افزایش مهاجرپذیری استرالیا در مناطق رجینال یا DAMA

افزایش مهاجرت به استرالیا

افزایش مهاجرپذیری استرالیا در مناطق رجینال یا DAMA

افزایش مهاجر پذیری استرالیا در مناطق رجینال یا DAMA

مهاجرت به استرالیا با تخصص

نخست وزیر ایالت ساوت استرالیا از نخست وزیر استرالیا خواسته است تا سیاست های مهاجرتی این کشور به نحوی اجرا شوند تا امکان پذیرش مهاجران ماهر به مناطق حاشیه ای یا ریجنال افزایش پیدا کند.

  محصولاتی که در کارخانه لوله سازی آقای سایمون کندی (Simon Kennedy) در پورت آدلاید تولید می شود در پروژه های بزرگ به کار گرفته می شود.

اما وی که مدیر شرکت Smart Fabrication است می گوید در پیدا کردن نیروی کار برای کارخانه اش با مشکل مواجه است.

وی می گوید: “ما مرتب آگهی می دهیم ولی با پیدا کردن شهروندان استرالیا که بخواهند به طور ادامه دار اینجا کار کنند مشکل داریم. در ساوت استرالیا نیروهای کاری متخصصی که برای پر کردن مشاغل خود به آنها نیاز داریم کافی نیستند و به همین دلیل ما نیاز شدیدی به مهاجران متخصص بیشتر داریم.”

جان لاندالوس (John Landalos) که اهل فیلیپین است یکی از کارکنانی است که در این کارخانه دیگ بخار تولید می کند.

وی می گوید: “من از این کار لذت می برم و همکارانم را دوست دارم. من کلی تجربه و مهارت از آنها کسب می کنم. این برای من خوب است.”

استیون مارشال نخست وزیر ساوت استرالیا می گوید این ایالت به نیروهای متخصص بیشتری مانند جان نیاز دارد.

وی از نخست وزیر استرالیا خواسته است تا در سیاستگذاری های مهاجرتی استرالیا نیازهای مناطق حاشیه ای و یا ریجنال استرالیا را مورد توجه قرار دهد.

وی می گوید نیازهای ایالت هایی مانند ساوت استرالیا، تاسمانیا و نورترن تریتوری با نیازهای شهرهایی مانند سیدنی و ملبورن تفاوت دارد و می خواهد شاهد توافق های مهاجرتی برای مناطق مشخص یا به اصلاح DAMA (Designated Area Migration Agreements) در این ایالت ها باشد.

آقای مارشال می گوید: “چیزی که تقاضا داریم مسیری ساده برای مناطق DAMA بیشتر است تا بتوانیم مهاجران ماهر را جذب مناطقی از استرالیا کنیم که بیشترین نیاز را به آنها دارند.”

نایجل مک براید (Nigel McBride) رییس اتاق بازرگانی ساوت استرالیا موسوم به Business SA می گوید بسیاری از کارفرمایان در این ایالت از این ایده حمایت می کنند.

وی می گوید: “چیزی که شاهدش هستیم سیاستگذاری در سطح ملی و در پاسخ به شکایت های سیدنی و ملبورن است، بدون این که به نیاز شدید نه تنها در مناطق ریجنال ساوت استرالیا بلکه در مناطق ریجنال سراسر استرالیا توجه شود.”

نخست وزیر ساوت استرالیا همچنین قصد دارد مشوق های بیشتری برای دانشجویان بین المللی در نظر بگیرد و ساکنان این ایالت را تشویق کند تا در این ایالت بمانند و کار کنند، ایالتی که سالانه در حدود ۵ هزار نفر از ساکنانش آن را ترک می کنند.

مهاجرت به استرالیا با سامانه ویزا چک

ویزا چک
1دیدگاه
  • سیمرغ
    پاسخ
    ارسال شده در16:56,می 1, 2019

    سلام.
    چرا سالانه ۵ هزار نفر اونجا رو ترک میکنن؟ بخاطر آب و هوا؟ بخاطر شرایط سخت زندگی؟ به چه دلیل؟

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

پیام در واتساپ