریل ۲۰۲۱ خواهد بود. آمار کلیدی مربوط به این نتایج در زیر آورده شده است. جهت مطالعه آمار تفکیک شده به وب‌سایت اصلی این اداره از طریق این لینک مراجعه کنید.

 

آمار کلیدی فرصت‌های شغلی در استرالیا

برآوردهای فصلی تنظیم‌شده برای سه ماهه‌ی قبل از نوامبر ۲۰۲۰ به شرح زیر است:

مجموع فرصت‌های شغلی ۲۵۴،۴۰۰ بوده که از آگوست سال ۲۰۲۰ به میزان ۲۳٫۴ درصد افزایش داشته است.
فرصت‌های شغلی در بخش خصوصی ۲۲۸،۸۰۰ بوده که نسبت به آگوست سال ۲۰۲۰ به میزان ۲۴٫۲ درصد افزایش داشته است.
پست‌های خالی در بخش‌ دولتی ۲۵۶۰۰ بوده که نسبت به آگوست ۲۰۲۰ افزایش ۱۶٫۹ درصدی را نشان می دهد.

نوامبر ۲۰۲۰ (هزار)

تغییرات آگوست تا نوامبر ۲۰۲۰ (درصد)

 تغییرات نوامبر ۲۰۱۹ تا نوامبر ۲۰۲۰ (درصد)

بخش خصوصی

۲۲۸٫۸

۲۴٫۲

۱۲٫۹

بخش دولتی

۲۵٫۶

۱۶٫۹

۴٫۸

بخش‌های خصوصی و دولتی

۲۵۴٫۴

۲۳٫۴

۱۲٫۱

اگر قصد مهاجرت به استرالیا را دارید همین الان فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به استرالیا را پر کنید. مشاوران ما پس از بررسی دقیق شرایط، نتیجه را برای شما ارسال می‌کنند.

منبع: تیم ترجمه ویزاچک

پیوند مفید: اداره آمار استرالیا

سعید
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

پیام در واتساپ