تاثیر خالکوبی و پیرسینگ بر کارفرمایان

تاثیر تتو بر کارفرمایان

تاثیر خالکوبی و پیرسینگ بر کارفرمایان

دانستن تاثیر خالکوبی و پیرسینگ بر کارفرمایان می‌تواند برای هر شخصی که در فکر داشتن تتو و پیرسینگ است، جالب باشد. گرچه به باور عده‌ای، خالکوبی و پیرسینگ می‌تواند روشی برای بیان فردیت شما باشد، اما آیا می‌تواند مانعی برای دستیابی به یک شغل باشد؟ اندک زمانی قبل‌تر، خالکوبی و پیرسینگ (tattoo and piercing) در استرالیا از مشخصه‌های قانون‌گریزان بود. امروزه با تغییر نگرش‌ها، این کار در کشور استرالیا رایج‌تر شده است. تخمین زده می‌شود از هر پنج استرالیایی یک نفر، خالکوبی داشته باشد. در مورد پیرسینگ، هیچ بررسی ملی در استرالیا انجام نشده است. اما با حساب کردن سوراخ‌کردن گوش، ممکن است که پیرسینگ هم آمار بالایی داشته باشد. در این نوشتار به بررسی تاثیر خالکوبی و پیرسینگ بر کارفرمایان می‌پردازیم.

 

اگر قصد دارید به استرالیا مهاجرت کنید و یا می‌خواهید بدانید که واجد شرایط مهاجرت هستید، فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به استرالیا را پر کنید. 

 

تاثیر خالکوبی و پیرسینگ بر کارفرمایان

برای افرادی که از قبل تتو و پیرسینگ دارند، توصیه کلی این است که در صورت امکان در محیط کار تتو و پیرسینگ را بپوشانید. در پرسشی که از چند کارمند دارای تتو انجام شد، یکی از آنها گفته که با پوشیدن کت و شلوار کامل و لوازم جانبی مانند ساعت، تتو را می‌پوشاند. و برای او، مهم این است که مهارت‌ها و استعدادهایش در معرض دید باشند و بدرخشند. نه بدن و هنری که روی بدنش قرار دارد.

نقش و جایگاه شغلی نیز باید در نظر گرفته شود. اگر کارمندی قرار باشد با مشتری برخورد مستقیم و رو در رو داشته باشد، شرکت ممکن است احساس کند که خالکوبی یا پیرسینگ قابل مشاهده یا در معرض دید، می‌تواند اعتبار آن‌ها را تحت تاثیر قرار دهد.

در مورد پیرسینگ گوش، در مصاحبه شغلی، بهتر است از پوشیدن گوشواره‌های بزرگ خودداری کرد. پوشیدن گوشواره‌های بزرگ باعث حواس پرتی مصاحبه‌کننده می‌شود.

تاثیر خالکوبی و پیرسینگ بر کارفرمایان در زمینه‌های شغلی مختلف

برخی از صنایع شغلی، در مورد خالکوبی و پیرسینگ سخت‌گیری ندارند. مشاغل در زمینه موسیقی، رسانه‌ها و تکنولوژی اغلب در این مورد آسان‌گیر و ملایم هستند. در این زمینه‌های شغلی، نوآوری و ابراز وجود بسیار ارزشمند است. با این حال، جهت اطمینان، از منابع انسانی پرسیده و شرایط را جویا شوید. از منابع انسانی بپرسید که آیا این شرکت سیاستی در مورد خالکوبی و پیرسینگ دارد یا خیر. منشی‌های شرکت اغلب منبع خوبی از اطلاعات در این مورد هستند. می‌توانید تماس بگیرید و استانداردهای پوشش در آن شرکت را از منشی‌ها سوال کنید. همچنین وب‌سایت شرکت را برای ارزیابی ارزش‌هایشان بررسی کنید. اهداف سازمانی شرکت را مطالعه کنید و ببینید رسمی یا غیررسمی است. شبکه‌های اجتماعی آن‌ها را می‌توانید بررسی کنید و عکس کارمندانشان را ببینید. معمولا شرکت‌ها تصاویر غیر رسمی را نیز در فیسبوک و توییتر به اشتراک می‌گذارند.

خالکوبی و پیرسینگ در مصاحبه شغلی

برخی از تتو و پیرسینگ‌ها را نمی‌توان به همین راحتی پنهان کرد. اگر تتو و پیرسینگ شما قابل پوشانده شدن نیست، مصاحبه‌کننده قطعا متوجه آن خواهد شد. در چنین شرایطی، خودتان می‌توانید پیش‌قدم بشوید. و بپرسید که آیا خالکوبی یا پیرسینگ شما بر انتخاب شدن در آن موقعیت شغلی تاثیر می‌گذارد؟ و پس از آن، به بقیه صحبتتان در مورد سوالات مصاحبه‌کننده ادامه دهید.

 

خالکوبی و تبعیض نژادی 

کارفرمایان در مورد ظاهر کارمندان خود در محل کار گاهی قوانینی وضع می‌کنند. و ممکن است افرادی که تتو دارند را استخدام نکنند. اما باید به این نکته توجه کرد که تتو و پیرسینگ ممکن است به دلایل مذهبی و فرهنگی زده شده باشد. اگر به دلیل مذهب یا فرهنگ خالکوبی و پیرسینگ دارید، نمی‌توانند از شما بخواهند که آن را پاک کنید. چنین موضوعی به مباحث تبعیض مربوط می‌شود. پس اگر فردی به دلیل مذهب یا فرهنگ خاصش، تتو داشته باشد و کارفرما به دلیل تتو او را استخدام نکند، کارفرما مرنکب تبعیض نژادی شده است. در مورد تبعیض نژادی در استرالیا و قانون مقابله با آن، در ویزا چک مطلبی در این لینک نوشته شده که ممکن است برایتان جالب باشد.

کسانی‌ که در فکر داشتن خالکوبی و پیرسینگ هستند و می‌خواهند در استرالیا استخدام شوند، بهتر است به دو نکته توجه کنند. اول محل قرارگیری خالکوبی و تتو روی بدن و دوم طرح آن. به طور مثال تتو کردن کلمه‌ا‌ی مانند killer در جایی که در معرض دید باشد، پیام مناسبی برای کارفرمایان ارسال نخواهد کرد. هر چیزی که شامل برهنگی یا خشونت باشد ممکن است تاثیر منفی در استخدام شما بگذارد. به عنوان مثالی دیگر، اگر قرار باشد به عنوان نماینده فروش محصولات یک شرکت داروسازی استخدام شوید، بهتر است روی بازویتان طرح استخوان جمجمه و چاقو تتو نکرده باشید.

نظریات چند مصاحبه‌کننده‌ی متخصص در مورد افرادی که تتو و پیرسینگ دارند، در زیر آورده شده است:
“تتو هر چقدر هم که پر مفهوم باشد، جذاب و حرفه‌ای به نظر نمی‌رسد. داشتن خالکوبی بر روند تصمیم‌گیری من هنگام استخدام کردن افراد تاثیر می‌گذارد.”
“بهتر است خالکوبی روی صورت نباشد. و همچنین بهتر است در مورد نژادپرستی و نفرت نباشد.”
“ما افراد دارای خالکوبی را برای کار در سایت شغلی استخدام می‌کنیم. اما برای دفتر شرکت آن‌ها را استخدام نخواهیم کرد.”

 

رویکرد محافظه‌کارانه

در صورت تردید، رویکرد محافظه‌کارانه را در پیش بگیرید. درست است که وقتی می‌خواهید تاثیر زیادی ایجاد کنید، بیان فردیت از طریق خالکوبی و پیرسینگ می‌تواند شما را منحصر به فرد نشان دهد اما بهترین کار این است که صلاحیت‌های خود را برجسته کنید. نداشتن تتو مشکلی ایجاد نمی‌کند. اینطور نیست که کارفرما بگوید: “من واقعا دوست دارم شما را به عنوان مدیر بازاریابی جدیدم استخدام کنم، اما گردن شما خالکوبی ندارد.”

 

اگر قصد دارید به استرالیا مهاجرت کنید و یا می‌خواهید بدانید که واجد شرایط مهاجرت هستید، فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به استرالیا را پر کنید. 

منبع: تیم ترجمه ویزاچک

پیوند مفید:https://blog.jobactive.gov.au

سعید

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

پیام در واتساپ