حقوق کار مهاجران در استرالیا

حقوق کار در استرالیا

حقوق کار مهاجران در استرالیا

 

حقوق کار مهاجران در استرالیا و دارندگان ویزای این کشور، از جمله دانشجویان بین‌المللی، مشابه با سایر کارگران در استرالیا می باشد. شما می توانید برای مشاوره رایگان با اداره دادرسی کار منصفانه در استرالیا تماس بگیرید. تا آن‌ها در درک این حقوق به شما کمک کنند.

 

 

آنچه را که نیاز دارید در مورد کار در استرالیا بدانید، در زیر آورده شده است:

 

 

 • ویزای شما
 • حقوق پرداختی و شرایط
 • کمک در مورد مسائل محیط کاری

 

اگر شما در محل کار مشکلی دارید، می‌توانید به طور ناشناس با اداره دادرسی کار منصفانه تماس بگیرید. در این اداره فرم هایی به زبان های مختلف وجود دارد. و در صورت وجود مشکل در محل کار، شما می توانید این فرم ها را به زبان خود پر کنید. اطلاعات ترجمه شده به چند زبان مختلف در بخش کمک های زبانی موجود است. اگر شما در هنگام تماس با اداره دادرسی کار منصفانه یا دپارتمان امور داخلی استرالیا به مترجم شفاهی نیاز داشته باشید، می توانید با سرویس ترجمه کتبی و شفاهی با شماره ۱۳۱۴۵۰ تماس بگیرید.

 

 

ویزای استرالیا

 

مهم است که قوانین ویزای خود را بدانید. ممکن است ویزای شما نوع کاری که می‌توانید در استرالیا انجام دهید را محدود کند. برخی از ویزا در مورد این که ساعات مجاز کار (به عنوان مثال دانشجویان بین‌المللی) و یا کاری که می‌توانید انجام دهید (مانند یک کارگر فصلی) قوانین دارند.

 

وزارت امور داخلی می‌تواند اطلاعاتی در مورد این موضوع به شما بدهد:

 

 

 • چه ویزایی درخواست دهید
 • حقوق و مسئولیت‌های شما تحت یک ویزا
 • چگونگی تغییر یا لغو ویزای شما
 • چگونگی درخواست برای اقامت دائم

 

 

دارندگان ویزا می‌توانند برای بررسی جزئیات و شرایط ویزای جاری، صفحه ی تایید آنلاین حقوق ویزا (VEVO) را بررسی کنند. و یا برای کمک بیشتر با اداره امور داخلی تماس بگیرند.

 

 

حمایت‌های ویزای استرالیا

 

کارفرمای شما نمی‌تواند ویزای شما را لغو کند. حتی اگر شرایط ویزا را نقض کرده باشید.  تنها وزارت امور داخلی می‌تواند ویزای شما را واگذار، رد یا لغو کند.

 

اگر یک ویزای موقت با حقوق کار در استرالیا داشته باشید و شرایط ویزا در مورد بهره‌گیری از محل کار را رعایت نکرده باشید. وزارت امور داخله به طور کلی ویزای شما را لغو نخواهد کرد. بلکه در موارد زیر، شما را بازداشت و یا از استرالیا بیرون خواهد کرد:

 

 

 • اگر به دنبال مشاوره و کمک از طرف اداره دادرسی کار منصفانه باشید و در مورد تحقیقات همکاری های لازم را داشته باشید.
 • فقط شرایط مربوط به کار را رعایت نکرده باشید و هیچ مبنای دیگری برای لغو ویزای شما وجود نداشته باشد.
 • متعهد به اطاعت از شرایط ویزا در آینده باشید.

 

در وب سایت وزارت امور داخلی می توانید بیشتر در مورد حقوق محل کار برای تمام دارندگان ویزا در استرالیا اطلاعات کسب کنید.

 

 

پرداخت هزینه برای اسپانسری ویزای استرالیا

 

درخواست، دریافت، پیشنهاد یا ارائه سود در ازای اسپانسری ویزا و یا استخدامی که نیاز به اسپانسری ویزا دارد، غیر قانونی است. این موارد “پرداخت هزینه اسپانسری ویزا” نامیده می‌شود. نمونه‌هایی از این موارد عبارتند از:

 

 • یک کارفرما، یک نفر را وادار می‌کند که در ازای اسپانسری از آن‌ها در یک ویزای ۴۸۲ به آن‌ها پول بدهد.
 • یک کارفرما، یک نفر را وادار می‌کند که هر هفته مقداری از حقوق خود را در ازای ویزای خود به او پس بدهد.

 

اگر فکر می‌کنید که کارفرمای شما “پرداخت هزینه اسپانسری ویزا” از شما درخواست می کند. می‌توانید با وزارت امور داخلی ارتباط برقرار کنید.

 

 

حقوق پرداختی و شرایط کار برای مهاجران در استرالیا

یک نرخ حداقل میزان پرداختی وجود دارد. که بر اساس کاری که انجام می‌ شود باید به کارمندان پرداخت شود. شما می توانید از طریق حسابگر حقوق برای مشخص کردن حداقل میزان پرداختی بابت شغل خود استفاده کنید.

 

کارکنان همچنین دارای یک سری حداقل های شرایط کار هستند. این شرایط در شکل یک قرارداد یا طبق استانداردهای ملی استخدام مشخص می شوند.

 

کارگران دارای ویزا حق دارند که مانند هر کارمند دیگر استرالیایی با همان شغل در محل کار خود، حداقل دست‌مزد دریافت کنند. هر زمان که حقوق یک کارمند پرداخت می‌شود، فیش حقوقی باید ارائه شود.

 

 

نرخ سالانه حقوق بازار در استرالیا

 

اگر با ویزای ۴۵۷، ۴۸۲، ۱۸۶ یا ۱۸۷  به استرالیا مهاجرت کرده اید. کارفرمای شما نمی‌تواند حقوقی کم‌تر از نرخ سالانه حقوق بازار (AMSR) به شما پرداخت کند. AMSR تضمین می‌کند که کارگران خارجی برای انجام کار یکسان در محل کار یکسان با کارگران استرالیایی، حقوق برابر دریافت کنند.

 

مالیات و حقوق بازنشستگی در استرالیا

 

کم‌ترین نرخ پرداخت، پرداخت ناخالص است (میزان حقوق پرداختی قبل از کسر مالیات). اداره مالیات استرالیا (ATO) توصیه‌هایی در مورد مالیات و حقوق بازنشستگی ارائه می‌ کند. شما باید شماره پرونده مالیاتی خود را به کارفرمای خود بدهید. تا آن‌ها بالاترین نرخ مالیات را از پرداختی شما کسر نکنند.

 

اگر شما با یک اقامت موقت در استرالیا کار می کنید، ممکن است کارفرمای شما مجبور به پرداخت نرخ بازنشستگی برای شما باشد. اطلاعات بیشتر در مورد نرخ بازنشستگی برای ساکنان موقت را می توانید در وب سایت ATO مشاهده کنید. همچنین اطلاعاتی در این زمینه در مقاله ی حقوق در استرالیا در وبلاگ ما موجود است که می توانید آن را مطالعه کنید.

 

شما می‌توانید به راحتی تعداد ساعات کار خود را با برنامه ساعات من MY HOURS دنبال کنید. این برنامه در چندین زبان موجود است.

 

 

حقوق کار مهاجران در استرالیا تحت حفاظت اداره ی دادرسی کار منصفانه است. بنابراین در صورتی که هر سوال داشتید یا مشکلی در محیط کار برایتان پیش آمد یا در صورتی که کارفرما در حج شما ظلمی کرد می توانید به این اداره مراجعه کنید. و این اطمینان را داشته باشید که حق شما حفاظت شده و محفوظ است.

 

 

در وبلاگ ما می توانید مقالات دیگری در مورد زندگی در استرالیا، زندگی در سیدنی و … بخوانید. ما به روز ترین و مفیدترین مطالب را با موضوع مهاجرت به استرالیا و زندگی در این کشور بی نظیر برای شما فراهم می کنیم. برای دسترسی به مقالات بیشتر همراه ما باشید.

 

اقامت در استرالیا می تواند فرصتی بسیار هیجان انگیز و عالی برای شما باشد. زندگی در این کشور زیبا و فوق العاده چندان هم دور از تصور نیست. اگر علاقمند به مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار استرالیا و اخذ حاب آفر استرالیا هستید، سامانه ویزا چک راهنمای شما در این مسیر خواهد بود. شما می توانید مشاوره های لازم برای اقامت در استرالیا و ویزای کار استرالیا را از گروه ویزا چک بگیرید. 

 

در سامانه ی ویزا چک تلاش ما بر این است که هر آنچه پیش از اقدام به مهاجرت به استرالیا باید بدانید، را در اختیار شما قرار دهیم. امید ما این است که این اطلاعات راه گشای مهاجرت به استرالیا برای شما باشند. در وبلاگ ما می توانید مطالب بیشتری در مورد استرالیا، ویزای کار استرالیا، جاب آفر استرالیا، و در کل مهاجرت به استرالیا بخوانید.

 

پیوندهای مفید: 

 

اداره مهاجرت استرالیا

سازمان وکلای استرالیا (MARA)

 

نیما رجبی

من نیما رجبی هستم مقالات و مطالب کاربردی و جدید در خصوص روش های مهاجرت و زندگی در استرالیا را از منابع معتبر خارجی برای شما به اشتراک می گذارم.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

پیام در واتساپ