استرالیا یا کانادا

استرالیا یا کانادا

استرالیا یا کانادا ؛ کدام کشور برای مهاجرت ایرانیان مناسب‌تر است؟

 

ما در این مطلب به مقایسه این دو کشور پرداخته ایم تا شما کاربران گرامی آسوده تر تصمیم گیری کنید.

امنیت عمومی و اقتصادی

هر دو کشور امنیت بالایی دارند و گوناگونی نژادی و فرهنگی در هردوی آنها بالاست. در بعد اقتصادی کانادا تا اندازه‌ی زیادی به آمریکا وابسته است و تغییرات اقتصادی ایالات متحده تأثیر چشمگیری بر اقتصاد کانادا دارد. در مقابل استرالیا بیشتر به کشورهای آسیایی و چین وابسته است بنابراین در بحران‌های اقتصادی مقاومت بیشتری نشان می‌دهد و این نکته بسیار مهمی است.

در سال ۲۰۱۷ نرخ رشد تولید ناخالص داخلی (GDP) کانادا، ۲/۹ درصد و در استرالیا ۲/۳ درصد گزارش شده است اما نکته‌ی مهم روند این تغییرات است که بسیاری از مهاجران بخصوص مهاجرانی که قصد سرمایه گذاری دارند به آن توجه نمی‌کنند.

آب و هوا

شاید مهمترین فرق دو کشور استرالیا و کانادا، تفاوت در شرایط آب و هوایی آنهاست. در واقع این مساله، بهانه بسیاری از افرادی است که استرالیا را به کانادا ترجیح میدهند.

سیدنی دارای آب و هوایی معتدل است. دمای هوا در تابستان نسبتا گرم (کمی خنکتر از تهران) و در زمستان متعادل است و بارش برف در زمستان تقریبا بی سابقه است. بارش باران هم در تمام طول سال امری عادی است.

در مقایسه با سیدنی، تورنتو شهری سردسیر با زمستانهایی طاقت فرساست . اختلاف دما در تورنتو در طول شبانه روز بسیار زیاد است و رطوبت هم به مراتب بیشتر از سیدنی میباشد. تنها فصل مطلوب در تورنتو تابستان است که میانگین دما در آن حدود ۲۵ درجه سانتیگراد است.

در ضمن احتمالا مطلع هستید که فصلهای سال در این دو کشور بر عکس هستند . به طور مثال، کریسمس در کانادا در فصل زمستان اتفاق می افتد در حالی مردم استرالیا کریسمس را در اوج تابستان جشن میگیرند.

وضعیت کاریابی

طبق آمارهای پایگاه استاتیستا نرخ بیکاری در کانادا، ۶/۱۸ درصد است که پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۲ تا ۶/۳۹ درصد افزایش پیدا کند؛ اما این نرخ در استرالیا ۵/۳ درصد است که طبق مطالعات انجام گرفته پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۲ به زیر ۵ درصد برسد که نشان‌دهنده‌ی وضعیت خوب اشتغال در این کشور است. از نظر دستمزد نیز همان‌طور که قبلا اشاره کردیم حداقل دریافتی در استرالیا حدود ۵۰ درصد بیش از کاناداست و به‌طور کلی می‌شود گفت از بابت کار و درآمد در استرالیا خیال‌تان راحت‌تر است.

 

پس از مهاجرت به استرالیا یا کانادا و زمانی که مستقر شدید، اگر پیش از ورود به کشور شغلی نیافته‌اید، اکنون باید برای خودتان شغلی دست‌وپا کنید. به‌عنوان ایرانی بهتر است در جامعه‌ی ایرانی‌ها به‌دنبال کار باشید. افراد بسیاری از طریق معرفی دوستان و آشنایان کار پیدا می‌کنند. در کنار این‌ها سایت‌ها و مؤسسات کاریابی را فراموش نکنید. پیدا کردن یک شغل مناسب تا اندازه‌ی زیادی بستگی به مهارت و شغل موردنظر، محل زندگی و میزان تقاضا در صنعت مربوطه دارد. در هر دوی این کشورها، تقاضای نیروی کار در حوزه‌ی خدمات بالاست و این یعنی نیازی نیست حتما دکتر، مهندس یا پژوهشگر باشید، یک حرفه خوب مثل آرایشگری یا قنادی هم یک اتفاق خوب برایتان خواهد ساخت!

با سامانه ویزا چک به سادگی جاب آفر بگیرید.

گردش و تفریح

کانادا مکان‌های دیدنی بسیاری دارد اما اکثر اوقات سرمای هوا منصرف‌تان می‌کند و احتمالا شما ترجیح می‌دهید در خانه گرم و نرم‌تان بمانید. اگر اهل تفریح و گشت‌وگذار هستید و همچنان سؤال «استرالیا یا کانادا» را در ذهن دارید، به‌نظر می‌رسد کانادا گزینه‌ی مناسبی برای شما نیست. واقعیت این است که استرالیا مکان‌ها‌ و طبیعت دیدنی و جذابی دارد. در بیشتر ماه‌های سال می‌توانید به دیدن ساحل‌های زیبا و حیات‌وحش شگفت‌انگیز آن بروید؛ اتفاقی که برای اغلب ما بسیار هیجان‌انگیز است!

فرایند مهاجرت

پاسپورت استرالیا

یکی از عوامل مهم در انتخاب کشور مقصد سازوکار نظام مهاجرتی است. اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا و کانادا از سریع‌ترین راه‌های مهاجرت به این دو کشور است اما از آنجایی که ممکن است متقاضیان مهاجرت از این سرمایه برخوردار نباشند، می‌توانند سراغ گزینه‌ی پرطرفدار مهاجرت کاری بروند.

اخذ ویزای کار استرالیا و ویزای کار کانادا از پرطرفدارترین روش‌های مهاجرت به این دو کشور است. متقاضیانی که سابقه‌ و مهارت قابل‌قبول در زمینه‌های شغلی گوناگون داشته باشند می‌توانند برای دریافت اقامت موقت یا دائم اقدام کنند. همچنین لازم به ذکر است برخی از ویزاهای اقامت موقت، قابلیت تبدیل به ویزای اقامت دائم را خواهند داشت. برای مهاجرت به استرالیا یا کانادا از طریق کار، اعتبار متقاضیان بر اساس امتیازدهی سنجیده می‌شود.

 

برمبنای طرح Skilled Worker کانادا، شما برای اخذ ویزای کار، باید یک سال سابقه‌ی کار تمام‌وقت در یکی از مشاغل موجود در طبقه‌بندی ملی مشاغل کانادا داشته باشید. در طرح Skilled Independent استرالیا، شخص برای اخذ ویزای استرالیا باید ثابت کند شایستگی کارکردن در یکی از مشاغل موردپذیرش طرح را دارد. فرد برای پیگیری تأیید صلاحیت شغلی‌اش باید با مرجع رسمی ارزیابی در ارتباط باشد. بهتر است قبل از هر چیز در مورد مشاغل مورد نیاز هر دو کشور تحقیق کنید و از مشاوره‌ی یک وکیل مهاجرت استرالیا نیز کمک بگیرید.

 

برای اینکه واجد شرایط مهاجرت به کانادا باشید، باید از ۱۰۰ امتیاز دست‌کم ۶۷ امتیاز کسب کنید. این عدد برای مهاجرت به استرالیا حداقل ۶۵ از ۱۳۵ است. اما این تنها آغاز راه است؛ کسب کمینه‌ی امتیاز به‌معنی پذیرش قطعی درخواست شما نیست.

در هر دو طرح باید از طریق اینترنت درخواست خود را ثبت کنید. پس از ثبت درخواست در طرح ویزای کاری کانادا وارد مرحله‌ی دوم امتیازدهی می‌شوید که با امتیازدهی مرحله‌ی قبل برای تعیین واجدشرایط بودن متفاوت است. پروفایل شما برای ۱۲ ماه معتبر است. اگر طی این مدت درخواست‌تان پذیرفته نشود، باید دوباره درخواست را به‌روز کنید. پس از حدود ۲ هفته، دولت کانادا از متقاضیانی که بیشترین امتیاز را دارند درخواست می‌کند تقاضای رسمی خود را برای اقامت دائم تأیید کنند. پس از ثبت درخواست، به متقاضی و همه‌ی اعضای خانواده که در فرم درخواست ذکر شده‌اند، اقامت دائم داده می‌شود.

 

نظام ارزیابی مهاجرت استرالیا برخلاف کانادا، امتیازدهی دومرحله‌ای ندارد و از همان امتیازدهی اولیه برای تعیین اعتبار استفاده می‌کند. برای کسانی که بیشترین امتیاز را کسب کرده‌اند درخواستی برای ثبت تقاضای اقامت استرالیا ارسال می‌شود. درصورت برابری امتیاز اولویت با کسی است که زودتر درخواست اولیه را ثبت کرده است. این پروفایل تا ۲ سال اعتبار دارد. لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا هرسال تغییر می‌کند و برای هریک از مشاغلِ اعلام‌شده سقفی درنظر گرفته می‌شود. چنانچه سقف مشاغل پر شود، پذیرش درخواست متقاضی به سال بعد موکول می‌شود. پس از دریافت دعوت‌نامه‌ی اداره‌ی مهاجرت، متقاضی باید در فرصت اعلام شده درخواست خود را ثبت تا اقامت دائم استرالیا را برای خود و اعضای خانوده‌اش دریافت کند.

 

با تمام این تفاسیر اولویت‌های شخصی، شرایط خانوادگی، میزان و نوع مهارت‌های شغلی و توانایی‌های افراد متقاضیِ مهاجرت به استرالیا یا کانادا در انتخاب آنها تأثیرگذار است. اینکه در نهایت چه تصمیمی می‌گیرید بسیار مهم است. برای انتخاب مناسب‌تر، بهتر است با کارشناسان و متخصصان صحبت کنید.

برای مشاوره و فرم ارزیابی به صفحه اصلی مراجعه کنید و یا یکی از گزینه های زیر کلیک کنید.

بررسی دریافت ویزا

ثبت نام اخذ جاب آفر

محاسبه حقوق و بیمه

محاسبه حقوق و بیمه

پکیج کامل

ویزا چک
2 دیدگاه ها
 • انسیه حیاتی
  پاسخ
  ارسال شده در12:20,مارس 10, 2019

  سلام. من قصد مهاجرت به استرالیا رو دارم اما درحقیقت نمیدونم باید از کجا شروع کنم و چکارکنم ممنون میشم راهنماییم کنید

  • ارسال شده در18:03,مارس 10, 2019

   با سلام
   ممنون از ارتباط شما

   موضوع قابل بحثی است، پیشنهاد من تماس رایگان با مشاورین ویزا چک هست که در قسمت تماس با ما شماره تماس دفتر درج گردیده است.

ارسال دیدگاه

دیدگاه
نام
ایمیل
وبسایت

پیام در واتساپ