زندگی در ملبورن

 

زندگی در ملبورن، این شهر بی نظیر می تواند بسیار هیجان انگیز و فوق العاده باشد. شهر ملبورن هفت سال پیاپی که به عنوان بهترین شهر قابل سکونت دنیا انتخاب شده است. جذابیت، انرژی خلاق، پیچیدگی و فضای پذیرای آن شما را به خود جلب خواهد کرد. مردم ملبورن رفتار دوستانه ای با دیگر افراد دارند. پس نگران نباشید، شما به عنوان مهاجر در این شهر هرگز تنها نخواهید ماند.

 

ملبورن پایتخت ویکتوریا و دومین شهر بزرگ استرالیا است. این شهر به خاطر سبک و ظرافتش مشهور است. و اشتیاق زیادی برای خوراکی، هنرهای خلاق، طراحی، ورزش و فستیوال‌ها دارد.

ملبورن یکی از چند فرهنگی ترین شهرهای جهان است. این کشور از تاثیرات بیش از ۲۳۰ ملیت مختلف بهره‌مند است. تقریبا نیمی از چهار میلیون نفر جمعیت آن در خارج از کشور به دنیا آمده‌اند. محیط چند فرهنگی و پذیرا بودن شهر ملبورن به شما کمک می‌کند که حس کنید در خانه خود هستید.

 

شهر ملبورن همچنین شهر امنی است. به خوبی طراحی شده‌است. و جابه‌حایی به صورت پیاده یا با دوچرخه یا حمل و نقل عمومی در این شهر آسان است.

 

 

 

برای دسترسی به مقالات بیشتر در مورد استرالیا و جنبه های مختلف زندگی در استرالیا به وبلاگ ما سری بزنید. 

 

 

در مقاله ای دیگر در مورد شهر ملبورن نکاتی را برای شما توضیح دادیم. توصیه در این مقاله تلاش کرده ایم برخی از جنبه های زندگی در ملبورن را برای شما روشن کنیم. هدف ویزا چک این است که قبل از مهاجرت به استرالیا و انتخاب ملبورن به عنوان شهر خود، تصویر روشنی از زندگی در ملبورن داشته باشید. 

 

 

شهر ملبورن در استرالیا

 

هنر و فرهنگ در ملبورن

ملبورن پایتخت هنری استرالیا است. شهر ملبورن پر از موزه‌ها و گالری‌هایی است که کارهای هنری محلی و بین‌المللی را به نمایش می‌گذارند. شما می‌توانید کوچه هایی پر از هنر خیابانی، گالری‌های خارجی و پیاده‌روی مجسمه‌سازی را در ملبورن ببینید. ملبورن همچنین مهد تئاتر و موسیقی است. از نمایش‌های بزرگ بین‌المللی در تئاترهای تاریخی تا تئاتر محلی در این شهر اجرا می شود.

 

گالری ملی ویکتوریا (NGV) قدیمی ترین گالری استرالیاست که در سال ۱۸۶۱ تاسیس شده است. این گالری میزبان گستره ی وسیعی از نمایشگاه ها و رخدادهای محلی و بین المللی است. و مجموعه هایی از بیش ار ۷۰۰۰۰ کار هنری در این گالری وجود دارد. از مرکز تصاویر متحرک استرالیا (ACMI) در ملبورن بازدید کنید. و خود را در دنیای فیلم، تلویزیون و فرهنگ دیجیتال غرق کنید. یا به موزه ی هنر مدرن هید در بولن بروید و برخی از کارهای هنری هنرمندان استرالیایی را ببینید. یا اینکه می توانید به یکی از چندین تئاتر ملبورن سری بزنید. که میزبان همه چیز از تئاترهای موزیکال گرفته تا کمدی هستند. یا اگر در حال و هوای موسیقی زنده هستید، به کلاب جاز بردز بیسمنت در مرکز شهر ملبورن بروید. و قطعاتی از موزیسین های محلی و بین المللی بشنوید. شما همچنین می توانید با فرهنگ بومی نیز در ملبورن از طریق هنر آشنا شوید.

 

 

موسیقی در ملبورن

 

 

ملبورن به داشتن بزرگ‌ترین مرکز موسیقی زنده استرالیا و یک جامعه موسیقی فعال می‌بالد. گروه‌های محلی و بین‌المللی، اجرا کنندگان و دی جی ها انواع مختلفی از موسیقی را به شما عرضه می کنند. موسیقی هایی از جمله پانک، ایندی راک، هیپ هاپ، الکترونیکا، تکنو، جاز و غیره.

ملبورن شهر جشنواره‌ها

 

 

جشنواره‌های فرهنگی و اجتماعی ملبورن، در سراسر سال، خیابان‌های این شهر را زنده می‌کنند. جشن‌ها و رویدادها شامل سال نوی چینی ها، شب سفید، جشنواره بین‌المللی کمدی ملبورن، جشنواره بین‌المللی فیلم ملبورن، جشنواره غذا و شراب ملبورن است. همچنین می‌توانید در رویدادهای بسیاری که به طور منظم در میدان فدراسیون برگزار می‌شوند، شرکت کنید.

 

 غذا در ملبورن

 

ملبورن انتخاب هایی بی‌پایان برای همه بودجه‌ها و سلیقه‌ها دارد. شما محله های کوچک چینی، ایتالیایی و یونانی، اسپانیایی، خاور شرق، ویتنامی و اتیوپیایی را در شهر و حومه شهر پیدا خواهید کرد. و در این محله هر گونه غذایی که بخواهید می توانید پیدا کنید. این شهر می تواند همه ی سلیقه های غذایی را راضی نگاه دارد.

 

شما می‌توانید فروشگاه‌های بین‌المللی، فروشگاه‌های مواد غذایی خاص، کافه‌ها، بارها و کامیون‌های غذا را در داخل و اطراف شهر را هر شب هفته پیدا کنید. 

 

کافه و بار در ملبورن

 

 

ملبورن به خاطر قهوه و فرهنگ کافه اش مشهور است. این شهر دارای فرهنگی کوچه گردی  و مراکز خرید تاریخی زنده و منحصر به فرد است. که مهد کافه‌های کوچک، چایخانه های ظریف، میخانه های به سبک قدیمی و بار در پشت‌بام است.

 

برای مردم ملبورن، قهوه چیزی بیشتر از یک بخش ضروری از روتین صبح آن‌ها است. قهوه آن چنان در فرهنگ ملبورن نهفته شده‌است که واقعا تبدیل به شکلی از هنر شده است. ملبورن مهد هزاران کافه و برخی از بهترین باریستاهای دنیاست. در شهر ملبورن شما هرگز از یک فنجان پیچیده قهوه اصیل دور نیستید.

 

تفریح و سرگرمی در ملبورن

 

 

ملبورن تعدادی زیادی پارک تفریحی، محوطه تفریحی، باغ‌وحش‌، پارک‌ و باغ‌ دارد. با دوچرخه این شهر زیبا را کشف کنید و در آن گردش کنید. یا از ملبورن بیرون بزنید و در طبیعت گردش کنید یا از شراب خانه ها دیدن کنید. ملبورن فضای سبز، طبیعت بکر، ساحل، رودخانه و هر چه برای تفریح بخواهید، برای شما دارد.

 

کوچه و پس کوچه های ملبورن

 

این جا جایی است که انسان می‌تواند قلب واقعی ملبورن را پیدا کند. کوچه های پر پیچ و خم و پاساژ پنهان میزبان بوتیک‌های منحصر به فرد و بازرگانان عجیب و غریب هستند. این امکان وجود دارد که سال‌ها در ملبورن زندگی کند و هنوز هم با یک کشف بزرگ در یک کوچه و پس کوچه های ملبورن مواجه شوید. بنابراین اختصاص دادن یک روز برای پرسه زدن بی‌هدف در اطراف مرکز شهر برای دیدن آنچه که می‌تواند کشف شود، می تواند سرگرم‌کننده باشد.

 

 

کوچه و پس کوچه های پنهان، بخش متمایزی از ملبورن هستند. اینجا جایی است که مهاجرانی که به تازگی به ملبورن آمده اند، بخشی از دکان های نوشیدنی را پیدا خواهند کرد. دکان هایی که به جمعیت بسیار زیادی خدمات می دهند.. از اتاق‌های استراحت خنک که آهنگ‌های قدیمی پخش می کنند، بارهای سنتی، تا میخانه های کوله گردها و هر چه بخواهید در اینجا پیدا می شود.

 

 

مکان های دیدنی شهر ملبورن

 

 

چیزهای زیادی برای دیدن و اکتشاف در مناطق منطقه‌ای ویکتوریا وجود دارد: از مناظر خیره‌کننده، شهرهای تاریخی گرفته تا غذاهای محلی و شراب.

 

مکان‌های محبوب برای بازدید عبارتند از:

 

جاده بزرگ اقیانوس: در این جاده یکی از بهترین تجربه های رانندگی ساحلی دنیا را خواهید داشت.

 

 

هپبورن اسپرینگز و دایلسفورد: در این نواحی می توانید در چشمه‌های آب‌گرم طبیعی استراحت کنید.

 

 

بندیگو، بالارت و بیچ ورث: کشف تاریخ طلای استرالیا را در این مناطق دیدنی کشف کنید.

 

 

سعی ما بر این خواهد بود که تمامی جنبه ها و زوایای زندگی در استرالیا و زندگی در ملبورن و شهر ملبورن را برای شما توضیح دهیم. برای خواندن مقالات بیشتر در مورد زندگی در استرالیا و شهرهای مختلف استرالیا، مهاجرت به استرالیا و هر آنچه باید در مورد اقامت در استرالیا بدانید، وبلاگ ما را دنبال کنید. 

 

 

سامانه ویزا چک گام به گام همراه شما در مهاجرت به استرالیا است. برای دریافت مشاوره در زمینه ی مهاجرت به استرالیا، اخذ جاب آفر استرالیا، ویزای کار استرالیا و … ویزا چک را دنبال کنید. تیم ویزا چک در تمامی مراحل همراه شما خواهد بود. از تدوین رزومه انگلیسی تا اخذ جاب آفر استرالیا برای شما. 

 

 

پیوند مفید: 

 

اداره مهاجرت استرالیا

سازمان وکلای استرالیا 

نیما رجبی

من نیما رجبی هستم مقالات و مطالب کاربردی و جدید در خصوص روش های مهاجرت و زندگی در استرالیا را از منابع معتبر خارجی برای شما به اشتراک می گذارم.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

پیام در واتساپ