دانستنی های استرالیا: سیستم درمانی استرالیا و بازار کار

سیستم درمانی استرالیا

دانستنی های استرالیا: سیستم درمانی استرالیا و بازار کار

سیستم درمانی استرالیا

سیستم درمانی استرالیا در دنیا معروف است. این کشور دارای متخصصان بیشماری در این زمینه می باشد و انواع خدمات درمانی را به بهترین نحو اراءه می دهد.

اولین خط در سیستم درمانی استرالیا را متخصصین درمانی شکل می دهند. پزشک های عمومی، دندانپزشکان، داروسازان برای ارائه انواع خدمان غیر ضروری در خدمت جامعه هستند. ساعت و زمان کاری این بخش با ساعات اداری استرالیا یکی می باشد.

بخش بعدی که سیستم درمانی استرالیا را تشکیل می دهد، بیمارستان های این کشور می باشد.بیش از ۲۰۰ بیمارستان خصوصی و عمومی در ملبورن و ویکتوریا وجود دارد و به ارائه خدمات در داخل و خارج از بیمارستان ها می پردازند.

یکی دیگر از بخش های سیستم درمانی استرالیا شامل مامایی و بارداری (زایشگاه) می باشد. این بخش به ارائه خدمات در طول دوره بارداری و زمان به دنیا آمدن کودکان می پردازد. معمولا معاینه دوره بارداری توسط پزشک های عمومی، ماما ها و متخصصین زنان و زایمان انجام می شود.

اورژانس و فوریت های پزشکی یکی دیگر از بخش های سیستم درمانی استرالیا را تشکیل می دهند. تیم های فوریت های پزشکی و خدمات حمایتی در هر احظه از شبانه روز و هر کجای استرالیا آماده ی ارایه خدمات لازم هستند. برای هرگونه درخواست کمک از آتش نشانی، آمبولانس و پلیس کافیست تلفن تان را بردارید و شماره ی ۰۰۰ را بگیرید. خدمات مورد نیاز شما در اسرع وقت آماده ی خدمت رسانی به شما خواهند بود.

قطعا یکی از چالش برانگیزترین بخش های ارائه خدمات درمانی در هر کشور ارائه خدمات به سالمندان می باشد. این نوع از خدمات جایگاه ویژه ای در سیستم درمانی استرالیا دارند. بخش های زیادی برای ارائه ی خدمات به سالمندان کشور استرالیا درنظر گرفته شده است- چه در محل مورد نظر فرد چه در خانه های سالمندان.

سلامت ذهنی و روانی یکی دیگر از بخش های مهم در سیستم درمانی استرالیا می باشد. در ایالت ویکتوریا مطب ها و بخش های زیادی به این موضوع مهم اختصاص داده شده و هر ساله افراد زیادی با مراجعه به این بخش ها سلامت روان خود را باز می یابند.

ارائه مشاوره یکی از موارد مهمیست که در سیستم درمانی استرالیا گنجانده شده است. ارائه خدمات مشواره در زمینه های ترک اعتیاد، الکل و قمار بخشی از خدماتی هستند که توسط این بخش ارائه می شوند.

شرایط کار در استرالیا

معمولا شرایط کار در استرالیا بسیار مناسب و از اغلب کشورهای دنیا مساعدترست. مطابق دفتر آمار استرالیا ، میانگین درآمد هفتگی کل کارگران ساکن استرالیا به طور میانگین معادل ۱۰۵۶٫۱۶ دلار استرالیاست. شهرهای کوچک و روستا ها عمدتا کوچکتر و به طور گسترده ای از هم تفکیک می شوند. زندگی در یک شهر کوچک در مقایسه با زندگی در یک شهر بزرگ ، آرام تر و ارزان تر به حساب می آید. معمولاً شرایط خرید و اجاره ی مسکن برای افراد دارای شغلی که در شهرهای کوچک زندگی می کنند بسیار مناسب ترست.

شرایط کار در استرالیا طبق قوانین فدرال و توافق نامه های کاری تنظیم می شود. استاندارد حقوق و دستمزد در استرالیا از حداقل دستمزد، حداکثر ساعت کار و حداقل حق مرخصی کارمندان حمایت می کند.

درحال حاضر متوسط میزان کار در استرالیا ۳۶ ساعت و روزهای کاری دوسنبه تا جمعه می باشد. اما ممکنست این امر در صنایع و شغل های مختلف، متفاوت باشد. روز های کاری استاندارد برای مشاغل تجاری از ۷ تا ۳٫۳۰ و برای مشاغل دفتری از ۹ تا ۵ عصر می باشد که این زمان شامل ساعت استراحت و غذاخوردن نیز می باشد. درصورت اضافه کاری حقوق و مزایا جداگانه اضافه می شوند.

شرایط زندگی در استرالیا

استرالیا جامعه ای متنوع و چند فرهنگی است که از افراد با پیشینه های مختلف تشکیل شده است. با جمعیتی حدود ۲۱ میلیون که حدود ۲۲ درصد از آن خارج استرالیا به دنیا آمده اند. مهاجرین همیشه سهم به سزایی در پیشرفت این کشور داشته اند و قطعا در آینده نیز همین گونه خواهد ماند.

امروزه استرالیا دارای یکی از مقاوم ترین و رو به رشد ترین اقتصادهای جهان می باشد. درنتیجه سطح زندگی در این کشور درمقایسه با بسیاری از کشورهای پیشرفته بالاترست (نرخ امید به زندگی در این کشور ۸۳ سال است که ۳ سال از میانگین جهانی بالاترست). استرالیایی علاقه ی زیادی به هنر، ورزش، و فعالیت های بیرون از خانه دارند. آب و هوای متعادل، چشم اندازهای زیبا، ثبات سیاسی/اقتصادی از جمله نکات مثبت این کشور می باشند.

آینده شغلی در استرالیا

پیش بینی می شود اشتغال در ۱۶ صنعت از ۱۹ صنعت استرالیا طی ۵ سل آینده تا ماه می ۲۰۲۴ افزایش رو به رشدی داشته باشد. مراقبت های بهداشتی و کمک های اجتماعی بیشترین سهم را در این رشد اشتغال خواهند داشت(با افزایش ۲۵۲۶۰۰ نفری) و رشته های ارائه ی خدمات حرفه ای و علمی حرفه ای (با افزایش ۱۷۲۴۰۰نفری)، آموزش و پرورشی( با افزایش ۱۲۹۳۰۰ نفری) و ساخت و ساز (با افزایش ۱۱۳۶۰۰ نفری) در رده های بعدی قرار خواهند گرفت. پیش بینی می شود این ۴ رشته روی هم سه پنجم(۶۲٫۱ درصد) از کل رشد اشتغال استرالیا در ۵ سال آینده را شامل شوند.

برای آگاهی از شرایط مهاجرت به استرالیا فرم بررسی صلاحیت را تکمیل کنید تا تیم مشاورین ویزا چک در اسرع شما در تماس باشند.

منبع: تیم ترجمه ویزاچک

پیوند مفید: اداره مهاجرت استرالیا

نیما رجبی

من نیما رجبی هستم مقالات و مطالب کاربردی و جدید در خصوص روش های مهاجرت و زندگی در استرالیا را از منابع معتبر خارجی برای شما به اشتراک می گذارم.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

پیام در واتساپ