سوالات مصاحبه شغلی در استرالیا

مصاحبه شغلی در استرالیا

سوالات مصاحبه شغلی در استرالیا

اگر مصاحبه شغلی در استرالیا در پیش رو دارید، بهتر است سوالات متدوال مصاحبه‌کنندگان و طرز پاسخگویی به آن‌ها را بدانید. انواع مختلفی از سوالات مصاحبه وجود دارد که می‌توانید انتظار داشته باشید ازشما پرسیده شود.

یکی از نکات مهم در یک مصاحبه شغلی موفق این است که مانند یک کارفرما فکر کنید و از خود بپرسید که آن کارفرما چه سوالاتی ممکن است از شما بپرسد. سپس به پاسخ‌های قانع‌کننده فکر کنید و آمادگی بحث در مورد موضوعات احتمالی را داشته باشید.

در ویزاچک، سوالات متداولی که در مصاحبه شغلی در استرالیا از شما پرسیده می‌شود، به اشتراک گذاشته می‌شود. در این نوشتار، اولین سوال متداول مصاحبه را به همراه نکاتی درمورد آن‌چه مصاحبه‌کنندگان در پاسخ شما به دنبال آن هستند، بررسی می‌کنیم.

اگر قصد دارید به استرالیا مهاجرت کنید و یا می‌خواهید بدانید که واجد شرایط مهاجرت هستید، فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به استرالیا را پر کنید. مشاوران ما در ویزاچک، پس از بررسی دقیق شرایط، نتیجه را برای شما ارسال و شما را قدم به قدم تا رسیدن به استرالیا همراهی می‌کنند.

سوالات مصاحبه شغلی در استرالیا: در مورد خودتان صحبت کنید.

در ابتدای مصاحبه شغلی، مصاحبه‌گر با پرسیدن سوال درباره خودتان شروع می‌کند. این سوال که نوعی سوال پایان-باز است، ممکن است مبهم به نظر برسد. تشخیص این‌که مصاحبه‌گر واقعا چه چیزی می‌خواهد بداند دشوار است. اما در این ابهام، فرصتی برای شما وجود دارد و مصاحبه‌کننده به شما این فرصت را می‌دهد تا نحوه پاسخگویی را خودتان انتخاب کنید.

چرا در مصاحبه شغلی در استرالیا، مصاحبه‌گر می‌گوید “در مورد خودت صحبت کن”؟

این سوال، روند مصاحبه شغلی را هم برای شما و هم برای شخص مصاحبه‌کننده تسهیل می‌کند. به شما فرصتی می‌دهد که یک نسخه کوتاه و خلاصه از سوابق و مهارت‌هایتان را بیان کنید. و به مصاحبه‌گر دیدگاه بهتری ارائه می‌دهد که شما کدامیک از مهارت‌هایتان را مرتبط با آن شغل معرفی می‌کنید.

چنین سوال مبهمی، ممکن است در مصاحبه‌شونده اضطراب ایجاد کند. پس برخی از مصاحبه‌گرها از این سوال جهت محک زدن شما در شرایط اضطراب و دستپاچگی استفاده می‌کنند. با پاسخگویی مناسب به این سوال، شما روند مصاحبه را پایه‌گذاری کرده و خودتان را فردی دارای اعتماد به نفس نشان می‌دهید که در شرایط تحت فشار هم خوب عمل می‌کند.
عده‌ای، از این سوال به عنوان icebreaker استفاده می‌کنند تا مکالمه با حس بهتری شروع شود و راحت‌تر ادامه پیدا کند تا در ادامه بتوانند شما را بیشتر بشناسند. گرچه که بعضی از مصاحبه‌کننده‌ها نیز پس از این سوال، مستقیما سوالات بعدی مصاحبه را می‌پرسند.

چگونه در سوالات مصاحبه شغلی در استرالیا، به “در مورد خودت صحبت کن” پاسخ دهیم؟

اولین نکته این است که پاسخ خود را قالب‌بندی کنید.
برای اینکه پاسخ شما واضح و روشن باشد، باید پاسختان را مطابق با قالب یا فرمولی تنظیم کنید. دو فرمول زیر بسیار معمول هستند:
حال، گذشته، آینده
گذشته، حال، آینده
هر دوی این فرمول‌ها برای پاسخگویی مفید هستند، اما باید یکی را برای شروع انتخاب کنید که بیشتر به آن شغل مرتبط باشد. به عنوان مثال، اگر آخرین شغلتان با شغلی که برای آن مصاحبه می‌شوید مرتبط است، لازم است با زمان حال شروع کنید (فرمول یک). اگر در حال تغییر شغل هستید و تجربه‌ی شغلی گذشته‌تان بیشتر از موقعیت فعلی شما با مصاحبه مرتبط است، با زمان گذشته شروع کنید (فرمول دو).

آن‌ها قبلا رزومه شما را بررسی کرده‌اند، بنابراین نیازی نیست که همه موارد موجود در رزومه‌تان را بیان کنید. به طور کلی، باید در کمتر از دو دقیقه، یک داستان عالی درباره خودتان بگویید.

تجربیات و موفقیت‌هایتان در رابطه با موقعیت شغلی مورد نظر را ذکر کنید.
ارتباط آخرین شغلتان با شغل مورد نظر را بیان کنید.
اگر نقش شما در شغل جدید نسبت به شغل قبلی ارشد است، توضیح دهید که چگونه مسئولیت بیشتری را به عهده خواهید گرفت.
آن دسته از توانایی‌ها و مهارت‌هایتان را ذکر کنید که می‌توانید با مثال و جزییات بیشتر و مخصوصا با اعداد و ارقام آن‌ها را توضیح دهید. به طور مثال به این دو جمله توجه کنید:
جمله اول: “در زمینه‌ی خدمات مشتری، باعث پیشرفت شرکت شده‌ام”.
جمله دوم: “در هر فصل، به میزان ۱۰ تا ۱۵ درصد نرخ پاسخ‌دهی خدمات مشتریان را افزایش دادم”.
جمله دوم تاثیرگذاری بهتری دارد چون واضح‌تر و دقیق‌تر بیان شده است.

مثالی برای پاسخ به“در مورد خودت صحبت کن” در سوالات مصاحبه شغلی در استرالیا:

مثال زیر، طبق یکی از دو فرمولِ گفته شده (حال، گذشته، آینده)، نمونه‌ی خوبی جهت پاسخگویی به این سوالِ متداول در سوالات مصاحبه شغلی در استرالیا است:
حال:
من بیش از دو سال است که در یک رستوران میزبان هستم. در بدو ورود مشتریان، به آن‌ها خوش‌آمد گفته و به سمت میز راهنماییشان می‌کنم. سفارش مشتریان را گرفته و به سوالاتشان در مورد غذاها پاسخ می‌دهم. عاشق محیط‌های شلوغ و باهیجان هستم. اغلب در آخر هفته‌ها که ساعت انتظار یک ساعت یا بیشتر است، زمان انتظار را ارزیابی و مدیریت می‌کنم.
گذشته:
قبل از کار در رستوران، من به مدت پنج سال در خرده فروشی به عنوان دستیار فروش مشغول به کار بودم. کار در خرده فروشی مهارت‌های خدمات مشتری را در من به وجود آورد و باعث شد که بتوانم یک میزبان عالی برای رستوران باشم. همچنین سبب شد که توانایی کار سریع تحت شرایط سخت را داشته باشم.  علاوه بر آن، مهارت‌های کار تیمی را در من تقویت کرد.
آینده:
من از شغلم لذت می‌برم اما می‌خواهم مهارت‌های خدمات مشتری خود را گسترش داده و از آن در محیط یک رستوران برگزیده استفاده کنم. به کار کردن در رستوران شما علاقه‌مندم به این دلیل که در ارائه خدماتِ درجه یک به مشتریان در یک محیط پویا و بانشاط شهرت دارد.

در مثال بالا، یک مسیر کلی “حال، گذشته، آینده” به کار گرفته شده است:
حال: خلاصه‌ای از تاثیرگذارترین مسئولیت شغلی در حال حاضر.
گذشته: تجربه شغلی در گذشته به همراه دستاوردهای کلیدی آن.
آینده: توضیح در مورد اهداف آتی و محیط شغلی جدید.

منبع: تیم ترجمه ویزاچک

پیوند مفید: https://blog.jobactive.gov.au

سعید

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

پیام در واتساپ