دانستنی های مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا با ویزا چک

در این مقاله دانستی های مهاجرت به استرالیا برای شما فراهم کرده ایم. این نکات می تواند در ابتدای راه مهاجرت به استرالیا کمک بزرگی برای شما باشد. چندین مرحله برای مهاجرت به استرالیا وجود دارد. که شامل پیدا کردن خانه، جابجا کردن وسایل خانه، و گرفتن ویزای ضروری و مدارک مهاجرت است. در ویزا چک تلاش می‌کنیم تمامی نکات در مورد مهاجرت و اقامت در استرالیا را در اختیار شما قرار دهیم.  

مهاجرت به استرالیا، سخت یا آسان؟

اگر یک جاب آفر یا قرارداد استخدام در این کشور داشته باشید، فرآیند مهاجرت می‌تواند نسبتا ساده و آسان باشد. برای کارگران بسیار ماهر و کارگران فنی، این فرایند می‌تواند حتی از این هم ساده‌تر باشد. چرا؟ در استرالیا کمبود نیروی کار ماهر وجود دارد. اگر بتوانید کسب و کار و فرصت‌های شغلی برای افراد محلی ایجاد کنید، شانس شما برای مهاجرت بی دردسر و مجوز کار موفق حتی بیشتر هم می‌شود.

 

چرا مهاجرت به استرالیا یک فرصت عالی برای شماست؟

مهاجرانی که در این کشور زندگی می‌کنند از مزایای زیادی برخوردار هستند. مزایایی از جمله کیفیت بالای زندگی، آموزش عالی، مراقبت‌های درمانی خوب، تعادل کار-زندگی عالی، و مزایای خوب از سوی کارفرمایان.

اینها تنها بخشی از موارد زیادی است که باید در مورد مهاجرت به استرالیا بدانید. در هر بخش از این مقاله، نکاتی را در مورد مسائل مختلف در مورد زندگی در استرالیا به شما می گوییم.

 

جابجایی به استرالیا

 

روند جابجایی به استرالیا کار ساده‌ای نیست. وقتی بحث از جابجایی، حمل‌ونقل و نگهداری وسایل خانه‌تان در استرالیا می‌شود، باید خود را برای کارهای زیادی آماده کنید. مثلا اگر خواهان مهاجرت به استرالیا هستید، باید محدودیت‌ آیتم‌هایی که بدون عوارض گمرکی می‌توانید به استرالیا بیاورید را بدانید. آیتم‌های شخصی که با خود می آورید، نمی‌تواند از ارزش کل ۹۰۰ دلار استرالیا تجاوز کند، و باید آنها حداقل به مدت یک سال در اختیار داشته و استفاده کرده باشید.

در مورد الزامات واکسیناسیون استرالیا، مهم‌ترین چیزی که باید نگران آن باشید، واکسن تب زرد است. این واکسن برای هر کسی که از کشوری با خطر تب زرد به استرالیا می آید، اجباری است. واکسن‌های روتین نیز مانند واکسن سرخک، واکسن دیفتری – کزاز-فلج‌اطفال، واکسن آبله و واکسن سالانه آنفولانزا نیز توصیه می‌شود. الزامات ویژه سلامتی و آزمون‌های پزشکی، بسته به سن شما، نوع ویزای درخواستی شما و کشور مبدا شما، ضروری خواهد بود.

 

خبر خوب: آیا شما از جمله افرادی هستید که قصد مهاجرت به استرالیا را دارید. در سامانه ویزا چک می‌توانید راهنمایی‌ها و مشاوره‌های لازم در مورد ویزای مناسب خود را دریافت کنید. در این سامانه ما تمامی راهنمایی‌ها و مشاوره‌هایی که برای مهاجرت به استرالیا لازم دارید را برایتان فراهم می‌کنیم. در وبلاگ ما می توانید هر آنچه در مورد مهاجرت به استرالیا باید بدانید، را پیدا کنید. 

 

برای خواندن مقالات بیشتر در مورد دانستنی های مهاجرت به استرالیا به وبلاگ ما مراجعه کنید.

 

ویزا و اجازه ی کار

 

الزامات ویزا بسته به نوع کاری که شما برای آن درخواست می‌دهید، متفاوت است. برخی از معمول ترین پیش‌نیازها عبارتند از: داشتن سطح کارآمد زبان انگلیسی. برآورده کردن الزامات سلامتی و شخصیتی استرالیا؛ داشتن شغل واجد شرایط. و اگر صاحب یک کسب‌وکار یا سرمایه‌گذار هستید، بودجه ی کافی، دارایی یا داشتن حداقل ارزش خالص برای واجد شرایط بودن برای ویزای معتبر کسب ‌وکار. ویزای سرمایه گذاری یکی از چندین نوع ویزای دائمی است که توسط استرالیا ارائه می‌شود که برابر است با اقامت دائم در استرالیا.

 

همچنین ممکن است برای یکی از ویزاهای موقت که در یک دوره کوتاه‌مدت کاری به متقاضیان واجد شرایط ارائه می‌شود، درخواست بدهید. این ها شامل ویزای موقت کمبود نیرو ماهر کار، ویزای منطقه ای (موقتی)، ویزای کار موقت (متخصص اقامت کوتاه)، یا ویزای کار موقتی (روابط بین‌الملل) می‌شوند. فرآیند درخواست ویزا به طور آنلاین از طریق وب سایت اداره امور دولتی استرالیا انجام می‌شود.

 

مسکن در استرالیا

 

اقامت در استرالیا گران است. البته این ممکن است به شهر انتخابی شما و نوع خانه‌ای که شما تصمیم به اجاره یا خرید آن می‌گیرید، بستگی داشته باشد. متوسط اجاره در سه‌ماهه اول سال ۲۰۱۹ ۴۳۶ دلار استرالیا بوده‌است. در همین حال، گران‌ترین شهر برای خرید مسکن در استرالیا، سیدنی با متوسط خرید مسکن ۹۹۵۰۰۰ دلار استرالیا است.

وضعیت مسکن در استرالیا فرق می‌کند. برای مثال، در بیشتر کلان‌شهرها، شما تعداد زیادی آپارتمان‌های استودیو (معروف به فلت) پیدا خواهید کرد، در حالی که در حومه شهر خانه‌های تک‌نفره بیشتری پیدا خواهید کرد.

اگر در مورد نحوه اجاره خانه‌ای در استرالیا کنجکاو هستید، ابتدا باید با سیستم بررسی ۱۰۰ امتیازی استرالیا آشنا شوید. این یک سیستم شناسایی است که توسط دولت استفاده می‌شود. در واقع بسیاری از مالکان و آژانس‌های املاک و مستغلات از آن استفاده می‌کنند. بسیاری از مالکان، بدون برآورده کردن  معیار ۱۰۰ نمره‌ای، ملکی به مستاجر اجاره نمی‌دهند.

اگر بخواهید خانه‌ای در استرالیا بخرید، این روند حتی پیچیده‌تر می‌شود. اول اینکه، هر ساکن غیر مقیم یا ساکن موقت باید تاییدیه هیات بازبینی خارجی را برای خرید ملک در استرالیا کسب کند. زمانی که در منزل جدید ساکن شدید، می‌توانید خدمات گاز، برق و آب راه‌اندازی کنید. خبر خوب این است که راه‌اندازی تاسیسات در استرالیا از جمله خدمات تلفن و اینترنت زیاد دشوار نیست.

 

بهداشت و درمان در استرالیا

 

درک سیستم مراقبت بهداشتی و بیمه سلامت در استرالیا گامی ضروری برای مهاجرت است. یکی از اولین نکات این است که سیستم بهداشت و درمان استرالیا یک سیستم هیبریدی از هر دو طرح خصوصی و خصوصی است. بیمه سلامت در استرالیا بخشی از بخش خصوصی است. بیش از ۵۰ درصد از مردم در استرالیا بیمه خصوصی را خریداری می‌کنند، چون طرح عمومی (معروف به مدیکر) همه چیز را پوشش نمی‌دهد. 

اگر در فکر پیدا کردن یک پزشک در استرالیا هستید، در شهرهای بزرگ می‌توانید سریعا یک پزشک پیدا کنید. در مناطق روستایی، ممکن است برای دیدن پزشک مسافت کمی را اجبارا طی کنید. اگر شما یک بیمار عمومی هستید، برای دیدن یک متخصص باید ابتدا به پزشک عمومی خود مراجعه کنید. اگر یک بیمار خصوصی هستید، آزاید که قرار ملاقات خود را با یک متخصص برنامه‌ریزی کنید.

اگر در خارج از کشور باردار شوید، زایمان در استرالیا مزایای زیادی دارد. تا زمانی که شما مهاجر با حداقل اقامت دائم باشید، فرزند شما شهروندی استرالیا را به دست خواهد آورد. در غیر این صورت، شما فرزند شما همان وضعیت ویزای شما را دریافت خواهد کرد (برای مثال اگر خود اقامت موقت دارید، فرزندتان نیز اقامت موقت خواهد گرفت). 

 

مالیات و بانک‌ها در استرالیا 

 

افتتاح حساب بانکی در استرالیا به عنوان یک فرد غیر ساکن بسیار آسان است. بهترین بانک‌های استرالیا همگی حساب بانکی افراد غیر مقیم و مهاجران را برای مهاجران ارائه می‌کنند. خوب است بدانید چهار بانک بزرگ یعنی بانک ملی استرالیا، بانک مشترک‌المنافع، گروه بانکداری استرالیا و نیوزلند و وستپک هستند. 

درک سیستم مالیات استرالیا نیز گامی مهم برای مهاجران است. با وجود مالیات بر درآمد شخصی، دولت قوانین مالیاتی جدید بسیاری را برای کمک به کارگران معرفی کرده‌است. این شامل یک معافیت مالیاتی برای افراد مجرد (تا ۱،۰۸۰ دلار) و خانواده‌هایی دارای دو درآمد (تا ۲،۱۶۰ دلار) می‌شود. پس مالیات در استرالیا چقدر است؟ خوب، این بستگی به جایگاه مالیاتی شما دارد و با نرخ پیشرونده ای محاسبه می‌شود. به این صورت که هر چه بیشتر درآمد داشته باشید، مالیات بیشتری باید بپردازید. در وبلاگ ما در مقاله ی حقوق و مالیات در استرالیا می توانید در این مورد بیشتر بخوانید.

 

تحصیل در استرالیا

 

مدارس بین‌المللی که مدرک لیسانس بین‌المللی، انگلیسی، و آمریکایی را ارائه می کنند، در این کشور فراوان است. شما با توجه به نیازهای کودکان مهاجر خود، همه چیز از مدارس بین‌المللی فرانسه، آلمان، حتی ژاپنی را در استرالیا پیدا خواهید کرد.

سیستم آموزشی در استرالیا به سه دسته تقسیم می‌شود: اولیه (شامل مهد کودک)، تحصیلات پایه ی دوم وپایه سوم (بالاتر). که تنها تحصیل اولیه و ثانویه اجباری هستند. پس از آن، دانش آموزان می‌توانند تحصیلات پایه سوم را در برخی از بهترین مدارس و دانشگاه‌ها در کشور دنبال کنند.

سیستم مدارس در استرالیا شامل یک سیستم درجه‌بندی متفاوت است که باید با آن‌ها آشنا شوید. برای مثال، استرالیا از نمرات زیر در سیستم درجه‌بندی خود استفاده می‌کند: HD (بسیار متمایز)، D (متمایز)، C (معتبر)، P (قبول)، N (رد).

کار در استرالیا

 

کار در استرالیا فراوان است. این موضوع به ویژه برای مهاجران ماهری که در حوزه ی فن‌آوری اطلاعات کار می‌کنند، صادق است. متوسط حقوق در استرالیا عبارت است از ۱،۶۰۵ دلار در هفته برای یک کارگر تمام‌وقت اما واجد شرایط کار. کارگران متخصص ممکن است در این میان حقوق خوبی کسب کنند. استرالیا همچنین کمبود نیروی کار ماهر به خصوص در مورد کارگر فنی (لوله کش، برقکار، بنا و غیره) دارد. اگر به فکر خود اشتغالی یا راه انداختن کسب و کاری در استرالیا هستید، این راه می تواند گزینه ی خوبی برای شما باشد.

اگر نخواهید کسب‌وکاری برای خود در استرالیا راه‌اندازی کند باید بدانید که چگونه در استرالیا کار پیدا کنید. این به درک فرهنگ تجاری استرالیا نیاز دارد که فرهنگی کاملا باز و صریح است و قدردانی فروتنی است.

به خاطر داشته باشید که کارگران خارجی در استرالیا نیازی به درخواست برای شماره پرونده مالیاتی ندارند. با این حال، بدون آن، ممکن است نتوانند به منافع امنیتی خاصی در استرالیا دسترسی پیدا کنند.

 

حقایق کشور استرالیا

ایا زندگی در استرالیا گران است؟ هزینه زندگی در استرالیا می‌تواند بالا باشد. متوسط هزینه اجاره در استرالیا در سه‌ماهه نخست سال ۲۰۱۹ در حدود ۴۳۶ دلار بوده‌است. این شامل هزینه‌های دیگر مانند هزینه‌های رستوران، خواربار، هزینه‌های تحصیل، هزینه‌های بهداشتی و غیره نیست.

رانندگی در استرالیا برای یک مهاجر با گواهی‌نامه یک راننده خارجی امکان پذیر است. البته اگر شما به طور موقت (کم‌تر از سه ماه) در این کشور اقامت داشته باشید. در غیر این صورت، شما در نهایت به گواهی‌نامه رانندگی استرالیایی خود برای رانندگی در اینجا نیاز خواهید داشت. اگر گواهی‌نامه شما به زبان انگلیسی نباشد، برای رانندگی با مجوز کشور مبدا خود، ممکن است به یک مجوز رانندگی بین‌المللی (IDP) نیاز داشته باشید.

اگر قصد ندارید در اینجا رانندگی کنید، می‌توانید از حمل‌و‌نقل عمومی مطمئن و با‌ کیفیت در استرالیا استفاده کنید. گزینه‌های شما شامل کرجی، اتوبوس، تراموا، پروازها و قطار است. 

 

پیوندهای مفید:

سازمان وکلای استرالیا (MARA)

نیما رجبی

من نیما رجبی هستم مقالات و مطالب کاربردی و جدید در خصوص روش های مهاجرت و زندگی در استرالیا را از منابع معتبر خارجی برای شما به اشتراک می گذارم.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

پیام در واتساپ