راهنمای فرهنگ و زندگی در استرالیا

فرهنگ استرالیا

راهنمای فرهنگ و زندگی در استرالیا

فرهنگ و زندگی در کشورهای مختلف، متفاوتست هرچند که با گسترش تکنولوژی این مرزهای فرهنگی هر روز کوچک و کوچک تر می شوند، اما هنوز هم می توان تفاوت های زیادی را در فرهنگ های مختلف مشاهده مرد. تفاوت هایی که ندانستن آن ها می تواند باعث ایجاد رابطه بر پایه هایی اشتباه شود. در این مطلب سعی می کنیم تا حدی شما را با فرهنگ و زندگی در استرالیا آشنا کنیم.

استرالیا کشوریست بسیار متنوع و فرهنگ ها و گروه های مختلفی را در خود جای داده است. اما عاملی وجود دارد که تمام این تنوع ها را به هم پیوند می دهد: روحیه ی و نگرش متحد بودن که در فرهنگ استرالیایی بسیار غنی و پررنگ می باشد.

از نگرش آرام و خونسرد استرالیایی ها گرفته تا عشق شدید به ورزش و طبیعت، تمام آن چه لازمست درمورد سبک زندگی استرالیا باید بدانید را در این مطلب مطالعه کنید.

استرالیایی ها خونسر هستند و سخت نگران می شوند

تفریح

استرالیایی ها در جهان به رفتار ساده و صمیمی شان شناخته می شوند. البته غذا، هنر و تاریخ نیز بخش های جدا نشدنی از فرهنگ استرالیا هستند، اما وجه تمایز اصلی استرالیایی ها نگاه آرام و خونسردانه ی آن ها به زندگیست. باید همیشه انتظار داشته باشید دوستان تان بی خبر برای دیدن تان بیایند( البته نگران نباشید همیشه نوشدنی شان را همراه دارند). به همین دلیل این کلمات را در خیابان ها زیاد می شنوید که بین غریبه ها رد و بدل می شود: ” رفیق” و “نگران نباش”. نکته اساسی اینست که استرس های روزمره را کنار بگذارید تا از زیبایی ها و موقعیت هایتان لذت ببرید.

 

بسیار صمیمی و دوستانه رفتار می کنند

صمیمیت

برای استرالیایی ها افراد غریبه دوستان صمیمی هستند که قلا یکدیگر را ملاقات نکرده اند. رفاقت نبض تپنده ی روحیه ی استرالیایی هاست- عملا می توان آن را یک ویژگی ملی دانست. استرالیایی ها به این نکته افتخار می کنند که همسایه و دوستان بسیار خوبی هستند و این نکته فقط محدود به کسانی که می شناسند نیست. آن ها حتی برای غریبه ها همسایه و دوستان بسیار خوبی هستند. آن ها چه شما را بشناسند چه نه رفتار خوبی خواهند داشت. این تاکید بر دوستی و رفاقت براس استرالیایی ها جوی صمیمی و شاد ایجاد کرده است. آن ها به این معتقدند که هرکسی می تواند به یک دوست خوب تبدیل شود.

این دوستی و رفاقت تنها محدود به انسان ها نیست. با وجود همسایگانی از جمله کوالاها و کانگوروها حیوانات نیز برای دوستی گزینه های مناسبی به شمار می آیند. حیات وحش بی نظیر استرالیا بخشی از انگیزه و اشتیاق آن ها برای حفظ محیط زیست و پایداری است.

عاشق فعالیت های بیرون از خانه هستند

فعالیت های بیرون از خانه

از ماسه های قرمز اولورو گرفته تا آب های زلال و شفاف Great Barrier Reef و جنگل های بارانی غنی از گونه های گیاهی و جانوری، استرالیا از زیباترین مناظر طبیعی جهان برخوردارست- بنابراین اصلا تعجب آور نیست که آن ها عاشق بیرون رفتن و وقت گذراندن در طبیعت هستند. این علاقه به طبیعت در رگ های استرالیایی ها تنیده شده است و در پایه های تاریخ این کشور لنگر انداخته است. بیش از ۵۰,۰۰۰ هزار سال است که رابطه ی بین انسان و زمین در فرهنگ استرالیایی ها وجود دارد.

حیات وحش ۴ فصل استرالیا به شما این اجازه را می دهد تا یک ماه با کوسه ها شنا کنید و ماه بعد با شاعه های مانتا. اما این مساله فقط ختم به طبیعت نمی شودو استرالیایی ها از حیاط خانه شان نیز لذت می برند. سیدنی ها هنگام طلوع آفتاب از شنای در اقیانوس لذت می برند ، کانبرانیی ها آخر هفته به دوچرخه سواری دور دریاچه می پردازند و پارک پرت کینگ محل مورد علاقه ی پرتی ها برای پیک نیک است.

دارای تاریخچه ای غنی و متنوع هستند

فرهنگ غنی استرالیا

تاریخ استرالیا به شدت بر سبک زندگی امروزه آن تأثیر گذار بوده است. اولین و قدیمی ترین داستان های استرالیا متعلق به مردم جزیره بومی و جزیره تنگه تورس است. زبان ها ، فلسفه ها و تاریخ های متنوع آن ها ، قدیمی ترین فرهنگ باقی مانده روی زمین را تشکیل می دهند ، فرهنگی که به هزار ها پیش باز می گردد.

می توانید با تور Dreamtime Southern X در سیدنی ، با شیوه سنتی زندگی بومیان آشنا شوید و یا با شرکت در مسابقه رقص ملی بومی استرالیا Dance Rites ، که در سالن اپرای سیدنی برگزار می شود ، به آرامش برسید.

چند فرهنگی بودن و تنوع در استرالیا همچنان رو به رشدست چرا که هر ساله مردم از سراسر جهان به این کشور زیبا مهاجرت می کنند و در شهر های مختلف آن ساکن می شوند. امروزه این مجموعه ی غنی روی همه چیز تاثیر گذاشته است، از غذایی که می خورند گرفته تا جشن ها و مناسبت ها.

استرالیایی ها زیاد دور هم جمع می شوند، آن هم به صرف نوشیدنی و شام

مهمانی

دور هم جمع شدن، نوشیدن و غذا خوردن و جشن گرفتن بخشی جدایی ناپذیر از فرهنگ استرالیاست.

گزینه های غذایی استرالیا برای تجربه کردن بی پایان است. از صبحانه های کافه ای گرفته تا ناهارهای کنار اقیانوس و رستوران های خوب ، غذاهای استرالیایی مواد تازه بومی را با تأثیر از سراسر جهان، ترکیب می کند تا چیزی کاملاً منحصر به فرد ایجاد کند. الهام گرفتن از محیط بومی برای بسیاری از نوشیدنی های خوشمزه استرالیا نیز صادق است.

به اشتراک گذاشتن یک وعده غذایی یا نوشیدنی با گروهی از دوستان در منطقه ای با پس زمینه ای شگفت انگیز – خواه لذت بردن از طعم های پان آسیایی در مسیر ملبورن باشد یا لذت بردن از غذاهای مشترک یونانی در یکی از سواحل زیبای استرالیا – سبک واقعی استرالیایی هاست.

حداکثر استفاده از ساحل

سواحل استرالیا

نتیجه ی ترکیب طبیعت دوستان با آن همه ساحل شگفت انگیز استرالیا چه می شود؟ فرهنگ ساحلی بسیار غنی. استرالیایی ها راه های زیادی برای لذت بردن از سواحل زیبای موجود پیدا می کنند. از جمله این راه ها می توان به موج سواری،ماهی گیریف کایاک سواری، پیک نیک کریکت ساحلی اشاره کرد.

حتی زمانی که استرالیایی ها از ساحل دور هستند می توانید رگه هایی از این عشق و علاقه را مشاهده کنید. برای دهه های متمادی این فرهنگ روی همه چیز تاثیر گذار بوده است، از موسیقی استرالیا گرفته تا برنامه های تلویزیونی.

مکان های دورافتاده

طبیعت استرالیا

البته تنها سرگرمی استرالیایی ها سواحل این کشور نیستند. مناطق استرالیایی آرایه ای از مناظر مختلف ، عجایب طبیعی بی شمار و ارتباطات عمیق با فرهنگ و جوامع بومیان را در خود جای داده است. از آنجا که حس ماجراجویی و عشق به فضای بیرون زندگی در استرالیا را تغذیه می کند ، تعداد زیادی از استرالیایی ها را در خارج از شهرها پیدا خواهید کرد که هوای تازه و آسمان پاک شب را تجربه می کنند. این مناظر واقعا خیره کننده هستند.

باید از میان کوه های MacDonnell در سرزمین شمالی ، با رشته کوه های باستانی و چاه های آب گوارا ، پیاده روی کنید تا درک کنید که چرا این مناطق برای سبک زندگی استرالیا بسیار حیاتی هستند.

ملتی عاشق ورزش

ورزش در استرالیا

سبک زندگی استرالیایی ها مطمئناً ساده و صمیمی است ، اما هیچ چیز بیش تر از ورزش کردن استرالیایی ها را هیجان زده نمی کند. فرهنگ ورزش در استرالیا از نسلی به نسل دیگر منتقل شده است. این موضوع جمعیتی را به وجود آورده که عمیقا غرق ورزش های گوناگون هستند از جمله: کریکت، راگبی، فوتبال، تنیس و غیره. افراد محلی برای بازی های راگبی به بار می روند ، تمام روز را برای تماشای  مسابقات کریکت زیر آفتاب می گذرانند و از سواحل طلایی هم به برای بعضی ورزش ها استفاده می کنند.

جمع شدن دور هم برای جشن گرفتن

جشن

تقویم استرالیایی ها پرست از رویداد های هیجان انگیز گوناگون و مردم محلی و گردشگران برای جشن گرفتن این رویداد های ورزشی، خوراکی، هنری و غیره دور هم جمع می شوند. استرالیا میزبان تعداد زیادی رویدادهای  ورزشی مشهور در جهان می باشد، از جمله مسابقات تنیس آزاد استرالیا و مسابقه قایقرانی سیدنی به هوبارت.

همان طور که مطالعه فرمودید استرالیا برای هر سلیقه و سنی تفریح و ورزشی خاص دارد. قطعا از سفر یا مهاجرت به استرالیا لذت خواهید برد و از این موضوع پشیمان نخواهید شد. برای بررسی صلاحیت مهاجرت به استرالیا فرم بررسی ارزیابی صلاحیت را تکمیل کنید و منتظر تماس کارشناسان ما بمانید.

منبع: تیم ترجمه ویزاچک

پیوند مفید: اداره مهاجرت استرالیا

 

نیما رجبی

من نیما رجبی هستم مقالات و مطالب کاربردی و جدید در خصوص روش های مهاجرت و زندگی در استرالیا را از منابع معتبر خارجی برای شما به اشتراک می گذارم.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

پیام در واتساپ