سواحل زیبای سیدنی

ساحل در سیدنی

زندگی در سیدنی یعنی گذراندن اوقات زیادی در سواحل زیبای سیدنی. سیدنی به خاطر گستره شن های طلایی و مناظر ساحلی فوق العاده ی خود شهرت دارد. استرالیایی های برنزه، بینی های آفتاب سوخته و نجات غریق ها، منظره ی کلاسیکی از فرهنگ ساحل سیدنی را نشان می دهد. شما طیفی ورزش های آبی را در کنار هر ساحلی از سیدنی می توانید ببینید.

 

در سواحل سیدنی کارهای زیادی برای انجام دادن پیدا خواهید کرد. فعالیت هایی از جمله شنا کردن، موج‌سواری، قایق‌سواری، ماهی‌گیری. پیاده روی نشاط انگیز به دماغه‌ی صخره های شنی که از ماه می تا نوامبر برای تماشای نهنگ عالی است. در برخی سواحل، امکانات باربیکیوی رایگان وجود دارد. و گستره ی فریبنده ای از کافه‌ها، بارها و رستوران‌ها در سواحل محبوب وجود دارد.

به تورهای اسنورکلینگ در ذخایر دریایی بپیوندید. و از کشف صخره‌های دریایی و جنگل‌های خزه‌ای پر از زندگی دریایی رنگارنگ مثل کوسه‌های آبی، و اژدهای دریایی لذت ببرید. همچنین در سواحل بوندی، کرونولا، ماروبرا و سواحل شمالی می توانید موج سواری یاد بگیرید.

 

شناگران در تمام طول سال از آب نسبتا گرمی بهره مند هستند. هنگام شنا در سواحل سیدنی مطمئن شوید که بین پرچم های قرمز و زرد شنا کنید. همچنین در برخی از ساحل ها استخرهای ساحلی آب شور شما را دعوت به شنا می کنند. قایقرانی با کایاک، اسنورکلینگ (غواصی سطحی برای دیدن زیر آب)، اسکوبا دایوینگ (غواصی در عمق آب)، پدل بورد و ماهیگیری از جمله فعالیت های محبوبی است. که می توانید در سواحل سیدنی تجربه کنید. موج سواری نیز یکی از بهترین ورزش های آبی در کنار سواحل سیدنی است.

اگر به دنبال رسیدن به آرامش در ساحل هستید، سواحل زیادی در سیدنی هستند. که می‌توانند این آرامش را به شما هدیه دهند.

 

موج سواری در سیدنی استرالیا

 

 

سبک زندگی ساحلی در سیدنی تجربیات فوق العاده ای برای شما به همراه خواهد داشت. پس انگشتانتان را در ماسه های نرم و سفید فرو کنید. بعد از شنا کردن در آفتاب استراحت کنید. موج سواران را تماشا کنید. دنیای زیر آب را کاوش کنید. طعم یک پیکنیک عالی در ساحل های زیبا را بچشید. اینها تعدادی از بی شمار تجربیاتی است که سواحل سیدنی به شما ارائه می دهند.

در سیدنی صدها ساحل وجود دارد که می توانید آن ها را ببیند. از سواحل مشهور بوندی و منلی گرفته تا سواحل پنهانی در بندرگاه باشکوه سیدنی. تا سواحل دور افتاده در قدیمی ترین پارک ملی استرالیا در پارک ملی سلطنتی در جنوب سیدنی.

همه در مورد ساحل بوندی شنیده اند- حتی یک برنامه ی تلویزیونی هم در آنجا ساخته شده است. و احتمالا افراد زیادی در سیدنی با ساحل منلی و کوگی آشنا هستند. اما سیدنی در امتداد خط ساحلی خود، چیزی بیشتر از این سه ساحل زیبا ولی شلوغ برای شما دارد. در سیدنی بیش از ۱۰۰ ساحل وجود دارد. در ادامه با برخی از این سواحل آشنا می شویم.

ساحل بوندی در سیدنی

بوندی یک ساحل مورد علاقه در گروه سواحل شهری است. در واقع یکی از نزدیک‌ترین سواحل به سیدنی است. شهرتش، آن را در فهرست سواحل برتر استرالیا قرار داده است. ساحل بوندی حدود ۱۵ دقیقه با ماشین یا اتوبوس از مرکز شهر فاصله دارد. نام بوندی در واقع از یک واژه بومی به معنای “صدای شکستن آب بر روی صخره‌ها” ریشه می‌گیرد.

تماشای مردم یکی از جذابیت های این ساحل است. آوازه‌ی گردشگاه ساحلی بوندی به مردم محلی است که در شن‌ها استراحت می کنند. توریست‌هایی از همه جای دنیا، و خیل کوله گردهای عاشق سرگرمی. اگر شما علاقمند به خرید باشید، می‌توانید هر یکشنبه گردشی در غرفه‌های بازار کنار ساحل داشته باشید.

 

استخر کنار اقیانوس در این ساحل یکی از معروف ترین مکان‌ها برای شنا در سیدنی است. این استخر شامل یک استخر ۵۰ متری المپیک و یک استخر کوچکتر برای کودکان است.

 

هنگامی که می‌خواهید کمی خارج از آب فعالیت کنید. می‌توانید از مناظر زیبای مسیر پیاده روی ساحل بوندی تا کوگی بهره ببرید. این مسیر پیاده روی ۶ کیلومتری یکی از بهترین پیاده‌رو های ساحلی سیدنی است. که مسیر خود را در امتداد صخره‌های ماسه سنگی در تاماراما، برونته و ساحل کلواولی و همچنین کافه‌های معروف و رستوران‌ها پیش می‌برد. این پیاده‌روی حدودا یک ساعت طول می‌کشد. و به شما فرصت بیشتری برای لذت بردن از زیبایی های این سواحل زیبا می دهد.

 

ساحل بوندی در سیدنی استرالیا

ساحل منلی در سیدنی

علاوه بر بوندی، منلی یکی از معروف‌ترین سواحل در سیدنی است. اگر شما در شهر هستید، رفتن به آن ساحل سرگرمی خوبی خواهد بود. از بارانداز مدور سیدنی سوار یک قایق موتوری شوید. از کنار خانه اپرا و پل بندرگاه سیدنی بگذرید. و در عرض ۳۰ دقیقه می‌توانید در این ساحل زیبا موج سواری یا شنا کنید و از ماسه‌های طلایی آن لذت ببرید.

 

اگر به ساحلی در قلب فعالیت ها نیاز دارید، منلی جایی است که به دنبال آن می گردید. با تعداد زیادی فروشگاه‌، رستوران‌، فعالیت‌ها و جاذبه‌هایی که در اطراف آن است. شما می‌توانید در امتداد ساحل اسکیت و دوچرخه‌سواری کنید. در یکی از چندین کافه‌ در این ساحل استراحت کنید. و در کنار خیابان کورسو، یک مرکز خرید برای عابران پیاده، گردش کنید.

 

موج سوارات مبتدی هم منلی را دوست دارند. موج ها در این ساحل معمولا دائمی هستند. و اگر به کمک متخصصان نیاز داشته باشید، در اینجا مدارس موج‌سواری را در کنار ساحل پیدا خواهید کرد.

 

منلی همچنین یک نقطه عالی برای خانواده هاست. کودکان می‌توانند در استخر ساحلی شنا کنند. در این ساحل می توانید از منطقه حفاظت شده ی زندگی دریایی منلی دیدن کنید. ماهی‌ تازه و چیپس بخورید. و هر نوع تفریح و سرگرمی که می‌خواهید در این ساحل پیدا کنید.

 

 

ساحل منلی در سیدنی استرالیا

ساحل شلی در سیدنی 

 

اگر به دنبال یک تجربه ساحلی نسبتا آرام در نزدیکی منلی می گردید، سر به ساحل شلی بزنید. این ساحل یکی از بهترین سواحل شمال سیدنی است. یک پیاده‌روی ۲۰ دقیقه‌ای از خیابان کورسو، در اطراف خلیج کوچک کوباج تری، شما را به این خلیج کوچک می رساند. ساحل شلی یک نقطه آرام برای پارو زدن است که توسط یک طبیعت منحصر بفرد احاطه شده‌است. این ساحل تنها ساحل غربی در امتداد ساحل سیدنی است. که آن را به مکانی عالی برای تماشای غروب کنار دریا تبدیل می‌کند.

ساحل شلی همچنین یکی از بهترین مکان‌ها برای غواصی سطحی (اسنورکلینگ) و غواصی در عمق (اسکوبا) در میان سواحل سیدنی است. آب های آرام این ساحل بخشی از منطقه ی حفاظت شده است. که به خوبی تنوع زیستی گونه های دریایی این منطقه را حفظ کرده است. و این یعنی شما احتمالا بتوانید حیوانات بی نظیری را در این منطقه ببینید.

 

 

ساحل شلی در سیدنی استرالیا

سواحل بی نظیر دیگری که می توانید در سیدنی ببینید. این سواحل در سیدنی شامل پالم بیچ، بالمورال بیچ، ساحل برونته، کوگی، بیلگولا، نیلسون پارک، فرش واتر و …. است.

 

اقامت در استرالیا و زندگی در سیدنی می تواند بسیار هیجان انگیز و عالی باشید. زندگی در این کشور زیبا و فوق العاده چندان هم دور از تصور نیست. اگر علاقمند به مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار استرالیا و اخذ حاب آفر استرالیا هستید، سامانه ویزا چک راهنمای شما در این مسیر خواهد بود. شما می توانید مشاوره های لازم برای اقامت در استرالیا و ویزای کار استرالیا را از گروه ویزا چک بگیرید. 

در وبلاگ ما می توانید مقالات دیگری در مورد زندگی در استرالیا، زندگی در سیدنی و … بخوانید. ما به روز ترین و مفیدترین مطالب را با موضوع مهاجرت به استرالیا و زندگی در این کشور بی نظیر برای شما فراهم می کنیم. برای دسترسی به مقالات بیشتر همراه ما باشید.  

نیما رجبی

من نیما رجبی هستم مقالات و مطالب کاربردی و جدید در خصوص روش های مهاجرت و زندگی در استرالیا را از منابع معتبر خارجی برای شما به اشتراک می گذارم.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

پیام در واتساپ