دانستنی‌های جالب کشور استرالیا

جذابیت های کشور استرالیا

اگر قصد مهاجرت به استرالیا را دارید، در این مقاله، دانستنی های جالب کشور استرالیا را برای شما فراهم کرده ایم. پیش از سفر به هر کشوری باید نکاتی را در مورد آن کشور دانست. نکاتی از قبیل فرهنگ، مردم، جاذبه های طبیعی و توریستی و ….. زمانی که صحبت از مهاجرت به کشوری دیگر می شود، این بحث جدی تر می شود. قبل از مهاجرت به هر کشوری باید در مورد همه چیز در آن کشور اطلاعات درستی داشته باشیم. به این صورت می توانیم یک تصمیم درست و بر اساس حقایق بگیرید و وقتی به آن کشور رسیدید، شگفت زده نشوید.

در سامانه ی ویزا چک تلاش ما بر این است که هر آنچه پیش از اقدام به مهاجرت به استرالیا باید بدانید، را در اختیار شما قرار دهیم. امید ما این است که این اطلاعات راه گشای مهاجرت به استرالیا برای شما باشند. در وبلاگ ما می توانید مطالب بیشتری در مورد استرالیا، ویزای کار استرالیا، جاب آفر استرالیا، و در کل مهاجرت به استرالیا بخوانید.

دانستنی های استرالیا

در ادامه حقایقی جالب را در مور کشور جذاب استرالیا خواهید فهمید:

 

۱٫ کشور استرالیا ششمین کشور بزرگ جهان است. این کشور به تنهایی کل یک قاره در حدود ۷.۶ میلیون کیلومتر مربع را اشغال کرده‌است.

 

۲. استرالیا بزرگترین قلمروی اقیانوس جهان را دارد. این قلمرو شامل سه اقیانوس است و حدود ۱۲ میلیون کیلومتر مربع را پوشش می‌دهد.

 

۳. پوشش گیاهی تقریبا ۷ میلیون کیلومتر مربع یا ۹۱ درصد از این کشور بزرگ را پوشش می‌دهد.

 

۴. بزرگ‌ترین جمعیت یونانی در جهان به جز آتن در یونان را می توان در ملبورن، ویکتوریا یافت.

 

۵. بیشتر گیاهان و حیوانات نادر استرالیا را نمی توان در جای دیگری از جهان یافت.

 

۶. “زمان رویایی” طبیعی این کشور بنیانگذار ده‌ها هزار سال هنر بومی، سنت ها، افسانه‌ها، و فرهنگ بومی این کشور بوده است.

 

۷. استرالیا تنها قاره ی تک ملیتی است که ۲۰ میلیون نفر در جهان دارند.

 

۸. آکاسیای طلایی به عنوان نماد ملی گل استرالیا در سال ۱۹۱۲ به کار گرفته شد.

 

۹. اولین جامعه دوستانه‌ی استرالیا با شعار “استرالیای پیشرو” انجمن بومیان استرالیا بود. این انجمن در سال ۱۸۷۱ در ویکتوریا شکل گرفت.

 

۱۰. بیش از ۸۰ درصد استرالیایی‌ها در ۱۰۰ کیلومتری ساحل زندگی می‌کنند. که استرالیا را تبدیل به کشوری کرده است که بیشترین افراد ساکن مناطق ساحلی جهان را دارد.

 

واقعیت های جالب استرالیا

۱۱٫ بیش از ۲۰۰ زبان و گویش‌ مختلف از جمله ۴۵ زبان بومی در استرالیا صحبت می‌شود. رایج‌ترین زبان‌های غیر انگلیسی‌، زبان ایتالیایی، یونانی، کانتونی (بخشی از زبان چینی)، عربی، ویتنامی و ماندارین هستند. 

 

۱۲. بیش‌ترین سهم افراد مهاجر ساکن در یک کشور توسعه‌یافته، متعلق به کشور استرالیا است. به طوری که بیش از ۲۵ درصد استرالیایی‌ها در یک کشور دیگر به دنیا آورده‌است.

 

۱۳. استرالیای امروز یک کشور چند فرهنگی با مردم بومی و مهاجرانی از حدود ۲۰۰ کشور جهان است.

 

۱۴٫ اولین گام کوچک استرالیا در راه تبدیل شدن به استرالیای کاملا چند فرهنگی، نتیجه مهاجرت از اروپای شرقی و مدیترانه بعد از سال ۱۹۴۵ بود.

 

۱۵٫ کشور استرالیا دارای یک اکوسیستم شگفت‌انگیز با گیاهان و حیوانات منحصر به فرد است. این اکوسیستم از جنگل‌های بارانی بکر، تشکیلات سنگی باستانی و سواحل زیبا تشکیل شده است.

 

۱۶. اولین جایزه سال استرالیا، به پروفسور مک فارلن برنت اهدا شد. وی در همان سال به خاطر تحقیقاتش در زمینه ی فیزیولوژی، برنده جایزه نوبل شد.

 

۱۷٫ امروزه در مورد تغییر پرچم استرالیا بحث و جدال وجود دارد. این جدل به خاطر شهرت اتحادیه بریتانیا است که به خوبی جامعه معاصر استرالیا را منعکس نمی‌کند.

۱۸. استرالیا دارای ۱۶ میراث جهانی از جمله محله ها، شهرها و مناظر تاریخی است.

 

۱۹٫ سال ۱۹۸۸ به عنوان “سال سوگواری” برای بومیان استرالیا نامگذاری شده است. این سال همچنین به عنوان جشنی برای بقا نیز در نظر گرفته می شود. که در آن جامعه بومی یک راهپیمایی ۵ کیلومتری برای “آزادی، عدالت و امید” در سیدنی ترتیب می دهد.

 

۲۰. استرالیا سابقا یک کشور با سابقه ی نوشیدن آبجو بود. اما در سال ۲۰۱۰ – ۲۰۱۱ مقدار مصرف آبجو به کمترین میزان در ۶۵ سال با مصرف تنها ۴.۲۳ لیتر برای هر نفر رسید.

 

۲۱٫ لوئیتجا اودونگو رهبر بومی استرالیا است. او دریافت کننده ی عالی ترین نشان استرالیا در سال ۱۹۷۶ و استرالیایی سال در سال ۱۹۸۴ است. اولین سخنرانی روز ملی استرالیا را در ۲۶ ژانویه ۲۰۰۰ برگزار کرد.

 

۲۲. این باور در استرالیا وجود دارد که قوانین فوتبال استرالیایی از بازی بومی “Mangrook” الهام‌گرفته شده است. در حالی که این بازی در سیدنی ابداع شد و در ویکتوریا طرفدار پیدا کرد.

 

۲۳. استرالیا دومین کشور در جهان است که در سال ۱۹۰۲ به زنان حق رای داد. 

 

۲۴٫ بزرگترین جایگاه پرورش گاو در جهان، پرورش گاو آنا کریک در جنوب استرالیا است. این جایگاه بیش از ۳۴،۰۰۰ کیلومتر مربع مساحت دارد. این جایگاه پرورش گاو به تنهایی از کشور بلژیک هم بزرگ‌تر است.

 

۲۵. کشور استرالیا بالاترین نرخ قمار در جهان را داراست. بیش از ۸۰ درصد بزرگسالان استرالیایی به نوعی درگیر قمار هستند. ۲۰ درصد از ماشین‌های پوکی در جهان، در استرالیا یافت می‌شوند.

 

۲۶٫ امروزه روز استرالیا جشن تنوع و تحمل در جامعه استرالیا است. که همه پس زمینه‌های قومی، تفاوت‌های نژادی و دیدگاه‌های سیاسی را در بر می‌گیرد.

 

۲۷٫ گوشت کانگورو را می‌توان از سوپر مارکت و قصابی ها خریداری کرد. این گوشت عنوان یک جایگزین سالم‌تر برای گوشت گوساله یا بره با مقدار ۱ تا ۲ درصد چربی در منوی رستوران ها قرار دارد.

 

۲۸. با کمال تعجب و علی رغم ورزش دوست بودن استرالیا، در سال ۲۰۱۲ با نرخ ۲۶ درصد چاق ترین کشور جهان شد. 

 

۲۹٫ تقریبا ۱.۳۵ هزار بطری شراب سالانه در استرالیا تولید می‌شود.

 

دانستنی های جذاب استرالیا

 

۳۰. کوین رود نخست‌وزیر سابق استرالیا، در سال ۲۰۰۷ از بومیان استرالیا عذرخواهی کرد. این کار از نظر بسیاری از افراد یک نقطه عطف مهم در آشتی ملی بود.

 

۳۱. حفظ سیاست قدیمی استرالیای سفید توسط دولت حزب کارگر گاگ ویتلام شکسته شد. به صورتی که یک رویکرد وسیع‌تر برای شهروندی و باز کردن مهاجرت به آسیا و خاورمیانه اتخاذ شد.

 

۳۲٫ شبکه‌های تلویزیونی استرالیایی عاشق برنامه‌های آشپزی هستند. این شبکه ها یکی پس از دیگری برای تماشاگران قوانین آشپزخانه من و MasterChef پخش می‌کنند.

 

۳۳. شهر کانبرا به عنوان پایتخت کشور استرالیا انتخاب شد. زیرا سیدنی و ملبورن نمی‌توانستند دست از بحث بر سر این موضوع بردارند که کدام شهر باید پایتخت استرالیا باشد.

 

۳۴. مردم انگلیس به استرالیایی ها عنوان pome داده اند. این واژه در حقیقت مخفف زندانیان انگلیس مادر است.

 

۳۵. چکمه های زشت یا به اصطلاح محلی “پوتین‌های بسیار زشت” یک طراحی استرالیایی است. در این طراحی که در آن پوست گوسفند وارونه شده و تبدیل به یک چکمه می‌شود.

 

۳۶. ملبورن از سال ۲۰۱۱ تاکنون بیش از ۱۴۰ رقیب را در از دور خارج کرده و دو سال متوالی بهترین شهر در جهان برای سکونت شده است.

 

۳۷. استرالیا تنها مکان در جهان است که در آن شما هنوز می‌توانید ماهی شش دار را پیدا کنید. این ماهی یک فسیل زنده از دوره تریاسیک در حدود ۳۵۰ میلیون سال پیش است.

 

۳۸. استرالیا، پایتخت ورزشی جهان است. ۷۰% از کل جمعیت این کشور حداقل هفته‌ای یک‌بار در یک فعالیت تفریحی خاص شرکت می‌کنند.

 

۳۹. علی‌رغم وجود سابقه استعماری در استرالیا،نرخ قتل در استرالیا به میزان ۱.۲ درصد در هر ۱۰۰،۰۰۰ نفر است. این نرخ در امریکا ۶.۳ در هر ۱۰۰،۰۰۰ نفر است.

 

۴۰. ۸۰% استرالیایی‌ها معتقدند که استرالیا دارای فرهنگ و هویت قوی است. این فرهنگ به همکاری و شراکت، صداقت، ورزش و چند فرهنگی بودن شناخته می شود. این آمار بر اساس تحقیقات شورای روز استرالیا در سال ۲۰۰۸ مشخص شده‌است.

 

در سامانه ویزا چک تلاش کرده ایم تمامی اطلاعات لازم برای مهاجرت به استرالیا را برای شما فراهم کنیم. امیدوارم دانستنی‌های  جالب کشور استرالیا برای شما مفید واقع شده باشد. 

 

برای دیدن مطالب بیشتر در مورد مهاجرت به استرالیا به وبلاگ ما مراجعه کنید.

 

پیوندهای مفید:

 

اداره مهاجرت استرالیا

سازمان وکلای استرالیا (MARA)

 

نیما رجبی

من نیما رجبی هستم مقالات و مطالب کاربردی و جدید در خصوص روش های مهاجرت و زندگی در استرالیا را از منابع معتبر خارجی برای شما به اشتراک می گذارم.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

پیام در واتساپ