اقتصاد استرالیا

زشد اقتصاد استرالیا

اقتصاد استرالیا به بیست و هشتمین سال متوالی رشد  خود وارد شده‌است. و یک رکورد جدید در میان اقتصادهای توسعه‌یافته برای توسعه بدون وقفه به دست آورده است. این رشد اقتصادی پیوسته از سال ۱۹۹۲ به طور متوسط سالانه بیش از ۳ درصد افزایش داشته‌است. استرالیا تنها اقتصاد توسعه‌یافته بزرگی است که از سال ۱۹۹۲ تا ۲۰۱۸ رکورد رشد اقتصادی نداشته است. نیرومندی اقتصاد از طریق چارچوب‌های سیاسی محکم، نهادهای قوی، یک محیط سرمایه‌گذاری جذاب و پیوندهای عمیق تجاری با منطقه آسیا حفظ شده‌است.

 

این رکورد حسادت برانگیز از رشد اقتصادی ثابت، نشان دهنده ی استحکام اقتصاد استرالیا است. و اینکه اقتصاد استرالیا یک محیط امن و بدون ریسک را فراهم می کند که در آن می توانید سرمایه گذاری کرده و کسب‌ و کار خود را گسترش دهید. 

 

 

امروزه مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری می تواند راه خوبی برای ورود به این کشور باشد. اقتصاد استرالیا ثابت کرده است که محیط خوبی برای پرورش سرمایه گذاری فراهم می کند. از طریق سرمایه گذاری در استرالیا، نه تنها می توانید اقامت دائم این کشور توسعه یافته را به دست آورید، بلکه می توانید از رشد سرمایه خود نیز اطمینان داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزای سرمایه گذاری استرالیا اینجا کلیک کنید. 

 

نهادهای نظارتی قوی این کشور، توانایی پاسخ به تغییرات جهانی و اقتصاد متنوع و مبتنی بر خدمات، رشد ثابت اقتصادی را حمایت می کند.

 

 

استرالیا رتبه ی ۵۲ را از نظر جمعیت در جهان دارد. اما اقتصاد استرالیا به لطف رکورد ۲۸ سال رشد سالانه متوالی چهاردهیمن اقتصاد بزرگ جهان محسوب می‌شود. استرالیا همچنین رتبه ی پنجم را در حوزه ی اسیا-اقیانوسیه دارد.

 

رتبه ی اقتصادی استرالیا در جهان

 

 

 

موقعیت مکانی دور افتاده ی این کشور همراه با فرهنگ غربی این کشور به این معنا است. که باید اقتصاد بسیار مستقلی را شکل دهد. در حالی که این کشور روابط تجاری قوی با بسیاری از کشورها دارد. انزوای این کشور از بسیاری از کشورهای جهان به این معنا است. که دولت می‌کوشد تا سطوح خروجی خود را متنوع کند. تا از وابسته شدن به یک منبع درآمدی جلوگیری کند.

 

خوشبختانه، این کشور دارای منابع طبیعی وسیعی است. و می‌تواند در بسیاری از حوزه های صنعتی و تجاری مختلف، خود را حمایت کند.

 

استرالیا تقریبا تمام مواد غذایی خود را در داخل کشور تولید می‌کند. صادرات قوی در صنعت کشاورزی از جمله پشم، دام، گندم و مواد معدنی یکی از نقاط قوت اقتصاد استرالیا است.

 

 

اقتصاد استرالیا چقدر قوی است؟اقتصاد استرالیا 

 

 

تولید ناخالص داخلی، ارزش بازاری هر چیزی است. که یک کشور در یک چارچوب زمانی خاص تولید می‌کند. این می‌تواند شامل هر نوع مواد خام استخراج‌شده، هر کالای تولید شده و هر گونه خدمات ارایه‌شده باشد.

 

چین و آمریکا به طور معمول به عنوان کشورهایی با بزرگ‌ترین تولید ناخالص داخلی شناخته می شوند. با این حال، این موضوع را هم باید در نظر گرفت که این کشوهای به طور قابل‌توجهی جمعیت بیشتری هم نسبت به بقیه ی کشورها دارند. از این رو تولید ناخالص داخلی سرانه، فاکتور قابل اطمینان تری برای سنجش اقتصاد یک کشور است.

 

 

تولید ناخالص داخلی سرانه، تولید ناخالص داخلی در یک سال است که به میانگین جمعیت آن سال تقسیم می شود. از این روی باید خاطر نشان کرد که استرالیا جایگاه ششم را در میان کشورهای جهان از نظر تولید ناخالص داخلی سرانه دارد. استرالیا بعد از لوکزامبرگ، قطر، نروژ، سوئیس و امارات ششمین تولید ناخالص داخلی سرانه را دارد.

 

 

تولید ناخالص داخلی استرالیا تقریبا ۲ تریلیون دلار استرالیا برآورد شده‌است. که در واقع ۱.۷ درصد از کل اقتصاد جهان را محسوب می شود. در سال ۱۹۹۹ ارزش کل تولید استرالیا ۴۱۱ میلیارد دلار بوده است. و این بدان معناست که این مقدار در دو دهه گذشته، سه برابر شده‌است.

 

 

ویژگی های اقتصاد استرالیا

 

 

  • چهاردهمین اقتصاد برتر دنیا
  • رتبه‌بندی AAA توسط هر سه آژانس رتبه‌بندی جهانی
  • پیش‌بینی رشد میانگین سالانه تولید ناخالص داخلی ۲.۷ % در طی پنج سال آینده – بالاترین در میان اقتصادهای توسعه یافته
  • به خاطر بخش‌های مختلف خدمات و فن‌آوری و بدهی‌های کم دولت شناخته می شود.

 

 

برای دسترسی به مقالات بیشتر در مورد استرالیا و جنبه های مختلف زندگی در استرالیا به وبلاگ ما سری بزنید. 

 

 

 

بالاترین سطح رشد در اقتصادهای بزرگ پیشرفته

 

 

استرالیا به طور پیوسته از عملکرد اقتصادی قوی نسبت به دیگر اقتصادهای توسعه‌یافته برخوردار است. انتظار می‌رود که استرالیا میانگین رشد تولید ناخالص ملی سالانه ۲ / ۲ درصد را بین سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۳ داشته باشد. که بالاترین میزان رشد در میان اقتصادهای توسعه یافته بزرگ است. و بالاتر از نرخ رشد ۲.۶ درصد بین سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ است.

 

 

امتیاز آزادی اقتصادی در استرالیا برابر با ۸۰.۹ است. که اقتصاد آن را در سال ۲۰۱۹ به پنجمین اقتصاد آزاد جهان تبدیل کرده است. در این زمینه، استرالیا در میان ۴۳ کشور منطقه آسیا – اقیانوسیه در رده چهارم قرار دارد. و امتیاز کلی آن از متوسط منطقه‌ای و جهانی بالاتر است.

 

 

اقتصاد استرالیا بعد از رونق سرمایه‌گذاری معدن که در سال ۲۰۱۲ به اوج خود رسید، دستخوش تغییرات ساختاری شد. دولت از طریق کاهش مالیات شرکت‌ها، مذاکره با توافقنامه های تجارت آزاد و اصلاحات بیشتر در بازار کار، از تغییرات ساختاری را حمایت کرد. به طور کلی، دموکراسی بازار آزاد تجاری استرالیا از یک سیستم موثر دولتی بهره‌مند شده‌است که توسعه کارآفرینی را تسهیل می‌کند. با آزاد بودن تقریبا تمام صنایع برای رقابت خارجی و یک نیروی کار ماهر در دسترس، استرالیا  یک مقصد جذاب و پویا برای سرمایه‌گذاری باقی مانده است.

 

 

صنعت معدن در استرالیا به یکی از بخش های اصلی اقتصاد کشور تبدیل شده‌است. و زمانی که بسیاری از اقتصادهای جهان پس از بحران مالی جهانی به رکود رسیده‌ بودند، اقتصاد این کشور را حمایت می کرد.

 

 

اقتصاد پیشرفته و مستحکم استرالیا، وسوسه ای در دل همه ی افراد برای مهاجرت به استرالیا و سرمایه گذاری در استرالیا می اندازد. اقتصاد برجسته ی این کشور باعث شده است که باعث ایجاد بازار کار خوبی در این کشور شده است. می توان گفت بازار کار استرالیا یکی از نقاط روشن و مهم در اقتصاد استرالیا است. 

 

 

اقتصاد قوی در کنار یازار آماده برای بلعیدن نیروی کار ماهر، استرالیا را به مقصد محبوبی برای مهاجرت کاری و سرمایه گذاری در جهان تبدیل کرده است. در صورتی که تمایل به مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص را دارید، ویزا چک در این مسیر همراه شما خواهد بود. در ویزا چک هر آنچه باید در مورد استرالیا و مهاجرت به استرالیا بدانید را برای شما فراهم کرده ایم. برای اطلاعات بیشتر در مورد جاب آفر  استرالیا و ویزای کار استرالیا با ویزا چک همراه باشید. 

 

 

صنایع مهم در اقتصاد استرالیا

 

 

رونق معدن‌ به استرالیا اجازه داده‌است تا از خطرات اقتصادی مشاهده‌شده در اروپا و ایالات‌متحده جلوگیری کند. با این حال، سهم صنعت در تولید ناخالص داخلی از بخش خدمات عقب مانده است.

 

بخش خدمات ۷۱.۴ درصد از کل تولید ناخالص ملی این کشور را تشکیل می‌دهد. این بخش شامل صنایع گردشگری، رسانه و آموزش است. صنعت مالی که در بخش تجاری مرکزی سیدنی قرار دارد. منزلگاه برخی از بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان و بورس اوراق بهادار استرالیا است. این بازار دهمین بازار بورس بزرگ سهام در جهان است.

 

پیوند مفید: 

 

 

اداره مهاجرت استرالیا

سازمان وکلای استرالیا 

 

نیما رجبی

من نیما رجبی هستم مقالات و مطالب کاربردی و جدید در خصوص روش های مهاجرت و زندگی در استرالیا را از منابع معتبر خارجی برای شما به اشتراک می گذارم.

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

پیام در واتساپ