مدارس و دانش آموزان در استرالیا

آمار مدارس استرالیا

مدارس و دانش آموزان در استرالیا

اداره آمار استرالیا هرسال گزارشی را شامل آمار مدارس و دانش آموزان در استرالیا منتشر می‌کند. این گزارش، داده‌های مختلفی از جمله: اطلاعات مربوط به دانش آموزان، کارمندان، مدارس، نسبت مدارس دولتی و غیر دولتی را برای تمام ایالت‌ها و قلمرو‌های استرالیا ارائه می‌کند. دوره‌ی مرجع این گزارش، سال ۲۰۲۰ بوده و در ۱۹ فوریه ۲۰۲۱ منتشر شده است. تاریخ انتشار گزارش بعدی، نامشخص است. گزارش مربوط به آمار مدارس و دانش آموزان در استرالیا به زبان انگلیسی را می‌توانید از سایت اداره آمار استرالیا مطالعه کنید.

در ویزاچک، به روزترین آمار و گزارش‌های منتشر شده توسط اداره آمار استرالیا به صورت ترجمه شده در اختیارتان قرار می‌گیرد. آمار در مورد میانگین درآمد در استرالیا، شرایط بیزینس‌ها در استرالیا و بسیاری از گزارش‌های اداره آمار استرالیا را می‌توانید در ویزا چک مطالعه کنید. با مطالعه آمارها می‌توانید دید بهتری نسبت به شرایط اقتصادی و اجتماعی استرالیا داشته باشید.

همچنین اگر قصد دارید به استرالیا مهاجرت کنید و یا می‌خواهید بدانید که واجد شرایط مهاجرت هستید، فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به استرالیا را پر کنید. مشاوران ما در ویزاچک، پس از بررسی دقیق شرایط، نتیجه را برای شما ارسال و شما را قدم به قدم تا رسیدن به استرالیا همراهی می‌کنند.

آمار کلیدی مدارس و دانش آموزان در استرالیا

تعداد ۴،۰۰۶،۹۷۴ دانش‌آموز در ۹،۵۴۲ مدرسه ثبت نام كرده‌اند.
معلمان ۶۸٫۱ درصد از کارکنانِ معادلِ تمام وقت در مدرسه را تشکیل داده‌اند.
میانگین نسبت دانش آموزان به کارکنان آموزشی برای همه مدارس، ۱۳٫۵ دانش آموز به یک معلم بوده است.

نقش COVID-19 در آمار مدارس و دانش آموزان در استرالیا

سرشماری آماریِ مدارس ملی در استرالیا، در اولین جمعه ماه آگوست هر سال برگزار می‌شود. برای سال ۲۰۲۰، تاریخ ثبت نام در سرشماری، ۷ آگوست بوده است. با توجه به بیماری همه‌گیر COVID-19، محدودیت‌های مختلفی در این دوره زمانی وجود داشت که ممکن است بر روی داده‌ها تاثیر گذاشته باشند. در حالی که اکثر مدارس در سراسر استرالیا به روال عادی خود ادامه می‌دادند، اقداماتی برای کمک به کاهش شیوع COVID-19 در جامعه انجام گرفت. از جمله این اقدامات آموزش از راه دور آنلاین بود. اما با توجه به این‌که در این روش تعداد ثبت‌نام‌ها شمرده می‌شود، می‌توان گفت که تأثیر COVID-19 بر روی داده‌ها جزئی بوده است.
در جمع‌آوری داده برای این گزارش، “دانش آموز” به شخصی گفته می‌شود که به طور رسمی در مدرسه ثبت‌نام کرده باشد و همچنین در یک برنامه آموزش ابتدایی، متوسطه یا ویژه* در آن مدرسه فعالیت داشنه باشد. حتی اگر آن برنامه‌ی آموزشی به طور موقت به دلیل بیماری کووید۱۹ متوقف شده باشد، دانش‌آموزان در آن برنامه “فعال” محسوب می‌شوند.
منظور از مدرسه ویژه در گزارش مدارس و دانش آموزان در استرالیا، مدرسه‌ای است که دانش‌آموزانی را با یک یا چند ویژگی زیر ثبت نام می‌کند:
اختلال یا ناتوانی ذهنی و جسمی

توانایی یادگیری کند
مشکلات اجتماعی یا عاطفی
در بازداشت، پیش از بازداشت یا در بیمارستان

تعداد دانش آموزان در آمار مدارس و دانش آموزان در استرالیا

در سال ۲۰۲۰ تعداد ۴،۰۰۶،۹۷۴ دانش آموز در مدارس سراسر استرالیا ثبت نام کرده‌اند که از سال ۲۰۱۹ تعداد ۵۸،۱۶۳ (۱٫۵ درصد) افزایش داشته است.
طبق گزارش آمار مدارس و دانش آموزان در استرالیا، مدارس دولتی بیشترین سهم را در ثبت نام داشته‌اند (۶/۶۵ درصد) و پس از آن‌ها مدارس کاتولیک (۱۹٫۴ درصد) و مدارس مستقل غیردولتی (۱۵ درصد).

جدول ثبت نام دانش آموزان براساس مدارس در استرالیا ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ 

۲۰۲۰

۲۰۱۹

۲۰۱۸

۲۰۱۷

۲۰۱۶

درصد تغییرات از ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰

دولتی

۲,۶۲۹,۱۴۳

۲,۵۹۴,۸۳۰

۲,۵۵۸,۱۶۹

۲,۵۲۴,۸۶۵

۲,۴۸۳,۸۰۲

۵٫۹

کاتولیک

۷۷۸,۶۰۵

۷۶۹,۷۱۹

۷۶۵,۷۳۵

۷۶۶,۸۷۰

۷۶۷,۰۵۰

۱٫۵

مستقل

۵۹۹,۲۲۶

۵۸۴,۲۶۲

۵۶۹,۹۳۰

۵۵۷,۴۹۰

۵۴۷,۳۷۴

۹٫۵

مجموع

۴,۰۰۶,۹۷۴

۳,۹۴۸,۸۱۱

۳,۸۹۳,۸۳۴

۳,۸۴۹,۲۲۵

۳,۷۹۸,۲۲۶

۵٫۵

طبق جدول منتشر شده در گزارش مدارس و دانش آموزان در استرالیا، مجموع کل ثبت‌نام دانش‌آموزان در ۵ سال منتهی به سال ۲۰۲۰ با افزایشی ۵٫۵ درصدی همچنان در حال بیشتر شدن است. مدارس مستقل با ۹٫۵ درصد، بیشترین افزایش ثبت نام دانش‌آموز را داشته‌اند.

نمودار نرخ رشد سالانه ثبت نام دانش‌آموزان بر اساس ایالت و قلمرو

نرخ رشد سالانه دانش آموزان استرالیا

طبق نمودار منتشر شده در گزارش مدارس و دانش آموزان در استرالیا، کوئینزلند، قلمرو پایتخت استرالیا، ویکتوریا و استرالیای غربی بیش‌ترین میزان رشد سالانه دانش‌آموز را در سال ۲۰۲۰ گزارش کرده‌اند (به ترتیب ۲٫۸ درصد ، ۲٫۵ درصد ، ۱٫۶ درصد و ۱٫۵ درصد).
سرزمین شمالی کم‌ترین نرخ رشد (۰٫۳ درصد) را گزارش کرده است.
در سال ۲۰۲۰، بالاترین میزان دانش‌آموزانِ ثبت‌نام شده در مدارس غیردولتی در قلمرو پایتخت استرالیا (۳۸٫۵ درصد) و ویکتوریا (۳۶ درصد) و کمترین میزان در سرزمین شمالی (۲۵٫۵ درصد) بوده است.

نقشه‌ی تعداد ثبت نام دانش آموزان بر اساس ایالت و قلمرو

طبق نقشه‌ی منتشر شده در گزارش مدارس و دانش آموزان در استرالیا، تعداد ثبت‌نام دانش‌آموزان در ایالت‌ها و قلمروهای استرالیا به تفکیک دولتی و غیر دولتی در عکس آورده شده است:
نقشه تعداد ثبت نام بر اساس ایالت

تعداد مدارس در آمار مدارس و دانش آموزان در استرالیا

طبق آمار منشر شده، در سال ۲۰۲۰ تعداد ۹۵۴۲ مدرسه در استرالیا وجود داشته است.
از سال ۲۰۱۹ تعداد ۳۹ مدرسه اضافه شده است (۱۶ مدرسه دولتی، ۱۷ مدرسه مستقل و ۶ مدرسه کاتولیک).
کوئینزلند بیشترین افزایش در تعداد مدارس (۱۵ مدرسه) را داشته است و پس از آن استرالیای غربی (۱۱ مدرسه) و ویکتوریا (۷ مدرسه).

تعداد کارکنان در آمار مدارس و دانش آموزان در استرالیا

در سال ۲۰۲۰ تعداد ۲۹۶ هزار و ۵۱۶ نفر کارکنان آموزشی (معادلِ تمام وقت) در مدارس استراليا وجود داشتنه‌اند. ۸۳ هزار و ۵۳۲ نفر از آن‌ها مرد و ۲۱۲ هزار و ۹۸۵ نفر از آن‌ها زن بوده‌اند.

نسبت دانش‌آموزان به کارکنان آموزشی در آمار مدارس و دانش آموزان در استرالیا

نسبت دانش‌آموزان به کارکنان آموزشی برای همه مدارس ۱۳٫۵ دانش‌آموز به یک معلم بوده است. این نسبت در مدارس ابتدایی (۱۴٫۸ دانش آموز به یک معلم) نسبت به مدارس متوسطه (۱۲٫۱ دانش آموز به یک معلم) بالاتر بوده است.
نسبت دانش‌آموزان به کارکنان آموزشی در مدارس کاتولیک ۱۳٫۷ دانش‌آموز به یک معلم، در مدارس دولتی ۱۳٫۹ دانش‌آموز به یک معلم بوده است. کمترین نسبت مربوط به مدارس مستقل ۱۱٫۸ دانش‌آموز به یک معلم است.

اگر قصد دارید به استرالیا مهاجرت کنید، فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به استرالیا را پر کنید. مشاوران ما در ویزاچک، پس از بررسی دقیق شرایط، نتیجه را برای شما ارسال و شما را قدم به قدم تا رسیدن به استرالیا همراهی می‌کنند.

منبع: تیم ترجمه ویزاچک

پیوند مفید: https://www.abs.gov.au/statistics/people/education/schools/latest-release

سعید
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

پیام در واتساپ