شهر ملبورن

 شهر ملبورن پایتخت ایالت ویکتوریا در استرالیا است. شهر ملبورن در بخش جنوب شرقی کشور استرالیا قرار گرفته است. رود یارا از میان شهر ملبورن عبور می کند. این شهر همچنین در کرانه‌های خلیج پورت فیلیپ قرار گرفته‌است. ملبورن پایتخت ایالت ویکتوریا و منزلگاه بیش از %۷۰ اهالی این ایالت می‌باشد.

 

بیش از ۵ میلیون نفر در این شهر زندگی می‌کنند. ملبورن دومین شهر پرجمعیت استرالیا است. این شهر اولین پایتخت استرالیا قبل از کانبرا است. و در واقع به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر استرالیا شناخته می شود. ملبورن تاریخچه پرافتخاری از تنوع فرهنگی دارد. این شهر از مردم مختلف از همه انواع فرهنگ‌ها و تمام سنین ساخته شده‌است. مردم این شهر اهل پیشرفت هستند. و به تفاوت های مردمی که در آنجا زندگی می کنند احترام بسیار می گذارند.

 

در ملبورن با وجود مراکز خرید، ورزش، فعالیت‌های فرهنگی و فستیوال‌های در سطح جهانی هیچ وقت حوصله تان سر نخواهد رفت. ملبورن، شهری بزرگ و در حال رشد است. که هر ساله به مهارت‌های ۳۵،۰۰۰ نفر جدید از خارج از کشور نیاز دارد تا بتواند در اقتصاد رو به رشد خود کار کند.

 

شهر ملبورن به طور مکرر به عنوان یکی از بهترین شهرها برای سکونت در جهان اعلام شده است. این رتبه بندی توسط مجله ی اکونومیست انجام شده است. این مجله با بررسی بیش از ۱۴۰ شهر در سراسر جهان، ملبورن را بهترین شهر برای زندگی اعلام کرده است.

 

ملبورن، استرالیا، سال ۲۰۱۸ به عنوان شادترین شهر جهان نامگذاری شده‌است.

 

در ژوئن ۲۰۱۸، زندگی ۱۵،۰۰۰ نفر در ۳۲ شهر در سراسر جهان، توسط تایم اوت و تاپستری بررسی شد. آن‌ها از ساکنان درباره غذا، نوشیدنی، فرهنگ، زندگی، روابط، جامعه، سفر، محله ها، استطاعت مالی، زندگی شبانه، شادی، حمل و نقل عمومی و غرور مدنی از مردم سوال کردند. یافته‌ها در مجموع به هر دو شرکت کمک کرد تا به رتبه‌بندی نهایی برای هر شهر در هر مقوله برسند. و شهر ملبورن به عنوان یکی از شادترین شهرها در جهان معرفی شد.

 

وقتی نوبت به ملبورن می رسد، سواحل، تاکید بر هنر، و فرهنگ متنوع در کنار یکدیگر چیزی برای لذت بردن به مردم می دهند. افرادی که در ملبورن زندگی می‌کنند از یک شهر امن، مراقبت‌های بهداشتی مقرون‌به‌صرفه، آموزش در سطح جهانی، زیرساخت های قابل‌اعتماد، فرصت‌های تجاری و یک محیط سالم لذت می‌برند.

 

 

شهر ملبورن در استرالیا

 

 

جمعیت ۴ میلیونی ملبورن از آب و هوای معتدل و فراوانی فرصت‌های اقتصادی و سبک زندگی برخوردار هستند.

 

ملبورن به طور سنتی رقیب سیدنی به عنوان شهر برتر استرالیا است. از دیدگاه افراد بیرونی منصفانه است که بگوییم این رقابتی است که سیدنی برنده شده‌است. با این حال، شما نباید در ملبورن به این موضوع اشاره کنید. اگر چه ملبورن کم‌تر از سیدنی مشهور است. اما بسیاری از مردم که زندگی جدیدی را در ملبورن آغاز می‌کنند. متوجه می‌شوند که قیمت خانه در شهر ملبورن پایین‌تر است. حمل و نقل بهتر، میزان جرائم کم‌تر و رطوبت پایین‌تر باعث می‌شود که این شهر برای سکونت بهتر از رقیب خود باشد.

 

در بررسی های کیفیت زندگی، شهرهای استرالیا در مقایسه با شهرهای دیگر جهان امتیاز خوبی کسب کرده اند. واحد اطلاعات اکونومیست، ملبورن را به عنوان بهترین شهر استرالیا رتبه‌بندی کرده‌است. همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، هر شهری که به عنوان بهترین انتخاب استرالیا شناخته شود، یکی از بهترین مناطق جهان نیز خواهد بود. واحد اطلاعات اکونومیست، ملبورن را (به همراه ونکوور و وین) به عنوان بهترین شهرهای دنیا در برای زندگی کردن اعلام کرده است.

 

 

ملبورن دارای بیش‌ترین امتیاز ممکن در تمامی زمینه هاست. از جمله زیرساخت‌ها، مسکن، آموزش، دسترسی، تمرکز محیطی، میزان جرائم، فرهنگ و رویداده‌ای فرهنگی، تنوع و آب و هوا.

 

آب و هوای ملبورن ممکن است تغییر پذیر باشد. شهر ملبورن به دلیل گرمای تابستان خشک آن، بیش‌ترین تاثیر آب و هوایی از بین شهرهای استرالیا را به خود اختصاص داده است. ملبورن دارای یک فرهنگ پر رونق کافه ای است. در زمینه ی خرید، ملبورن قطعا از رقبای سیدنی است. تعداد زیادی پارک و باغ در اطراف این شهر وجود دارد. مسابقات بین‌المللی ملبورن همچنین میزبان مسابقات فرمول ۱ گرند، مسابقات تنیس اوپن استرالیا و مسابقات مهم دیگر در استرالیا است.

 

براساس آمار اداره آمار استرالیا، حدود یک سوم ساکنان ملبورن در خارج از کشور به دنیا آمده‌اند.

 

مردم بریتانیا بزرگ‌ترین گروه مهاجر ملبورن هستند. که ۵ درصد از جمعیت شهر ملبورن را تشکیل می‌دهند. گروه‌های بزرگ بعدی، ایتالیایی ها (۲ %)، ویتنامی ها (۲ %)، و نیوزیلندی ها (۲ %) هستند.

 

حدود ۷ درصد از جمعیت ملبورن از کشورهای آسیایی و ۲ درصد از خاورمیانه یا شمال آفریقا می‌آیند. جمعیت بومی استرالیا کم‌تر از ۰.۵ درصد جمعیت ملبورن را تشکیل می‌دهند.

 

جمعیت شهر ملبورن از بسیاری از گروه‌های سنی و از فرهنگ‌های مختلف تشکیل شده‌است. ساکنان این شهر شامل متخصصان جوان، دانشجویان بین‌المللی و زوج‌های مسن‌تر هستند که به دنبال لذت بردن از هر چیزی هستند که شهر ارائه می‌دهد.

 

زبان رسمی در ملبورن انگلیسی است. اما بیش از ۱۰۰ زبان توسط ساکنان ملبورن از جمله ماندارین، ایتالیایی، یونانی، چین کانتونی، عربی و ویتنامی صحبت می‌شود.

 

ملبورن توسط یک دولت قوی و باثبات اداره می‌شود. سه سطح از حکومت در استرالیا وجود دارد تا اطمینان حاصل شود که تمام جنبه‌های جامعه به طور موثر اداره می‌شوند.

 

 

دولت محلی در ملبورن؛ ویکتوریا ۷۹ شورای محلی دارد. این شوراها کل ایالت را تحت پوشش قرار می‌دهند. تا اطمینان حاصل شود که اهالی ویکتوریا از خدمات دولت محلی پاسخگو و مسئولیت پذیر لذت می‌برند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شوراهای محلی ملبورن و ویکتوریا، می توانید از نقشه تعاملی در صفحه شهر ملبورن استفاده کنید.

 

دولت ایالتی در ملبورن؛ دولت ویکتوریایی مسئول نظارت بر تمام جنبه‌های جامعه در سطح ایالتی است. دولت فدرال  در ملبورن؛ دولت مشترک‌المنافع استرالیا، دولت ملی استرالیا است. و مسئول نظارت موثر بر منافع ملی و ملی استرالیا می‌باشد.

 

حدودا ۶۰ درصد از ساکنین شهر ملبورن دارای تحصیلات دانشگاهی هستند. ده دانشگاه در سطح جهانی در ایالت ویکتوریا وجود دارد. شهر ملبورن برترین دانشگاه را در استرالیا را در خود جای داده است. این دانشگاه رتبه ی سوم در میان دانشگاه های برتر در اسیا-اقیانوسیه را دارد.

 

در این مقاله، نکاتی مختصر در مورد شهر ملبورن، زندگی در ملبورن، مردم ملبورن و اقلیم و آب و هوای ملبورن، زبان و … برای شما فراهم کردیم. اگر علاقمند به زندگی در ملبورن هستید، باید بگوییم که هنوز نکات زیادی وجود دارد که باید در مورد این شهر بدانید. همان طور که از این مقاله هم مشخص است، شهر ملبورن یکی از بهترین گزینه هایی است که برای زندگی در استرالیا وجود دارد. همچنین شهر ملبورن یکی از بهترین شهرهای جهان برای زندگی است. 

 

سعی ما بر این خواهد بود که تمامی جنبه ها و زوایای زندگی در استرالیا و زندگی در ملبورن و شهر ملبورن را برای شما توضیح دهیم. برای خواندن مقالات بیشتر در مورد زندگی در استرالیا و شهرهای مختلف استرالیا، مهاجرت به استرالیا و هر آنچه باید در مورد اقامت در استرالیا بدانید، وبلاگ ما را دنبال کنید. 

 

 

سامانه ویزا چک گام به گام همراه شما در مهاجرت به استرالیا است. برای دریافت مشاوره در زمینه ی مهاجرت به استرالیا، اخذ جاب آفر استرالیا، ویزای کار استرالیا و … ویزا چک را دنبال کنید. تیم ویزا چک در تمامی مراحل همراه شما خواهد بود. از تدوین رزومه انگلیسی تا اخذ جاب آفر استرالیا برای شما. 

 

پیوند مفید: 

 

اداره مهاجرت استرالیا

نیما رجبی

من نیما رجبی هستم مقالات و مطالب کاربردی و جدید در خصوص روش های مهاجرت و زندگی در استرالیا را از منابع معتبر خارجی برای شما به اشتراک می گذارم.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

پیام در واتساپ