بیمه و خدمات درمانی در استرالیا

بیمه و خدمات درمانی در استرالیا

بیمه و خدمات درمانی در استرالیا

 

بیمه و خدمات درمانی در استرالیا ساختاری بسیار پیشرفته و توسعه‌یافته دارد و توسط دولت از طریق Medicare  انجام می‌شود. هدف دولت این است که خدمات با کیفیت و مقرون‌به‌صرفه‌ای را برای افراد فراهم کند.

مدیکر اکثر خدمات درمانی اولیه را یا به طور کامل و یا به صورت جزئی برای شهروندان استرالیایی و افراد دارای اقامت دائم تأمین می‌کند. به طور مثال، خدمات روانشناسی و روانپزشکی، چشم پزشکی، فیزیوتراپی و شنوایی‌شناسی.

هزینه‌های پزشکی توریست‌ها در استرالیا یا از طریق بیمه مسافرتی تأمین می‌شود و یا تحت یک توافق‌نامه درمانی متقابل که بعضی از کشورها با استرالیا دارند. افرادی که مشمول طرح مدیکر نیستند، می‌توانند از بیمه درمانی خصوصی داوطلبانه استفاده کنند. بیمه خصوصی، توسط دولت فدرال کمک مالی (یارانه) دریافت می‌کند و  private health insurance rebate نامیده می­‌شود.

علاوه بر Medicare، یک طرح مزایای دارویی (Pharmaceutical Benefits Scheme) جداگانه نیز وجود دارد که توسط دولت فدرال تأمین می‌شود و به طور قابل توجهی به انواع داروهای تجویز شده یارانه می‌دهد.

 

خدمات دندانپزشکی:

هزینه‌های دندانپزشکی برای تمامی استرالیایی‌ها تحت پوشش Medicare نیست. در این میان البته مواردی استثنا هستند مانند طرح دندانپزشکی نوجوانان (Teen Dental Plan).

همچنین بیمه و خدامت درمانی در برخی از ایالت‌های استرالیا بدین گونه است که گروه‌های خاصی مانند دارندگان کارت Health Care و کارت Pensioner Concession (امتیاز بازنشستگان) خدمات دندانپزشکی رایگان یا یارانه‌ای دریافت می‌کنند.

 

طرح ملی خدمات دیابت:

بیمه و خدمات درمانی در استرالیا به گونه‌ای است که محصولات مرتبط با دیابت را با قیمت‌های مقرون به صرفه تحویل دهد. طرح ملی خدمات دیابت توسط دولت استرالیا تأمین می‌­شود.

کارت مدیکر:

هنگامی که برای ویزیت به پزشک مراجعه می‌کنید، زمانیکه در یک بیمارستان عمومی تحت درمان قرار می‌گیرید و یا وقتی که داروهای تجویز شده خودتان را از یک داروخانه تهیه می‌کنید، از Medicare Card  خود استفاده خواهید کرد.

جهت دریافت کارت، باید مراحل ثبت‌نام را انجام دهید. برای ثبت‌نام، نیاز به ارائه مدارکی مانند پاسپورت (و یا Immicard)، مدرک اقامت دائم از وزارت امور داخلی (proof of permanent residency)  و پرکردن فرم درخواست کارت مدیکر دارید. افراد سیتیزن که قبلا ثبت‌نام نکرده‌اند، باید علاوه بر پاسپورت، گواهی تولد هم ارائه نمایند. این مدارک را باید به آدرس  mes@servicesaustralia.gov.au ایمیل کنید. و یا می‌توانید به Medicare Enrolment Services پست کنید. قسمتی از فرم درخواست کارت مدیکر در زیر آورده شده است.

قسمتی از فرم درخواست کارت مدیکر در استرالیا

قسمتی از فرم درخواست کارت مدیکر در استرالیا که باید پر شده و ایمیل یا پست شود.

 

جهت مشاهده‌ی فرم درخواست کارت به صورت کامل، فرم را از اینجا دریافت کنید.

 

منبع: تیم ترجمه ویزاچک

لینک مفید: https://immi.homeaffairs.gov.au/

سعید
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

پیام در واتساپ