بررسی سلامت ملی در استرالیا National Health Survey

بررسی سلامت ملی در استرالیا

بررسی سلامت ملی در استرالیا National Health Survey

مطالعه و بررسی سلامت ملی در استرالیا، یافته‌های کلیدی را در مورد آمار بهداشتی ارائه می‌دهد. این آمار شامل وضعیت سلامت در طولانی مدت، سلامت روانی و عوامل خطر سلامت (ریسک فاکتورهای سلامت) می‌شود. دوره مرجع این مطالعه و بررسی، سال مالی ۲۰۱۷-۲۰۱۸ بوده است. تاریخ انتشار یررسی سلامت ملی ۱۲/۱۲/۲۰۱۸ بوده و در سایت اداره آمار استرالیا جهت مطالعه موجود است.

 

آمار کلیدی بررسی سلامت ملی در استرالیا

۶۷٪ بزرگسالان دارای اضافه وزن یا چاقی بودند.
۴۷٪ استرالیایی‌ها یک یا چند بیماری مزمن داشتند.
جوانان ۱۸-۲۴ ساله‌ای که هیچگاه سیگار نکشیده‌اند، نسبت به دهه‌ی قبل بیشتر شده‌اند (۷۵ درصد در مقایسه با ۶۴ درصد).
۴٫۸ میلیون از استرالیایی‌ها دارای بیماری روانی یا رفتاری بودند.

 

اگر قصد مهاجرت به استرالیا را دارید همین الان  فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به استرالیا را پر کنید. مشاوران ما در ویزاچک، پس از بررسی دقیق شرایط نتیجه را برای شما ارسال و شما را قدم به قدم تا رسیدن به استرالیا همراهی می‌کنند.

 

سلامت عمومی در بررسی سلامت ملی در استرالیا

در ۱۸-۲۰۱۷، بیش از نیمی از استرالیایی‌ها (۵۶٫۴ درصد) که ۱۵ ساله و بالاتر بودند، وضعیت سلامتشان را عالی یا بسیار خوب گزارش کرده‌اند. در حالی که ۱۴/۷ درصد گزارش کرده‌اند که از نظر سلامت در وضعیت خوبی نیستند. این موضوع در طول ۱۰ سال گذشته ثابت بوده است.
از هر هشت یزرگسال یک نفر (۱۳٪ یا ۲٫۴ میلیون) سطح پریشانی ذهنی بالا یا بسیار بالایی را تجربه کرده‌اند. این مورد نسبت به ۲۰۱۴-۱۵ افزایش یافته است (۱۱٫۷٪ یا ۲٫۱ میلیون در آن سال).

 

بیماری مزمن در بررسی سلامت ملی در استرالیا

کمتر از نیمی از استرالیایی‌ها (۴۷٫۳ درصد)  در ۱۸-۲۰۱۷ یک یا چند بیماری مزمن داشتند. این مورد از ۲۰۰۷-۲۰۰۸ افزایش یافته است، در آن دوره دو پنجم مردم (۴۲٫۲ درصد) یک یا چند بیماری مزمن داشتند.
بیماری‌های مزمن که در ۱۸-۲۰۱۷ در استرالیا تجربه شده است:
بیماری‌های روانی و رفتاری – ۴٫۸ میلیون نفر (۲۰٫۱٪)

مشکلات کمر – ۴٫۰ میلیون نفر (۱۶٫۴٪)
آرتروز – ۳٫۶ میلیون نفر (۱۵٫۰٪)
آسم – ۲٫۷ میلیون نفر (۱۱٫۲٪)
دیابت – ۱٫۲ میلیون نفر (۴٫۹٪) شامل دیابت نوع یک ۱۴۴،۸۰۰ نفر و دیابت نوع  دو ۹۹۸،۱۰۰ نفر
سکته و بیماری‌های قلب و عروقی – ۱٫۲ میلیون نفر (۴٫۸٪)
پوکی استخوان – ۹۲۴،۰۰۰ نفر (۳٫۸٪)
بیماری مزمن انسدادی ریوی (COPD) – 598،۸۰۰ نفر (۲٫۵٪)
سرطان – ۴۳۲،۴۰۰ نفر (۱٫۸٪)
بیماری کلیه – ۲۳۷،۸۰۰ نفر (۱٪)

 

بیماری‌های روانی و رفتاری در بررسی سلامت ملی در استرالیا

در ۱۸-۲۰۱۷، از هر پنج نفر (۲۰٫۱ درصد) یا ۴/۸ میلیون نفر از استرالیایی‌ها دچار یک بیماری روانی یا رفتاری شده‌اند. در ۲۰۱۴-۲۰۱۵ این مورد ۴/۴ میلیون (۱۷٫۵ درصد) بوده است.
در ۱۸-۲۰۱۷، ۳٫۲ میلیون استرالیایی (۱۳٫۱٪) دارای یک بیماری مرتبط با اختلال اضطراب بوده‌اند. این مورد، از ۱۱٫۲٪ در سال‌های ۲۰۱۴-۲۰۱۵ افزایش یافته است.
از هر ده نفر یک نفر (۱۰٫۴٪) افسردگی یا احساس افسردگی داشته است که از ۸٫۹٪ در ۲۰۱۴-۲۰۱۵ افزایش یافته است.

 

عوامل خطر سلامتی در بررسی سلامت ملی در استرالیا

سیگار کشیدن در بررسی سلامت ملی در استرالیا

از سال ۱۹۹۵، بزرگسالانی که روزانه سیگار می‌کشند از ۲۳٫۸ درصد به ۱۳٫۸ درصد در ۱۸-۲۰۱۷ کاهش یافته است. در طی سالهای اخیر، نرخ سیگار کشیدن روزانه (daily smoking rate) تقریباً یکسان مانده است (۱۴٫۵ درصد در سالهای ۲۰۱۴-۲۰۱۴).
تعداد افراد بزرگسالی که هرگز سیگار نکشیده‌اند از ۴۹٫۴٪ در ۲۰۰۷-۲۰۰۸ به ۵۲٫۶ درصد در ۲۰۱۴-۲۰۱۵ رسیده و به ۵۵٫۷ درصد در ۲۰۱۷-۲۰۱۸٫
از هر چهار نفر (۷۵٫۳٪) از بزرگسالان جوان (۱۸-۲۴ ساله) سه نفر هرگز سیگار نکشیده‌اند. این در حالی است که این میزان ۶۹٫۵٪ در ۲۰۱۴-۲۰۱۵ بوده است.
مردان همچنان بیش از زنان روزانه سیگار می‌کشند (۱۶٫۵٪ در برابر ۱۱٫۱٪).
از سال ۱۹۹۵ که ۲۷٫۳٪ از مردان و ۲۰٫۳٪ از زنان روزانه سیگار می کشیدند، این میزان هم در زنان و هم در مردان کاهش یافته است. با این حال، این نرخ از ۲۰۱۴-۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷-۲۰۱۸ بدون تغییر باقی مانده است (۱۶٫۹٪ برای مردان و ۱۲٫۱٪ برای زنان).
به طور متوسط، افراد سیگاری روزانه ۱۲٫۳ نخ سیگار می‌کشند که کمی بیشتر از نصف پاکت است (یک پاکت، حاوی ۲۰ نخ سیگار در نظر گرفته می‌شود). به طور متوسط، مردان بیش از زنان سیگار ‌کشیده‌اند (۱۳ نخ سیگار در برابر ۱۱٫۴ نخ).
قلمرو شمالی (Northern Territory) بالاترین میزان سیگاری ها را داشته (در حدود یک از هر ۵ نفر، ۱۹٫۶ درصد) در مقابل یک نفر از هر ده نفر (۱۰٫۶ درصد) در قلمرو پایتختی استرالیا (Australian Capital Territory).

 

اضافه وزن و چاقی در بررسی سلامت ملی در استرالیا

در ۲۰۱۷-۲۰۱۸، دو سوم (۶۷٪) از بزرگسالان استرالیایی دارای اضافه وزن یا چاقی بوده‌اند (۱۲٫۵ میلیون نفر). این مورد، از ۶۳٫۴٪ در ۲۰۱۴-۲۰۱۵ افزایش یافته است.
در ۲۰۱۷-۲۰۱۸، سهم بیشتری از مردان ۱۸ سال به بالا نسبت به زنان دارای اضافه وزن یا چاقی بوده‌اند (به ترتیب۷۴٫۵ و ۵۹٫۷ درصد).
در ۲۰۱۷-۲۰۱۸، تقریبا یک چهارم (۲۴٫۹٪) از کودکان در سنین ۵ تا ۱۷ سال، دارای اضافه وزن یا چاقی بوده‌اند.

 

مصرف الکل در بررسی سلامت ملی در استرالیا

از هر شش نفر یک نفر (۱۶٫۱ درصد) از افراد ۱۸ ساله و بالاتر به طور متوسط بیش از دو نوشیدنی استاندارد در روز مصرف می‌کنند. این میزان، بیش از دستورالعمل خطر است. این روند از ۱۷٫۴ درصد در سال‌های ۲۰۱۴-۲۰۱۵ و ۱۹٫۵ درصد در سال‌های ۲۰۱۱-۲۰۱۲ همچنان رو به کاهش بوده است.

 

فشار خون بالا در بررسی سلامت ملی در استرالیا

در ۲۰۱۷-۲۰۱۸، بیش از یک از هر پنج نفر (۲۲٫۸٪ یا ۴٫۳ میلیون نفر) از استرالیایی‌های ۱۸ ساله و بالاتر، فشار خون بالا داشته‌اند. این مورد از ۲۰۱۴-۲۰۱۵ بدون تغییر باقی مانده است.

مصرف میوه و سبزیجات در بررسی سلامت ملی در استرالیا

در ۲۰۱۷-۲۰۱۸، بیش از نیمی (۵۱٫۳٪) از استرالیایی‌های ۱۸ ساله و بالاتر طبق دستورالعمل‌های توصیه شده برای وعده‌های روزانه میوه (۲ وعده یا بیشتر) عمل کرده‌اند.
از هر سیزده (۵/۷ درصد) بزرگسال یک نفر طبق دستورالعمل‌های استفاده از سبزیجات (۵ تا ۶ وعده یا بیشتر برای مردان بسته به سن و ۵ یا بیشتر برای زنان) عمل کرده‌اند.

نوشیدنی شکردار و رژیمی

مصرف نوشیدنی‌های رژیمی و شکردار در بررسی سلامت ملی در استرالیا

تقریباً از هر یازده بزرگسال یک نفر(۹٫۱٪) و از هر چهارده کودک یک نفر (۷٫۱٪) (۲ تا ۱۷ ساله) روزانه نوشیدنی‌های حاوی شکر مصرف می‌کنند.
مردان تقریباً دو برابر زنان روزانه نوشیدنی‌های حاوی شکر مصرف می‌کنند (به ترتیب ۱۱٫۸٪ در برابر ۶٫۴٪).
افراد کمتری روزانه از نوشیدنی های رژیمی استفاده می کنند. ۴٫۸٪ از بزرگسالان و ۱٫۳٪ از کودکان.
بیش از نیمی از بزرگسالان (۵۲ درصد) و کودکان (۵۵٫۲ درصد) هیچ نوع نوشیدنی حاوی شکر یا رژیمی مصرف نکرده‌اند.

فعالیت بدنی در بررسی سلامت ملی در استرالیا

به طور کلی استرالیایی‌های ۱۵ سال به بالا به طور متوسط ۴۲ دقیقه در روز ورزش می‌کنند. و این مقدار، بیشتر شامل پیاده‌روی برای رسیدن به مقصد و پیاده‌روی به منظور ورزش است.
از هر ده نفر یک نفر (۱۰٫۳٪) ۱۵-۱۷ ساله هر روز ۶۰ دقیقه ورزش انجام می‌دهد (به استثنای فعالیت بدنی در محل کار). از هر شش نفر یک نفر (۱۵٫۸٪) در هفته آخر این بررسی سه روز یا بیشتر، ورزش‌های قدرتی یا تناسب اندام انجام داده‌اند.

اگر تمایل به دانستن اطلاعات آماری بیشتری در مورد استرالیا دارید، لینک میانگین درآمد هفتگی در استرالیا می‌تواند برایتان جذاب باشد.

 

منبع: تیم ترجمه ویزاچک

پیوند مفید: https://www.abs.gov.au/statistics/health/health-conditions-and-risks/national-health-survey-first-results/2017-18

سعید

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

پیام در واتساپ