مشاغل پردرآمد استرالیا بخش دوم

شغل های پول ساز استرالیا

مشاغل پردرآمد استرالیا بخش دوم

 

 

فرصت های شغلی در استرالیا فراوان هستند. در این کشور فرصت شغلی منصفانه برای تمامی افراد دارای قابلیت وجود دارد. مهاجرت به استرالیا برای کار، در کنار آب و هوای خوب این کشور، مزایای زیادی نیز برای شما دارد. این کشور به یک اقتصاد قوی، نرخ بیکاری پایین، دستمزدهای بالا و سبک زندگی خون سرد می‌بالد. در طول دهه ی گذشته، عملکرد اقتصادی قوی استرالیا منجر به رشد قابل‌توجه اقتصادی، تورم کم، نرخ پایین بیکاری  شده‌است. اقتصاد استرالیا، با کمک بخش خصوصی پویا و نیروی کار ماهر، اقتصادی باز و رقابتی است. 

در مقاله ی قبل پنج شغل اول این لیست آورده شده است. در این مقاله با ادامه ی لیست مشاغل پردرآمد استرالیا با شما هستیم.

 

 

۶. مهندس فضای ابری

 

متوسط حقوق: ۱۱۱۵۹۰ دلار استرالیا (۶۲،۰۵۰ پوند / ۷۸،۸۷۰ دلار امریکا)

 

یک شغل نسبتا جدید دیگر، مهندسی فضای ابری است. این شغل در جایگاه ششم مشاغل پردرآمد استرالیا قرار دارد. که به سرعت به یکی از پر تقاضا ترین مشاغل IT در صنعت هایی با تکنولوژی‌های مربوط به رایانش ابری – مانند کاربردهای تجاری، ذخیره‌سازی داده‌ها و اینترنت اشیا تبدیل شده است. مشاغلی که به سرعت در حال تکامل هستند. در نتیجه، مهندسین ماهر که قادر به ساخت، نگهداری و توسعه چنین سیستم‌هایی هستند، می‌توانند انتظار داشته باشند که حقوق خوبی بابت کار خود دریافت کنند. مهندسین فضای ابری باید یک سابقه آموزشی قوی در زمینه فن‌آوری اطلاعات و یا محاسبات داشته باشند. این مهندسین همچنین باید تجربه و صلاحیت تخصصی، بسته به شغل دقیق خود داشته باشند.

 

 

۷. مدیر ساخت‌ و ساز

 

متوسط حقوق: ۱۱۱،۳۹۰ دلار استرالیا (۶۱،۹۵۰ پوند / ۷۸،۷۳۰ دلار امریکا)

 

مورد هفتم در لیست مشاغل پردرآمد استرالیا مدیر ساخت و ساز است. سال ۲۰۱۹ سال خوبی برای مدیران در صنعت ساخت‌ و ساز بوده‌ است. مدیر ساخت و ساز وظیفه ی نظارت بر پیمانکاران در سایت و همچنین همکاری نزدیک با دیگر متخصصان ساخت‌وساز و ذینفعان (مانند معماران، ارزیابان و تامین کنندگان) را دارند. مدیران ساخت و ساز همچنین باید مجموعه‌ای از بخش های دائما در حال تغییر در صنعتی که به خاطر نوسان آن بدنام است، در تعادل نگاه دارند. برای تبدیل شدن به یک مدیر ساخت‌وساز، باید یک مدرک مرتبط داشته باشید. اگرچه بسیاری از مدیران ساخت و ساز کار خود را در سایت شروع کرده اند و راهشان را به بالا پیدا کرده اند. و تحصیلات خود را با تجربه شغلی ترکیب کرده اند. در هر صورت باید قاطع، منظم و قادر به مدیریت تیم برای اتمام پروژه در زمان مشخص شده باشید.

 

 

۸. مدیر رفاه 

 

متوسط حقوق: ۱۱۰،۵۲۰ دلار استرالیا (۶۱،۴۷۰ پوند / ۷۸،۰۹۰ دلار امریکا)

 

یکی از معدود شغل‌های غیر پایه ای در این لیست، شغل”مدیر رفاه” است. که شغلی نسبتا جدید نیز محسوب می شود. با بیشتر شدن شرکت‌های بزرگ که موافق رفاه فیزیکی و ذهنی کارمندان خود هستند. و همچنین با در نظر گرفتن فوایدی که یک کارمند خوشحال و کاملا فعال به ارمغان می‌آورد. هیچ تعجبی ندارد که افراد مسئول مدیریت چنین طرح‌هایی به خوبی حقوق می گیرند.

به طور معمول،  مدیران رفاه از بخش منابع انسانی شرکت تامین می‌شود. اگرچه هیچ “مسیر” واقعی و یا تعیین صلاحیت برای مسیر تبدیل شدن به مدیر رفاه وجود ندارد. اما دانش به روز و اشتیاق نقطه شروع واضحی برای ورود به این مسیر است. برای موفق شدن در این کار همچنین مهارت‌های مردمی قوی و حس خلاقیت قوی لازم است.

 

 

۹. دکتر / پزشک

 

متوسط حقوق: ۱۰۳۴۰۰ دلار استرالیا (۵۷،۵۱۰ پوند / ۷۳،۰۶۰ دلار امریکا)

 

به خاطر سیستم مهاجرت استرالیا، این امر برای متخصصان مراقبت‌های بهداشتی غیر معمول نیست. تا سیستم‌های پزشکی شلوغ و پر رقابت بریتانیا و ایالات‌متحده را برای یک محیط کاری راحت تر در استرالیا ترک کنند. ساختار بهداشتی این کشور به طور مداوم به عنوان یکی از بهترین‌ها در دنیا شناخته می‌شود. در حالی که دانشگاه‌های کشور همچنین برخی از بهترین آموزش پزشکی را در دنیای انگلیسی‌ زبان را ارائه می‌کنند. البته، در حالی که تبدیل شدن به پزشک، یک فرآیند طولانی و چالش برانگیز است. اما حقوق خوبی هم برای این حرفه پرداخت می‌شود. پزشکان تازه کار می‌توانند انتظار حقوقی در حدود ۱۲۰،۰۰۰ دلار استرالیا (حدود ۶۶،۷۴۰ پوند یا ۸۴،۸۰۰ دلار امریکا) را داشته باشند. در حالی که متخصصان و مشاوران – بویژه در بخش جراحی، بیهوشی و روان‌پزشکی – می‌توانند بیش از ۲۰۰،۰۰۰ دلار استرالیا (۱۱۱،۲۴۰ / ۱۴۱،۳۳۰ دلار امریکا) به دست آورند. این در حالی است که مشاوران ارشد حتی انتظار دارند که بیش از ۳۰۰،۰۰۰ دلار استرالیا (۱۶۶،۸۴۰ دلار امریکا) حقوق دریافت کنند.

 

 

۱۰. دانشمند داده

 

متوسط حقوق: ۹۹۵۱۰ دلار استرالیا (۵۵،۳۵۰ پوند / ۷۰،۳۲۰ دلار امریکا)

 

از آنجا که مشاغل پایه در استرالیا واقعا یک خیز داشته اند. تعجبی ندارد که در سال ۲۰۱۹، علم اطلاعات – که عموما به عنوان “جنسیت گراترین حرفه قرن بیست و یکم” شناخته می‌شود. حقوق شش رقمی داشته باشد. دانشمند داده و اطلاعات مسئول استخراج از میان حجم عظیمی از داده‌ها و تبدیل آن به اطلاعات ارزشمند و قابل‌اجرا است. سازمان‌ها در هر بخشی از صنعت به دنبال تعدادی دانشمند اطلاعات واجد شرایط و با صلاحیت هستند. برای تبدیل شدن به یک دانشمند اطلاعات، شما به دانش قوی از زبان‌های برنامه‌نویسی به خصوص پایتون نیاز خواهید داشت. همچنین شما به یک سابقه آموزشی در یک رشته رشته‌های پایه مانند ریاضیات یا علوم رایانه نیز نیاز خواهید داشت. متناوبا، شما می‌توانید تحصیلات تکمیلی در یک موضوع خاص را قبل از متخصص شدن در یک صنعت خاص بگذرانید.

همانطور که می‌بینید، مشاغل رشته‌های پایه، اکنون نیروی غالب در بازار کار استرالیا هستند. این مشاغل در انواع حوزه های فناوری از جمله مشاغل پردرآمد استرالیا هستند. و مهاجران زیادی که در این حوزه فعالیت دارند را به استرالیا جذب می‌کنند. اگر شما صلاحیت یا تجربه ی خوبی در این زمینه‌ها داشته باشید. با جفت کردن این صلاحیت ها و تجارب با سبک زندگی عالی و شاد و بی خیال که شهرهای مدرن و دلخواه استرالیا ارائه می‌کنند، در نظر نمی گیرید؟

 

در وبلاگ ما می توانید مقالات دیگری در مورد زندگی در استرالیا، زندگی در سیدنی و … بخوانید. ما به روز ترین و مفیدترین مطالب را با موضوع مهاجرت به استرالیا و زندگی در این کشور بی نظیر برای شما فراهم می کنیم. برای دسترسی به مقالات بیشتر همراه ما باشید.

 

اقامت در استرالیا می تواند فرصتی بسیار هیجان انگیز و عالی برای شما باشد. زندگی در این کشور زیبا و فوق العاده چندان هم دور از تصور نیست. اگر علاقمند به مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار استرالیا و اخذ حاب آفر استرالیا هستید، سامانه ویزا چک راهنمای شما در این مسیر خواهد بود. شما می توانید مشاوره های لازم برای اقامت در استرالیا و ویزای کار استرالیا را از گروه ویزا چک بگیرید. 

 

در سامانه ی ویزا چک تلاش ما بر این است که هر آنچه پیش از اقدام به مهاجرت به استرالیا باید بدانید، را در اختیار شما قرار دهیم. امید ما این است که این اطلاعات راه گشای مهاجرت به استرالیا برای شما باشند. در وبلاگ ما می توانید مطالب بیشتری در مورد استرالیا، ویزای کار استرالیا، جاب آفر استرالیا، و در کل مهاجرت به استرالیا بخوانید.

 

پیوندهای مفید: 

 

اداره مهاجرت استرالیا

سازمان وکلای استرالیا (MARA)

درک مالیات‌های استرالیا

نیما رجبی

من نیما رجبی هستم مقالات و مطالب کاربردی و جدید در خصوص روش های مهاجرت و زندگی در استرالیا را از منابع معتبر خارجی برای شما به اشتراک می گذارم.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

پیام در واتساپ