مصاحبه شغلی در استرالیا از طریق تماس صوتی و تصویری

مصاحبه شغلی در استرالیا از راه دور

مصاحبه شغلی در استرالیا از طریق تماس صوتی و تصویری

مصاحبه شغلی در استرالیا ممکن است از طریق تماس صوتی و تصویری صورت بگیرد. در این عصر مدرن ارتباطات و به خصوص در زمانی که فاصله اجتماعی اهمیت پیدا کرده است، بسیاری از کارفرمایان قبل از مصاحبه حضوری، از طریق تماس با متقاضیان صحبت می‌کنند. این تماس می‌تواند به کارفرما دید بهتری نسبت به متقاضیان بدهد. همچنین مصاحبه از طریق تماس صوتی و تصویری می‌تواند به نوعی مصاحبه‌ی اولیه محسوب شود. و در مصاحبه‌های بعدی به نتیجه برسد. در این موارد کارفرما شما را حضوری نمیبیند، پس بهتر است تلاش کنید تا بهترین اثرگذاری را داشته باشید. در این نوشتار نکاتی آورده شده که باید برای موفقیت در یک مصاحبه شغلی صوتی یا تصویری در نظر بگیرید.

اگر قصد دارید به استرالیا مهاجرت کنید و یا می‌خواهید بدانید که واجد شرایط مهاجرت هستید، فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به استرالیا را پر کنید. 

 

نکته کلی در مورد تماس‌های تصویری

برای مصاحبه شغلی در استرالیا از طریق تماس تصویری به دوربین داخلی لپ‌تاپ یا گوشی هوشمند و یا وب‌کم نیاز دارید. کارفرمایان بعضی اوقات دوست دارند این مصاحبه‌ها را ضبط کنند. ممکن است بعدا دوباره آنها را مشاهده کرده و جواب‌های شما را مجددا مورد بررسی قرار دهند.

برای مصاحبه شغلی در استرالیا: در دسترس باشید

معمولا مصاحبه‌های از راه دور از طریق اپلیکیشن یا نرم‌افزارهای محبوب و مشهور مانند اسکایپ یا Google Meet انجام می‌شوند. سعی کنید در این برنامه‎‌ها اکانت با نام کاربری رسمی ایجاد کنید. حتی می‌توانید در cover letter ذکر کنید که از طریق این برنامه‌ها جهت مصاحبه در دسترس هستید. حداقل یک بار قبل از مصاحبه با این برنامه‌ها کار کنید. محل قرارگیری دکمه‌هایی مانند قطع و وصل صدا و تصویر، قطع تماس و اضافه‌کردن مخاطبین را بدانید. همچنین بهتر است که هم اپلیکیشن این برنامه‌ها را در گوشی هوشمندتان و هم نرم‌افزار آن‌ها را روی کامپیوتر نصب کنید. تا در صورت ایجاد مشکل در یکی از دستگاه‌ها، سریعا از طریق دستگاه دیگرتان مصاحبه را ادامه دهید.

برای مصاحبه شغلی در استرالیا: محیط و وسایلتان را آماده کنید

قبل از مصاحبه، صدا و تصویر را چک کنید. مطمئن شوید که صورت شما در کادر دوربین قرار داشته باشد. و دوربین در سطح چشمتان باشد.
هرچه محیط پشت سرتان (Background) ساده و خلوت‌تر باشد بهتر است. بهترین حالت، یک دیوار ساده است به گونه‌ای که نور زیادی از طرف پنجره، داخل تصویر نباشد.
سعی کنید محیط آرام و بدون سر و صدایی را فراهم کنید. تا در طول مدت مصاحبه شغلی، حواستان پرت نشده و بتوانید تمرکزتان را روی سوالات بگذارید. تلویزیون را خاموش و تلفن همراهتان را سایلنت کنید. اگر در هتل هستید علامت “مزاحم نشوید” را روی در قرار دهید. اگر فرزند کوچک یا حیوانات خانگی دارید که ممکن است حواس شما را پرت کنند، از شخصی بخواهید که آن‌ها را در طول مدت مصاحبه، به دور از شما نگه‌داری کنند.
یک قلم و کاغذ و یک نسخه از رزومه خود را قبل از مصاحبه از راه دور آماده کنید.
برای ایجاد تماس چشمی، حتما به دوربین نگاه کنید (و نه آیکون تصویر خودتان).
اگر کارفرما به طور غیرمنتظره‌ای تماس گرفت و شما آمادگی کافی نداشتید، می‌توانید بپرسید که آیا می‌توانند در زمان بهتری تماس بگیرند؟

برای مصاحبه شغلی در استرالیا: راحت باشید

بسیار مهم است که در طول مصاحبه راحت باشید، تا اعتماد به نفستان بدرخشد. و به شما این امکان را بدهد که کارفرما را تحت تاثیر قرار دهید. روی یک صندلی راحت نشسته و اطمینان حاصل کنید که محیط شما خیلی گرم و یا خیلی سرد نیست.
قبل از مصاحبه یک وعده غذایی مناسب بخورید تا خود را پر انرژی و هوشیار نگه دارید و به راحتی بتوانبد فکر کنید. در طول مصاحبه خود یک لیوان آب در دست داشته باشید تا هم خشکی گلو را برطرف کنید و هم اگر لازم بود در مورد یک سوال خاص فکر کنید، به خودتان فرصت دهید که اندکی مکث کنید. در حال غذا خوردن یا جویدن آدامس نباشید.
سعی کنید در نوع نشستن، بیش از حد هم راحت نباشید به گونه‌ای که تنبل، بی‌حوصله و یا بی‌تفاوت به نظر برسید.
هنگام صحبت لبخند بزنید. با این کار، مثبت‌تر به نظر خواهید رسید.

برای مصاحبه شغلی در استرالیا: لباس مناسب بپوشید

اولین قضاوتی که مصاحبه‌کننده انجام می‌دهد براساس شکل و ظاهر شماست. پس باید به نوع پوشش در مصاحبه دقت کنید. بهترین لباس در مصاحبه شغلی در استرالیا، بسته به نوع شغل و شرکتی که با آن مصاحبه می‌کنید متفاوت خواهد بود. باید بررسی کنید که آیا در یک شرکت با پوشش لباس رسمی و یونیفرم مصاحبه می‌کنید، در یک استارت آپ معمولی و یا یک کار تابستانه غیررسمی. اگر برای مصاحبه در یک بانک، تی‌شرت بپوشید، این پیام را به مصاحبه‌گر می‌دهید که شما به طور کامل نقش شغلی مورد نطرتان را نمی‌شناسید.
گرچه که در تماس تصویری قرار است صورت و قسمت بالایی بدن شما در کادر باشد اما بهتر است کامل لباس مناسب پوشیده باشید. ممکن است به هر دلیلی از صندلیتان برای چند لحظه بلند شوید.

پوشش مناسب در مصاحبه شغلی در استرالیا از راه دور
در مصاحبه‌هایی که تماس تصویری برقرار نمی‌شود، باز هم توصیه به پوشیدن لباس رسمی است. این کار باعث می‌شود خودتان را در شرایط یک مصاحبه رسمی قرار داده و آمادگی فکری بهتری برای مصاحبه داشته باشید. 

در مورد داشتن تتو و پیرسنگ در مصاحبه شغلی در استرالیا، می‌توانید مطالب این لینک را مطالعه کنید.

در رابطه با سوالات مصاحبه شغلی در استرالیا نیز می‌توانید به این لینک سر بزنید. در این لینک نحوه پاسخ به “در مورد خودتان صحبت کنید” آورده شده است.

و اگر قصد دارید به استرالیا مهاجرت کنید و یا می‌خواهید بدانید که واجد شرایط مهاجرت هستید، فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به استرالیا را پر کنید. 

منبع: تیم ترجمه ویزاچک

پیوند مفید: https://blog.jobactive.gov.au

سعید
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

پیام در واتساپ