سوالات مصاحبه شغلی در استرالیا: چه چیزی شما را منحصر به فرد می‌کند؟

مصاحبه شغلی در استرالیا

سوالات مصاحبه شغلی در استرالیا: چه چیزی شما را منحصر به فرد می‌کند؟

یکی از سوالات متداول که در مصاحبه شغلی در استرالیا از متقاضیان پرسیده می‌شود این است که “چه چیزی شما را منحصر به فرد می‌کند؟”. در این نوشتار طرز صحیح پاسخگویی به این سوال به همراه نمونه جواب آورده شده است. اگر مصاحبه شغلی صوتی یا تصویری دارید، توصیه می‌کنیم مطالب این لینک را مطالعه کنید.
همچنین در مورد سوال “خودت را توصیف کن” در ویزاچک مطلب کاملی به همراه نمونه جواب قرار داده شده که از این لینک می‌توانید مطالعه کنید.

اگر قصد دارید به استرالیا مهاجرت کنید و یا می‌خواهید بدانید که واجد شرایط مهاجرت هستید، فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به استرالیا را پر کنید. 

سوالات مصاحبه شغلی در استرالیا: چه چیزی شما را منحصر به فرد می‌کند؟

وقتی متقاضی یک شغل خاص هستید و می‌خواهید مصاحبه بدهید، افراد زیادی با ویژگی‌های نسبتا مشابه با شما برای همان شغل تقاضای مصاحبه می‌دهند. این احتمال هست که مهارت‌ها و ویژگی‌های شخصیتی آن‌ها با مهارت‌های شما یکسان باشد. اما توانایی‌ها و تجربیاتی که شما دارید، ممکن است شما را متمایز کند. برای دانستن اینکه شما چه توانایی و تجربه‌هایی دارید که شما را متمایز می‌کند، کارفرما معمولا این سوال را می‌پرسد که “چه چیز شما را منحصر به فرد می‌کند؟”.

دلیل اینکه کارفرما این سوال را در سوالات مصاحبه شغلی در استرالیا می‌پرسد چیست؟

با پاسخ به این سوال، کارفرما متوجه آن دسته از مهارت‌ها و ویژگی‌هایی می‌شود که شما را تبدیل به گزینه بهتری نسبت به سایر متقاضیان برای موقعیت شغلی مورد نظر می‌کند. پس شما به عنوان متقاضی، باید از این سوال استفاده کنید تا در مورد ویژگی‌هایتان که به آن موقعیت شغلی نزدیک‌تر است صحبت کنید. با این کار، کارفرما متوجه شود که شما قرار است چه چیزی به سازمان آن‌ها اضافه کنید. به این دید نگاه کنید که به همراه شما، ده‌ها متقاضی دیگر وجود دارد و همگی اشخاص با تجربه و مهارت‌های مشابه با شما هستند. در این شرایط چرا باید کارفرما شما را از میان ده‌ها متقاضی دیگر انتخاب کند؟
دلیل دیگر این است که کارفرما با پرسیدن این سوال در مصاحبه شغلی، متوجه می‌شود شما کدام یک از ارزش‌هایتان را مهم‌تر می‌دانید. مواردی که در پاسختان روی آن‌ها تأکید می‌کنید، نقاط قوت مهمی هستند که شما به طور مداوم برای بهبودشان تلاش می‌کنید. کارفرما به دنبال نقاط قوت استثنایی یا مهارت های مهمی است که ممکن است در رزومه وارد نکرده‌اید.

نکاتی برای آماده سازی شما برای این سوال

در جواب به این سوال در مصاحبه شغلی در استرالیا که “چه جیزی شما را منحصر به فرد می‌کند؟”، به این بپردازید که چرا استخدام شما به نفع کارفرما است. چهار نکته وجود دارد که می‌توانید برای شناسایی مرتبط‌ترین و منحصر به فردترین ویژگی خود به آن‌ها توجه کرده و انجام دهید:

۱٫ آنچه ممکن است کارفرما با ارزش بداند را در نظر بگیرید.

کارفرمایان کاندیداهایی را می‌خواهند که دیدگاه، مهارت یا توانایی لازم را برای دستیابی به اهداف تجاری به ارمغان آورند. وقت بگذارید تا به دقت شرح وظایف مورد نظر کارفرما را مرور کنید. سپس نقاط قوتتان را که با این نیازها مطابقت دارد شناسایی کنید.
به عنوان مثال، فرض کنید برای یک موقعیت شغلی “مدیریت یک تیم” درخواست می‌کنید. و در شرح وظایف، “تسهیل ارتباطات بین بخش‌های شرکت” را مشاهده می‌کنید. در این مورد، بهتر است در مورد توانایی‌تان در گردهم آوردن افراد صحبت کنید. در مورد مهارتتان در تشویق افراد برای رسیدن به یک هدف مشترک صحبت کنید.

۲٫ به سوابق و تجربیات قبلی خود نگاه کنید.

به زمان‌های گذشته فکر کنید که در موقعیت‌های شغلی قبلی موفق بوده‌اید یا از سوی کارفرمای خود مورد تحسین و تمجید قرار گرفته‌اید. به عنوان مثال، یک متخصص فروشِ با استعداد، ممکن است تجربه مدیریت مشتری‌های ناراضی را داشته باشد. در این حالت، مهارت منحصر به فرد چنین شخصی، توانایی درک افراد در هنگام ناراحتی است. چنین شخصی می‌تواند در مورد این نکته صحبت کند که قادر است به سرعت یک استراتژی را جهت رفع نگرانی‌های مشتریان ناراضی به کار گیرد.

۳٫ محبوب ترین ویژگی‌های شخصیتی خود را ذکر کنید.

نقاط قوت و خصوصیاتی که دوستان و خانواده شما از آنها تجلیل کرده‌اند، در نظر بگیرید. سپس، به دنبال روش‌هایی باشید که بتوانید این جنبه‌های شخصیتیتان را برای برتری در شغل مورد نظر به کار بگیرید. به عنوان مثال فرض کنیم دوستان و همکارانتان، شما را یک شخص صبور و فداکار می‌دانند در این صورت می‌توانید ذکر کنید که چگونه صبر و استقامتتان باعث شده که با وجود فشارها واسترس‌های کاری، تواتنسته‌اید آرامشتان را در جهت رسیدن به اهداف به کار بگیرید.

۴٫ به یاد داشته باشید که لازم نیست بسیار متقاوت از سایرین باشید.

نباید این عبارتِ “منحصر به فرد بودن” شما را گیج کند. نیازی نیست به دنبال جوابی بگردید که کارفرما تا به حال از شخص دیگری نشنیده باشد. به عنوان مثال، در موقعیت شغلی “خدمات مشتریان” نیازی نیست که در مورد مهارت زیادتان در ژیمناستیک صحبت کنید. در این مورد، گرچه بسیاری از متقاضیان دیگر نیز زبان‌های مختلفی را بلدند، اما شما هم می‌توانید این نکته را به عنوان وجه تمایزتان بیان کنید. دانستن چندین زبان تا سطح خوب، برای چنین شغلی بسیار ارزشمند است. و می‌تواند همان موردی باشد که به راحتی شما را متمایز می‌کند. هرچه توانایی‌های خود را از طریق مثال  نشان دهید، پاسخ شما به یادماندنی و قابل اعتمادتر است.

نمونه جواب سوالات مصاحبه شغلی در استرالیا

در اینجا چند نمونه پاسخ آورده شده است. این نمونه جواب‌ها به شما کمک می‌کنند به سوال “چه چیزی شما را منحصر به فرد می کند؟” در مصاحبه شغلی در استرالیا پاسخ دهید:

“توانایی‌ام در سازماندهی، من را منحصر به فرد می‌کند. در شغل قبلی به عنوان دستیار اداری، طرحی برای سازماندهی مجدد کمد لوازم اداری ارائه کردم. در این طرح، دسته‌بندی‌های مختلفی پیشنهاد دادم. با این روش، یافتن کالاها راحت‌تر شد. و در نتیجه سفارشات کمتری ثبت کردیم. نهایتا با این طرح، ۳۰ درصد در خرید اداری سالانه صرفه‌جویی کردیم.”

“آنچه من را منحصر به فرد می‌کند، تجربه چهار ساله من در خرده‌فروشی است. از آنجا که من در زمینه پاسخ به پرسش‌های مشتریان، و همچنین در بازخورد و شکایت خریداران تجربه چندین ساله دارم، می‌دانم مشتری‌ها چه می‌خواهند. من می دانم که ایجاد یک تجربه مثبتِ خرید از طریق بازاریابی، به چه چیزی نیاز دارد.”

 

اگر قصد دارید به استرالیا مهاجرت کنید و یا می‌خواهید بدانید که واجد شرایط مهاجرت هستید، فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به استرالیا را پر کنید. 

منبع: تیم ترجمه ویزاچک

پیوند مفید: https://www.indeed.com

سعید
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

پیام در واتساپ