مصاحبه شغلی در استرالیا

محیط کار در استرالیا

۱۰ سوال رایج که معمولا کارفرمایان استرالیایی هنگام مصاحبه برای کاندید شدن اسپانسری ویزای جاب آفر از شما می پرسند

ویزای های جاب آفر استرالیا ویزاهایی هستند که متقاضی باید یک پیشنهاد شغلی از کارفرمایان مورد تایید استرالیایی داشته باشد. در حال حاضر ویزاهای جاب آفر  یا ویزای پیشنهاد شغلی استرالیا در ساب کلاس های زیر فعال هستند

 ویزای ساب کلاس ۴۸۲

 ویزای ساب کلاس ۱۸۶

 ویزای ساب کلاس ۴۹۴  

متقاضی ویزای جاب آفر یا ویزای پیشنهاد شغلی استرالیا باید حداقل های ارائه شده توسط دولت استرالیا را تامین کنند. ویزای جاب آفر بر خلاف ویزاهای اسکیل ورکر بر مبنای امتیاز نمی باشد. در صورتی که متقاضی شرایط زیر را برآورده کند می تواند برای دریافت ویزاهای جاب آفر اقدام کند.

حداقل ۲ سال سابقه کار مرتبط

حداقل نمره آیلتس ۵ جنرال در هر مهارت

اسپانسر شدن یک کارفرمای مورد تایید استرالیایی

در صورتی که مایل به اخذ ویزای جاب آفر استرالیا هستید، ما در ویزا چک شرایطی را برای جستجو کارفرما و ارسال رزومه شما برای آنها بصورت نرم افزاری تدارک دیده ایم و شانس شما را برای دریافت کارفرما و نهایتا اخذ جاب آفر استرالیا بالا میبریم. برای ثبت نام جستجو جاب آفر استرالیا توسط ربات نرم افزاری اختصاصی ویزا چک با نام کوکابوورا به این صفحه مراجعه نمایید.

برای اینکه بتوانید جاب آفر استرالیا را از کارفرمایان اخذ کنید باید بتوانید در مصاحبه کارفرما موفق عمل کنید. مصاحبه های کاری روش های متفاوتی دارند. بعضی کارفرماها هنگام مصاحبه رسمی ترند و بعضی دوستانه تر. کارفرمایان استرالیایی تجربه و فرهنگ محلی شما را نیز در نظر می گیرند. در این قسمت به سوالاتی اشاره می کنیم که به احتمال زیاد هنگام مصاحبه با کارفرمایان استرالیایی با آن رو به رو خواهید شد.

ممکنست کمی بیشتر درمورد خودتان توضیح دهید؟

هنگام مواجه شدن با این سوال لازم نیست تمام داستان زندگی تان را بیان کنید. بدون توجه به این که این سوال چقدر کوتاه و ساده است با معرفی خودتان شروع کنید. نام و نام خانوادگی تان را بیان کنید. مصاحبه کننده نمی خواهد اطلاعاتی که در رزومه تان بیان کرده اید را دوباره بیان کنید. درمورد مهارت هایتان صحبت و روی تجربه تان تمرکز کنید. در این مورد صحبت کنید که چقدر دوست دارید شغل مورد نظر را به دست آورید.

چه چیزی باعث شد شما برای این شغل اقدام کنید؟

هدف مصاحبه کننده از این سوال اینست که شما به چه دلیل می خواهید وارد این شغل شوید: آیا واقعا به این شغل احتیاج دارید یا این که برای پیشرفت بیشتر برای این شغل اقدام کرده اید. می توانید اینگونه پاسخ دهید که برای افزایش مهارت هایت هایتان می خواهید برای شغل مورد نظر اقدام کنید.

آیا چیزی درمورد شرکت می دانید؟

معمولا کارفرماها این سوال را می پرسند تا میزان اطلاعات شما درمورد شرکت شان را محک بزنند. بنابراین از قبل اطلاعات تان درمورد شرکت و محصولات/ یا خدماتش را افزایش دهید. این موضوع نشان می دهد که شما خودتان از پس کارهای تان بر می آیید.

چرا می خواهید برای ما کار کنید؟

هدف کارفرما از پرسیدن این سوال میزان تعهد شما نسبت به شغل مورد نظرتان می باشد. این سوال را اینگونه پاسخ دهید: بسیار خوشحالم تا مهارت هایم را با شرکت به اشتراک بگذارم و درجهت پیشرفت شرکت گام بردارم.

نقاط قوت و ضعف تان را بیان کنید

این سوال به نوعی سوالی انحرافیست که توسط اکثر کارفرمایان پرسیده می شود. هدف از این سوال محک زدن میزان کمک کردن شما به شرکت می باشد. درمورد نقاط قوت تان بیش از حد غلو نکنید چرا که شانس استخدام تا ن را کاهش می دهد. سعی کنید ۳ تا از مهارت های مرتبط با شغل مورد نظرتان را نام ببرید. درمورد نقاط ضعف تان نیز یکی را نام ببرید که می توانید برآن فائق شوید.

آیا تا به حال به چیزی رسیده اید که در ابتدای راه برایتان غیر ممکن بوده باشد؟

در جواب به این سوال ابتدا به کارفرما بگویید که چقدر هدف محور هستید. می توانید درمورد یکی از تجربه هایتان صحبت کنید که در ابتدا کار برایتان غیر ممکن به نظر رسیده اما بعد ها در آن موفق شده اید. زمانی که این سوال را پاسخ می دهید کارفرما شما را به چشم یک انسان جنگنده می بیند و نه فردی که با کوچک ترین مشکلی جا می زند.

درمورد شغل های قبلی تان چه چیزهایی را دوست دارید و از چه چیزهای آن بدتان می آید؟

این سوال مشخص می کند آیا شما به درد شغل مورد نظر می خورید یا نه. بنابراین برای جواب دادن به این سوال رایج فقط نکاتی را ذکر کنید که از شغل سابق تان خوش تان می آمده. اگر کارفرما اصرار کرد تا نکاتی را که خوش تان نمی آمده هم را بیان کنید به ذکر این نکته بسنده کنید که شما را به چالش نمی کشیده است. به کارفرما بگویید که دوست دارید در کارتان پیشرفت کنید.

چرا ما باید شما را استخدام کنیم؟

این سوال برای اینست که مهم ترین ویژگی هایتان را بیان کنید. سعی کنید ۳ تا از مهارت هایتان را متناسب با شغل مورد نظر انتخاب کنید و آن ها را نام ببرید. کارفرمایان استرالیایی دوست دارند بدانند چگونه می توانید به پیشرفت شرکت شان کمک کنید.

در ۵ سال آینده خودتان را کجا می بینید؟

کارفرما این سوال را می پرسد تا ببیند شما پیشرفت خود و شرکت را چگونه ارزیابی می کنید. به عنوان مثال از ارتقا شغلی در نتیجه ی سخت کوشی تان صحبت کنید. درمورد رابطه ی قوی ای که با همکاران تان ایجاد خواهید کرد صحبت کنید. این کار نشان می دهد شما به اخلاق کاری و فرهنگ ها احترام می گذارید که این نکته برای کارفرمایان استرالیایی بسیار مهمست.

به نظر شما حقوق شغل مورد نظرتان چقدر خواهد بود؟

این سوال رایج به کارفرما نشان می دهد که آیا از پس حقوق شما برخواهد آمد یا نه. برای پاسخ به این سوال می توانید از حداقل و حداکثر مبلغ مورد نظرتان صحبت کنید.

 

لینک های مفید:

اداره مهاجرت استرالیا

ویزا چک
6 دیدگاه ها
 • محمد
  پاسخ
  ارسال شده در03:40,جولای 24, 2020

  جامع و کامل بود ممنون🌹🌹🌹

  • ارسال شده در16:35,جولای 27, 2020

   سلام و عرض ادب
   زنده باشید ممنونم قربان

 • سعید جلالی پور
  پاسخ
  ارسال شده در00:21,آگوست 7, 2020

  سلام و عرض ادب
  لطفا اطلاعات کامل تری برای هر بخش اشتراک بذارید. واقعا مهاجرت به استرالیا شده آرزوی من لطف خدا و کمک شما ایشالا مهاجرت کنم
  سپاس

  • ارسال شده در21:50,آگوست 9, 2020

   سلام سعید جان
   چشم بزودی اطلاعات مفصل و مفید تری در این خصوص در وبسایت اشتراک گذاری میشه.
   به لطف خدا و تلاش شما بزودی بتونیم مقدمات ویزای کار استرالیا رو برای شما فراهم کنیم.
   ممنون

 • باران ارجمند
  پاسخ
  ارسال شده در13:31,آگوست 10, 2020

  سلام و عرض ادب خدمت شما
  این یکی از بهترین مقالاتی بوده که تا به حال مطالعه کردم. خصوصا قسمت بیان کردن نقاط قوت و ضعف…
  فقط یک سوال… اگر ما حداقل حقوق رو بخوایم ممکنه کارفرما بعد از پذیرش ما همونو بهمون بده یا بیشتر؟ دولت نظارتی بر این امر داره؟

  • ارسال شده در13:12,آگوست 17, 2020

   سلام و عرض ادب باران عزیز
   خوشحالیم که نظر شما جلب شده
   پرداخت حقوق بر اساس نظر و قوانین دست اندرکاران دولتی استرالیاست و دولت حمایت کننده نیروی کار است اما باید در مدل قرارداد نوشتن دقت بالایی صورت گیرد و با نظر وکیل و مشاور تنظیم گردد.

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

پیام در واتساپ