شرایط ویزای ازدواج استرالیا

ویزای-ازدواج-استرالیا

شرایط ویزای ازدواج استرالیا

شرایط ویزای ازدواج استرالیا

یکی از روش های اخذ ویزای استرالیا ویزای ازدواج می باشد که در این مقاله به معرفی آن می پردازیم.

شرایط متقاضی

 فرد متقاضیِ ویزای نامزدی باید حداقل ۱۸ سال داشته باشد؛ به قصد ازدواج با نامزدش برای ویزا اقدام کند و از قبل با او ملاقات داشته و او را بشناسد.

اقدام برای اخذ ویزا

متقاضی ویزای نامزدی زمانی که برای این ویزای استرالیا اقدام می‌کند و زمانی که این ویزا در فرآیند تصمیم‌گیری است نباید در خاک استرالیا حضور داشته باشد.

اعتبار ویزا

ویزای نامزدی این کشور به مدت ۹ ماه اعتبار دارد. متقاضی در طول این ۹ ماه باید وارد کشور استرالیا شود و برای ازدواج با نامزدش اقدام کند. نیازی نیست این ازدواج حتما در استرالیا صورت بگیرد. فرد قبل از اتمام مهلت این ویزا باید برای اخذ ویزای ۸۰۱ استرالیا و ویزای ۸۲۰ استرالیا (ذکر شده در بالا) اقدام کند. در صورت عدم ازدواج در طول این مدت، ویزا باطل گشته و فرد باید به کشورش بازگردد.

زمان

پروسه زمانی دریافت این ویزا معمولا بین ۴ تا ۶ ماه خواهد بود.

ویژگی‌های اسپانسر

۱. باید شهروند استرالیا یا مقیم استرالیا با اقامت دائم استرالیا یا شهروند نیوزلند (واجد شرایط زندگی در استرالیا) باشد.

۲. اسپانسر باید از زمان صدور ویزای نامزدی ( ویزای ۳۰۰ استرالیا ) به مدت ۹ ماه نیازهای اولیه‌ی زندگی فرد متقاضی اعم از محل اقامت، نیازهای مالی و… را تامین کند؛ این تعهد باید به صورت کتبی ثبت شود. در صورتی که وی کمتر از ۱۸ سال داشته باشد والدینش اسپانسر فرد متقاضی خواهند شد.

۳. اگر اسپانسر در ۵ سال گذشته اسپانسر این ویزا ( ویزای نامزدی استرالیا ) بوده یا خود توسط شخص دیگری اسپانسر شده باشد، فقط در شرایط خاصی می‌تواند اسپانسر شود.

انواع ویزای ازدواج ویزای نامزدی تاحدودی شرایطی نزدیک به هم دارند.

ویزا چک
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

پیام در واتساپ