حقوق و مالیات در استرالیا

مقدار حقوق و مالیات در استرالیا

حقوق و مالیات در استرالیا؛ موضوعی است که اگر قصد مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار استرالیا و اخذ جاب آفر استرالیا را داشته باشید، بهتر است قبل از اقدام به اخذ ویزا آگاهی کامل از آن داشته باشید. در سامانه ی ویزا چک تلاش ما بر این است که تا هر آنچه برای مهاجرت به استرالیا بدانید را برای شما فراهم کنیم. در ادامه مطلب با حقوق و دستمزد در استرالیا در رشته و تخصص های مختلف آشنا شوید. شما می توانید در سامانه ویزا چک برای مهاجرت به استرالیا بصورت رایگان ارزیابی شوید و بررسی کاملی از شرایط اخذ ویزاهای اسکیل ورکر یا جاب آفر استرالیا را دریافت کنید. برای اینکار کافیست از فرم بررسی صلاحیت دریافت ویزای کار استرالیا اقدام به ثبت نام و دریافت نتیجه کنید. بسیاری از کارفرمایان در استرالیا امکان جذب نیروی متخصص خود در استرالیا را ندارند و امکان جذب نیرو از خارج کشور برای آنها با ویزاهای جاب آفر مانند ویزای ساب کلاس ۱۸۶، ویزای ساب کلاس ۴۹۴ و ویزای ساب کلاس ۴۸۲ فراهم می باشد. در صورتی که مایل هستید که با ویزاهای جاب آفر اقدام به مهاجرت به استرالیا کنید، ما در سامانه ویزا چک خدمات کاریابی در استرالیا را برای شما فراهم آورده ایم و کافی ست تا رزومه و کارولتر استاندارد انگلیسی مهاجرت را تهیه کنید و در ربات نرم افزاری کاریابی انحصاری ما از این لینک ثبت نام کرده و وقت مصاحبه با کارفرما و نهایتا جاب آفر استرالیا را دریافت نمایید.

 

 

میانگین حقوق در استرالیا

 

میانگین حقوق ماهانه‌ی افراد در استرالیا، به طور معمول در حدود ۷،۶۲۹ دلار استرالیا است. این متوسط حقوق ماهانه شامل مسکن، حمل و نقل و مزایای دیگر است. به گزارش سازمان آمار استرالیا، در دوازده ماه اخیر تا ماه می ۲۰۱۹، میزان میانگین حقوق برای کار تمام وقت معادل ۱۶۳۳ دلار و ۸۰ سنت در هفته بوده است. این مقدار حقوق در سال ۲۰۱۹ نسبت به سال قبل میزان ۳% افزایش را نشان می دهد.

 

پراکندگی حقوق در استرالیا (همه ی شغل ها)

 

نمودار زیر پراکندگی میزان حقوق دریافتی در استرالیا برای همه ی شغل های موجود را نشان می دهد:

 

حقوق در استرالیا

نمودار حقوق در استرالیا

 

توضیحاتی در مورد این ارقام: محدوده حقوق، متوسط و صدک

 

میزان درآمد در استرالیا بین ۱،۰۳۳ دلار استرالیا  در ماه (حداقل حقوق) تا ۳۳،۷۸۴ دلار استرالیا  در ماه (حداکثر حقوق) است. متوسط حقوق ماهانه ۷،۵۵۳ دلار استرالیا در ماه است که به این معنی است که نصف (۵۰ درصد) جمعیت کم‌تر از ۷،۵۵۳ دلار استرالیا  درآمد دارند در حالی که نیمه دیگر بیشتر از ۷،۵۵۳ دلار استرالیا  درآمد دارند. میانه نشان‌دهنده مقدار متوسط حقوق است. به طور کلی، شما هدف شما باید این باشد که در سمت راست گراف با گروه درآمد بیشتر از متوسط درآمد قرار بگیرید.

مقادیر نزدیک به میانه دو مقدار است: ۲۵ و ۷۵ صدک. با توجه به نمودار توزیع حقوق، ۲۵ % از جمعیت کم‌تر از ۳،۸۶۴ دلار استرالیا  درآمد دارند در حالیکه ۷۵ % آن‌ها بیشتر از ۳،۸۶۴ دلار استرالیا  درآمد دارند. همچنین از نمودار این طور مشخص است که ۷۵ % از جمعیت کم‌تر از ۲۰،۲۵۵ دلار استرالیا  درآمد دارند در حالی که ۲۵ درصد بیشتر از ۲۰،۲۵۵ دلار استرالیا  درآمد دارند.

 

برای محاسبه ی حقوق و دستمزد، مالیات و بیمه در شهرهای استرالیا، اینجا کلیک کنید.

 

تفاوت بین میانگین و متوسط حقوق چیست؟ به چه چیزی نگاه کنید؟

 

هر دو شاخص هستند. اگر حقوق شما بالاتر از میانگین و میانه باشد، نشانه ی بسیار خوبی است. اگر حقوق شما کم‌تر از هر دو شاخص باشد، به این معنی است که افراد زیادی بیشتر از شما درآمد دارند و جای زیادی برای پیشرفت وجود دارد. اگر حقوق شما بین میانگین و میانه قرار دارد، پس همه چیز می‌تواند کمی گیج‌کننده باشد. 

 

روند و پیش‌بینی حقوق در استرالیا

 

حقوق در استرالیا در طول زمان به چه صورت تغییر کرده است؟ لیست زیر یک نمودار است که حقوق متوسط در چند سال گذشته را نشان می‌دهد. اگر به دنبال مهاجرت به استرالیا هستید، این مطلب می تواند به دیدگاه شما در این موضوع کمک کند. 

حقوق متوسط در سال ۲۰۱۶ = ۶،۹۶۲ دلار استرالیا

حقوق متوسط تا سال ۲۰۱۷ +۴ % ۷،۲۲۰ دلار استرالیا

حقوق متوسط تا ۲۰۱۸ + ۲ % ۷،۳۷۹ دلار استرالیا

حقوق متوسط در سال ۲۰۱۹ به +۳ ۷۶۲۹ دلار استرالیا

 

 

درصد افزایش و کاهش مقدار حقوق نسبت به مقدار قبلی حقوق در استرالیا محاسبه می شوند و براساس حقوق و گزارش‌ها ارائه‌شده اخیر، مقدار حقوق در سال ۲۰۱۹ در حال افزایش است. همانطور که در نمودار نشان‌داده‌شده است، حقوق‌ها در سال ۲۰۱۹ ۳ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۸ است. این روند نشان می‌دهد که افزایش تدریجی ولی پیوسته در پرداخت در سال‌های ۲۰۲۰ و آینده وجود دارد. این اعداد از صنعتی به صنعتی دیگر کمی متفاوت هستند.

 

در جدول زیر مقدار حقوق در استرالیا برای شغل های محبوب و معمول در این کشور را می توانید بررسی کنید:

 

میزان دستمزد  برای شغل‌های محبوب در استرالیا

در صورتی که این صفحه را با موبایل مشاهده میکنید، انگشت خود را روی جدول به چپ و راست و بالا و پایین بکشید تا همه محتوای جدول را مشاهده نمایید.

عنوان شغل

میزان درآمد

عنوان شغل

میزان درآمد

عنوان شغل

میزان درآمد

حسابدار     

۵،۳۹۲ دلار

منشی       

۵،۹۶۴ دلار

کارگردان خلاق    

۷،۷۹۱ دلار

دستیار اجرایی     

۴،۱۷۱ دلار

 صندوق دار     

۴،۵۹۱ دلار

دندان‌پزشک    

۱۷،۸۱۲ دلار

معمار    

۶،۷۹۲ دلار

حسابدار خبره     

۶،۴۶۹ دلار

 برنامه نویس

   ۷،۰۱۹ دلار

وکیل   

۱۱،۴۱۹ دلار

اشپز    

۶،۴۶۱ دلار

مهندس برق    

۷،۷۳۰ دلار

مهندس پزشکی    

۶،۷۳۳ دلار

مدیر اجرایی ارشد

۱۶،۹۶۲ دلار

معلم مدرسه ی ابتدایی

۵،۳۹۲ دلار

مهندس عمران    

۶،۸۶۲ دلار

افسر ارشد مالی    

۱۵،۷۲۶ دلار

مهندس    

۷،۳۱۸ دلار

تکنسین کامپیوتر    

۵،۸۶۷ دلار

مهندس عمران    

۷،۱۶۴ دلار

آشپز اجرایی    

۷،۱۳۵ دلار

مهماندار هواپیما    

۶،۸۹۲ دلار

حسابرس داخلی     

۷،۶۵۵ دلار

داروساز        

۸،۴۱۱ دلار

مدیر عمومی    

۱۳،۹۵۷ دلار

روزنامه‌نگار     

۷،۸۸۲ دلار

عکاس              

۵،۱۴۷ دلار

طراح گرافیکی     

۵،۱۰۲ دلار

دستیار حقوقی    

۵،۷۳۲ دلار

خلبان     

۹،۱۶۶ دلار

مدیر هتل    

۱۱،۶۷۱ دلار

مهندس مکانیک      

۷،۸۹۰ دلار

افسر پلیس       

۶،۱۵۲ دلار

مدیرمنابع انسانی    

۱۰،۸۵۹ دلار

پرستار     

۶،۱۰۹ دلار

مدیر پروژه      

۸،۶۶۵ دلار

نیروی پذیرش      

۴،۴۰۴ دلار

معلم مدرسه متوسطه         

۶،۳۹۲  دلار

گوینده  

۵،۱۹۹  دلار

مدیر فروش       

۱۲،۳۲۸ دلار

منشی  

۴,۳۵۸  دلار

آژانس مسافرتی    

۶،۰۶۹  دلار

نماینده فروش        

۵،۱۹۴ دلار

معلم       

۶،۲۳۵  دلار

پیشخدمت   

۴،۵۴۲  دلار

میانگین دست‌مزد ساعتی در استرالیا (همه مشاغل)

 

میانگین دست‌مزد ساعتی (دست‌مزد در هر ساعت) در استرالیا، (همه مشاغل) ۴۴ دلار استرالیا  است. این به این معنی است که میانگین افراد در استرالیا ۴۴ دلار برای هر ساعت کار حقوق می گیرند.

فهرست دست‌مزد Hourly = حقوق سالانه / (۵۲ x ۵ x ۸)

دست‌مزد ساعتی دست‌مزدی است که برای یک ساعت کاری پرداخت می‌شود. معمولا مشاغل به دو دسته تقسیم می‌شوند: مشاغل دارای حقوق مشخص و مشاغل ساعتی. مشاغل دارای حقوق مشخص بدون توجه به ساعات کار، مبلغ ثابتی را پرداخت می‌کنند. شغل های ساعتی به ازای مقدار ساعات کار حقوق پرداخت می‌کنند. برای تبدیل حقوق به دست‌مزد ساعتی از فرمول بالا می توان استفاده کرد (با فرض ۵ روز کاری در یک هفته و ۸ ساعت کار در روز که استاندارد بیشتر مشاغل است). محاسبه دست‌مزد ساعتی ممکن است بسته به ساعات کاری در هفته و مقدار مرخصی سالانه متفاوت باشد. ارقام ذکر شده در بالا تقریب خوبی هستند و به عنوان استاندارد در نظر گرفته می‌شوند.

 

مقایسه حقوق در شهرهای مختلف استرالیا

در صورتی که این صفحه را با موبایل مشاهده میکنید، انگشت خود را روی جدول به چپ و راست و بالا و پایین بکشید تا همه محتوای جدول را مشاهده نمایید.

مقایسه ی میزان حقوق در شهرهای مختلف استرالیا

مبالغ به دلار استرالیا

آدلاید

۸،۴۱۲ 

گاسفورد

۷،۴۶۵ 

سانشاین 

۷،۷۹۰ 

بریزبن

۸،۷۲۵ 

مبلورن

۸،۸۸۱ 

سیدنی

۹،۰۳۷ 

کانبرا 

۸،۱۰۶ 

نیوکاسل

۷،۹۳۳ 

ولونگونگ

۷،۶۱۷ 

گلد کوست

۸،۲۵۵ 

پرت

۸،۵۶۹ 

 

باید این نکته را در نظر بگیرید که به اندازه ای که خرج می‌کنید باید درآمد داشته باشید. حداقل دست‌مزد ۱۷.۲۹ دلار در هر ساعت است، که شما باید پرداختی بازنشستگی را نیز به آن اضافه کنید. پرداختی بازنشستگی نوعی مستمری است که کارفرما در یک بودجه اختصاصی برای بازنشستگی پرداخت می‌کند. کارمندتنها زمانی می تواند خود را بازخرید کند که استرالیا را برای همیشه ترک کنند یا  بازنشسته شود. اغلب، استرالیایی‌ها یک صندوق سرمایه‌گذاری برای بازنشستگی فراهم می‌کنند و اگر همه چیز به خوبی پیش رود، علاوه بر دریافت مقرری ماهیانه، با ۵۰۰.۰۰۰ دلار بازنشسته می‌شوند.

 

متوسط هزینه‌ زندگی در استرالیا

 

همانطور که می‌دانید، میزان حقوق در استرالیا  بسیار بالا است و در یک سال شما نه تنها می‌توانید پول درآورید، بلکه چند هزار دلار نیز پس‌انداز میکنید. این موضوع نیز درست است که قیمت پایین یک آبجو ۸ دلار، یک قهوه ۴ دلار و پیدا کردن یک اتاق در حومه‌ مرکز یا نیمه مرکزی ملبورن با پرداخت کم‌تر از ۳۵۰ دلار در هفته دشوار است.

هزینه ی زندگی در استرالیا نسبت به دیگر کشورهای پیشرفته مانند آمریکا و انگلیس بالاتر به نظر می رسد. برای مثال هزینه ی مسکن (اجاره یا خرید)، الکل، سیگار و بنزین به طور مشخص نسبت به این کشورها بسیار بالاتر است. اما باید این را هم در نظر داشته باشید که مقدار حقوق دریافتی در استرالیا از جمله بالاترین حقوق های دریافتی است. و شما با حقوقی که در استرالیا دریافت می کنید می توانید به راحتی از پس این هزینه برآیید و حتی پس انداز هم داشته باشید.

هزینه ی زندگی متوسط برای یک نفر در استرالیا تقریبا ۲۸۳۵ دلار در ماه است. این مقدار برای یک زوج برابر با مقدار ۴۱۱۸ دلار و برای یک خانواده ی چهار نفره برابر با ۵۳۷۸ دلار در ماه می باشد.

 

مالیات در استرالیا:

 

به گزارش اداره ی مالیات استرالیا (ATO) مقدار مالیات پرداختی برای افراد مقیم خارجی به است صورت است:

 

نرخ مالیات برای ساکنان خارجی در سال ۲۰۲۰- ۲۰۱۹

۰ – ۹۰۰۰۰ دلار درآمد شامل مالیات: ۳۲٫۵ سنت برای هر یک دلار

۹۰۰۰۰ – ۱۸۰۰۰۰ دلار درآمد شامل مالیات: مبلغ ۲۹۲۵۰ دلار ثابت به اضافه ۳۷ سنت برای هر ۱ دلار در درآمدهای بیشتر از ۹۰۰۰۰ دلار

۱۸۰۰۰۰ دلار و بالاتر درآمد شامل مالیات: مبلغ ۶۲۵۵۰ دلار ثابت به اضافه ۴۵ سنت برای هر ۱ دلار برای درآمدهای بالای ۱۸۰۰۰۰ دلار

 

میزان مالیات در سال ۲۰۱۸-۲۰۱۹ نیز همین مقدار بوده و تغییری نداشته است. برای مثال اگر شما ماهانه ۵۰۰۰ دلار، یعنی سالانه ۶۰۰۰۰ دلار درآمد داشته باشید، حقوق ماهیانه شما بعد از کسر مالیات معادل ۳۳۷۵ خواهد بود.

 

پیوندهای مفید:

اداره مهاجرت استرالیا

سازمان وکلای استرالیا (MARA)

 

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. اگر سوال یا ابهامی در خصوص مهاجرت به استرالیا دارید را در پایین همین صفحه در بخش نظرات درج کنید. کارشناسان ما بزودی پاسخ شما را می دهند.

محمد نامدار

من محمد نامدار هستم با تمام وجود مشغول ارائه مطالب کاربردی و جدید در خصوص روش های مهاجرت به استرالیا در سامانه ویزا چک هستم.

3 دیدگاه ها
 • NODY
  پاسخ
  ارسال شده در06:04,فوریه 23, 2020

  عالییییی مرسی

 • معصومه
  پاسخ
  ارسال شده در05:34,مارس 17, 2020

  سلام عالی بود ممنون
  لطفا از این تیپ مطالب زیاد بگذارید😍

  • ارسال شده در05:38,مارس 17, 2020

   سلام سرکار خانم
   چشم انجام وظیفه میکنیم.
   از اینکه مطالب سامانه ویزا چک برای مهاجرت به استرالیا مفید واقع شده خوشحالیم. حمایت و همراهی شما باعث افتخار ماست.
   یا علی

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

پیام در واتساپ