رزومه استاندارد مهاجرت به استرالیا

رزومه انگلیسی برای مهاجرت

رزومه استاندارد مهاجرت به استرالیا

رزومه استاندارد مهاجرت با سبک استرالیایی کمک بزرگی در راه مهاجرت کاری به استرالیا است. امروزه داشتن یک رزومه‌ی مناسب، در به دست آوردن یک شغل خوب اهمیت زیادی دارد. زمانیکه برای بدست آوردن شغلی در استرالیا درخواست می‌دهید، یک رزومه‌ی خوب به زبان انگلیسی اصلی ترین ابزار شماست. زیرا رزومه در واقع نماینده‌ی شماست و در خط مقدم مبارزه‌ی شما برای رسیدن به شغل دلخواهتان قرار دارد. و می‌تواند باعث موفقیت شما و یا مانعی بر سر راهتان برای رسیدن به شغل رویاییتان باشد. شاید این طور به نظر برسد که نوشتن رزومه کار سختی نیست. اما موارد و نکات زیادی وجود دارد که رعایت کردن آنها، می‌تواند آینده‌ی شغلی شما را تغییر دهد. صرف زمان برای نوشتن یک رزومه ی خوب مانند تیز کردن تبر است. هرچه تبر شما تیزتر باشد، قطع کردن درخت راحت تر است. بنابراین داشتن یک رزومه‌ی خوب و کاربردی به زبان انگلیسی ارزش صرف وقت و هزینه را خواهد داشت.

 رزومه‌نویسی کاری بسیار تخصصی است و پیشنهاد ما این است که این کار را به دست متخصصین این زمینه بسپارید. تیم تخصصی رزومه نویسی سامانه‌ ویزا چک، برای داشتن رزومه کاری برای استرالیا به شما کمک خواهد کرد. در این جا ما با شرکتهای رزومه نویسی برتر در استرالیا همکاری داریم. و سعی می‌کنیم بهترین و مناسب ترین رزومه‌ی انگلیسی ممکن را برای شما فراهم آوریم. اگر قصد مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار استرالیا را دارید، سامانه ویزا چک این امکان را برای شما فراهم می کند تا رزومه‌ی شما به دست ماهرترین رزومه نویسان استرالیا و به سبک استرالیایی  و بصورت استاندارد نوشته شود.

در صورتی که مایل هستید، تدوین رزومه خود را به ویزا چک بسپارید، اینجا کلیک کنید.

در این مقاله سعی کرده‌ایم موارد اصلی برای نوشتن یک رزومه‌ی خوب را بررسی کنیم.

وقتی صحبت از رزومه می شود، کلید کار محتوای رزومه است. اما یک چیدمان بد می‌تواند به معنای سفر به توده ی رزومه های بد باشد. به گفته‌ پاول هالم، مدیر عامل شرکت کاریابی و همکار و شریک تجاری ما در استرالیا، موارد زیر شش مرتبه ی اجرایی در مورد چگونگی آماده کردن رزومه موفقیت آمیز و استاندارد است. ​

چرا طراحی و چیدمان رزومه شما این اندازه اهمیت دارد؟

آنچه در یک رزومه‌ی عالی اهمیت دارد، مواد آن است. ممکن است وسوسه انگیز باشد که رزومه خود را با فونت های فانتزی و گرافیک تزئین کنید. اما بسیار جذاب‌تر است که یک طراحی و چیدمان تمیز و بی هیاهو داشته باشید. به گفته هالم، دلایل خوبی برای اطمینان از طراحی یک رزومه ساده وجود دارد:

رزومه هایی با گرافیک و ستون‌های متعدد در واقع از سیستم‌های ردیابی متقاضی (ATS) عبور نمی‌کند. بنابراین یک رزومه با طراحی ضعیف ممکن است هرگز توسط استخدام کنندگان بالقوه دیده نشود. فونت‌های فانتزی یا فونت هایی با خوانش سخت حواس خواننده را پرت می کنند و کارفرمایان آن‌ها را به خوبی مشاهده نمی‌کنند.

یک رزومه‌ی جالب و کاربردی، انعکاسی از شما بعنوان یک کارمند احتمالی است، و رفتار حرفه‌ای شما را نشان می‌دهد.

این به این معنی نیست که از شما انتظار می رود که یک رزومه فوق‌العاده طراحی کنید. هر چند انتخاب یک قالب رزومه ساده و اصلاح کردن آن بهترین راه است.

طول ایده‌آل یک رزومه ​

بسته به تجارب کاری مرتبط به شما، طول رزومه شما باید در محدوده ی دو تا چهار صفحه باشد. بر روی کیفیت و نه کمیت رزومه تان تمرکز کنید، و به دقت حساب کلمات خود را داشته باشید. زمانی که نوبت به فراهم کردن محتوای رزومه می‌رسد، کلمات کمتر بهتر است. توصیف دستاوردهایتان در شغل شما در حداقل تعداد کلمات ممکن، باعث می‌شود که رزومه تان برجسته شود.

اهمیت صفحه اول رزومه

اولین صفحه از رزومه شما، دارایی اصلی تان است. استفاده از دو ستون در این صفحه، راه خوبی برای بهینه‌سازی این فضای مهم است. به گفته‌ی هالم پنج نکته کلیدی وجود دارد که باید در صفحه اول ذکر کنید:

۱. نام و جزئیات تماس شما

این اطلاعات باید در بالای صفحه در نوار سرصفحه باشد. از فونت بزرگ‌تر برای نام خود استفاده کنید. شماره‌تلفن و آدرس ایمیل خود را در این قسمت قرار دهید. اطلاعات مکانی را نیز در نظر بگیرید تا رزومه شما برای کارفرمایان احتمالی قابل جستجو باشد. مثلا “ملبورن، ویکتوریا، استرالیا”. 

۲. خلاصه ی شخصی شما

 خلاصه شخصی شما باید بتواند فردی که هستید، را به تصویر بکشد. چرا شما برای شغلی که برای آن درخواست داده اید، ایده آل هستید و آرمان های شغلی شما چیست. بهتر است که خلاصه شخصی خود را مناسب با شغل مورد نظرتان بنویسید. همچنین بهتر است آن را به سه‌ تا چهار جمله محدود کنید. 

۳. مهارت‌های کلیدی شما

لیست کردن این موارد، یک اجبار است. به طوری که کارفرمایان بالقوه بتوانند به سرعت قابلیت‌های هسته‌ای شما را ببینند. هدفتان را بر روی سه تا چهار مورد کلیدی قرار دهید. 

۴. تحصیلات و آموزش های شما

این مورد را به طور واضح برجسته کنید. سال شروع و خاتمه ی آموزش خود را در فونت برجسته بنویسید، بعد نام دوره و موسسه را ذکر کنید. جدیدترین صلاحیت های خود را در ابتدا لیست کنید. 

۵. تجربه حرفه‌ای شما

اخرین شغل شما باید در صفحه اول ظاهر شود. پس از آن تجارب حرفه‌ای قبلی تان را در صفحات باقی مانده رزومه تان ذکر کنید. به گفته هالم، این مهم‌ترین بخش رزومه شما است و بسیار مهم است که قالب‌بندی درستی را استفاده کنید. 

همیشه موقعیت شغلی خود را در ابتدا هایلایت کنید. بعد از آن سازمان و مدت زمانی که آنجا کار کردید، از جمله ماه و سال را ذکر کنید. خلاصه‌ی مختصری از موقعیت شغلی خود را بنویسید و دو لیست را در آن بگنجانید. یکی برای مسئولیت ‌های کلیدی شما و دیگری برای دستاوردهای تان. 

بقیه صفحات رزومه‌ی شما​ ​​​​​​

بعد از تجربه حرفه‌ای تان، می‌توانید دو بخش دیگر را نیز در رزومه تان بگنجانید:​ ​​​​​​

علایق و سرگرمی ها

ایده خوبی است که چیزی در مورد زندگی خود خارج از محل کار بنویسید.

ذکر سرگرمی‌ها، و علایق و خواسته هایتان راه خوبی برای متمایز کردن و به یاد ماندنی کردن شما است.

او می‌افزاید: این کار فرصتی برای ایجاد رابطه با مصاحبه کننده فراهم می‌کند، مخصوصا اگر علایق مشترکی داشته باشید.

مراجع

شما همچنین ممکن است بخواهید یک یادداشت در انتهای رزومه‌تان برای ذکر مراجع در دسترس در صورت نیاز اضافه کنید.

چه چیزی نباید در رزومه گنجانده شود؟

 • عکس‌: این موضوع در مورد چهره شما نیست، بلکه درباره مهارت و تجارب مرتبط به شغل مورد نظر شما است.

 • شغلهایی که بیش از ۲۰ سال پیش بر عهده داشته اید:  «این موضوع مرتبط نیست، بنابراین همه اطلاعات قدیمی را حذف کنید».

 • کلمات Curriculum Vitae: در حال حاضر کلمه ی رزومه به روزتر است.

به یاد داشته باشید: اگر می‌خواهید رزومه خوبی آماده کنید، بر روی محتوای درست تمرکز کنید. نه اینکه رزومه‌ی خود را با فونت های فانتزی یا گرافیک آراسته کنید. یک رزومه‌ی تمیز و کاربردی ابزار بسیار بهتری برای جلب توجه کارفرمایان احتمالی است. ​

به یاد داشته باشید: داشتن رزومه‌ی خوب شما را به هدفتان برای پیدا کردن کار در استرالیا و گرفتن ویزای کار استرالیا نزدیکتر می‌کند. اگر قصد مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار استرالیا و جاب آفر استرالیا را دارید، فرصت داشتن یک رزومه‌ی عالی به سبک استرالیایی را از دست ندهید. 

 

در صورتی که نیاز به تدوین یک رزومه استاندارد برای مهاجرت به استرالیا را دارید، ما در سامانه ویزا چک با همکاری ۱۰ شرکت برتر رزومه نویس استرالیایی در خدمت شما هستیم. کافیست بر روی این لینک کلیک کنید و به صفحه رزومه اختصاصی استرالیا مراجعه نمایید.

پیوندهای مفید: 

اداره مهاجرت استرالیا

سازمان وکلای استرالیا (MARA)

 

نیما رجبی

من نیما رجبی هستم مقالات و مطالب کاربردی و جدید در خصوص روش های مهاجرت و زندگی در استرالیا را از منابع معتبر خارجی برای شما به اشتراک می گذارم.

3 دیدگاه ها
 • سیمرغ
  پاسخ
  ارسال شده در15:46,می 4, 2020

  عالی بود. ممنون از اطلاعات مفیدی که در اختیارمون قرار دادین

 • طاها کرمی
  پاسخ
  ارسال شده در08:39,فوریه 8, 2021

  هزینه رزومه استاندارد جاب آفر برای استرالیا در چه حدودی در میاد ؟

  • ویزا چک
   پاسخ
   ارسال شده در01:57,فوریه 25, 2021

   سلام طاها جان
   هزینه رزومه استاندارد انگلیسی، به شرکت نویسنده، رشته تحصیلی شما و تیپ رزومه درخواستی میتونه از ۲۳۰ دلار استرالیا تا ۱۴۸۰ دلار استرالیا متغیر باشه.

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

پیام در واتساپ