شرایط کار در استرالیا

محیط کار در استرالیا

شرایط کار در استرالیا به عنوان یکی از بهترین شرایط در جهان شناخته می‌شود. یکی از عوامل مشارکت کننده در این استانداردهای بالا، این واقعیت است. که روابط صنعتی استرالیا به تعداد بالای اعضا در اتحادیه های کاری و داوری اجباری و سیستم سازش شناخته می شوند. که البته این داوری اجباری و سیستم مصالحه و سازش توسط دولت فدرال مشخص می‌شود. اما توسط دولت کنترل نیز می شود.

 

 

شرایط کار در استرالیا توسط قوانین فدرال، توافقات کاری و قراردادها تحت کنترل است. استانداردهای دست‌مزد منصفانه و شرایط کار استرالیا، از حداقل دست‌مزد، حداکثر ساعات کاری و حداقل حقوق کارمندان در استرالیا حفاظت می‌کند. کارمندان در استرالیا توسط قوانین و حقوق کار توسط دولت استرالیا حمایت می‌ شوند. هیچ کارمندی نباید مشمول رفتار ناعادلانه یا شرایط کاری ضعیف باشد. یک سری کانال‌های دولتی وجود دارند که در صورت وجود مشکل می توانید به آن‌ها شکایت کنید.

 

 

استرالیا دارای یک سیستم استخدامی خوب است. که برای فراهم کردن انعطاف و اطمینان به کارفرمایان و کارمندان طراحی شده‌است. این سیستم الزامات دولت استرالیا و ایالت و ناحیه را رعایت می کند. عناصر اصلی این سیستم شامل مجموعه‌ای از استانداردهای ملی استخدام (NES) برای تمام کارمندان استرالیایی، مقررات بهداشتی و ایمنی شغلی و مستمری بازنشستگی می‌باشند. دادرس کار عادلانه (FWO) و کار عادلانه استرالیا (FWA) دو سازمان کلیدی در سیستم روابط کاری استرالیا هستند. برای درک نقش‌های مختلف این دو سازمان، سایت سیستم کار عادلانه استرالیا را ببینید.

 

 

دادرس کار عادلانه یک سرویس دولتی است که برای تشریح تمام حقوق اساسی یک کارمند و همچنین شرایط کار در استرالیا که کارفرما باید تامین کند، طراحی شده‌است.

 

 

مزایای شغلی در استرالیا از شغلی به شغلی دیگر می تواند متفاوت باشد. استانداردهای ملی استخدام (NES) شامل ۱۰ حق برای همه کارکنان دائمی در استرالیا است:

 

 

  • حداکثر ساعات هفتگی کار
  • درخواست برای ترتیبات کاری انعطاف‌پذیر
  • مرخصی والدی و حقوق مرتبط
  • مرخصی سالانه
  • مرخصی شخصی، یا مراقبتی و مرخصی با شفقت (یک نوع مرخصی به دلایل شحصی مانند فوت یکی از اعضای خانواده)
  • مرخصی خدمات اجتماعی
  • مرخصی طولانی خدمت
  • تعطیلات عمومی
  • ابلاغیه ی فسخ قرارداد و پرداخت اضافه کاری
  • بند بیانیه ی اطلاعات کار منصفانه

 

 

به طور متوسط هفته کاری استرالیا در حال حاضر ۳۶ ساعت از دوشنبه تا جمعه است. با این حال این ساعات به طور قابل‌توجهی در مشاغل و صنایع متفاوت است. یک روز کاری استاندارد برای یک مشاغل تجاری معمولا ۷ صبح تا ۳.۳۰ بعد از ظهر است. در حالی که ساعات کاری در اغلب دفاتر ساعت ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر، با احتساب زمان استراحت است. میزان پرداختی اضافه کاری و ترتیبات زمان انعطاف پذیر در محل کار، در حال رایج‌تر شدن است. و اغلب در قالب پاداش کاری مورد مذاکره قرار می‌گیرد.

 

 

بسیاری از کارفرمایان استرالیایی به آسانی کارگران مهاجر را استخدام می‌کنند. به خصوص در زمان‌های کمبود نیروی کار در استرالیا این اتفاق رایج تر و پذیرفته شده تر است. مهاجران با بهترین آینده برای یافتن شغل در بازار کار استرالیا شامل افراد با مهارت قوی در زبان انگلیسی، دارای مدارک دانشگاهی و سطوح مهارت بالا هستند.

 

 

اغلب کارگران برای تعطیلات عمومی حقوق دریافت می‌کنند. البته به جز کارگران قراردادی و کارمندانی که فقط به ازای مقدار ساعت کار حقوق دریافت می کنند. برای بسیاری از کارگران (به جز آن‌هایی که قبلا گفته شد)، سایر مرخصی های با حقوق، شامل مرخصی سالانه یا تفریحی، مرخصی استعلاجی و ترک خدمت طولانی است.

 

 

 

برای خواندن اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به استرالیا، به وبلاگ ما مراجعه کنید. 

 

 

 

حداقل حقوق در استرالیا

 

 

مانند بسیاری از کشورها، استرالیا نیز دارای سیاست حداقل حقوق است. تا این اطمینان حاصل شود که از کارگران بهره وری نمی شود و از نرخ شکنی در حقوق کارمندان نیز جلوگیری شود.

 

 

این مقدار حداقل دستمزد در ماه می سال ۲۰۱۹ در استرالیا ۱۹ دلار و ۴۹ سنت است. در مقاله ای دیگر در وبلاگ ویزا چک به طور مفصل در مورد حقوق در استرالیا توضیح داده ایم. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به وبلاگ ما مراجعه کنید.

 

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد میزان حداقل حقوق و شرایط دیگر تحت این سیستم، وب سایت دادرسی کار منصفانه را مشاهده کنید.

 

 

سیستم ایمنی و سلامتی شغلی در استرالیا

 

 

نیروی کار ایمن و سالم یک دارایی برای هر کسب‌وکار محسوب می شود. و می‌تواند به جذب پرسنل با کیفیت و به حداکثر رساندن بهره‌وری کار کمک کند. برای اطمینان از ایجاد یک محیط کار شاد و سالم، مهم است که حقوق و مسئولیت‌ها در رابطه با سلامت و ایمنی در محل کار را در نظر بگیرید. شناخت و درک قوانین ایمنی محیط کار و ایمنی (WHS) به شما کمک می‌کند تا از هزینه‌های غیرضروری و آسیب ناشی از آسیب و بیماری در محیط کار اجتناب کنید.

 

 

کارفرمایان در استرالیا ملزم به حفظ محیط کار ایمن و رعایت الزامات ایمنی و سلامتی شغلی استرالیا هستند. علاوه بر قوانین دولت استرالیا، قوانین ایالتی و منطقه‌ای سلامت و ایمنی شغلی را اداره می‌کنند. مرجع کار در هر ایالت یا قلمرو توصیه‌هایی در مورد الزامات کسب‌وکار و سیاست مربوطه ارائه می‌دهد.

 

 

برای اطلاع از اصول ایمنی و سلامت کار (WHS) اینجا کلیک کنید.

 

 

غرامت کارگران در استرالیا

 

 

کارفرمایان در استرالیا ملزم به حفظ محل کار ایمن و حفظ بیمه غرامت کارگران در صورت اتفاق ناخوشایند در محل کار هستند. این سیستم توسط دولت استرالیا اداره می‌شود.

 

 

علاوه بر قوانین دولت استرالیا، قوانین ایالتی و منطقه‌ای نیز غرامت کارگران در استرالیا را کنترل می‌کنند. مرجع کار در هر ایالت و منطقه توصیه‌هایی در مورد الزامات کسب‌وکار و سیاست مربوطه ارائه می‌کند.

 

 

برای اطلاعات بیشتر، الزامات غرامت کارگران در استرالیا را ببینید.

 

 

حقوق بازنشستگی در استرالیا

 

 

بررسی اخیر انجام‌شده توسط موسسه بیمه AXA نشان داد که سن بازنشستگی متوسط برای استرالیایی‌ها ۵۷ سال است. این سن به عنوان سن نسبتا جوانی برای بازنشستگی در نظر گرفته می شود. با توجه به اینکه سن مشخص شده برای بازنشستگی سنی در حال حاضر ۶۰ سال برای زنان و ۶۵ سال برای مردان است.

 

 

حقوق بازنشستگی پولی است که در طول زندگی کارمندان برای تامین بازنشستگی خود کنار گذاشته می‌شود. تحت قوانین استرالیا، بیشتر کارکنان حق دارند که حقوق بازنشستگی را از طرف کارفرمای خود دریافت کنند. این پرداخت‌ها علاوه بر دستمزد ماهیانه ی کارمندان است. 

 

 

قانون تضمین بازنشستگی الزام می کند که همه کارمندان واجد شرایط حداقل پرداخت بازنشستگی را دریافت کنند. که مبلغ توسط کارفرمای آن‌ها به حساب شخصی اعلام شده در یک صندوق بازنشستگی قابل پرداخت‌ است. برای اطلاعات بیشتر، ATO: حقوق بازنشستگی در استرالیا را ببینید.

 

 

مالیات بر درآمد شخصی در استرالیا

 

 

اطلاعات کامل در مورد مالیات در استرالیا در مقاله ای جداگانه به طور کامل توضیح داده شده است. همچنین برای اطلاعات دیگر همچنین می توانید لینک زیر را بررسی کنید:

 

درک مالیات‌های استرالیا

 

 

در سامانه ی ویزا چک تلاش ما بر این است که هر آنچه پیش از اقدام به مهاجرت به استرالیا باید بدانید، را در اختیار شما قرار دهیم. امید ما این است که این اطلاعات راه گشای مهاجرت به استرالیا برای شما باشند. در وبلاگ ما می توانید مطالب بیشتری در مورد استرالیا، ویزای کار استرالیا، جاب آفر استرالیا، و در کل مهاجرت به استرالیا بخوانید.

 

 

نیما رجبی

من نیما رجبی هستم مقالات و مطالب کاربردی و جدید در خصوص روش های مهاجرت و زندگی در استرالیا را از منابع معتبر خارجی برای شما به اشتراک می گذارم.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

پیام در واتساپ