شغل های برتر استرالیا در سال ۲۰۱۹

شغلهای خوب در استرالیا

شغل های برتر استرالیا در سال ۲۰۱۹

 

طبق آمار اداره آمار استرالیا، در طی سال گذشته (۲۰۱۸)، روند اشتغال به اندازه ی ۲۸۴،۱۰۰ نفر (۲.۳ درصد) افزایش داشته است. که این رقم بالاتر از میانگین رشد سالانه در ۲۰ سال گذشته [ ۲ درصد ] بوده‌ است. این مساله از ارقام مورد انتظار پیشی گرفته است. و موقعیت خوبی را برای سال‌های ۲۰۱۹ به عنوان زمانی مثبت برای جویندگان کار در سراسر کشور ایجاد کرده‌ است. بنابراین بهترین مشاغل در استرالیا برای سال ۲۰۱۹ چه خواهد بود؟. با نگاهی به داده‌های رشد اشتغال برای صنایع خاص و تمایل در میان مدیران استخدام، ApplyDirect لیست زیر را ارائه کرده است. این لیست به شما کمک می کند و شما را در بازار کار هدایت می کند. تا یک شغل پردرآمد را که به شما در رسیدن به اهداف شغلی تان کمک کند، انتخاب کنید.

 

۱:  شغل مراقبت‌های درمانی و کمک های اجتماعی در استرالیا

از جمله شغل های برتر در استرالیا مشاغل مربوط به مراقبت های درمانی و کمک های اجتماعی می باشد. یک حوزه ی کاری وسیع که همه چیز را از شغل مراقبت‌ از سالمندان، مراقبت از کودکان تا شغل پرستاری و فراتر از آن را در بر می گیرد. بخش کمک های اجتماعی و بخش مراقبت‌های درمانی هنوز هم بزرگ‌ترین کارفرما در اقتصاد استرالیا می باشد. این بخش بسیار گسترده است و اغلب شامل سازمان‌های دولتی است. با این حال تعداد بیشتری از کارکنان بخش خصوصی راه خود را به کلینیک پزشکی و فضای خدمات پزشکی متخصص باز کرده اند. و این رقم همچنان در حال افزایش است. از همه مهم‌تر، چشم اندازه‌ای مراقبت‌های درمانی و کمک‌های اجتماعی در سال ۲۰۱۹ و فراتر از آن، بسیار قوی باقی می‌ماند. با این که NDIS به تدریج در سراسر کشور گسترش می‌یابد. و یا وجود یک جمعیت سالمند، تقاضا برای کارکنان مراقبت‌های درمانی بالا خواهد ماند.

 

 ۲: شغل های ساخت‌ و ساز در استرالیا

عشق استرالیا به املاک و مستغلات هیچ نشانه‌ای از کمرنگ شدن ندارد. با وجود این که بازارهای املاک سیدنی و ملبورن بعد از سال‌های متوالی رشد شدید قیمت، از جوش و خروش افتاده است. اما با وجود این مساله شغل های مربوط به ساخت و ساز همچنان هم از جمله شغل های برتر در استرالیا می باشد. این خبر خوبی برای کسب‌وکارهایی است که به دنبال شغل ساخت‌ و ساز با حقوق خوب در استرالیا هستند. با این حال، افراد کمتری در استرالیا احتمالا املاک جدیدی برای خودشان خریداری می‌کنند. اما آن‌هایی که از قبل صاحب املاکی هستند، در حال ارتقا خانه‌های و املاک خود هستند. که در واقع از نمایش‌های متعدد خانگی در تلویزیون در رابطه با این موضوع الهام‌ گرفته شده‌ است. با افزایش ۱.۹۶ درصدی در سال ۲۰۱۸، تقاضا برای کارگران ساخت‌ و ساز در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ نیز همچنان بالا است.

 

 ۳: مشاغل در حوزه ی آموزش و تعلیم در استرالیا

آموزش همچنان یکی از بخش‌های در حال شکوفایی اقتصادی در استرالیا است. این حوزه توسط تعداد زیادی از دانشجویان بین‌المللی به پیش رانده می شود. و از جمله شغل های برتر در استرالیا محسوب می شوند. که استرالیا را به عنوان مقصدی برای تحصیلات تکمیلی در کلاس جهانی انتخاب می کنند. به طور خاص، مشاغل تدریس سهم بزرگی در این قضیه دارند. به ویژه در حومه شهرهای بزرگ استرالیا مانند سیدنی، ملبورن که به سرعت در حال رشد هستند. که خانواده‌های جوان در آنجا مستقر هستند. ما انتظار داریم که این تقاضای قوی برای مشاغل آموزش و تدریس در سال ۲۰۱۹ ادامه داشته باشد.

 

 ۴: مشاغل هتل داری در استرالیا

استرالیا یکی از محبوب‌ترین مقصدهای تعطیلات جهان است. و در واقع در استرالیا یک صنعت گسترده از بارها، کافه‌ها، هتل‌ها و اپراتورهای گردشگری وجود دارد. که از یک پایگاه قوی برای مشاغل مهمان‌نوازی در سراسر کشور حمایت می‌کند. وجود طبقات متوسط با رفاه و ثروت رو به افزایش از کشورهای آسیایی با توسعه ی سریع  به این صنعت کمک زیادی کرده است. افرادی که به طور ویژه علاقمند به تصویر خوشحال و بی خیال کشور استرالیا از خورشید، شن و موج‌سواری هستند. تقاضا برای مشاغل گردشگری و مهمان ها در سال ۲۰۱۹ به رشد خود ادامه خواهد داد.

 

 ۵: خدمات حرفه‌ای، علمی و تکنولوژی در استرالیا

حوزه ی کارهای خدماتی محدوده ی وسیعی در زمینه خدمات حقوقی، حسابداری، مشاوره و تحقیق در زمینه تبلیغات و طراحی سیستم‌های کامپیوتری دارد. و یک صنعت بزرگ در استرالیا محسوب می شود. که بخشی از شغل های برتر در استرالیا در سال ۲۰۱۹ را به خود اختصاص داده است. رشد بیشتر در سال ۲۰۱۹ برای این زمینه از خدمات وجود دارد. هم اکنون بیش از یک میلیون کارگر در این صنعت در حال فعالیت هستند. امروزه پیشرفت‌های تکنولوژی باعث ایجاد حجم وسیعی از داده‌ها برای کسب و کارهای مختلف شده است. شرکت های مختلف در حال حاضر قادر به ثبت این حجم عظیم از اطلاعات هستند. اما برای پردازش، ذخیره و بیرون کشیدن یک بینش از آن در کشمکش هستند. از این رو تقاضا برای افرادی با مهارت‌های فنی که بتوانند به سرعت نیازهای یک کسب و کار را شناسایی کنند، هرگز از این بالاتر نبوده است. بسیاری از این مشاغل صنایع دیگر را نیز پشتیبانی می‌کنند. چون این نیروی کار به شدت مهارت دارد. و معمولا دارای مدرک دانشگاهی نیز هستند.

 

اقامت در استرالیا می تواند فرصتی بسیار هیجان انگیز و عالی برای شما باشد. زندگی در این کشور زیبا و فوق العاده چندان هم دور از تصور نیست. اگر علاقمند به مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار استرالیا و اخذ حاب آفر استرالیا هستید، سامانه ویزا چک راهنمای شما در این مسیر خواهد بود. شما می توانید مشاوره های لازم برای اقامت در استرالیا و ویزای کار استرالیا را از گروه ویزا چک بگیرید. 

 

در سامانه ی ویزا چک تلاش ما بر این است که هر آنچه پیش از اقدام به مهاجرت به استرالیا باید بدانید، را در اختیار شما قرار دهیم. امید ما این است که این اطلاعات راه گشای مهاجرت به استرالیا برای شما باشد. در وبلاگ ما می توانید مطالب بیشتری در مورد استرالیا، ویزای کار استرالیا، جاب آفر استرالیا، و در کل مهاجرت به استرالیا بخوانید.

پیوندهای مفید: 

 

اداره مهاجرت استرالیا

سازمان وکلای استرالیا (MARA)

نیما رجبی

من نیما رجبی هستم مقالات و مطالب کاربردی و جدید در خصوص روش های مهاجرت و زندگی در استرالیا را از منابع معتبر خارجی برای شما به اشتراک می گذارم.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

پیام در واتساپ