سوالات متداول مراحل EOI و Lodge

سیستم اسکیل سلکت استرالیا

سوالات متداول مراحل EOI و Lodge پرونده برای مهاجرت به استرالیا با ویزاهای اسکیل ورکر

EOI چیست؟

کشور استرالیا با توجه به شرایط اقتصادی و اقامتی مناسبی که داراست مقصد علاقمندان زیادی برای مهاجرت می باشد. مهاجرت به استرالیا با هدف کار و اقامت با ویزاهای متنوعی قابل انجام است. ویزاهای اسکیل ورکر، ویزاهای جاب آفر، ویزاهای سرمایه گذاری و کارآفرینی و… از مواردی که می توان نام برد هستند.  بنابر این متقاصیان مهاجرت به استرالیا می بایست با توجه به انتخاب نوع ویزا موارد و مدارک مورد نیاز کشور استرالیا را برآورده کنند.  دولت استرالیا این افراد را با  شرایطی همچون تخصص و تحصیلات و … انتخاب می کند. اداره مهاجرت استرالیا از تاریخ یکم ژانویه ۲۰۱۲ سیستمی به نام   Skill Select راه اندازی کرد و در این سیستم آنلاین مدارک و پرونده متقاضیان بررسی می شود و در نهایت با کمک  EOI به هر فرد امتیاز داده می شود.

EOI  مخفف کلمه  Expresseion of Interest به معنی ابراز تمایل است. مفهوم عامه EOI  این است که، زمانی که متقاضی مدارک مورد نیاز را جمع آوری کرده است و موفق به دریافت اسسمنت مثبت از یکی از سازمانهای ارزیاب مدارک استرالیا شده. اکنون نیاز دارید تا EOI خود را ثبت نمایید.

ثبت EOI فقط به صورت آنلاین از طریق سایت اسکیل سلکت قابل ثبت است. در ثبت EOI لازم به پرداخت هزینه نبوده و کاملا رایگان است.

در ویزاهای  مهاجرتی اسکیل ورکر skill worker، متقاضی باید بر اساس امتیاز نهایی که به دست آورده در یک صف قرار گیرد. متقاضی تا زمانی که در صف انتظار هست، امکان بررسی محل دقیق جایگاهش در صف موجود را نداشته  اما در زمان ثبت (Expression of Interest (eoi متقاضی امتیاز نهایی خود را مشاهده میکند. از زمانی که متقاضی EOI خود را در سیستم اسکیل سلکت ثبت نماید این EOI به مدت دو سال معتبر بوده و کاربر امکان ویرایش یا حذف EOI  خود را دارد. EOI هایی ثبتی ناقص نیز به مدت دوسال در سیستم اسکیل سلکت می مانند.

اما امکان گرفتن دعوتنامه استرالیا برای لادج پرونده را دارا نمی باشند.

 

برای دریافت جاب آفر یا انجام اسسمنت و ثبت EOI با ما تماس بگیرید

 

تعدادی از ویزاهایی که نیاز به ثبت EOI دارند :

ویزای ساب کلاس ۱۳۲ استرالیا

ویزای ساب کلاس ۱۸۹ استرالیا

ویزای ساب کلاس ۱۹۰ استرالیا

ویزای ساب کلاس ۴۸۹ استرالیا

ویزای ساب کلاس ۴۹۱ استرالیا

پس از برسی مدارک توسط سیستم اسکیل سلکت، متقاضیان واجد شرایط انتخاب می شوند. برای آن ها از طریق ایمیلی که در اسکیل سلکت ثبت کرده اند دعوتنامه ارسال میگردد.

متقاضی  ۶۰ روز زمان دارد تا تمام اسناد و مدارک درخواستی را ارسال کند.

اگر متقاضی پس از ثبت EOI  به مدت دو سال دعوتنامه ای دریافت نکرد باید از سیستم EOI خارج و دوباره اقدام به ثبت نام کند.

ایالتها و قلمرو در اسکیل سلکت Skill Select Invitation

متقاضی می تواند برای ایالت خاص درخواست دعوتنامه را پر نمایند. نماینده های ایالت ها متقاضی را شناسایی کرده و به دقت مورد ارزیابی قرار می دهد و در نهایت برای وی دعوتنامه ارسال می کنند.

در صورتی که دعوتنامه اولیه را دریافت نمودید نیاز است که با ارسال مدارک به این نمایندگان اثبات کنید که امتیاز های شما واقعی هستند و پس از آن دعوتنامه اصلی و نهایی شما آماده می شود که می توانید به اداره مهاجرت استرالیا ارسال نمایید.

در حین پر کردن EOI سوالی تحت عنوان “مایل هستید از کدام ایالت دعوتنامه دریافت کنید” وجود دارد. می توانید به دو طریق پاسخ این پرسش را بدهید:

طریق اول: یک ایالت خاص را انتخاب نمایید که دراین صورت صرفا نمایده آن ایالت امکان بررسی اطلاعات شما را دارد.

طریق دوم تمامی ایالت ها را انتخاب کنید. در این صورت نمایندگان تمامی ایالت ها امکان بررسی اطلاعات شما را خواهند داشت.

عدم دریافت دعوتنامه از اداره مهاجرت استرالیا

افراد بسیاری برای مهاجرت به استرالیا EOI را پر می کنند اما الزاما به این معنی نیست که همه شان پذیرفته می شوند. لذا ثبت اسکیل در سیستم صرفا ۲ سال امکان ویرایش و آپدیت دارد. پس هر چه امتیازهای شما بالاتر برود شانس شما برای دریافت دعوتنامه بیشتر می شود. در مدت ۲ سال اگر مدرکی بدست آوردید که می توانست امتیازتان را بالا ببرد حتما اضافه نمایید.

سیستم اسکیل پس از هر دوره بررسی و دعوتنامه برای ویزاهای مختلف نتایج را از طریق همین وبسایت منتشر می نماید و حداقل امتیازها و حداکثر امتیازها در آن مشخص است. لذا برای اینکه بتوانید آمار مناسبی به دست آورید، می توانید از این نتایج آگاه بشوید.

باید  توجه داشته باشید که EOI بر اساس نیاز دولت استرالیا برای متقاضیان دعوتنامه ارسال می‌کند. اگر شغل مد نظر متقاضی در لیست مشاغل مورد نظر استرالیا پر شده باشد، باید تا دور بعدی اعلام لیست منتظر بماند.

اولویت در دریافت دعوتنامه مهاجرت به استرالیا:

متقاضیانی که امتیاز بالاتر از حد نصاب دریافت کردند.

متقاضیانی که با امتیاز برابر ،سطح زبان انگلیسی بالاتری را دریافت کردند.

سایر متقاضیان که حداقل امتیاز حد نصاب را دریافت کردند.

بعد از دریافت دعوتنامه فرم های لازم تکمیل و هزینه ی ویزا پرداخت می گردد. بعد از پرداخت، شماره پرونده یا  همان فایل نامبر صادر سپس متقاضی منتظر ارائه پرونده به آفیسر می ماند. در این مرحله آفیسر مدارک و فرم های تکمیلی و اطلاعات دیگری در خصوص با متقاضی و خانواده ی متقاضی را طلب میکند. این مدارک باید تکمیل و برای آفیسر ارسال شود. مانند فرم ۸۰ و فرم ۱۲۲۱ و …

در این مرحله ممکن است افسر پرونده، از محل کار که در سوابق متقاضی ارائه شده استعلام نمایید. این مورد برای صحت سابقه کار متقاضی انجام میگردد. بعد از این مرحله پرونده وارد قسمت چک امنیتی شده که مرحله پایانی کار است. در این مرحله پرونده از سازمان مهاجرت به سازمان های امنیتی ارسال و پس از تایید شدن پرونده، آفیسر تست های پزشکی متقاضی و همراهان وی بعلاوه گواهی عدم سو پیشینه را درخواست می کند. که این مدارک باید برای آفیسر پرونده ارسال شده و آفیسر تصمیم خود را مبنی بر صدور یا عدم صدور ویزای اقامتی متقاضی میگیرد. در این مرحله در صورتی که متقاضی متاهل باشد آیلتس همسر از وی درخواست  و بایستی ارائه شود.

 

خدمات بی نظیر سامانه ویزا چک برای مهاجرت به استرالیا:

بررسی صلاحیت دریافت ویزا و محاسبه امتیاز واقعی و دقیق متقاضیان مهاجرت به استرالیا: کلیک کنید

جستجو و اخذ جاب آفر از کارفرمایان مورد تایید استرالیایی: کلیک کنید

محاسبه حقوق و دستمزد بصورت هفتگی، ماهانه و سالانه در شهرهای پیشنهادی متقاضی: کلیک کنید

تدوین و تولید رزومه اختصاصی استاندارد انگلیسی و کاور لتر: کلیک کنید

 

 

 

سوالات متداول مراحل EOI و Lodge پرونده مهاجرت به استرالیا

لطفا سوالات مورد نظر خود را در بخش نظرات درج نمایید تا در سریع ترین زمان پاسخ آن را دریافت نمایید.

سوالات مربوط به پر کردن EOI :

سوال: زمان پر کردن EOI با توجه به اینکه در سوال قید شده است که سابقه کار ده سال اخیر را وارد کنید من به چه صورت باید سابقه کارم رو وارد کنم:

جواب: با توجه به اینکه شما در فرم EOI شرایط خود را برای گرفتن امتیاز نشان می دهید و بعضی از سازمان های اسسور نظیر ACS و یا وت اسس برای اینکه شما را تایید کنند مقداری از سابقه کار شما کم می کنند، در زمان پر کردن EOI باید بدون در نظر گرفتن شرایط سوال که از شما می خواهد که سابقه ده سال اخیر را وارد کنید، سابقه کاری خود را از زمانی که سازمان اسسور تایید کرده است وارد نمایید.

 

 

 

سوال: فرم های EOI چه زمانی بررسی می شوند؟

جواب: دعوت نامه هایی که برای فرم های EOI ارسال می شود بامداد روز ۱۱ هر ماه میلادی به وقت شرق استرالیا ارسال می گردند.

 

 

 

سوال: بعد از دریافت دعوت نامه چه کاری باید انجام بدهم؟

جواب: شما باید در خواست صدور ویزا نمایید که اینکار به دو صورت امکان پذیر است. قرارداد با وکیل مهاجرتی یا آنلاین توسط خودتان صورت می پذیرد. در صورتی که میخواهید خودتان اقدام کنید باید یک اکانت در اداره مهاجرت استرالیا (ایمی اکانت) داشته باشید، در صورتی که قبلا این اکانت را نساخته اید می توانید با مراجعه به آدرس زیر اقدام به ساخت یک ایمی اکانت برای خود نمایید.

https://online.immi.gov.au/lusc/register

 

سوال: بعد از دریافت دعوت نامه چند روز فرصت هست که لاج انجام داد؟

جواب: دو ماه البته در شرایطی قابل تمدید می باشد.

 

 

 

 

سوالات مربوط به مرحله لاج پرونده مهاجرت به استرالیا:

سوال: برای لاج چه مدارک هویتی مورد نیاز است؟

جواب: ترجمه تمامی صفحات شناسنامه و کارت ملی

 

 

سوال: برای اثبات سابقه کار به چه مدارکی نیاز است:

جواب: فیش حقوقی، قرارداد یا حکم کارگزینی، لیست سوابق بیمه، نامه شرح وظایف و پرینت حساب بانکی حقوق های دریافتی. البته تمامی این موارد ضروری نمی باشد و بر حسب شرایط می توان تمامی و یا بخشی از این مدارک را برای اداره مهاجرت ارسال نمود.

 

 

سوال: فیش حقوقی را به چه صورت باید ارایه داد؟

جواب: معمولا به ازای هر سال یک فیش حقوقی ارسال می گردد و همچنین وجود اولین فیش حقوقی و آخرین فیش حقوقی نیز توصیه می گردد.

 

 

سوال: مدارک اثبات پارتنر چه چیزی باید باشد؟

جواب: ترکیب ترجمه عقد نامه و شناسنامه برای این منظور کفایت می کند.

 

 

سوال: آیا لازم هست که کارت پایان خدمت هم ترجمه شود؟

جواب: بله برای اثبات اتمام خدمت وظیفه برای آقایان باید این کارت ترجمه و برای اداره مهاجرت ارسال گردد.

 

 

سوال: چه مواردی برای اثبات تحصیلات باید ارایه شود؟

جواب: برای این منظور دانشنامه و ریز نمرات باید ترجمه و ارسال شود.

 

 

سوال: ترجمه های باید به چه صورت باشد آیا حتما نیاز هست که ترجمه ناتی باشد؟

جواب: خیر فقط کافی هست که اطلاعات تماس مترجم و نام ایشان در ترجمه وجود داشته باشد.

 

 

سوال: چطور باید مدارک ترجمه شده را اسکن کرد؟

جواب: برای این منظور باید ترجمه سند و کپی برابر با اصل خود سند فارسی را که دارالترجمه ها به صورت پلمپ شده به شما تحویل می دهند را به صورت رنگی در قالب یک فایل PDF آماده کنید. در صورت تمایل می توانید اسکن رنگی اصل سند را هم به این مجموعه اضافه کنید.

 

 

سوال: فرم هشتاد چیست و از کجا می توانم این فرم را دریافت نمایم؟

جواب: فرم ۸۰ یک فرم ضروری برای درخواست ویزا می باشد و هر متقاضی دریافت ویزا باید این فرم را از اداره مهاجرت دریافت و به دقت پر نماید. برای دریافت این فرم می توانید به آدرس زیر مراجعه کنید:

https://immi.homeaffairs.gov.au/form-listing/forms/80.pdf

 

 

سوال: آیا پر کردن فرم ۸۰ برای پارتنر هم ضروری است؟

جواب: بله برای کلیه افراد بالای ۱۶ سال که مستقلا یا به همراه متقاضی دریافت ویزا هستند باید این فرم پر شود.

 

 

 

 

سوال: فرم ۱۲۲۱ چیست و از کجا می توانم این فرم را دریافت کنم؟

جواب: فرم ۱۲۲۱ فرم مهاجرتی دیگری هست که البته پر کردن آن ضروری نمی باشد و ممکن است بر حسب نظر آفیسر های اداره مهاجرت از متقاضی ویزا، پر کردن این فرم را هم طلب کنند. برای دریافت این فرم به لینک زیر مراجعه کنید:

https://immi.homeaffairs.gov.au/form-listing/forms/1221.pdf

 

 

سوال: فرم ۱۳۹۹ چیست و از کجا می توانم این فرم را دریافت کنم؟

جواب: فرم ۱۳۹۹ یک فرم مهاجرتی است که برای شفاف سازی اقدامات امنیتی انجام شده از طرف متقاضی باید تکمیل و ارسال گردد این اقدامات می تواند شامل خدمت نظام وظیفه و همچنین گذراندن دوره های نظامی باشد. پر کردن این فرم ضروری نمی باشد ولی بهتر است که این فرم برای آقایان که خدمت دوره ضرورت را در مکان های امنیتی گذارنده اند صورت بپذیرد. از آدرس زیر می توانید این فرم را دریافت کنید:

https://immi.homeaffairs.gov.au/form-listing/forms/1399.pdf

 

 

سوال: چطور می توانم درخواست ویزا نمایم؟

جواب: بعد از دریافت دعوتنامه برای شما یک لینک فعال می گردد که با کلیک بر روی آن می توانید وارد ایمی اکانت خود شوید و با جواب داده به سوالات یک ویزارد ۱۷ مرحله ای که شامل اطلاعات هویتی، تحصیلی و … می باشد اقدام به لاج کنید.

 

 

سوال: آیا این امکان وجود دارد که بخشی از این مراحل ۱۷ گانه را تکمیل کرد و مابقی را به زمان دیگری موکول نمود؟

جواب: بله در هر زمان که مایل بودید می توانید مراحل انجام شده را ذخیره نمایید و بعدا آن را ادامه دهید.

 

 

سوال: چه زمانی و در کجا باید مدارک ترجمه شده را آپلود کنم؟

جواب: در پایان مراحل ۱۷ گانه برای شما یک صفحه نمایش داده می شود که در آنجا می توانید به تفکیک مدارک ترجمه شده خود را آپلود نمایید.

 

 

سوال: برای اداره مهاجرFamily Unit Member به چه معناست؟

جواب: در ادبیات اداره مهاجرت تنها همسر و فرزندان شامل این واحد می شوند. و هر فرد بالای ۱۸ سالی خود یک خانواده یک نفره محسوب می شود. در موارد نادر مانند قبول قانونی کفالت افراد سالخورده و یا معلول این افراد نیز را می توان عضو نهاد خانواده حساب کرد.

 

 

سوال: در جواب این سوال چه باید کرد؟

جواب: با توجه به سوال قبل اگر فردی در واحد خانوادگی شما نیست که نمی خواهد با شما مهاجرت کند گزینه منفی را باید انتخاب کنید.

 

 

سوال: چگونه می توان هزینه لاج را پرداخت نمود؟

جواب: شما با داشتن کارت اعتباری و یا حساب paypal میتوانید به صورت آنلاین هزینه لاج را پرداخت کنید و یا از گزینه bpay استفاده کنید.

 

 

سوال: bpay چیست؟

جواب: در استرالیا یک سیستم هست شبیه کد شبای خودمون با این تفاوت که شبا فقط برای شماره حساب یکتاست ولی bpay یک کد یکتا برای شماره حساب و میزان پرداخت هست و برای هر پرداخت به یک شماره حساب یکتاست. اعتبار کد bpay سه روز هست و بعد از سه روز اکسپایر میشه و مجدد باید یک bpay دیگه بگیرید. خوبی پرداخت به صورت bpay اینه که tax free هست یعنی شما کارمزدی بابت پرداختتون و یا تبدیل ارزی نمی دید و همینطور برای پرداخت نیاز نیست اکانتتون رو در اختیار فرد دیگه ای قرار بدید فقط کافی هست کد bpay رو به پرداخت کننده بدید و اونم وقتی که پرداخت کرد حداکثر ظرف ۲۴ ساعت رسید شما نهایی میشه و لاجتون ثبت میشه.

 

 

سوال: آیا بعد از پرداخت هم می شود مدارک جدید آپلود کرد؟

جواب: بله بعد از پرداخت هزینه لاج می توانید مدارک بیشتری آپلود نمایید.

 

 

سوال: آیا باید نامه عدم سوء سابقه کیفری رو هم ترجمه کرد؟

جواب: بله برای دریافت این نامه شما باید به یکی از مراکز پلیس بعلاوه ۱۰ مراجعه کنید و بعد از انگشت نگاری در صورت نداشتن سابقه کیفری یک نامه به آدرسی که ارایه داده اید در مدت ۴ روز الی یک هفته ارسال خواهد شد که این نامه را ترجمه کرده و همراه مدارک دیگر ارسال می نمایید.

 

 

سوال: معمولا آفیسر بعد از چه مدت شروع به بررسی پرونده می کند و آیا راهی برای این موضوع هست که بفهمیم آفیسری که دارد پرونده ما رو بررسی می کنه چه کسی هست؟

جواب: به محض پرداخت هزینه لاج پروسه بررسی پرونده شما شروع خواهد شد و تا زمانی که نقصی در پرونده شما مشاهده نشود آفیسر های اداره مهاجرت با شما مکاتبه و تماسی نخواهند داشت.

 

 

سوال: منظور از دایرکت گرنت چیست؟

جواب: زمانی که آفیسر بودن درخواست اطلاعات اضافه تر از شما به صورت مستقیم ویزای شما را صادر کند، به دایرکت گرنت شدن ویزا مصطلح است.

 

 

سوال: مزیت دایرکت گرنت شدن چیست؟

جواب: در بیشتر موارد زمان بررسی پرونده هایی که دایرکت گرنت می شوند کمتر از مواردی هست که آفیسر از متقاضی ویزا درخواست اطلاعات اضافه تری کرده است.

 

 

سوال: زمان بررسی پرونده ها چقدر است؟

جواب: به گفته اداره مهاجرت استرالیا بین ۶ تا ۸ ماه ولی اکثر متقاضیان در زمانی کمتر از ۴ ماه ویزای خود را دریافت نموده اند.

 

 

سوال: فرم ۱۲۲۱ و ۱۳۹۹ رو باید در کدام قسمت آپلود کنم؟

جواب: این فرم ها را می توان در مدخل other که بعد از پرداخت هزینه لاج فعال می شود قرار داد.

 

 

سوال: در صورتی که بعد از لاج متوجه شویم که جواب بعضی از سوالات را اشتباه وارد کرده ایم چه کاری باید کرد؟

جواب: در صورتی که بخواهیم مواردی را بعد از لاج اصلاح کنیم باید با لاگین کردن به ایمی اکانت و انتخاب گزینه update details و بعد از آن انتخاب گزینه Notification of incorrect answer و پر کردن فرم مربوطه اقدام به توضیح مشکل نمایید.

 

 

سوال: در صورتی که بعد از لاج بخواهیم پاسپورت خود را تعویض کنیم چه کاری باید انجام دهیم؟

جواب: باید با لاگین کردن به ایمی اکانت و انتخاب گزینه update details و بعد از آن انتخاب گزینه  change of passport details  و پر کردن فرم مربوطه اقدام به بروزرسانی اطلاعات پاسپورت خود نمایید.

سوال: در صورتی که بخواهیم ویزای خود را کنسل کنیم چه باید کرد؟

جواب: باید فرم ۱۴۴۶ را پر و به لیست مدارک اتچ نمود. فرم ۱۴۴۶ را می توانید از لینک زیر دریافت کنید:

https://immi.homeaffairs.gov.au/form-listing/forms/1446.pdf

 

 

سوال: من ایجنت دارم ولی مایل هستم که اپلیکیشن ویزای خود را شخصا تحت نظر بگیرم چه باید کنم؟

جواب: باید یک ایمی اکانت مستقل برای خود ساخته و از ایجنت خود بخواهید که اپلیکیشن ویزا را با شما به صورت زیر به اشتراک بگذارد.

سوال: از کجا متوجه شوم که آفیسر تقاضای اطلاعات اضافه تری نموده است؟

جواب: در صورتی که آفیسر از شما اطلاعات اضافه تری درخواست کند برای شما یک ایمیل ارسال خواهد شد و همچنین در ایمی اکانت یک آیکن فلگ ( پرچم) در کنار اطلاعات شما نشان داده خواهد شد و در بخش پیغام های ایمی اکانت مورد یا موارد خواسته شده از طرف آفیسر شرح داده شده است.

سوالات مربوط به مدیکال چک برای مهاجرت به استرالیا:

سوال: مدیکال چک چیست؟

جواب: برای دریافت اجازه اقامت به استرالیا باید یکسری آزمایشات و معاینات پزشکی را گذارند. این معاینات که باید در مراکز مورد تایید اداره مهاجرت استرالیا صورت بپذیرد به مدیکال چک معرف است.

 

 

سوال: چه زمانی باید مدیکال چک را انجام داد؟

جواب: بهترین زمان برای انجام آزمایشات پزشکی یک ماه بعد از لاج می باشد. چرا که معمولا تاریخ اولین ورود شما بعد از دریافت ویزا از این زمان محاسبه میشود.

 

 

سوال: مدیکال چک شامل چه چیز هایی می شود؟

جواب: تست های عمومی مانند فشار خون، بینایی، قند خون، فشار خون و … و همچنین آزمایش ایدز و عکس برداری از قفسه سینه.

 

 

سوال:  در کدام شهر های می توان این آزمایشات را انجام داد؟

جواب: در حال حاضر شما می توانید در شهرهای تهران، اصفهان، شیراز و مشهد اقدام به انجام این آزمایشات کنید.

 

 

سوال: چه چیز هایی باید برای انجام این آزمایشات فراهم کنم؟

جواب: شما باید ابتدا یک شناسه که HAP ID خوانده میشود دریافت کنید و در روز مقرر با در دست داشتن پاسپورت و این شناسه به مرکز پزشکی مراجعه کنید.

 

 

 

 

سوال: امکان دارد در مورد نحوه دریافت HAP ID توضیح دهید:

جواب: برای دریافت HAP ID بعد از لاج باید گزینه Health Assessment  را انتخاب کنید و بعد از جواب دادن به یکسری از سوالات عمومی در مورد شرایط فیزیکی خود برای شما HAP ID ایجاد می گردد.

 

 

سوال: بعد از انجام آزمایشات پزشکی چقدر طول می کشد که اطلاعات برای اداره مهاجرت ارسال گردد.

جواب: بین ۳ تا هفت روز

 

 

سوال: چطور می توانم از تکمیل شدن آزمایشات و ارسال اطلاعات برای اداره مهاجرت مطمئن شوم؟

جواب: بعد از انجام آزمایشات پزشکی در ایمی اکانت شما عبارت زیر نمایش داده می شود:

All health examinations required for the specified visa subclass have been finalised. Processing of this person’s visa application can now continue. This will not occur until a case officer investigates the case in line with published processing times for the visa that has been applied for. Do not contact the department about health examinations in the meantime.

 

 

 

سوال: چطور می توانم از ارسال اطلاعات توسط مراکز پزشکی مطلع شوم؟

جواب: پس از انجام مديكال، تو لينك زير ميتونيد چك كنيد كه نتيجه مديكالتون برا استراليا ارسال شدن يا خير. توجه كنيد كه اين لينك تنها نشون ميده كه تست مديكال انجام شده و نشون نميده كه شما تست پزشكي رو با موفقيت پاس كرديد يا خير:

https://www.emedical.immi.gov.au/eMedUI/eMedicalClient

 

 

سوال: آدرس و تلفن مراکز پزشکی برای تست پزشکی مهاجرت به استرالیا در ایران را چگونه می توانم بدست بیآورم؟

جواب: لیست این مراکز در حال حاضر به شرح زیر است:

 

 

Medical and Radiology Clinic – Tehran

Atieh Clinic  Dademan Boulevard  Shahrake Qods​  +۹۸ ۲۱ ۸۸۳۶ ۸۹۲۵  +۹۸ ۲۱ ۲۵۳۳ ۲۱۷۸

Medical and Radiology Clinic – Tehran

Iran Mehr Hospital/Clinic

۱۳۱۷ Dr Shariati Avenue  Do-Rah-Golhak  ۱۹۱۶۷ Tehran​ +۹۸ ۲۱ ۲۲۰۰ ۹۰۷۱

Medical Clinic – Isfahan

Dr Daneshvar & Dr Karamy  Unit 303, Second Floor  Jazire 3 Building  Vahid Miyani Street​  +۹۸ ۳۱۳ ۶۲۶ ۰۰۶۷

 Medical Clinic – Mashhad

Dr Iradj Nazem  ۱۲۳ Chamran 7 Street​  +۹۸ ۵۱۳ ۲۲۵۰ ۹۱۰

Medical Clinic – Shiraz

Dejbod Medical Centre  Simetri Cinema Saadi  Alley number 14​  +۹۸ ۷۱۳ ۲۳۰ ۴۶۷۱

Radiology Clinic – Isfahan

  ​Sepahan Medical Imaging Center  Mohtasham Kashani Street​  +۹۸ ۳۱۳ ۶۲۷ ۳۰۳۰

Radiology Clinic – Shiraz

Shiraz Central Hospital  Chamran Boulevard  +۹۸ ۷۱ ۳۶۲۸ ۴۴۱۱  +۹۸ ۷۱ ۳۶۲۸ ۴۴۱۲

Radiology Clinic – Mashhad

Parsian Medical Imaging Centre  Imamreza Hospital Square  Razi Street​  +۹۸ ۵۱۱ ۶۰۸۰ ۹۶۹

 

منابع:

اداره مهاجرت استرالیا

تیم تحقیق و توسعه ویزا چک

کانال و گروه خوب TRA در تلگرام

ویزا چک
36 دیدگاه ها
 • مهرنوش آذر
  پاسخ
  ارسال شده در22:18,دسامبر 17, 2019

  سلام
  خیلی عالی بود ممنونم
  خیر ببینید خیلی از سوالات من در این مطلب بود
  وای بازم ممنونم

 • مهسا
  پاسخ
  ارسال شده در12:51,فوریه 5, 2020

  سلام. وقت بخیر
  برایگرفتن اسپانسر ایالتی ویزای ۴۹۱ باید با برای هر ایالت جداگانه فرم ارزیابی پر کنیم؟

  • ارسال شده در12:55,فوریه 11, 2020

   سلام مهسا عزیز
   خیر نیاز نیست یکبار کافیه و ایالت های مد نظر رو اعلام فرمایید.

 • حسام طهماسبی
  پاسخ
  ارسال شده در22:04,می 16, 2020

  ویزا چک عزیز اشتباه پاسخ دادید. برای ۴۹۱ ایالت ی باید جداگونه اپلیکیسن پر کنند .
  فقز کوئينزلند روی فرمهای EOI هست
  برای nsw. tas.nt SA و …. باید اپلیکیشن پر کرد و اکثرا هم دلاری هستند از ۲۰۰ تا ۴۰۰ دلار …..

  • ارسال شده در19:22,می 17, 2020

   سلام حسام جان
   ممنون از تذکر سازنده شما
   چشم ارسال میکنم به بخش تحقیق و توسعه پیام شما رو
   زنده و پیروز باشید

 • سحر
  پاسخ
  ارسال شده در23:21,ژانویه 20, 2021

  ممنون از اطلاعاتتون، هزینه مدیکال برای هر نفر چقدر میشه؟

 • رضا روشن
  پاسخ
  ارسال شده در11:53,می 13, 2021

  عرض سلام
  وقت بخیر
  آیا بعد از لاج ویزای ۱۸۹ با امتیاز مجردی و قبل از گرنت ویزا امکان اضافه کردن همسر وجود داره؟ رابطه در حین پروسه ویزا شکل گرفته.
  ممنون از شما

 • مریم
  پاسخ
  ارسال شده در11:26,می 30, 2021

  سلام ببخشید از زمان دریافت دعوتنامه و لاج و ارسال کامل مدارک چقدر طول میکشه تا ویزا بیاد؟؟

 • علی
  پاسخ
  ارسال شده در18:07,سپتامبر 30, 2021

  سلام چک امنیتی برای ویزای اقامت استرالیا به چه شکل است؟ مثلا من خودم تو شرکتهای خصوصی کامپیوتری معمولی کار کردم ولی برای جلسات یا اجرای پروژه ها جاهای دولتی و اینجور پروژه ها رفتم
  قاعدتا مشکلی پیش نمیاد؟
  ممنونم

 • سحر
  پاسخ
  ارسال شده در13:57,اکتبر 18, 2021

  با سلام
  در صورتیکه گرنت ویزا شویم ولی قبل از عزیمت به استرالیا فرزندم بدنیا بیاد روال به چه صورت می شود؟
  و معمولا در زمان کوتاه ویزای فرزند نیز صادر می شود؟
  بسیار ممنونم

 • سحر
  پاسخ
  ارسال شده در14:01,اکتبر 18, 2021

  با سلام
  در صورتیکه گرنت ویزا شویم ولی تا قبل از عزیمت به استرالیا فرزندم متولد شود روال به چه شکل است؟
  و قاعدتا در زمان کوتاهی ویزای فرزندم صادر می شود یا زمانبر خواهد بود؟
  ممنونم

  • لیلی اسدی
   پاسخ
   ارسال شده در11:31,فوریه 4, 2022

   سلام
   این سوال من هم هست. میشه لطفا یه نفر پاسخ بده؟

 • احسان
  پاسخ
  ارسال شده در02:37,نوامبر 15, 2021

  سلام ،اگر ایجنت ایمی اکانت رو نداد بعد از لاج ویزا ،چطور میتوان دسترسی او را خارج کرد یا چطور میتوان اطلاعات رو بدون داشتن ان اپدیت کرد؟
  ممنونم

 • مهری
  پاسخ
  ارسال شده در18:40,دسامبر 1, 2021

  سلام
  من مدیکال چک رو انجام دادم و آخرای ماه انگشت نگاری دارم،میخواستم بدون همان روز انگشت نگاری از من مصاحبه میگیرن یا خیر؟ تشکر

 • محمد بیگی
  پاسخ
  ارسال شده در10:13,دسامبر 29, 2021

  سلام
  می خواستم بدونم برای آپدیتی که بعد از لاج میاد معمولا تست پزشکی و پلیس چک و بایومتریک رو با هم میگن انجام بدیم؟
  یا بصورت جداگانه میاد
  ممنونم

 • ملکی
  پاسخ
  ارسال شده در11:03,دسامبر 29, 2021

  سلام
  میخواستم بدونم در صورتیکه آپدیت روی ویزامون بیاد معمولا تست مدیکال و پلیس چک و بایومتریک رو با هم آفیسر درخواست میکنه؟
  یا مرحله به مرحله درخواست میشه
  ممنونم

 • نعیمه
  پاسخ
  ارسال شده در15:38,فوریه 5, 2022

  سلام، من حدود ۳ سال پیش EOI برای skill immigration سابمیت کرده بودم ولی چون امتیازم نرسیده بود، هیچ فرایندی رخ نداد، الان طبق چیزی که خوندم دیگه منقضی شده(بعد از ۲ سال گویا منقضی میشه) ایا منقضی شدش هم روی اپلای تحصیلیم خطرسازه؟ ممنون

 • مصطفی
  پاسخ
  ارسال شده در11:02,آوریل 3, 2022

  سلام و ممنون از اطلاعات عالیتون.یه سوا از خدمتتون داشتم
  بعد از پرکردن فرم EOI چقدر طول میکشه دعوتنامه بیاد و بعد از آمدن دعوت نامه چقدر طول میکشه ویزا بیاد؟

 • مهدی
  پاسخ
  ارسال شده در12:46,می 5, 2022

  سلام.ممنون میشم لینک آدرس سایتی که فرم EOI رو پر کنیم بفرستید.ممنون

 • ارسال شده در20:45,سپتامبر 7, 2022

  با سلام و خسته نباشید
  میخواستم بدونم برای ثبت eoi باید حتما اسسمنت مثبت داشته باشیم
  و اینکه هزینه وکیل مهاجرتی برای انجام کل پروسه چقدر هست حدودا
  میدونم نمیشه هزینه ای برآورد کرد فقط خواستم یه قیمت حدودی بهم بدین

 • ارسال شده در20:49,سپتامبر 7, 2022

  سلام امیدوارم حالتون خوب باشه
  میخواستم بدونم برای دریافت اسسمنت از کجا باید شروع کنیم و مدارکمون رو به چه سازمان و سایتی بایدبفرستیم؟

 • شیفته صمیمی
  پاسخ
  ارسال شده در03:38,ژانویه 6, 2023

  با عرض سلام و ممنون از راهنماییهای خوبتون. من ساکن استرالیا هستم. شوهرم که در ایران هست برای درخواست ویزای توریستی استرالیا از ایجنت کمک گرفته. ایجنت بعد از گرفتن مدارک و تشکیل پرونده از ما خواسته که مرحله سابمیت کردن مدارک رو خودمون انجام بدیم. سوال من این هست که ما انجام بدیم یا از طریق ایجنت سابمیت انجام بشه بهتره؟

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

پیام در واتساپ